Propolis - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24

Tema: Propolis

  1. #16

    Odgovor: Propolis

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Ma kakvi, kupi ga od nekog ko proizvodi med, ali uzmi pravi, ne onaj koji je razredjen (etanolom, cime li vec), treba da bude crn, neproziran.
    Ja za takav ne znam Kupujem u apoteci. Kako razblažuješ onda taj nerazređen?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #17

    Odgovor: Propolis

    U tome i jeste fazon, ne razblazujem ga, jer u tom razblazenom koji se prodaje u apoteci ima najmanje propolisa. Uzmem cist propolis, jedno 15 kapi svako jutro. Pre sam ga uzimala sa medom, sad uzmem med pre toga i posle nakapam propolis, zazmurim i strpam ga Jebes ga, on je gorak pa je gorak, sa medom il' bez njega



    Mada, moram da priznam, malo sam se i navukla na ovaj ritual, tacno mi nije dobro kad mi dan ne pocne ovako


    Poruku je izmenio Meggy, 13.11.2012 u 23:27
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #18

    Odgovor: Propolis

    Ja sam jednom imala baš pravi, čist propolis.
    On nije uopšte u tečnom stanju već kao grudvica smole...
    Onda se stavlja u alkohol...i zavisno od količine može biti 10-20% koncentracije.
    Da, za decu postoji propolis u vodenom rastvoru (bez alkohola).

    Evo kako izgleda čist propolis...



    I da, Meggy je u pravu...bolje je kupiti ga od pčelara nego u apoteci koji se masovno proizvodi..
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #19

    Odgovor: Propolis

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    U tome i jeste fazon, ne razblazujem ga, jer u tom razblazenom koji se prodaje u apoteci ima najmanje propolisa. Uzmem cist propolis, jedno 15 kapi svako jutro. Pre sam ga uzimala sa medom, sad uzmem med pre toga i posle nakapam propolis, zazmurim i strpam ga Jebes ga, on je gorak pa je gorak, sa medom il' bez njega
    Nemam ja problem sa gorčinom i sl., gutam sve što nije ljuto i kiselo. Može li bez meda, samo da se nakapa u vodu? A gde ga kupuješ, na pijaci? Koliko košta tako nerazblažen? Moraću hitno da ga pazarim!
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #20

    Odgovor: Propolis

    Moze bez meda, naravno. Med i secer se preporucuju samo zato da ti ne bude gorko, mada je svakako gorko. Ne znam da li je efikasno uzeti ga s vodom. Ja to kapiram kao nesto sto se najbolje resorbuje preko sluzokoze usta, kao i maticni mlec, pa gledam da ga ne srucim odmah u zeludac.
    Nije skup, mislim da je negde oko 100 dindzi, ali vodi racuna da bude nerastvoren, crn, kao onaj gore na slici.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #21

    Odgovor: Propolis

    I tako nerastvorenog ga uzimaš ili ga rastvaraš nečim, alkoholom ili ne znam još čime?
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #22

    Odgovor: Propolis

    Vidim da se ovde rasplamsala prepiska o jednoj od najlekovitijih prirodnih supstanci. Pa da ne bih kopipejstovao podosta teksta o propolisu, uputiću vas na stranice koje je napravio moj prijatelj, inače pored ostalog pasionirani pčelar, uz pomoć svojih učenika.

    - Sve o pčelama medu i ostalom
    - Propolis
    - Preventiva kod astme i bronhitisa
    - Primena propolisa
    - Propolis kao lek
    - Saveti - propolis
    - Zaceljivanje rana
    - Pčelicin rastvor propolisa


    P.S.
    Nemojte ovo shvatiti kao reklamu, ali Dule je jedan od retkih ljudi kojima verujem svaku reč koju izgovore ili napišu. Te reči mi se ne sviđaju uvek, ali ih prihvatam bezrezervno. Još nisam naišao na neistinu.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  8. #23

    Odgovor: Propolis

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    I tako nerastvorenog ga uzimaš ili ga rastvaraš nečim, alkoholom ili ne znam još čime?
    Nakapam 15 kapi iz one bocice sa slike na kasicicu i popijem.
    E da, i dobro bi bilo da ne jedes i ne pijes nista jedno sat vremena pre i posle propolisa.
    Poruku je izmenio Meggy, 14.11.2012 u 21:41
    Gather ye rosebuds while ye may...

  9. #24

    Odgovor: Propolis

    Kupih večeras 30% propolis (150 din 10 ml).
    Ispred SNP-a ima neka manifestacija, nemam pojma ni koja ni povodom čega jer ima svega..od meda, vina, rakija, kolJača, rendalica za kupus itakoto.
    Inače momak, medar, je iz nekog mesta što mu ime nisam ni zapamtila (uglavnom između Srbobrana i još nečega..ni to mi ne beše poznato) i reče da pošto su jače, uzimam 8-10 kapi na dan.
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •