Sreću najčešće stvaramo sami...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    14 Sreću najčešće stvaramo sami...

    Često čujemo da ljudi za sebe veruju kako nemaju sreće.
    Takvi očekuju nepovoljne razvoje situacije, a kad se dogodi nešto loše, najčešće slegnu ramenima i rezignirano zaključe – to sam mogao/mogla i da očekujem, zašto baš ja, ili to se samo meni moglo dogoditi...



    Većina ljudi koji za sebe misle kako nemaju sreće nisu oni kojima se događaju istinske tragedije, nego, na žalost, oni koji preuveličavaju nepovoljne događaje, a čak i u povoljnim događajima pronalaze gomilu problema...

    Da li ste pobornik dobre stare ''svako je kovač svoje sreće'' , ili imate neki drugi ''rezon'' o tome šta sve utiče na pozitivno ili negativno razmišljanje o konkretnoj temi...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Malo je glupo da se ponavljam, ali evo jednog mog odgovora na nekoj drugoj temi...
    Uvek imaš barem dva izlaza. Ako si bolestan ili ćeš da ozdraviš ili ćeš da umreš. Ako ozdraviš super, ako umreš opet imaš dva izlaza, ili raj ili pakao. Ako odeš u raj super, ako odeš u pakao opet imaš dva izlaza ili će da te pojede đavo ili ćeš ti da pojedeš đavola. E, ako ti pojedeš đavola opet je super, ako đavo pojede tebe, e tad nemaš više dva izlaza nego samo jedan, onaj kao i sva hrana. Uvek imaš barem dva izlaza, ali nažalost mi stalno pristajemo da nas đavo pojede i onda se čudimo što se nalazimo u fekalijama.

    Ja ne dam da me pojede djavo
    Poruku je izmenio Goga, 24.01.2009 u 19:44 Razlog: bold
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  3. #3

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Postoje stvari koje ne zavise od nas...vec sam negde napisao da niko od nas nije mogao da bira gde ce biti rodjen i kakvo mu je okruzenje...E sad, to okruzenje ima prilican uticaj na formiranje osobe i njene licnosti...Primera radi, da sam rodjen u drugacijem okruzenju, okruzen drugacijim ljudima, drugacijom kulturom, verovatno bih i ja bio bitno drugaciji. Kada ovaj podatak stavimo na stranu, ostalo se svodi na preuzimanje odgovornosti za svoj zivot i na veru da ti zapravo mozes da utices na mnoge dogadjaje u svom zivotu. A mnogo ljudi, na zalost, u to ne veruje...

    Zoran Djindjic je jedom rekao prilikom neke posete fabrici "ja razumem da nemate para za savremene masine, za nova postrojenja, za investicije...ali sad kad sam ulazio kod vas u fabriku, video sam sat na zidu koji ne radi...jel toliko tesko da popravimo sat? ajde da uradimo stvari koje mozemo...pa cemo onda da vidimo sta cemo sa ostalim stvarima!"...isto vidis i u svakodnevnom zivotu...razumem da ne moze svaka fasada da sija...i svaka ulica da bude moderno uredjena...ali zasto ne mozemo da se naviknemo da djubre ne bacamo kroz prozor ili na ulicu...?

    Malo sam skrenuo sa teme...sustina je da postoje stvari koje zavise od nas...i one koje ne zavise...nase je da verujemo i radimo sve sto je do nas...a ostalo...verovatno neke stvari nikada necemo ni razumeti...mozda ni ne treba...ravnoteza medju zvezdama, ili vec sta li...?

    "Sanjajte lavove, od kojih ste"
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  4. #4

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Neko je nekad rekao,napisao,nešto otprilike ovako,da ukoliko ne postoji izbor,ili prilika,trebamo da se potrudimo da je sami sebi stvorimo,i to je potpuno tačno.
    Na većinu stvari u životu možemo da utičemo, i samim tim zašto se ne bi potrudili da napravimo sebi bolji život, umesto da čekamo da nas zadesi nešto(i onda krenemo da se samosažaljevamo) što ćemo pripisati sudbini,slučajnosti,...ili šta već.
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Sre?u naj?eš?e stvaramo sami...

    Dok sam bio dete nailazio sam svakog dana na puno malih srechica.
    Nisam ih namerno tražio jednostavno su bile tu i pošto nisam imao pametnijeg
    posla, skupljao sam ih i uživao u njima onako usput.
    Neminovno, kako to biva sa nama ljudima, jednog dana postao sam halav.
    Pocheo je proces truljenja mozga ili ga kako mi to lepo nazivamo, odrastanje.
    Kao i svi pripadnici moje vrste nekako sam stekao utisak da imam pravo na srechu
    ali ne bilo kakvu naravno, nego na sasvim odredjenu - precizno insceniranu, lepo zapakovanu srechu sa garancijom i uputstvom za upotrebu odštampanu na tri jezika.
    Nisam bio jedini sa takvim ochekivanjima. Svuda oko mene su se kezili ljudi,
    pogrbljeni u žurbi, koji su zverali levo desno nebi li ugledali ogromni sjajni paket
    sa natpisom -Srecha De-luxe maxi pack- i njihovim imenom na cedulji sa adresom.
    Prošle su godine ali željno ochekivani paket nije stizao. Najzad kada sam shvatio da najverovatnije nikada neche ni dochi, primetio sam kako sam se usput oženio, dobio dete, sagradio kuchu i dobio hronichnu reumu kolena. Jednog dana dok sam radio u bašti
    ugledao sam krajichkom oka nešto medju lišchem mojih jagoda. Isprve sam mislio da su nekakve štetochine napale moje voche ali nakon boljeg zagledanja prepoznao sam jedan chudni mali oblik
    Cheprkajuchi malo po sechanju nadošo sam da je to jedna mala srechica - ista onakva, kakve
    sam ih skupljao dok sam bio mali. Opet su se pojavile. Nikome nisam govorio o tome
    Brzo sam napravio jednu malu mrežicu kao one za hvatanje leptirova.
    Ispleo sam je od tankih niti skromnosti, osechaja za lepo i ljubavi prema životu.
    I tako pocheo sam da lovim srechice. Prilichno su male i teško ih je primetiti ali svakog dana
    uspem da ukebam po nekoliko komada.

    Pokazachu vam svoj današnji ulov... ali ako je moguche -bez pipanja molim-
    Srechice su jako osetljive.

    Prvu sam chapio jutros. Bila je na obrazu moje drage uspavane ženice.
    Ulovio sam je usnama, jer su mi u rukama bile šoljice sa kafom.
    Žemska se od toga probudila, ali nije gundjala preterano jer je ugledala kafu.

    Drugu sam ischeprkao iz raschupane kose moje cherke koja je izbauljala iz kreveta
    da bi mi iskamchila malo džeparca pre nego što pobegnem na posao.

    Trechu sam primetio na dupetu mog psa kada sam izašao napolje, verovatno je i on znao
    da je tamo, jer je jako tresao repom levo desno, dok mi se penjao šapama na butine. (ovu naravno nisam ulovio ustima- da se razumemo)

    Kada sam stigao na radno mesto, koleginica mi je uz kafu donela tanjirich sa malo chokolade. chokolada je bila sa lešnicima i srechicama.

    Šef mi je jutros pao sa stepenica i kada je udario glavurdom u stub gelendera,
    odvalio se jedan komad sreche, koji sam velikodušno podelio sa kolegama.

    Ukljuchio sam svoj komp i tu me je chekala Najgora srecha...
    ma chak i Najgora srecha je neprocenjive vrednosti - nebi je dao nizašta na svetu.


    Dan je još dug i budno motrim na svaki sumnjiv pokret.
    Ako budem imao sreche - ulovichu još par srechica -
    Poruku je izmenio Uriel, 04.04.2007 u 16:11 Razlog: slovce se izgubilo

  6. #6

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Mnogo volim ovaj citat !!!
    Ograničite sebe na posmatranje i uvek ćete ispustiti suštinu sopstvenog života.Stav o ovom pitanju bio bi sledeći:Živite najbolje što možete.Život je igra čija pravila učite ako uskočite u nju i igrate svim svojim snagama.Inače bićete izbačeni iz ravnoteže, stalno iznenadjivani promenama igre.Ne-igrači često cmizdre i žale se da ih sreća redovno mimoilazi.Oni odbijaju da shvate da bi sami mogli da stvore ponešto odvlastite sreće.

    "Kapitol -Dina" Frenk Herbert

  7. #7

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    uvek je najlakshe predati se i z a sve okriviti druge ili zlu sudbinu... ne kazem da ne verujem u sudbinu, mislim da su neke stvari sudjene da se dese odredjenim ljudima... ali sve se deshava sa razlogom. padamo da bi nauchili da se podignemo... ukoliko sebi govorimo da smo nesrecni tako ce i biti... ali treba se potruditi, boriti za ono shto nas chini srecnim... chak iako ne uspemo bicemo srecni shto smo pokushali, shto se nismo predali. barem je to tako u mom sluchaju.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  8. #8

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Većina ljudi koji za sebe misle kako nemaju sreće nisu oni kojima se događaju istinske tragedije, nego, na žalost, oni koji preuveličavaju nepovoljne događaje, a čak i u povoljnim događajima pronalaze gomilu problema...
    da, da... Često oni koji imaju mnogo novca kukaju kako je sve skupo, dok oni manje bogati ćute, mudro raspolažu svojim sredstvima i srećni su pošto se još jedna predana računica (njih dvoje, malko novca na stolu i spisak najvažnijih stvari koji je, pored njihove ljubavi poteban da bi se proživelo do sledećeg računanja) obistinila. Neki od zdravijih su često namršteni, žale se na kostobolje, migrene i razne druge bolesti, da bi možda privukli pažnju ili iz čiste navike, dok ljudima u invalidskim kolicima ili ljudima koji se zaista bore sa nekim drugim velikim zdravstvenim ili životnim problemima vidimo osmeh na licima, veliku dozu optimizma, odlučnost, hrabrost, bez mrve samosažaljenja... Mislim da su to pre svega unutarnje karakteristike pojedinaca, takvi se rode i takvi plemeniti ostaju.

    Ja lično imam te napade malodušnosti i pesimizma, neću da lažem, umem da budem užasno mračna bez ikakve realne osnove, ali tada mi jeste jasno (koliko je moguće) da su to "oni" momenti, i da će proći i da samo od mene ili od mudre i oštre konstatacije nekog dragog prijatelja zavisi koliko će dugo trajati. Menjam se, sve su kraće te "faze", jer sve češće uspevam da se malo distanciram u takvim momentima i da lepo i otvoreno sebe zapitam "Šta ti, koji moj, sada ne valja!?"

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste pobornik dobre stare ''svako je kovač svoje sreće'' , ili imate neki drugi ''rezon'' o tome šta sve utiče na pozitivno ili negativno razmišljanje o konkretnoj temi...
    Sreća jeste za svakog pojedinca drugačija, možda se negde ugura još poneki elemenat sa strane, ali u osnovi svaki čovek jeste kovač svoje sreće.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #9

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Ja sam vechiti optimista.
    Verujem da imam sretje, da sam rodjena pod sretnom zvezdom.
    Trudim se da budem pravedna i skoro bezgreshna i verujem da Bog to vidi pa se tako i ponasha spram mene.
    Verujem da zasluzujem sve najbolje i da tju uvek doboti najbolje.
    Zahvaljujutji toj veri i mojoj hrabrosti da se upustim u neke lude poduhvate chesto upadam u nemogutje situacije, ali i reshavam stvari koje drugi smatraju nereshivim....

    Da, ja definitivno imam sretje
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  10. #10

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Mislim da sreću stvaramo sami, naravno ne u potpunosti, ali ako u nešto verujemo i pozitivno razmišljamo napravicemo dobar ishod dogadjaja.


    Ja sam optimista, mislim da imam srece.... a ikao mi se ponekad desi, da se nesto nije ostvarilo onako kako sam ja želela ne klonem, samo glavu gore.......biće bolje Uvek postoji neki izlaz, rešenje, zar ne?

    I mislim da je svako kovac svoje srece
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  11. #11

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    слажем се,позитивизам је неопходан,посебно у ова "модерна" времена када смо окружени лудилом,брзином и...
    пронаћи пут,угазити га добро,утабанати.са осмехом на лицу,упркос свему
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  12. #12

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Postoji ona stara i vrlo zanimljiva protivteža sreći-nesreća,bolje rečeno nesrećnost.To je upravo ono stanje koje želimo da prevaziđemo,ali ono se ne prevazilazi samo 'radom' na ostvarivanju sreće,već i na pokušaju da izbegnemo stvaranje nesreće.Upravo tako,kao što radimo na svojoj sreći,radimo i na svojoj nesreći.Razloga je više,ali bih ovde navela samo tri:površnost,okolnosti na koje ne utičemo i 'popločavanje puta do pakla dobrim željama',kako bi to rekli Kinezi.
    Tu je i onaj elemenat,onaj bitni deo čoveka koji je dobro opisao Dostojevski u 'Podzemlju'-čovek zna šta je plemenito i korisno,ali upravo to ne želi,ne želi da čini korisno i plemenito,ne želi ono dva i dva su četiri koje nam nalaže logika.I zbog čega?Dostojevski daje savršen odgovor:jer čovek želi da pokaže kako nije samo obična dirka na klaviru.
    Dakle,kada pričamo o sreći,prema meni,trebalo bi dobro obratiti pažnju na njenu protivtežu,na onaj razarajući deo u nama i našim životima.
    Možda zapravo sreća kakvom je zamišljamo,kakvom nas uče i nepostoji.Možda je to stvaranje sreće zapravo tek postepeno ukidanje svih onih činilaca nesreće,pa nam se upravo zato i čini nedostižnom?

  13. #13

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    Uglavnom se slazem sa misljenjima koji su izneli forumasi pre mene i razmisljam sta bi mogla reci sto vec nije receno....desava se da covek izgubi neku nadu bolje sutra i neprimetno cak nesvesno stigne do te faze razmisljanja kad pomisli da je njegov/njen zivot uzaludan, besmislen...da budemo iskreni, ne mozemo uvek biti optimisti, svakom se desi da ponekad klone dusom i srcem ali su bas te situacije jasan znak za to da treba da nastavimo da se borimo i izborimo za svoju i srecu zvojih bliznjih...nije lako, slazem se ali je najlakse pustiti da sve ide svojim tokom, kako je "sudbina" to odredila...mi smo kovaci svoje sudbine i mi smo ti koji odredjujemo kako cemo dalje...
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  14. #14

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    verujem da se u zivotu, neke stvari dese slucajno.... ali sve ono izmedju, mi sami krojimo, pa kako skrojimo, tako i nosimo
    Poruku je izmenio Goga, 24.01.2009 u 19:45 Razlog: bold

  15. #15

    Odgovor: Sreću najčešće stvaramo sami...

    "U svakom zrnu neki dan...u svakom danu neki san...i keep on smiling"

    Dj.B.
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O čemu razmišljate kada ste sami?
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 128
    Poslednja poruka: 23.08.2020, 11:50
  2. Da li lažete sami sebe?
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:41
  3. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Britanci sami vade zube
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.10.2007, 10:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •