Kako dolazite do literature?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 68
  1. #1

    Kako dolazite do literature?

    Kako vam najčešće knjige padnu šaka? Kako dolazite do onoga što ćete čitati, a da to nisu klasici koji su nam svima poznati? Da li je to po preporuci, ili nove naslove tražite na internetu, po knjižarama?

    Ja imam svakojake izvore. Od svega ovog gore navedenog pa do zakucavanja u neku knjižaru i listanja svega onoga što mi privuče pažnju. Dešavalo mi se x puta i da se začitam i zaboravim, pa pređem po 3-4 stranice, ako me knjiga zainteresuje, dok me prodavac ne opomene diskretnim kašljucanjem.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    12 Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Citat SQUAW kaže:
    Dešavalo mi se x puta i da se začitam i zaboravim, pa pređem po 3-4 stranice, ako me knjiga zainteresuje, dok me prodavac ne opomene diskretnim kašljucanjem.
    Desava se... i meni . Ne utice mnogo na mene to sto ce neko nesto preporuciti, jer ukusi su razliciti. Znam sta volim i toga se drzim. Kupovina... uglavnom.

  3. #3

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Kupovina najčešće, pošto sam se pre par godina zavadio sa čelnicima gradske biblioteke, gde sam opet isterivao neku pravdu, više ne zalazim u tu ustanovu.

  4. #4

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    najceshece zalomim u knjizari, obicno zaboravljajuci na vreme (kao neki) pa na kraju ispadne da knjigu moram kupim, jer sam vec jel, procitala prvih par stranica, pa me zanima sta i kako se dalje radnja odpetljava i zapetljava.. a u knjizaru udjem 'samo da nesto vidim'

    nekad uzmem knjigu na nechiju preporuku.. nekad se sama posluzim sa nechije police

    a nekad mi prosto Sova donese neko dobro shtivo

  5. #5

    11 Odgovor: Kako dolazite do literature?

    ja imam obicaj da kampujem u biblioteci, i naravno, obicno tamo idem sama, jer nitko nema celicne zivce da ide sa mnom, a takodjer kampujem i u knjizarama, pa kupujem po "njuhu", tj. sto mi lici da bi moglo biti dobro, i uglavnom se nikada ne prevarim. skoro sam ponosna sto sam nabasala na sabrana djela oscara wilde-a, i to jos na engleskom (da se jezik ne zaboravi) i to sve za tricavih 8 EU. sama sebi VI govorim i pucam od ponosa.

  6. #6

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Volim da sate provodim po knjizarama i da trazim nesto sto ce da me zainteresuje ....... mada i na preporuke mlooooogo obracam paznjicu ........
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  7. #7

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Kada odem u Srbiju, zagnjurim u nekoliko knjizara, kupim, u poslednje vreme, uglavnom nasumice 10-ak knjiga i prenesem to sa sobom, to je da se ne zaboravi maternji jezik, a ovde cesto obilazim knjizare sa second hand knjigama, to je takvo carstvo, tu covek moze da nadje neverovatne stvari!
    Poruku je izmenio euridika, 30.08.2006 u 19:35

  8. #8

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Svojevremeno sam mnogo više zavisila od gradske biblioteke gde sam znala da njuškam i jednostavno otkrivam knjige. U novosadskoj gradskoj biblioteci je radio čika Danilo kojeg je uvek vredelo pitati za preporuku.
    Volim knjige i imam relativno dobru svoju biblioteku. Ipak, ljudi koji me znaju umeju da mi preporuče neku knjigu do koje su došli, i ako mi se svidi pisac, rado iščitavam kompletnu bibliografiju. Veoma cenim i NIN-ovu nagradu, te pokušavam da iščitam većinu predloženih, i naravno dobitnika.
    I uglavnom sam ljubitelj domaće literature.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Do literature, na dva nacina:
    1. Preko neta, moze se svasta naci, a strani jezik nije problem, kakvih prevoda ima jos je i pozeljan.
    2. Pesaka, znaci krenem od Njegoseve (da ne reklamiram, samo marsuta, pa znacete) pa kroz Zmaj Jovinu, pa malo u podrum, pa do riblje pijace, pa ondak pozoriste mladih, pa nastavim do Isidorine gimnazije, pa jos malo do spensa, i onda onako ocajan, svratim i prekoputa SNP-a. Jedno od boljih mesta je u svakom slucaju na trgu u studentskom gradu.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  10. #10

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Kupujem literaturu. Volim da kad citam knjigu da znam da je moja.

  11. #11

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    cesto obilazim knjizare sa second hand knjigama,
    zasto kod nas to nema??

    Ja isto volim kad znam da je knjiga moja. Cak iako pozajmim neku, procitam i svidi mi se, ja cu je kupiti samo da bih je imala.I mozda opet koji put procitala.Mrzim kad nekome dam svoju knjigu pa taj ne vraca i onda ja moram da ga/je podsecam.

    A uglavnom na netu ili po novinama pronadjem nesto zanimljivo.

    Dragom sam nagovestila da hocu Dnevnik jednog carobnjaka - Paulo Koeljo, za Novu godinu.

  12. #12

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Na moju radost,uzasno lako.Mama mi je bibliotekar!Imam priliku da procitam sve sto me zanima i volim,malkice pre ostalih.
    I may not be perfect but I'm always me

  13. #13

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Svu potrebnu literaturu dobijam u elektronskom obliku i sve ostalo nalazim na netu. Jako retko drzim i knjigu i olovku u rukama. Nekad mi se cini da sam zaboravila da pisem rukom, samo kuckam.

  14. #14

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    joj goldie meni bi ispale oci

  15. #15

    Odgovor: Kako dolazite do literature?

    Citat Inquisitor kaže: Pogledaj poruku
    joj goldie meni bi ispale oci
    Pa nekad imam osecaj da pocinju da mi ispadaju.

    Ali radi se o tome da literatura koja meni treba nije tipa Rat i Mir i da sedim satima i citam i citam.... Nego su to literature kroz primere i ne cita se redom nego na preskoke tj u zavisnosti sta ti treba i kad. Uglavnoj je potrebno da procitas par strana pa onda to primenjujes opet na racunaru, posto sve moje strucne literature su vezane za oblast racunara.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako krešete?
    Autor memento u forumu Muška kafana
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:30
  2. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  3. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  4. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •