Srbija i odnosi u regiji - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 105
  1. #76

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    - Još nam bridi obraz od savetodavne šamarčine iz Haga, kad eto još jednog iz Londona za izručenje Ganića.
    - Ni dan nije prošao, kad Braća Rusi javljaju da su posle Mire i Marka Milošević dali azil Karićima.
    - Koliko vidim Hrvati ne povlače tužbu. Ako odemo na sud šta mislite kako ćemo proći?
    - EU više niko ni ne spominje.

    ... dobro, dobro, ćutim. Neću više .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #77

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    - Još nam bridi obraz od savetodavne šamarčine iz Haga, kad eto još jednog iz Londona za izručenje Ganića.
    - Ni dan nije prošao, kad Braća Rusi javljaju da su posle Mire i Marka Milošević dali azil Karićima.
    - Koliko vidim Hrvati ne povlače tužbu. Ako odemo na sud šta mislite kako ćemo proći?
    - EU više niko ni ne spominje.

    ... dobro, dobro, ćutim. Neću više .
    Vidiš, EU je problem.
    Oni bi nas rado primili, al ne mogu jer nismo u dobrim odnosima "s Kosovom".
    A moramo da budemo jer je NDK naš sused i nezavisna država.
    A oni tu ništa ne mogu... jeste da je NDK "neovisna" zato što su je oni priznali, ali šta su oni tu mogli, morali su... stoka licemerna.
    Ako se ne složiš dok ti uništavamo zemlju, ništa od EU? Majku mu, šta ćemo sad? Ništa što je dosad urađeno nije bilo dovoljno za EU... moramo da pokušavamo i dalje! Recimo jedno kolektivno samoubistvo...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #78
    Čitav sopstveni kodeks sam zasnovao na reciprocitetu...stoga neka mi oproste oni koji imaju "dva aršina" kada "dele pravdu".
    Svedok sam neviđenog licemerja prema ovoj državi koje je, ranije, pravdano postojanjem kojekakvih predsednika, a sada im ne pada na pamet ni da se pravdaju za svoj bezobrazluk jer su našli jezgro defetista u našoj zemlji koji su spremni da sve urade...a da ništa ne dobiju.
    Podsetio bih one koji misle da se sve "događa prvi put" na neke činjenice:
    - Filip Makedonski (otac Aleksandra Velikog) je prvo bio zatočenik grka..i tu je naučio kako im sistem funkcioniše. Zatim je u svakom grčkom polisu osnovao makedonsku stranku ("blagodeti" demokratije ) i tako podrio temelje jedinstva i snage polisa. Onda je ostalo samo da ih "pokupi". Njegova izreka glasi: "Nema tih gradskih zidina koje magarac natovaren zlatom neće preskočiti" .
    Pomenuh reciprocitet jer je svakome ovde jasno da postoji različit tretman bivših republika Jugoslavije. Ni u jednoj od njih koje su secesionisti nema "suočavanja sa urađenim i kajanja" koje se nameće Srbiji. A svakome je jasno da čak ni svađe nema bez bar dve strane. Kako onda samo Srbija da bude krivac za sve gluposti počinjene na ovim prostorima ?
    E sad mi ostaje da "obučem kabanicu" jer će da pljušte priče tipa "..naš inat nas je dovde doveo...bla bla..." a niko od takvih neće da prizna da se odnos politike "moćnih" prema Srbiji nije promenio ni za zarez iako je sSrbija promenila predsednika i političku elitu.
    Nego...viđe li neko predsednike komšija da se nekome izvinjavao, donosio Rezolucije, pojavljivao kao "vinovnik" tamo gde je napravljena greška? Svi oni se ponašaju "kao ni luk jeli ni luk mirisali" samo je ovde na snazi "Filipova stranka" .
    Zar sam ja budala ako smatram da odnosi sa drugima mogu biti korektni samo ako postoji uzajaman reciprocitet ? A nigde ne videh da ti drugi bilo šta uradiše zarad boljih i korektnijih odnosa sa nama.

    Da nastavim (dok sam "pri šutu" ):
    - Kakvo poštovanje drugih očekujemo ako sami dajemo povlastice a zauzvrat nas tretiraju kao da smo "šugavi"?
    Primera more...ali da navedem naše odnose sa Crnom Gorom:
    - Ovde je svako kome je palo na pamet mogao da uzme "dvojno državljanstvo" i time zadrži mesto u studentskom domu (kao stranac ne bi mogao ni da prismrdi Domu), plati hotel i smeštaj kao domaći (a ne po tarifi za strance),...etc, etc..dok je za državljanstvo Crne Gore bilo propisano da ste barem 6 godina sa mestom boravka kod njih i da polažete poznavanje crnogorskog jezika .
    Zar time građani Crne Gore nisu ništa izgubili odvajanjem u posebnu državu (čitaj...insistiranju da su ovde stranci) a sami se jako drže toga da se njihov pasoš ne može dobiti tek tako ? Gde je tu reciprocitet ?
    Poštovanje se dobija i time da sebe cenite i primenjujete zakone prema susedima kao i prema bilo kojim strancima (pogotovo što oni sami insistiraju upravo na tome da ste vi stranci). Nigde logike nisam video u tim postupcima naših vlasti.
    Sve mi to liči na ono: "Ja tebe gospodarim...ti mene Milošaš " (kako to lepo reče Miloš Obrenović gospodar Mladenu Milovanoviću kada se ovaj vratio iz Rusije) .
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 30.07.2010 u 14:59
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #79

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Oke'.. Sivi nam je obrazlozio sobstveni kodeks, doduse u okviru svojih jezickih a i misaonih mogucnosti.. .. Sa kojim se baj d vej ne slazem ni za slovo.
    Nemoj da se ljutis druze Sivi, ima ovde i beznadezhnijih slucajova od tebe..

    U vezi s'temom kazacu koliko mi i sopstvena polupismenost dozvoli da je mozda krajnje vreme da Srbija konacno kao i vecina drzava u regiji krene da stavlja sopstveni interes na prvo mesto. Imam utisak da se uopste okolina mnogo manje bavi nama no sto bi mi voleli, imaju ljudi preca posla i svoju muku.

    Ugledajmo se na Sharice, Karice i ostale kojima granica nije bila problem da suradjuju sa istodjelatnicima sa onih strana. I drzava bi trebala, vec jednom bez busakanja u grudi, da postavi svoj interes kao parametar za bilo kakve akcije i reakcije.
    Sami smo sebi vukovi vec godinama.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  5. #80

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Oke'.. Sivi nam je obrazlozio sobstveni kodeks, doduse u okviru svojih jezickih a i misaonih mogucnosti.. .. Sa kojim se baj d vej ne slazem ni za slovo.
    Nemoj da se ljutis druze Sivi, ima ovde i beznadezhnijih slucajova od tebe..

    U vezi s'temom kazacu koliko mi i sopstvena polupismenost dozvoli da je mozda krajnje vreme da Srbija konacno kao i vecina drzava u regiji krene da stavlja sopstveni interes na prvo mesto. Imam utisak da se uopste okolina mnogo manje bavi nama no sto bi mi voleli, imaju ljudi preca posla i svoju muku.

    Ugledajmo se na Sharice, Karice i ostale kojima granica nije bila problem da suradjuju sa istodjelatnicima sa onih strana. I drzava bi trebala, vec jednom bez busakanja u grudi, da postavi svoj interes kao parametar za bilo kakve akcije i reakcije.
    Sami smo sebi vukovi vec godinama.
    Ako se već ne slažeš...zašto onda napisa prvo podebljano? Suština mog posta je da državnici ove zemlje shvate da predstavljaju interese države, a ne da je devastiraju svojim "slugeranjstvom".
    U vezi drugog podebljanog:
    - Prvi kojima granice nisu bile smetnja su baš kriminalci . Njih savršeno nije zanimalo ko je ko ako je mogao da obavi posao koji su zamislili . Prema tome..loš ti primer.
    Nego...da li si samo slučajno zaboravila da pomeneš da baš u odnosu "proboja na tržište" između bivših republika postoji veliki raskorak ? Ovde...svako je dočekan "raširenih ruku" (Merkator, Idea, Gorenje,...etc) dok u domicilnim državama šanse da se dobiju lokacije i dozvole za naše firme su minimalne, komplikovane, ucenjenjujuće i ponižavajuće. Opet...gde je tu reciprocitet ? Razgovarala si sa nekim privrednicima kakve su uslove dobijali u Sloveniji ili Hrvatskoj ? Ja jesam...i mogu ti reći da sam mišljenja da ti lanci "podmazuju" naše političare jer se čak i ovde ponašaju bahato.
    Svojim ušima sam čuo direktora jedne strane firme kada je odgovorio na primedbu radnika (ovdašnjeg...naravno) zašto mu umesto 240 radnih sati (koje je odradio u II i III smeni) u spisku se vodi samo 176:
    - Imaćeš pravdu kada budeš imao državu!!!
    I...samo mi reci kako bi neki naš direktor se proveo tamo da to kaže, pa tek onda osporavaj moje insistiranje na reciprocitetu .
    BTW...netačno je da se mi bavimo drugima...a oni samo "imaju preča posla". Čak sam mišljenja da neki državnici naših suseda opstaju baš zahvaljujući "jahanjam na našoj grbači" (u stilu Titove "neprijatelj nikad ne spava" ).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #81

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    ...

    U vezi s'temom kazacu koliko mi i sopstvena polupismenost dozvoli da je mozda krajnje vreme da Srbija konacno kao i vecina drzava u regiji krene da stavlja sopstveni interes na prvo mesto. Imam utisak da se uopste okolina mnogo manje bavi nama no sto bi mi voleli, imaju ljudi preca posla i svoju muku.

    ...
    Hajde molim te, nabroj mi koji su to srpski (Srbijini) sopstveni interesi koje treba da stavi na prvo mesto?

    A pošto ujutro krećem na putešestvije, pa neću moći odmah komentarisati tvoj spisak naših interesa, te pošto očekujem da će se na spisku, rekao bih na prvom mestu, naći ulazak u EU, a time automatski i lepši, lakši, bolji život, unapred ću samo spomenuti ponašanje Hrvatske, kojoj svaka čast na tvakom ponašanju.

    Da li je i njoj interes da se uključi u EU? Jeste. Ali je to ne sprečava da se ozbiljno zakači sa jednom od članica po pitanju granica. I to granica što se mere u metrima, a ne kilometrima. Ima hiljadu ostrva i skoro toliko kilometara obale, ali ono malo Koparsko zaliva se ne odriče. E to je suština. I Evropa, ali prvo teritorija.

    A šta mi? Da se još malo naguzimo? Pa ja prvi u takvom slučaju nisam propuštao da ga još dublje zavučem. Pa kako onda iko pametan može da očekuje da će Evropa ikada stati sa daljim ucenama i zahtevima?!

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #82

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    u vezi s'temom kazacu koliko mi i sopstvena polupismenost dozvoli da je mozda krajnje vreme da srbija konacno kao i vecina drzava u regiji krene da stavlja sopstveni interes na prvo mesto. Imam utisak da se uopste okolina mnogo manje bavi nama no sto bi mi voleli, imaju ljudi preca posla i svoju muku.
    Тако је бре! Не ЕУ ради ЕУ, ЕУ ради интереса!

    ugledajmo se na sharice, karice i ostale kojima granica nije bila problem da suradjuju sa istodjelatnicima sa onih strana. I drzava bi trebala, vec jednom bez busakanja u grudi, da postavi svoj interes kao parametar za bilo kakve akcije i reakcije.
    Sami smo sebi vukovi vec godinama.
    Да су Шарићу са оних страна урадили оно што су Србији, било би мртвих ко кад је у Ираку пијачни дан.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #83

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    A šta mi? Da se još malo naguzimo? Pa ja prvi u takvom slučaju nisam propuštao da ga još dublje zavučem. Pa kako onda iko pametan može da očekuje da će Evropa ikada stati sa daljim ucenama i zahtevima?!
    Kad si mali i nejachak onda mozh da ti ga zavlachi ko hoce..

    Eto npr. Ja sam za to da Rusima damo i Telekom za dzabe, kao izraz dobre volje na konto njihovog davanja azila Bogoljubu kojeg baj d vej drzava tereti da ju je ostetio za cetrdddDeset miliona ojra. NIS su dobili zato sto su ugostili one prethodne. Clanove vamilije. Svi znamo koje.
    To je prijatelj. To je brat. Taj moze da ti ga metne dublje no neprijatelj.

    Prica je mnogo sira, razume se, ali mislim da toliko razlicito mislimo o ovoj temi da nemamo osnov, temelj, bazu, a ni fundamenta za bilo kakvu raspravu.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  9. #84

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    kad si mali i nejachak onda mozh da ti ga zavlachi ko hoce..
    Стога је свака борба за свој интерес не само беспредметна већ и злочин. Осим ако се не ради о уласку у ЕУ.

    eto npr. Ja sam za to da rusima damo i telekom za dzabe, kao izraz dobre volje na konto njihovog davanja azila bogoljubu kojeg baj d vej drzava tereti da ju je ostetio za cetrddddeset miliona ojra. Nis su dobili zato sto su ugostili one prethodne. Clanove vamilije. Svi znamo koje.
    To je prijatelj. To je brat. Taj moze da ti ga metne dublje no neprijatelj.
    Нестало нам тајкуна кад је Богољуб отишао, а баш су с њим хтели да се обрачунају... ови што сад владају Србијом, њих ће исто да јуре кад побегну негде далеко...

    prica je mnogo sira, razume se, ali mislim da toliko razlicito mislimo o ovoj temi da nemamo osnov, temelj, bazu, a ni fundamenta za bilo kakvu raspravu.
    Оно што ме застрашује и растужује код "другосрбијанаца" је тај њихов фанатизам - они живе у другом свемиру, они са неистомишљеницима не могу уопште да разговарају... једноставно, комуникација је немогућа. Ужас.

    И да предупредим генијалне примедбе: ово није никакво прогањање, ово је јавни форум на ком се коментаришу постови других корисника.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #85

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    1.Kad si mali i nejachak onda mozh da ti ga zavlachi ko hoce..

    2.Prica je mnogo sira, razume se, ali mislim da toliko razlicito mislimo o ovoj temi da nemamo osnov, temelj, bazu, a ni fundamenta za bilo kakvu raspravu.
    1.Pre bih rekao da ako si spuštenih gaća ..onda je i moguće ali ako se buniš, možda neko i odustane .
    2.Ne znam za tebe..ali ovde tema postoji i nigde ne piše da treba da imamo ista mišljenja, stavove, baze...dovoljno je da se navedu argumenti koji potvrđuju izneto. Ali, koliko videh od tebe, nigde argumenata sem fraze iz vrtića tipa "ne slažem se ni sa slovom napisanog" (mislim...šta li su slova kriva...valjda se ne slažeš sa mišljenjem pa bi bio red da to ilustruješ nečime ).
    P.S. Sram te bilo, nigde dijaloga već si "iznad toga da pričaš sa nama" .
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 31.07.2010 u 21:43
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #86

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нестало нам тајкуна кад је Богољуб отишао, а баш су с њим хтели да се обрачунају... ови што сад владају Србијом, њих ће исто да јуре кад побегну негде далеко...
    Znas ti da se u ovom slucaju nije radilo o doticnom tajkunu vec o samarima koje dobijamo od onih koje najbolje obozavate ali u interesu ti je da tumacis onako kako si tumacio.. I to je jedan od razloga koji su problem debatovati sa tobom..

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku


    И да предупредим генијалне примедбе: ово није никакво прогањање, ово је јавни форум на ком се коментаришу постови других корисника.
    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/mu...43/#post693077
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #87

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    A ko kaze da se ,,guzimo,, i da idemo okolo ,,spustenih gaca,, ?
    ..........
    Je l' bolje rat nego NATO pakt ?

  13. #88

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Znas ti da se u ovom slucaju nije radilo o doticnom tajkunu vec o samarima koje dobijamo od onih koje najbolje obozavate ali u interesu ti je da tumacis onako kako si tumacio.. I to je jedan od razloga koji su problem debatovati sa tobom..
    Зашто тебе погађају шамари од оних које ми најбоље обожавамо ако нас не погађају? Тебе највише погађају шамари од оних које ми најбоље обожавамо? Нема логике. Сем ако не желиш да нас убедиш да они које обожављемо нас не воле. А можда не воле вас?

    Оно што ја хтедох да кажем је да је јако симпатично како је овим властима од свих могућих и немогућих тајкуна који су јој или доступни у Србији или у "пријатељскијим" земљама од Русије - стало само и једино до Богољуба. Нема крађе, нема корупције, нема лоповске приватизације, нема монопола... нигде осим код Богољуба. А баш њега, ето ти врага, Руси не дају... и тиме нас за срца уједају.

    Видиш, ниси схватила. И то је један од разлога који су проблем дебатовати са тобом.
    Поред тога што је то једноставно против програма. Кад твоји истомишљеници контролишу нешто, као што су медији, култура... ту за неистомишљенике једноставно нема места. Забрањени су, укинути, то се чак и не крије. Е-новине то отворено признају, форум Геј92 као прикривено, али исти ђаво.
    А кад грешком система који још увек није савршен, али биће, наиђете на некога ко није из Матрикса... е ту једноставно блокирате.
    Није вам могуће дебатовати с неким с ким се не слажете

    http://www.vojvodinacafe.rs/forum/po...tml#post693084
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #89

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Kad si mali i nejachak onda mozh da ti ga zavlachi ko hoce..
    Jeste. U pravu si. Može, posebno ako nema nikoga starijeg ili jačeg u blizini da te brani. Ali to na znači da treba dahtati i vrištati: "To, to! Kako si dobar! Kako ti je veliki! Hoću još."

    Zaista bi voleo da mi iskomentarišeš ono što te pitah za Hrvate i granicu. Kako to oni mogu, a mi ne, da se suprotstave velikim i moćnim?
    Eto npr. Ja sam za to da Rusima damo i Telekom za dzabe, kao izraz dobre volje na konto njihovog davanja azila Bogoljubu kojeg baj d vej drzava tereti da ju je ostetio za cetrdddDeset miliona ojra. NIS su dobili zato sto su ugostili one prethodne. Clanove vamilije. Svi znamo koje.
    To je prijatelj. To je brat. Taj moze da ti ga metne dublje no neprijatelj.
    Stvarno misliš da bi bilo dobro da Telekom damo Rusima? Misliš nekom njihovom bogatom tajkunu ili ruskom državnom preduzeću? Misliš da bi to povećalo prihode Telekoma i time i države preko veće osnovice za porez na dobit?

    Znam. Znam ja šta je ironija. Samo, veoma je nezgodno razgovarati sa nekim kome je ironija jedini argument. Argument, a ne način izražavanja. Sa nekim ko samo navodi šta neće, a nikako da kaže konkretno šta (i kako) hoće. Sa nekim ko tek tako ne odgovori na tvoje pristojno postavljeno pitanje.
    Prica je mnogo sira, razume se, ali mislim da toliko razlicito mislimo o ovoj temi da nemamo osnov, temelj, bazu, a ni fundamenta za bilo kakvu raspravu.
    Da, znam da je priča mnogo šira, ali i najduža putovanja počinju jednim korakom. A što se tiče osnova, temelja, baze, odnosno fundamenta, da li to znači da Ameri ne teba da razgovaraju sa Rusima, Severna sa Južnom Korejom, Arapi sa Jevrejima... Da je kod različitih mišljenja svaki razgovor gubljenje vremena?
    Hajde pročitaj podnaslov ovog dela foruma: "Politika Razmenite mišljenja sa političkim neistomišljenicima, učestvujte u VojvodinaCafe parlamentu", pa se nemoj tek tako predavati, odnosno, odustajati od razgovora sa "drugom stranom".

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  15. #90

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Šta se ovo dešava , nikako da povežem.
    BoTa i Jeremić traže podršku iz Rusije i Kine za UN, a grobljar i pičkousti ih upozoravaju kako se Brisel ljuti .
    Ovo su izgleda neke nove stranačke platforme.
    Samo još Šešelj da zatraži od Dačića da uhapsi Mladića, pa da cirkus bude kompletan.
    Nešto su mi se zamenile strane , kolo sreće se okreće.
    Sve nešto mislim kako EU zabole i za nas i za Kosovo i za Tursku. Možda 2020.?
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Srbija
    Autor elektricna ovca u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 10:10
  2. Musko zenski odnosi
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 20:46
  3. Finska - Srbija 0:2
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.06.2007, 20:12
  4. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 19:42
  5. Nezavisna Srbija
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 13:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •