Bombardovanje... Veoma bolan period za nasu zemlju i mnoge ljude u njoj. Ipak, dosta ljudi se dobro zabavljalo tada. Podrumi, drustvo, kartanje i sl.

Ja sam tada bila 7 razred osnovne. Svo vreme sam provela u svom selu koje nije bilo izlozeno opasnosti. Dva puta su nam gadjali repetitore koji su na pet kilometara od civilizacije, ali to nije imalo ozbiljne posledice po selo i ljude (sem sto su srusili repetitore naravno). Nas je tada u drustvu bilo oko 12 devojcica. Svaki dan posle rucka pa do 8-9 uvece smo se vozale biciklovima po raznim delovima sela jer je svaka u nekom kraju imala simpatiju, otpadale u parku i tako.... Nama je bilo super. Sta nikada necu zaboraviti? Par drugarica i ja smo isle u hotel na aerobik. Jednog dana instruktorka nas je sacekala i izvinula se sto nece moci da nam odrzi trening, nesto joj nije dobro, ali dala nam je kljuceve da vezbamo same. Tokom nasek samostalnog treninga prozori su poceli da se tresu zesce. Jedna drugarica je izletela glavom bez obzira, otrcala do mene kuci (posto jako blizu zivim) i zvala mamu i tatu da dodju po nju, pri tom ona zivi na 10 min peske od tog hotela. Dok mi nismo skupile stvari............. spakovale se......... izasle napolje...... pa polako prema kuci....... kao da ne padaju bombe nego bombone. Ne znam zasto, nismo se uplasile.

Kako ste vi proveli period bombardovanja? Gde ste bili? Sta ste radili? Sta vam je posebno ostalo u secanju iz tog vremena? Da li ste imate lepa ili ruzna iskustva iz tog vremena?