Odobravate li eutanaziju? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Da li odobravate eutanaziju?

Učesnika ankete do sada
72. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    52 72.22%
  • Ne

    9 12.50%
  • Ne znam

    11 15.28%
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 56
  1. #31

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Kad to posmatram sa profesionalne strane ne znam, zaista ne bih mogla nikom uciniti to iako se to moze definisati kao cin milosrdja, ziveti da je neko preminuo zahvaljujuci mom posredstvu, ne bih mogla ziveti s tim... a opet ako se ja sama stavim u tu situaciju, ne bih oklevala da zatrazim da mi neko pomogne da okoncam svoje patnje.
    Osmeh Je Kriva Linija Koja Ispravlja Sve Stvari

  2. #32

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Za, ali kada pacijent izrazi tu želju, trebao bi da se izvrši rigorozni pregled pacijenta, fizički i psihički, kako bi se potvrdilo da bolesniku nema izlečenja, a bolovi su preveliki, i da nije bio u bunilu.

  3. #33

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da sam za eutanaziju kad je smrt sasvim izvesna,samo pitanje dana a bolesnik na morfijumu cije djelovanje vise i ne oseca,raspada se isl...
    Ljudi ubiju konja da se na muci ili neku drugu zivotinju a coveka jel treba prepustiti paklenoj patnji Bolesno u najmanju ruku...
    Ja to vidim kao cin milosrdja...
    ja se slazem sa ovim gore navedenim
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  4. #34

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    ...ne odobravam,nemam pravo da tako razmisljam bez obzira na sve razloge koje sam ovde procitala,nije humano,mozda nisam u pravu,ali mislim da na to pitanje pravi odgovor mogu dati ljudi koji se staraju o tim pacijentima...

  5. #35

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Gde iskopa ovu temu...

    Da znate samo da ljudi nisu svesni smrti kao ni rodjenja,a to sto je neko svestan da ce za par nedelja umreti je sasvim nesto drugo...

    Otac mi je bio u toj situaciji i dobro sam razlucio sto sta vezano za temu na kojoj smo...Retko kada neko oseca da ga nesto boli,istopi se ili osusi kao biljka...dva tri uzdaha i kraj svega.Shvatio sam na 5 dana pred samu ocevu smrt da kada bih mu dao pistolj on ne bi znao gde da prisloni cev ili kako da povuce oroz...mislim da mu i ne bi to palo na pamet...

    Razumem da ima drugacijih iskustava,ali od sopstvenog bola za najmilijima i spoznaje da je smrt neizbezna uvek je teze onima koji posmatraju,kupuju pelene za odrasle u apotekama,hrane i sve prezivljavaju nego onima koji umiru...

    Ne znam sta bih odgovorio na anketu...ako neko hoce mozda treba dozvoliti,jer covek dok je svestan uvek ce pre da postedi svoje najblize te traume,pa mozda treba ostaviti ljudima pravo na izbor...

  6. #36

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    ... наравно да ДА... само када би некаквим Законом могле да се спрече злоупотрбе... углавном, то ми је хуманија опција од лечења неизлечивих... и разбољевања њихових ближњих као последице траума и нервозе... да се ради о мени, потписала бих папирче за себе... превентиве ради...
    ======================
    plava, nena, neizbena...

  7. #37

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...ne odobravam,nemam pravo da tako razmisljam bez obzira na sve razloge koje sam ovde procitala,nije humano,mozda nisam u pravu,ali mislim da na to pitanje pravi odgovor mogu dati ljudi koji se staraju o tim pacijentima...
    nije humano pustiti bolesnog od raka kostiju da cupa sebi kosu od bolova....nije humano gledati najblizeg kako umire u jezivim bolovima....nije humano ziveti zivot koga nisi svestan.....

    e sad....pitanje zloupotrebe je uvek tu....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #38

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Zahtevam pravo da raspolazem svojim zivotom!
    Tim pre sto mi je bezobzirna drzavna administracija pokazala koliko ona ima velika prava nad raspolaganjem istog!

    Ako ikada pozelim da nestanem sa ovoga sveta, tada bi voleo da mi se to omoguci. Da bi se izbeglo pogresno odlucivanje usled trenutne patnje, predlazem sledece:

    1. Posle usmenog zahteva subjekta pripremi pismeni zahtev, daj mu da potpise,
    2. i formalna komisija neka odluci o omogucavanju izvrsenja zelje.
    3. Neka protekne tacno 30 dana od usmenog zahteva.
    4. Objasni postupak i postavi infuziju za eutanaziju, daj subjektu u ruke dugme sa sigurnosnin jezickom.
    5. Zamoli ga da jos jednom razmisli.
    6. Daj mu 3 sata da razmisli. (Ako pri tome pada u nesvest, komu, produzi to stanje do najvise 24 sata)
    7. Ako je razmislio i odlucio, treba samo da prstom otkoci dugme i sledecim potezom da ga pritisne...
    Ako se predomislio, infuzija se sklanja, postupak se ponistava.

    U slucaju da se bolesnik kasnije predomisli, moze da trazi eutanaziju jos 2 puta. Ako se ni tada ne izvrsi nista, dalje pravo na eutanaziju se ukida.

    Da, odobravao bi eutanaziju. Svako ima pravo na dostojan smrt!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  9. #39

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Citat Pcela ubica kaže: Pogledaj poruku
    Do 1. januara ove godine za ubistvo iz samilosti se kod nas kažnjavalo kao i za svako drugo ubistvo, odnosno, tu kategoriji krivično pravo nije ni poznavalo. Međutim, od 1. januara i stupanja na snagu novog Krivičnog zakonika Srbije, ubistvo iz samilosti je propisano kao poseban, privilegovani oblik ubistva i za njega se kažnjava lakšom kaznom.

    ``Konje ubijaju, zar ne?``
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #40

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    podržavam, naravno.

    to je jedan humani gest.

    zašto nekome ko je zaista teško bolestan produžavati tu patnju.

    dajte mu pravo da sam odluči da li će se i dalje boriti sa bolešću ili umreti "mlad i lep".
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  11. #41

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Da, slazem se sa vecinom forumasa koji su odgovorili potvrdno. Svako ima svoj zivot i pravo da odlucuje o njemu.

  12. #42

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Kao prvo vecina bolesti po med. strucnjacima nije neizleciva,daju vam odmah procente prezivljavanja,pa ako je i 3% sanse covek se nada sto je i ljudski...

    Ako mu pominjane potvrde i zahteve da doktor ili kakva komisija ok,ali ako mu to ponudi porodica ne znam na sta to lici...

    I nemojte gledajuci filmove i americke reklamne kampanje koje bi trebalo da reklame nisu sudite o smrti...Dajte da sud o tome daju oni koji su imali priliku da se jednom,a neki i vise suoce sa tim problemom u porodici...ostala razmisljanja za i protiv nisu mi merodavna...

    Filmovi su jedno,novinski clanci drugo...ne hvatajte se zenu koja je preko medija trazila da joj skrate muke ili pogledajte koliki je procenat onih koji traze za sebe smrt pre nego sama dodje...

    Dajte neko oruzje ili uzmite spric veliki pun vazduha ili kuhinjske soli,pa ponudite bolesnom da mu za 5 min skratite muke...Ubodete izmedju rebara direktno u pluca i zavrsite posao sami,ali pitajte,sumnjam da ce neko pristati...Problem je sto vi reskirate robiju...

    p.s. ostavite zilet pored obolelog ima sansu da postedi i porodicu i sebe ako hoce i to lepom smrti..ne boli nista ako isecete vene i iskrvarite,pada vam pritisak i zaspite kao beba...ili mislite da ljudi zaborave na to ??!!

  13. #43

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Imamo prava samo davati zivot, uzimati nikada.

  14. #44

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Da,odobravam je.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  15. #45

    Odgovor: Odobravate li eutanaziju?

    Slažem se sa većinom, da.
    S druge strane - to je vrlo opasna poruka poslata ljudima koji su teško oboleli.
    Ko ne bi, u najtežoj mogućoj poziciji, izabrao da ubije sebe samog?
    Poruku je izmenio Buba Erdeljan, 14.02.2008 u 22:20
    _________Una16

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •