(Ne)Pismenost - Strana 4
Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 193
  1. #46

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat gogothegreat kaže:
    te da se (iako to meni lično ide samo na štetu ) mnogo češće družiš sa Skvovatis , na primer, ili sa tičerkom Megijanom - dve osobe koje, ovom prilikom, ističem za primer, zato što se u svakom trenutku i na svakom mestu trude da pravilno govore i pišu! [/SIZE][/FONT]

    I druzim se poprilicno, imam vremena, jerbo ne sigram sigrice ovde po forumu Za primer su samo ne znam za shta. Free style vandale?


    Naravno, shala, sjajni su likovi u svakom pogledu ..


    I evo da ne bih bio skroz off topic:

    -Na vrh brda vrba mrda

    Vidi kako je pravilno gramatichki napisano:

    "-Na vrh brda " pa josh i "vrba mrda" ..eee
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 10.07.2006 u 20:19

  2. #47

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #48

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Na tri stvari poludim kad naiđem, a čini mi se da ih suviše često pročitam. Primeri:
    1. Netriči mi se.
    2. Ti si naj bolji.
    3. Ako будеš išao у dућan.....
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #49

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat Mish kaže:
    3. Ako будеš išao у dућan.....
    a sta je ovde krivo??


    edit post
    u medjuvremenu su mi dobre dushe foruma ukazale na pogreshku koju ja jednostavno nisam ni primetila.. dobroj dushi sam i ispricala pricu kako 'vako nesto uopste ne primecujem.. mada, iz fazona, u nekim prilikama pishem upravo tako! (odredjene individue su to videle svojim ochima )

    onomad kad sam citala jednu knjigu, dodjem do recenice koja mi nije bila jasna.. WTF iz "testo"? i pitam kevu, sta je to "testo"? pita ona u kom kontekstu.. ja procitam recenicu "puna su mu usta testa" ili tako nesto.. kaze ona pa testo je tijesto covece ja ono, ma neeeee, nije.. kaze ona pa jel citas ekavicu? ja reko ne, sta pricas.. pogledam malo pozornije u tekst, kad ono zbilja ekavica.. znaci takve stvari tipa da li je ekavica/ijekavica/cirilica/latinica uopste ne primecujem
    Poruku je izmenio yige_gui, 13.10.2006 u 18:21
    moomoo meee jooouu

  5. #50

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Smetaju mi pravopisne greške, preduge rečenice (kojima sam i sama sklona ), greške u padežima, sintaksi... Verovatno i ja ponekad grešim, mada se trudim da pišem i govorim pravilno.
    Post-ovi na ovom Forumu su napisani, uglavnom, korektnim srpskim jezikom - za razliku od mnogih koje sam posećivala i posećujem.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  6. #51

    13 Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    znaci takve stvari tipa da li je ekavica/ijekavica/cirilica/latinica uopste ne primecujem
    sad sam se sjetila neceg slicnog. imala ja neko predavanje (bijese davno, doduse), profesor se upljuvao da objasni, i kad je zavrsio pitao da li nekom nesto nije jasno. naravno, ja pametna digla ruku, i od svih tih zakockoljica, ja ga pitam: a sta su to đuture??? (covijek je rekao da se sve to đuture uzima u obzir)
    Poruku je izmenio nattydread, 02.11.2006 u 16:40 Razlog: ne znam gdje udaram
    nattydread is coming to dinner

  7. #52

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    moji postovi po forumima su uglavnom katastrofa za citanje. jedan od razloga je taj sto tipkam brzo pa ni ne pregledavam napisano, a drugi je taj sto vise od deset godina svakodnevno koristim vise jezika pa se nazalost to odrazava i na moju pismenost.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  8. #53

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Neke pravopisne dileme moze da resi i Google.

    Ako ste u dilemi da li je pravilno predpostaviti ili pretpostaviti:
    http://googlefight.com/index.php?lan...=pretpostaviti

    predstava ili pretstava:
    http://googlefight.com/index.php?lan...ord2=pretstava

    Sad, ako ste bas u dilemi da li je vasa zena bolja od Pamele Anderson i za to postoji jednostavan i brz odgovor:
    http://googlefight.com/index.php?lan...amela+anderson

  9. #54

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Ok, pravopis je bitan, ali je bitna, podjednako, i sadrzina i forma teksta i fond reci....

    Pre dan dva sam citao diplomske radove, gde je bilo malo pravopisnih gresaka.
    Ne zelim da ih prikazem ovde....skenirao sam. Ali mislim da ljudi jednostavno ne koriste primer, kada prvi put pisu seminarski rad ili diplomski. E onda se javlja izmisljena forma.
    Jedina forma koja se prati u poslednje vreme po stampi je curriculum vitae.
    Pricaju ministri o procentu nepismenih i polupismenih, umesto da naprave sajt gde bi mogli svi besplatno naci i pravopis i standardne forme i kako se citira i kako se navodi deo teksta na koji se vas odnosi..... ima tu toliko da ako ne koristis, ne mozes ni zapamtiti

    Ipak forum nije mesto za lektorisanje....


    Evo malo za prvu pomoc http://pravopis.tripod.com/latinica/l-index.html
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  10. #55

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Citat Hocu-necu kaže: Pogledaj poruku
    Neke pravopisne dileme moze da resi i Google.

    Ako ste u dilemi da li je pravilno...
    http://googlefight.com/index.php?lan...=pretpostaviti



    Ubica mekog srca.

  11. #56

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Da, da... kod dileme da li se nesto pise odvojeno ili zajedno obicno se zbuni
    Bas me cudi zasto
    Al' zato i stoji : " Neke pravopisne dileme moze da resi i Google"

    Pomoc Googla bi, pre svega, trebalo shvatiti kao pomoc publike...
    Poruku je izmenio Hocu-necu, 04.12.2006 u 21:22

  12. #57

  13. #58

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Evo i par reci o tome da li je pravopis uopste vazan.

    Nsiam vrevoao da zpavrao mgou rzmaueti ovo što taim.
    Zaavljhuuji nobnieoj moi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nuainka sa Kmbreidža, njie vžano kjoim su roedsldoem npiasnaa slvoa u rei, jdieno je btino da se pvro i psldeonje sovlo nlaaze na sovm msteu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote tiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne tia savko slvoo pnaooosb, vec rei psmraota kao cleniu. Oavj preomeaj je šljiavo nzavan tipoglikemija. Zaudjujuce, zar ne? A uevk ste msilili da je pavrpois vžaan..

    izvor: http://www.vojvodinacafe.com/content/view/114/87/

  14. #59

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    Jeste mi bitan,mada u zurbi i ne citam sta sam kuckala...Dete mi se uglavnom mota oko tastature pa mozda ponekad i ona ubaci koje slovce viska...
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #60

    Odgovor: (Ne)Pismenost

    U svetu ima oko 780 miliona nepismenih, što znači da svaki peti odrasli žitelj naše planete ne ume da čita i piše, objavile su Ujedinjene nacije. Najveći broj nepismenih se nalazi u 35 najsiromašnijih zemalja sveta, od kojih je većina iz Afrike.

    Generalna skupština UN proglasila je početak ovog milenijuma, period od 2003, do 2012. godine, decenijom pismenosti.

    (vest preuzeta sa net-a)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 4 od 13 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. (ne)pismenost u Srbiji
    Autor exploited u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 15.03.2018, 15:54
  2. Pismenost u Srba
    Autor sussi u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.07.2007, 13:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •