Doslednost u vaspitanju
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    09 Doslednost u vaspitanju

    Koliko ste dosledni nekim svojim principima kada je u pitanju vaspitanje dece?
    Da li nekada odstupate od nekih pravila koja ste sami postavili ili ste dosledni da zacrtano ipak sprovedete u delo?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    ...trudim se da budem dosledan u svojim stavovima...ali ne i krut...u zavisnosti od situacije....

    ...pošto deca ne žive samnom, kada sam sa njima ne trudim se da im povladjujem kako bi me "vise voleli" jer to njima ne bi islo u korist,nego se ponašam kao što sam se ponašao dok sam živeo sa njima....a to znači ni previše strog niti im previše dopuštam.....

  3. #3

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    Najvaznije je da se roditelji dogovore i usklade svoje stavove oko vaspitanja.
    Cisto da ne bi dolazilo do situacija da tata nesto dozvoli, a mama ne i sl.
    Ja se trudim da budem dosledna. Ako sam nesto obecala, nema sanse da se desi da to i ne ispunim.
    I s druge strane, kad kazem NE, to je onda stvarno ne.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #4

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    Još dok smo se zabavljali, supruga i ja, i maštali o deci koju ćemo imati (a sada ih imamo, he he he) ja sam govorio: ''Samo nek budu lepo vospitani, a od obrazovanija me ne interesuje šta će steći, tj. kako budu hteli...I samo da ne budu niski, ne volem pidžavce...I da budu pošteni a ne neke muvare, što povlači = da beže iz Srbije, čim dalje tim bolje...''

    I dan danas se držim svojih čvrstih stavova, a ako im se ne svide - rado ću ih promeniti.

    (a inače ja sam taj koji ne tuče decu, koji ih teši kad ih mama istuče...što taaako kvari mališane...i ne bih savetovao to nikom da radi ko nije dovoljno glup (kao recimo kucač ovog texta) da misli da vlada situacijom...JESU TO QRVANJSKI I JEFTINI POENI - ALI 100% SIGURNI, UA HA HA HA HA)
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    Doslednost je jedna od najvažnijih stvari što se vaspitanja tiče. Umesto lošeg kompromisa između strogog komandovanja i anarhičnog prepuštanja deteta samom sebi, njemu je najpotrebnije da odrasli stvore socijalni okvir u kome će se ono kretati i koji će predstavljati jedan stabilan i sređen sistem vrednosti.
    Treba poštovati mogućnosti deteta na svakom uzrastu i razumevati njegove psihološke potrebe. Deci je potrebno da osete da su odrasli koji se njima bave čvrsti i pouzdani. Postoje situacije u kojima dete treba da shvati da nešto mora ili ne sme. Ako shvati da može da radi šta god mu padne na pamet ono će se osetiti nesigurno. Kontrola treba da je čvrsta i pouzdana, ali blaga, umerena i prilagodljiva. Neuroze i poremećaje ne izaziva svako sprečavanje ili kontrola, već mnogo više nedoslednost u njenoj primeni.
    Zato se trudim da uvek budem dosledna - zna se šta se mora, zna se šta se ne sme i onda se ponašamo u skladu sa tim.
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  6. #6

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    Verovatno tje to zavisiti od toga kakav arakter budu imala moja deca...

    Inache sam prema deci extremno popustljiva, obozavam ih, mazim, pazim... Shto bi moja tetka rekla :"Kud oni okom, ti skokom! A da treba nas neshto da poslushash niko ziv ne bi mogao da te natera."

    Samo ne bih volela da mi deca budu tunjava, nekomunikativna.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #7

    14 Doslednost u vaspitanju

    Ono što nije dozvoljeno Kikiju je pljuvanje, plaženje...
    sve ostalo može da se istoleriše, još uvek ''otkrivamo'' svet

    Nema laganja - ni pod tačkom razno,
    ako je tata otiašo da radi ( ispraćen uz suze )
    nije otišao ni kod lekara da ''primi bocu''
    niti bilo šta slično...
    već je otišao da uči dečicu malenu...

    To su neka ''naša'' osnovana pravila od kojih nikako ne odstupam...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  8. #8

    Odgovor: Doslednost u vaspitanju

    Doslednost i granice koje im postavimo su jako važne za njihov razvoj. Ja sam tu grešila, sad mi se gorko sveti.
    Važno je, jer se oni osećaju sigurnije, ma koliko to zvučalo besmisleno.
    Vazno je i da ih slušamo i dobro razmislimo pre odluke, da bi mogli biti dosledni.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •