Turistički procvat Kazahstana
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2
  1. #1

    Turistički procvat Kazahstana


    Zahvaljujući duhovitom komičaru i „novinaru” Boratu, turizam u Kazahstanu je procvetao.

    Iako Saša Baron Koen, koji stoji iza lika Borata Sagdijeva, u svom filmu ismeva Kazahstan kao naciju divljaka, turisti iz celog sveta pohrlili su tamo da bi iz prve ruke doživeli ono čemu se svi smeju. Zanimanje za smeštaj u Kazahstanu poraslo je za neverovatnih 300 odsto, pa su od premijere filma prošle godine hiljade putnika uvrstile tu zemlju u mesta koja moraju obići. Po veličini deveta zemlja na svetu bila je donedavno područje u kojem nije bilo turista. Državne vođe bile su zabrinute zbog filma, strahujući da će dodatno naškoditi ugledu zemlje. Osim toga, mnogi Kazahstanci koji su pogledali film osetili su se uvređenima. Međutim, nakon velikog uspeha filma o Boratu naglo je poraslo interesovanje za Kazahstan u svetu.

    Nacionalna aviokompanija „Er Astana” dodala je još jedan nedeljni let za Veliku Britaniju, a sve više međunarodnih hotelskih lanaca otvara luksuzne hotele u gradovima Almati i Astana.

    Naročito su stanovnici Koenove rodne Britanije „poludeli” za Kazahstanom. Osim turizma, raste i broj ulaganja u tu zemlju. Kazahstanska valuta, tenge, samo je jednom tražena u Britaniji prošle godine, dok je u poslednjih nekoliko meseci potražnja skočila na više hiljada zahteva.

    Ono što bi neki nazvali glupiranjem i bezobraznim ismevanjem jedne države, toj je državi i te kako pomoglo. Iako su vlasti čak želele da tuže Borata zbog ismevanja, nakon ovoga mogli bi da mu zahvale zbog filma koji bi njihovu zemlju mogao da unapredi i učini elitnom destinacijom.

  2. #2

    Odgovor: Turistički procvat Kazahstana

    ha baš sam sinoć gledao Borata otkidao sam se od smeha.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •