Mobing - psihološki teror u poslovnom životu - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 84 od ukupno 84
  1. #76

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ostaje mi još ignorisanje i pokušaj da "mi na jedno uvo udje, na drugo izadje!". Nije lako i neće biti lako, ali kroz ovakav odnos sam jednom prošla i izgleda da ću opet morati.
    Neces morati.
    Ako se ti ne suprostavis i cutis, ona ce te jos vise lomiti, preispitujuci tvoje granice.
    Daj coveku vlast i za cas ces saznati, kakav je.
    Milion puta sam dozivela i videla.

    Najgori je psiholoski teror, kad na posao ides sa grcom u stomaku, kao na vesanje.
    Ne znam kako stoje stvari kod tebe u firmi, ali svakako imas pravo, ako si joj vec skrenula paznju na ponasanje, da preneses problem dalje, na nivo po hijerahijskoj lestvici veci od nje.
    Imas i besplatnu pravnu pomoc,kad je mobing u pitanju, gde mozes prijaviti maltretiranje i ostati anonimna ukoliko to zelis, a njoj ce u roku od dva dana stici poziv, kao upozorenje, ako stvari ne slegnu i nastavi dalje, onda sledi tuzba za mobing.

  2. #77

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    .
    Najgori je psiholoski teror, kad na posao ides sa grcom u stomaku, kao na vesanje.
    Ne znam kako stoje stvari kod tebe u firmi, ali svakako imas pravo, ako si joj vec skrenula paznju na ponasanje, da preneses problem dalje, na nivo po hijerahijskoj lestvici veci od nje.
    Imas i besplatnu pravnu pomoc,kad je mobing u pitanju, gde mozes prijaviti maltretiranje i ostati anonimna ukoliko to zelis, a njoj ce u roku od dva dana stici poziv, kao upozorenje, ako stvari ne slegnu i nastavi dalje, onda sledi tuzba za mobing.
    Draga bellissima,
    sasvim si u pravu. Najviše vremena provodim na poslu i ako tih svih 8, 10 sati imam grč u stomaku to ne može pozitivno da utiče na moj rad.
    Hvala ti na savetu iako ne mislim da bi prijavljivanje bilo kome, (posebno ne u privatnoj firmi), dovelo do boljih odnosa. Postoji uvek prisutan i strah od gubitka posla. I onda preispitujem sebe, analiziram svaki svoj postupak, gde ja to grešim i kako sebe da ispravim i time poboljšam celu stvar. Jer ljudi su takvi, kakvi su i davno sam shvatila da ih ne mogu promeniti.
    U ovoj firmi radim 20 godina. Poznajem sve i svi oni poznaju mene i moje sposobnosti. Neću dopustiti nikome da me "savija" i "gazi". Pronaći ću već neki put, ali bez tužvi i pisanih tragova, koji će mi izbrisati taj grč u stomaku kad ujutro krenem na posao.

  3. #78

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Hvala ti na savetu iako ne mislim da bi prijavljivanje bilo kome, (posebno ne u privatnoj firmi), dovelo do boljih odnosa.
    Ne pricam ti napamet
    Radim isto u privatnoj firmi,gde izmedju ostalog sam odgovorna za bilo koji vid mobinga.Ti uvek mozes ostati anonimna, ukoliko to zelis, a ako tebe kinji, verovatno nisi jedina, tako da niko ne moze , biti siguran ko je tuzbu podneo..
    Tvoja anonimnost je zagarantovana, a posle prve opomene, uglavnom se svi ti veliki sefovi trgnu i uplase, zbog onog sto bi im moglo slediti nakon te prve uljudne opomene.
    Tvoja odluka.
    Citat Beogradjanka kaže: Pogledaj poruku
    Pronaći ću već neki put, ali bez tužvi i pisanih tragova, koji će mi izbrisati taj grč u stomaku kad ujutro krenem na posao.
    Znam koliko ti je tesko, naslusala sam se takvih prici, poslednjih godina.
    I ono sto je kod svih zajednicko je strah od gubitka posla, saputanja okoline i kolega i upiranje prstom istih.Razumem te.
    Mozes se izboriti, tako sto neces dati na sebe.
    Nemoj dozvoliti da te niko podcenjuje i kinji, jer radis svoj posao najbolje sto znas, u suprotnom ne bi ga obavljala tolike godine.

  4. #79

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Sve mi glupo pisati ali u zadnje vrijeme, sve više i više, na poslu se počinjem osjećati kao zatočenik. Ali, to sada nije samo moje stajalište jer i većina ostalih mojih kolega ima taj osjećaj.

    Je li kriza razlog ili direktor je počeo pokazivati svoju stranu?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #80

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Ja sam u mojoj firmi uveo red da poslovodja (u mom slucaju pravnik) nikad ali nikad ne dignu glas na radnike bilo u magacinu,portira,vozaca.
    Znaci firma zivi od njih oni su tu vec 10-ak godina i digli su je pod vodjstvom mog oca od male veleprodaje do velikog izvoznika i uvoznika.
    Ja sam nastavio uveo neke novine i rec mobing nikad nece imati mesta kod mene.

  6. #81

    05 Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Do sada sam imala 3-4 posla u zivotu i nikad mi se to nije dogodilo,dodushe u to vreme nije bilo ni tolika briga i preokupacija dal ce mi taj posao trebati,bilo je vise iz razonode. Kad shvatih da cu ceo zivot raditi za obican papir,koji ne vredi,aman bash nishta,odlucih da studiram. No shto se tice tog psiholoshkog terora,mislim da je bitan stav prema tom poslu,a on glasi da taj posao nije kupio mene,vec sam ja izabrala njega.Podignite glave iz blata i koracite ka slobodi izbora,a ona je bezgranicna,samo ako joj dozvolite da postoji.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  7. #82

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Sve mi glupo pisati ali u zadnje vrijeme, sve više i više, na poslu se počinjem osjećati kao zatočenik. Ali, to sada nije samo moje stajalište jer i većina ostalih mojih kolega ima taj osjećaj.

    Je li kriza razlog ili direktor je počeo pokazivati svoju stranu?
    od mnogih čujem ovo što ti kažeš, a i meni se tako činilo neko vreme. Biće da pokazuju svoju pravu stranu usled krize. U svakom slučaju treba uzvratiti istom merom i pokazati zube ali tako da to požele i drugi put.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  8. #83
    Citat lady S kaže:

    cesce su podloznije osobe koje nemaju mogucnost izbora jer im je ta plata jedini izvor prihoda i od nje izdrzavaju porodicu, pa moraju da trpe sve sto prelazi granice normale.
    Mozes misliti koliko nas tek ima ove 2013!!!

    Inace ne znam sta se desava sa ovom temom. Poslednji odgovor je dat pre ravno tri godine !?!

    Je l' se to narod naviko na mobing???

    Mozda mobinga vise nema jer su se moberi uplasili zakona koji je u medjuvremenu donet??

    Zaboravih da napisem.

    Rado bih sa nekim razmenio misljenja i iskustva na ovu temu, ali moram prvo da viknem: "Ima li koga?!"

    Puno pozdrava!
    Poruku je izmenio Cecara, 10.05.2013 u 07:50 Razlog: uzastopni postovi

  9. #84

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    mobing je jako cesta pojava u danasnje vreme. treba se paziti i pokazati sefu da imamo neka prava.

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Kada ste se najviše uplašili u životu?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 19.02.2017, 22:36
  2. Šta ste bili u prošlom životu?
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 11.03.2014, 01:54
  3. Psihološki profil
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.06.2011, 08:49
  4. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  5. Poslednji put u životu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 07.02.2008, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •