Mobing - psihološki teror u poslovnom životu - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 84
  1. #46

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Tog psihološkog terora je vazda bilo i biće...i uverena sam da su sada "novopečenim" šefovima,čak i odrešenije ruke,nego ikad...kad daju sebi za pravo da se ponašaju prema radnicima kao prema robovima,da,bukvalno tako ih je jedan novopečeni nazvao baš danas,a klijentelu koju uslužuje on naziva potrošnom robom a ljudi su u pitanju...jelte u oba slučaja.Al eto tako on ima povlašćenja da radi šta hoće,jer nisu bitne čak ni njegova stručnost ni kvalifikacije,nego stranačka pripadnost .
    Skroz se slazem sa svakom reci koju si napisala.Nazalost ljudi su danas potrosna roba,koliko god surovo delovala ta rec,vreme pokazuje da je istinita.Ja sam nekom nadlezni,ali mi nikad nije palo na pamet da omalovazavam nekog samo zato sto mi se ne svidja.Uostalom u mojoj radnoj organizacije je jasno definisan stav prema mobingu,neko i mene posmatra i najmanji kiks i to mi je ok.Ovde je u stvari problem sto na mesta nadredjenih,najcesce dolaze ljudi sa mnogo kompleksa,a malo znanja i puni ambicija i usput ako su smesteni po partijskoj liniji,ehe sreco nema im ravnih,ali eto i nas zakon je pomalo poceo da funkcionise,pa ce nam valjda nadolazece vreme malo manje donositi svega toga,samo kako u ovoj zemlji sve funkcionise lako cemo svi su izgledi da cemo se nacekati...
    Poruku je izmenio Najgora, 20.10.2008 u 23:23 Razlog: kod

  2. #47

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Samo, ja nisam ovde došao da se preganjanjam da li je mobing masovno prisutan kod nas ili ne. Nego šta je.
    Ja sam skrenuo pažnju na jednu drugu pojavu, korišćenje mobinga, tj. zloupotrebu zaštite protiv mobinga u lične svrhe. Hoćeš li reći da toga nema i da ga neće biti? Ja tvrdim da već postoje pojave tipa "Optužiću te za mobing ako mi ne budeš gledao kroz prste!".
    Pa svi smo mi iz nekih nama znanih razloga ovde.Ok skrenuo si pažnju,na tu drugu pojavu..a zašto?Hoću da kažem ono što mislim i doživljavam svakodnevno,a to je da te zoupotrebe o kojoj ti govoriš,za sada nema,koliko je meni poznato...Ovo ti deluje kao zloupotreba?Meni ne.

    - Ova presuda jeste jedna vrsta satisfakcije, ali, verujte, niko nama ne može da vrati te godine života. Bilo je strašno, trpeli smo svakakva zlostavljanja. Jedna od koleginica koja je podnela tužbu, a koja je radila na centrali, nije imala čak ni dozvolu da ode u toalet, pa je jednom na kraju radnog vremena, žena bila primorana da se uvija u džemper i krije da se umokrila. Do te mere je išlo! - priča Živkovićeva.

  3. #48

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pa svi smo mi iz nekih nama znanih razloga ovde.Ok skrenuo si pažnju,na tu drugu pojavu..a zašto?Hoću da kažem ono što mislim i doživljavam svakodnevno,a to je da te zoupotrebe o kojoj ti govoriš,za sada nema,koliko je meni poznato...Ovo ti deluje kao zloupotreba?Meni ne.
    Molim te, pročitaj još jednom moj post. NIgde se nisam pozvao na tvoj post, nisam negirao postojanje mobinga, nisam rekao da je mobing OK. Baš naprotiv. Izneo sam i mišljenje koje se ne kosi sa protivljenjem mobingu, a to je da su moguće zloupotrebe. Ako misliš da je nemoguće, kaži tako. Jer ja pričam o jednom aspektu mobinga, a ti o drugom. Ne pričamo o istom. A ako ti nije poznato da nešto ne postoji, ne znači da ga zaista i nema. Razmisli.

    Nikada nisam voleo da pevam u horu. Kada svi pričaju o nečem i slažu se, nema potrebe da i ja ponavljam to isto. Ja volim da razmislim o još nečem, da ukažem da mnogi problemi nemaju samo jedno lice, već i naličje, da mogu da nastanu još neki problemi.

    u Kini su za vreme kulturne revolucije vrapce i ostale ptice okrivili za nedostatak hrane. Potom su ih skoro istrebili. Rezultat je bio da su se namnožile razne bube i rezultat je bio još gori.
    Ne mislim da postoji prihvatljivi mobing, ali upozoravam da preteranom eksploatacijom i javnom presijom, preterivanjem kakvom smo skloni, može da se desi da se svaka primedba (opravdana ili ne), svaki pogled smatra mobingom, a da ljudi masovno kao odbrambeni mehanizam koriste optužbe za mobing. Može da se desi da preterana medijska eksploatacija dobije u manjoj ili većoj meri kontra efekat.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  4. #49

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Ajd da te ne citiram sad..ako ti to menja stvar,mada ja lično citiranje ne shvatam dramatično,čak te i nisam citirala,da bi te prozivala.Al ovo moram

    Nikada nisam voleo da pevam u horu
    Ni ja...valda zato i ne pričamo o istom,jer su nam pozicije očigledno drugačije,i kad pričam,o ovakvim temama,zaista se manem filozofije,i uvijanja u neki lepši papir,ja to više onako u centar...

    Ili misliš da ipak treba razgovarati,opušteno samo sa istomišljenicima?

    Svoje mišljenje o zloupotrebi sam rekla,i dodala ono što ja mislim o toj priči..čitao si?

    E sad ovo sve što navodiš,mož' biti a i ne mora..ja sam se ipak vodila primerima koji su se dogodili,ne vidim u tome ništa fatalno.

  5. #50

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Cinjenica je da kod nas ljudi uglavnom cute o teroru na poslu jer se plase. Pre godinu dana radila sam u psihickim i fizicki nemogucim uslovima. Rezon mog sad vec bivseg direktora je bio i ostao " uvek ce biti jadnika koji ce morati da rade pod ovim uslovima." Elem i ja sam trpela dok se nisam razbolela i celu platu dala na lekare ( tamo radnici nemaju pravo na zdravstveno ili nedaj boze da odu na bolovanje). Onda sam lepo skupila hrabrost i otisla u ispekciju rada gde su mi rekli da im je situacija poiznata ali da ce da posalju nekog. Da ne duzim inspektor je izasao na teren, ja sam dobila otkaz retroaktivno, a moje bivse kolege su me svaki cas salete da cuju sta sam uradila. Na kraju mi je bilo muka od svega i povukla sam tuzbu . Najinteresantnije je to sto i ako je tamo sada jos gore ( jedan moj drug je do skoro tamo radio pa znam) ima ljudi koji vec godinama tamo rade i cute o svemu.

  6. #51

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat Flor@ kaže: Pogledaj poruku
    Cinjenica je da kod nas ljudi uglavnom cute o teroru na poslu jer se plase. Pre godinu dana radila sam u psihickim i fizicki nemogucim uslovima. Rezon mog sad vec bivseg direktora je bio i ostao " uvek ce biti jadnika koji ce morati da rade pod ovim uslovima." Elem i ja sam trpela dok se nisam razbolela i celu platu dala na lekare ( tamo radnici nemaju pravo na zdravstveno ili nedaj boze da odu na bolovanje). Onda sam lepo skupila hrabrost i otisla u ispekciju rada gde su mi rekli da im je situacija poiznata ali da ce da posalju nekog. Da ne duzim inspektor je izasao na teren, ja sam dobila otkaz retroaktivno, a moje bivse kolege su me svaki cas salete da cuju sta sam uradila. Na kraju mi je bilo muka od svega i povukla sam tuzbu . Najinteresantnije je to sto i ako je tamo sada jos gore ( jedan moj drug je do skoro tamo radio pa znam) ima ljudi koji vec godinama tamo rade i cute o svemu.
    Ima i nad tim inspektorom neko iznad,trebala si ići dalje,i ne odustajati od tužbe...
    Žao mi je što si sve to prošla,pod pretpostavkom da si bila sama u celoj priči,jer se kako i kažeš ljudi plaše, a i sama sam svedok takvih događanja,u okruženju moje firme.

  7. #52

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Radim u firmi gde je mobing veoma popularan.Ali igrom slucaja i ja sam sef ali se razlikujem od ostalih jer sam uvek na strani radnika.
    Pre par meseci imao sam sukob sa mojim sefom i da nije bilo radnika koji su stali iza mene dobio bi ili otkaz ili bi bio razresen.
    Naravno zbog svega sto se desilo imam najmanju platu ali bar mogu sa svakim radnikom da stanem i poporicam.

  8. #53

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Bravo za Miodraga.
    Kod mene nema vertikalnog mobinga, bar ja ne osećam, ali zato i te kako osećam horizontalni.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  9. #54

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Tog psihološkog terora je vazda bilo i biće...i uverena sam da su sada "novopečenim" šefovima,čak i odrešenije ruke,nego ikad...kad daju sebi za pravo da se ponašaju prema radnicima kao prema robovima,da,bukvalno tako ih je jedan novopečeni nazvao baš danas,a klijentelu koju uslužuje on naziva potrošnom robom a ljudi su u pitanju...jelte u oba slučaja.Al eto tako on ima povlašćenja da radi šta hoće,jer nisu bitne čak ni njegova stručnost ni kvalifikacije,nego stranačka pripadnost .

    Taj osmeh koji pominješ...ja mogu da vidim (a i ne moram) samo u slučaju kad se pojavi njegov nadređeni..il u najgorem slučaju..da sam pristala da imam bilo kakvo intimiziranje sa "novopečenim šefom" ,što mi ne pada na um ni u najgorem košmaru.

    Ako je zloupotrebe nekad i bilo..ima je sve manje,jer su udesili tako,da radnik,čak i koji je bolestan jedva se odlučuje da uzme bolovanje,jer mu otkidaju od plate toliko,da mu se više isplati da radi bolestan,jer svakako nema toliku platu da pruži svojoj deci svakodnevne potrebštine,a ne tek ni slučajno neke luksuze.

    Radnik koji ima 15.ooo mesečno,doživeo je da pored teškog posla i neadekvatnih uslova za rad,doživi da ga "novopečeni šef" podrugljivim tonom naziva i "socijalom" (a mislim da čak i socijala daje veća primanja) i da kaže sledeće:

    "Ko vam je kriv,što ste izrađale toliku decu,neću valjda ja da ih hranim,i ovako vam i platu zarađujem!"Državna firma je u pitanju....

    ...i da dodam..sve su šanse da nadrljam,zbog ovog što pišem ovde...
    čemu služe prijatelji podržaćem te

  10. #55

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    u sadasnjoj firmi trenutno stvari su super, ali pre nekoliko meseci nije bilo tako. naime bivsi urednik je bio nepodnosljiva osoba. njegova rec morala je da bude zadnja, kad on prica, mora da ga svi slusaju, samo on je u pravu, tudje ideje ako mu se dopadnu odbijao ih ironicno...da, ako mu se dopadaju, jer kasnije je mogao da ih on predlozi, a memorija mu je bila takva (za odredjene stvari) i brzo je zaboravljao cija je to ustvari ideja, pa prisvajao sve sto mu se dopadne i sebi pripisivao zasluge.
    najgore od svega su bile uvrede i dranje. ponasao se ko da je firma njegova i iznad svih... niko nije mogao da ga kontrolise...a direktor, t.j vlasnik firme je prelazio preko mnogo stvari jer s jedne strane, nije bio upoznat detaljno kako stoje stvari, a s druge strane tolerisao ga jer je bio vredan radnik...

    njegovo ponasanje, je strasno uticalo na sve, osecalo se veliko nezadovljstvo izmedju svih nas. ja licno, pocela sam svaki dan, kad ustanem i idem na poslu, da se plasim i nerviram. da mi se noge vracaju nazad same...osetilo se to na meni, svi moji bliski primetili su da sam nervozna i nezadovoljna. istresala sam se na ljude koji mi nisu nista skrivili...i tad sam pocela da razmisljam da promenim radno mesto.

    no stvari su pocele da mu izmicu iz kontrole (uredniku) i postajao je svaki dan sve gori i gori...naravno pitanje je bilo ko ce prvi da ode, dali on ili neko od nas ostalih.

    I ode on hvala bogu


  11. #56

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Bombice, bravo!
    Samo, jesi li sigurna da je on gubitnik, takvi odu na bolje, a vama, ko je novi i kakav je?
    Ipak, ko se protiv zla ne bori, taj na zlo pristaje.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  12. #57

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Jeste Snezo da je on gubitnik, jer da je bio pametniji, ostao bi u sredini gde su ga svi cenili (iz pocetka, naravno dok nije postao takav).
    Nama je dosla nova urednica koja je jednom reciju divna. Osoba od koje se moze mnogo nauciti...

    Jadna zena kad je dosla, mi smo ocekivali da ce biti ista ko on, mozda i gora, pa docekali je sa strahom i nepoverenjem...Ali bila je dovoljno pametna i strpljiva da nam pokaze da je totalno njegova suprotnost.

    Ima vremena da nas saslusa, da razmenimo ideje, da nas posavetuje, prihvata kritike i nikad ne upucuje bezrazlozno kritiku, zna da pohvali kad nekog kad dobro obavi posao...
    a sto je najvaznije - nema dranja i vredjanja


  13. #58

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Citat Sneza58 kaže: Pogledaj poruku
    Samo, jesi li sigurna da je on gubitnik, takvi odu na bolje, a vama, ko je novi i kakav je?
    tacno
    nas je otisao na bolje
    sad cekamo novog
    pita Boga kakav ce biti
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #59

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    Radim u privatnoj firmi i za sada je ekstra stanje. Odnos vlasnika firme i nas zaposlenih je sjajan i retko gde se sreće. Znači, do sada se nisam susretao sa mobingom ali ga ne bih ni tolerisao. Na vrata koja sam ušao na ta bih i izašao bez imalo kajanja. Nema tog novca zbog kojeg bih trpio tako nešto.
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  15. #60

    Odgovor: Mobing - psihološki teror u poslovnom životu

    zaboravila sam ovo da dodam - mene je najvise iznerviralo i potreslo, kad me naterao da u petom mesecu trudonce idem da radim intervju i to kod osobe koja je zivela na sestom spratu zgrade u kojoj nije bilo lifta....

    a drugi put kad sam trebala da idem za intervju kod jednog naseg poznatog sportistu kome se rodila beba, a ja jos malo sam bila prehladjena...rekla mu lepo da nije dobro da se pojavim tamo i kasljucam, a on meni drao se i pretio....sta cu...jos nisam bila prijavljena i radila honorarno,a imala dete, pa precutala i otisla.


Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kada ste se najviše uplašili u životu?
    Autor SQUAW u forumu Pričaonica
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 19.02.2017, 22:36
  2. Šta ste bili u prošlom životu?
    Autor SQUAW u forumu Astrologija
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 11.03.2014, 01:54
  3. Psihološki profil
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 23.06.2011, 08:49
  4. Da se o mom životu pravi film :)
    Autor Sokica u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 15:44
  5. Poslednji put u životu
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 07.02.2008, 23:21

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •