Umetnicko klizanje - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 73 od ukupno 73
  1. #61

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Šmrc... Prvo Jagudin, pa sad ni Pluščenko se ne takmiči... Koga ću sad da gledam...
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  2. #62

    13 Odgovor: Umetnicko klizanje

    Hej Jerowen, jesi li gledala danas plesne i sportske parove? Odlicni su bili Sinaed i John!
    A Rusi su me odusevili u sportskim parovima, nadam se da ce pobediti neki od ruskih parova-Aljona i Robin nisu imali bas neki nastup. Realno, Juko Kavaguci i Aleksandar Smirnov su mogli biti ispred njih.
    P.S. Imas li myspace?

  3. #63

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Evo rezultata sa Evropskog prvenstva u Helsinkiju 2009.

    Muskarci

    1 Brian Joubert (zvani neverovatni - ponovo savrsen kratki program) (Fra)
    2 Samuel Contesti (veliko iznenadjenje) (Ita)
    3 Kevin van der Peren (konacno su mu isli skokovi) (Bel)

    I drugi Francuzi odlicni: 4. i 5. mesto: Yannick Ponsero i Alban Preaubert
    Tomas Verner tek 6. mesto imao je veoma dobar kratki program, i mislila sam da mozda moze da ugrozi i Brajana ako otklize dugi odlicno, ali taj njegov dugi program je stvarno bio kao da sam gledala reprizu od proslogodisnjeg svetskog prvenstva. I opet kazem, jedini problem koji Tomas ima jeste u njegovoj glavi mora da nauci da savlada pritisak, i da ako stvari krenu lose uspe da se povrati, a ne da jos vise upropasti sve. Skokovi nisu bili tu, ali i onda bi mogao do medalje (ne zlatne, ali ne treba odbaciti ni druge medalje), da nije prosto odustao tokom nastavka programa.

    Dame

    1 Laura Lepisto (Fin)
    2 Carolina Kostner (Ita)
    3 Susanna Poykio (Fin)

    Sportski parovi

    1 Aliona Savchenko/Robin Szolkowy (Nem)
    2 Yuko Kawaguchi/Alexander Smirnov (Rus)
    3 Maria Mukhortova/Maxim Trankov (Rus)
    (i ja sam navijala za Ruse narocito Mariju i Maksima, ali imali su los dugi program, a Aljona i Robin su bili skoro savrseni)

    Plesni parovi

    1 Jana Khokhlova/Sergei Novitski (Rus)
    2 Federica Faiella/Massimo Scali (Ita)
    3 Sinead Kerr/John Kerr (Vel. Br.)
    -- zasluzene medalje za sva tri para za klasu su bili bolji od svih ostalih! A narocite cestitke za moje ljubimce Sinead i Johna! Ako se neko pita kako ovakav poredak to je zato sto nisu ucestvovali Isabelle Delobel/Olivier Schoenfelder (Isabelle je imala operaciju ramena), a Oksana Domnina/Maxim Shabalin povukli su se nakon compulsory dance zbog Maksimove povrede.
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  4. #64

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Svetsko prvenstvo u umetnickom klizanju pocinje sledece nedelje, tacnije trajace od 22. do 29. marta, i odrzace se u Los Andjelesu. Eurosport ce prenositi sve od utorka do nedelje, i evo programa sa njihovog sajta:

    UTO 24. mart
    19.00 snimak gala Evropsko prvenstvo
    20.00 plesni parovi Compulsory dance

    SRE 25. mart
    09.00 sportski parovi kratki program
    13.30 plesni parovi Compulsory dance
    15.00 sportski parovi kratki program
    20.50 muskarci kratki program

    CET 26. mart
    09.00 sportski parovi slobodni program
    11.30 muskarci kratki program
    15.45 sportski parovi slobodni program
    20.35 plesni parovi Original dance

    PET 27. mart
    09.00 muskarci slobodni program
    11.30 plesni parovi Original dance
    14.30 muskarci slobodni program
    20.35 dame kratki program

    SUB 28. mart
    08.30 plesni parovi Free Dance
    14.00 plesni parovi Free Dance

    NED 29. mart
    17.30 dame slobodni program
    21.00 Gala
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  5. #65

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Raduje me svetsko prvenstvo sledeće nedelje.

    Pre neki dan sam se onako slučajno setila i poželela da vidim na youtube snimak pobedničkog kratkog programa "Winter" Alexeia Yagudina na Olimpijadi 2002.

    Da li se meni čini ili stvarno više nema takvih klizača Recimo Brian Joubert mi je solidan, ali daleko od onoga što su bili Yagudin i Pluscenko. Dobar mi je bio i onaj Stefan Lambiel, ali sve to kao da je neka druga kategorija. Možda je ruski balet u pitanju.
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  6. #66

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Citat drth09 kaže: Pogledaj poruku
    Da li se meni čini ili stvarno više nema takvih klizača Recimo Brian Joubert mi je solidan, ali daleko od onoga što su bili Yagudin i Pluscenko. Dobar mi je bio i onaj Stefan Lambiel, ali sve to kao da je neka druga kategorija. Možda je ruski balet u pitanju.
    Da, ta "ruska skola" je uvek bila posebna. Ruski balet, rusko klizanje, ruska gimnastika i akrobatika, cak i ruski cirkus - sve ove "umetnosti" imaju neceg zajednickog, sto je predivno za gledanje.

    Trenutno Rusi imaju samo mladog Voronova, koji ume da bude fantastican, i tada podseca na Pluscenka, ali cini mi se da je mnogo cesce pod nekim pritiskom, kao da zna da se od njega mnogo ocekuje, pa onda zato lose otklize. Ali, ja ipak volim da ga gledam - njegova interpretacija je uvek za desetku, samo kad bi jos i skokovi poceli da ga slusaju...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  7. #67

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Rezultati sa Svetskog prvenstva u Los Andjelesu 2009

    Muskarci
    1 Evan Lysacek (USA) (sjajan je bio, zaista je zasluzio zlato)
    2 Patrick Chan (CAN)
    3 Brian Joubert (FRA) (steta sto nije makar srebro ali sta je tu je, bio je odlican u kratkom programu ali u dugom nije bas briljirao)
    4 Tomas Verner (Ceska) (steta sto nije uspeo do medalje, ali bio je odlican- bolji nego prosle godine!)
    5 Samuel Contesti (Ita)

    8 Denis Ten (Kazahstan) (moj novi ljubimac stvarno me odusevio! a ima samo 15 godina)

    13 Sergei Voronov (Rus) (mislim da su ga sudije jako ostetile, bio je bolji od nekih drugih momaka koji su na kraju zavrsili ispred njega)

    Dame
    1 Yu-Na Kim (Koreja) (sjajna je stvarno, prosto neverovatna-napravila je rekord u broju bodova dobijenim za kratki program)
    2 Joannie Rochette (CAN)
    3 Miki Ando (Jap)
    4 Mao Asada (Jap)
    5 Rachael Flatt (USA)
    6 Laura Lepisto (Fin)
    7 Alena Leonova (Rus)

    9 Sarah Meier (Svajcarska)

    12 Carolina Kostner (Ita) (uzasan dugi program, ne znam sta joj se desilo)

    Sportski parovi
    1 Aliona Savtchenko/Robin Szolkowy (Nemacka)
    2 Dan Zhang/Hao Zhang (Kina)
    3 Yuko Kavaguti/ Alexander Smirnov (Rus)
    4 Qing Pang/Jian Tong (Kina)
    5 Maria Mukhortova/Maxim Trankov (Rus)
    6 Tatiana Volosozhar/Stanislav Morozov (Ukr)

    Plesni parovi
    1 Oksana Domnina/Maxim Shabalin (Rus)
    2 Tanith Belbin/Benjamin Agosto (USA)
    3 Tessa Virtue/Scott Moir (CAN)
    4 Meryl Davis/Charlie White (USA)
    5 Nathalie Pechalat/Fabian Bourzat (Fra)
    6 Jana Khokhlova/Sergei Novitski (Rus)
    7 Sinead Kerr/John Kerr (Vel. Br.) (bravo! popravili su plasman za 1 mesto!)
    8 Federica Faiella/Massimo Scali (Ita)
    9 Pernelle Caron/Matthieu Jost (Fra)
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  8. #68

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Razmišljala sam da li o ovome da pišem na temi Olimpijada 2010. a onda vidim da postoji i ova tema, samo za umetničko klizanje.

    Gledala sam i uživala ovih par dana dok je trajalo klizanje - muškarci i parovi.
    Sada se u medijima nadigla buka oko toga ko je zaista zaslužio od muških klizača da osvoji zlato.
    Amerikanac Ivan Lajsaček je osvojio zlato, a povratnik na led Rus Jevgenij Plušenko završio je kao drugi, bez obzira što je jedini izveo četvorostruki okret u skoku.
    Gledala sam i jednog i drugog klizača i od malih nogu volim rusku školu klizanja koja pored umetničkog dela ima i mnogo dobar tehnički deo klizanja...a upravo u tome je draž. Mislim da nije stvar ići na časove baleta i glume da bi se napravio što bolji umetnički dojam tokom nastupa, nego da treba ponuditi i pokazati i onu sportsku stranu, umeće izvedbi različitih skokova.

    Sve u svemu, više volim da gledam klizače kada uživaju dok klizaju, kada imaju dobru tehniku, okrete, skokove, bez previše glumatanja i drame kakvu je izvodio Lajsaček. I bez komentarisanja komentatora videlo se da je dotični Amer išao na časove glume
    Da li je neko od vas gledao ovo klizanje i šta misli o dotičnim takmičarima?

  9. #69

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku

    Sve u svemu, više volim da gledam klizače kada uživaju dok klizaju, kada imaju dobru tehniku, okrete, skokove, bez previše glumatanja i drame kakvu je izvodio Lajsaček. I bez komentarisanja komentatora videlo se da je dotični Amer išao na časove glume
    Da li je neko od vas gledao ovo klizanje i šta misli o dotičnim takmičarima?
    Odgledala... i nekako se razocarala jer nije pobijedio najbolji. Mislim da je novi sistem ocjenjivnja pogresan. Treba napraviti balans izmedju tehnike, skokova i umjetnosti.

    Zakon najaceg i dalje vlada, nazalost.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #70

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    I ja sam gledala, i ne znam...nije Lysacek napravio niti jednu grešku, izgledao je fenomenalno dok je klizao, ima visinu, ima tehniku, možda je malo više plesao...i jedino što je spominjala komentatorka jeste da on valjda u svom programu nema četverostruki skok.

    Ne znam je li samo to meni čini, ali Plušenko i Lysacek meni imaju sličan način klizanja? Nekakva nova moda istrzanog klizanja...kada klizač krene da napravi jedan potez pa se naglo trzne i napravi drugi. Nije loše, ali to sam primjetila samo kod njih dvojice.

    Inače, i meni je ovaj novi način bodovanja bezveze...ono 5.9 , 6.0 je bilo the best, ja ove bodove sada ne kužim.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #71

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam je li samo to meni čini, ali Plušenko i Lysacek meni imaju sličan način klizanja? Nekakva nova moda istrzanog klizanja...kada klizač krene da napravi jedan potez pa se naglo trzne i napravi drugi. Nije loše, ali to sam primjetila samo kod njih dvojice.
    Slusala sam intervju Lysaceka. Kaze da mu je Plusenko idol i da mu se divi i da je gledao i ucio od njega. Bilo mi je malo smijesno koliko je isticao kako voli Rusku skolu i sve sto je Rusko.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #72

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Ja se spremila da gledam SP u klizanju u Torinu,
    naši će da prenose kad sad čitam vest
    da su otkazali učešće i Lajzaček
    (još ranije, ne znam zbog čega),
    a sada i Plušenko zbog navodne povrede
    Šteta, stvarno šteta....
    al' zato ima šanse mladi Stefan Lambije
    pa ću za njega da navijam!

  13. #73

    Odgovor: Umetnicko klizanje

    Umetnicko Klizanje cenim kao sto cenim i svaki drugi spoer ali ne pratim ga.

    Da budem iskren pogledam po nekada ali cisto radi sexy devojke koja nastupa

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •