Srbija i odnosi u regiji - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 105
  1. #91

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Da li je i njoj interes da se uključi u EU? Jeste. Ali je to ne sprečava da se ozbiljno zakači sa jednom od članica po pitanju granica. I to granica što se mere u metrima, a ne kilometrima. Ima hiljadu ostrva i skoro toliko kilometara obale, ali ono malo Koparsko zaliva se ne odriče. E to je suština. I Evropa, ali prvo teritorija.
    Pretpostavljam da me ovo pitas. I da verovatno mislis na Kosovo kao na teritoriju koje ne smemo da se odreknemo.
    Poenta je u tome da na toj teritoriji zivi 2000000 ljudi koji nece da zive u Srbiji. Znaci nikakva "Autonomija 1 do 100", nista ispod 100, ni u kakvoj varijanti. Nije meni drago sto nece ali nece.
    Sta sa njima?

    Ne mislim da si nepristojan ali raspored epiteta u tvojim recenicama je takodje jedan od faktora koji me navodi na odustajanje. Nikad ne manjka neki zivopisan detalj kad se treba omalovaziti "protivnik", ja lose stojim sa zivopisnim detaljima.. i da ne shirim prichu..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #92

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da me ovo pitas. I da verovatno mislis na Kosovo kao na teritoriju koje ne smemo da se odreknemo.
    Poenta je u tome da na toj teritoriji zivi 2000000 ljudi koji nece da zive u Srbiji. Znaci nikakva "Autonomija 1 do 100", nista ispod 100, ni u kakvoj varijanti. Nije meni drago sto nece ali nece.
    Sta sa njima?
    Evo ja ću samo ukratko da prokomentarišem u vezi ovoga iako Kosovo ni pod razno ne smatram susednom državom već okupiranom pokrajinom. Šta sa njima, u momentu konstituisanja dejtonske BiH Republika Srpska je bila defakto država i imala mnogo više obeležja države nego što danas ima Kosovo. Posredstvom međunarodne zajednice prisutne u BiH (OHR), dejtonska pozicija RS je postepeno slabljena i slabljena prenosom nadležnosti sa Banja Luke na Sarajevo bez pristanka bosanskih Srba na tako nešto i danas imamo situaciju kakvu imamo - RS je od defakto države (sa svojom vojskom, valutom, carinom i graničnom službom, pravosuđem i još koječime) iz labave veze sa federacijom degradirana u ovo što je danas. Znači, sve se može kada se hoće pa sve i neka se više od 1,5 milion Srba protivi ostanku u BiH i žele nezavisnost.

    Ne radi se o tome šta žele Albanci, radi se o interesu SAD i belosvetskih hoštaplera koji su razgrabili našu državnu imovinu po Kosmetu za sitne pare i već investirali tamo. Mnogo toga je dole privatizovano, dosta je stranog kapitala ušlo pa bi se dovođenjem nezavisnosti u pitanje dovela u pitanje i privatizovana imovina Srbije a to čika Soroš, Pacoli i ostala bagra jednostavno neće da dozvole. Nisu ti Albanci hteli da žive sa nama ni u periodu od '45. do '80. i je l' ih neko pitao onda šta oni hoće?



  3. #93

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    U periodu od '45. do '80 je bio na vlasti onaj za cijeg vremena nismo znali ni sta je pubertet ni sta je klimaks, ko te bre pito.. (by Mira Banjac )

    Kao sto je sve gradio s'alternativu tako i medjunarodan odnos. Imao je podrsku sa svih strana. Moglo mu se.

    Drugo je vreme.

    Ne znam kolika je precizna vrednost srpske imovine na Kosovu ali mi nekako i ova teza zvuci malko na samoprecenjivanje. Bas tima velikima to treba i bas im toliko treba..

    Ne znam.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  4. #94

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    U periodu od '45. do '80 je bio na vlasti onaj za cijeg vremena nismo znali ni sta je pubertet ni sta je klimaks, ko te bre pito.. (by Mira Banjac )
    E upravo to, a Šiptari od Drugog svetskog rata u SAD lobiraju za svoju stvar

    Kao sto je sve gradio s'alternativu tako i medjunarodan odnos. Imao je podrsku sa svih strana. Moglo mu se.

    Drugo je vreme.

    Ne znam kolika je precizna vrednost srpske imovine na Kosovu ali mi nekako i ova teza zvuci malko na samoprecenjivanje. Bas tima velikima to treba i bas im toliko treba..

    Ne znam.
    Nije mala imovina (klik), Soroš nije baš od onih najvećih ali zato po istočnoj Evropi prži sve u 16 (klik) pa i dole verovali ili ne. Došlo takvo vreme... zbog čega bi, inače Soroš zagovarao nezavisnost Kosova? On nije političar...



  5. #95

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Zanimljiva vest danas izašla u Press-u, Haris Silajdžić pisao Borisu Tadiću, ništa u smislu dragi Borise... nego kao ultimatum da mu je slao jbte. Zanimljiv pogled Harisa Silajdžića na međuregionalne odnose i poboljšanje istih, kaže članak:

    Predsedavajući Predsedništva BiH Haris Silajdžić uputio je 10. avgusta predsedniku Srbije Borisu Tadiću pismo u kojem od njega traži da utiče na Vrhovni sud da oslobodi Iliju Jurišića, koji je u Srbiji osuđen na 12 godina zatvora zbog zločina nad vojnicima JNA u Tuzli. Ukoliko Jurišić ne bude oslobođen, Silajdžić navodi da će tužiti Srbiju Sudu za ljudska prava u Strazburu.

    Ono jeste da Boris voli svuda da se meša, ali makar zvanično, pravosuđe je u svakoj normalnoj i demokratskoj državi nezavisno pa mi stvarno nije jasno odakle ovom, slobodno mogu da kažem kretenu ideja da traži ovako nešto. U daljem tekstu:

    Silajdžić zaključuje da Jurišić u Srbiji nije imao fer suđenje i da treba da bude oslobođen.

    - Nadam se, stoga, da će ishod pred Vrhovnim sudom u Beogradu potvrditi Vaše uverenje da su pravosudne institucije Srbije nepristrasne i da poštuju pravni poredak EU, te da konačan odgovor na to pitanje neće morati da se traži pred Evropskim sudom za ljudska prava u Strazburu - navodi Silajdžić.


    Okuraženi oslobađanjem Ganića iz ekstradicionog pritvora za slučaj tuzlanske kolone sada ni manje ni više traže oslobađanje Jurišića koji je osuđen za isto. Nije imao fer suđenje, zanimljivo je da je pravosuđe BiH reagovalo na isti način u slučaju zadržavanja Ganića i apelovalo da se suđenje Ganiću održi u BiH, pa na kraju ništa od suđenja, ništa od preispitivanja krivice dotičnog. Naravno da je bilo iluzorno i očekivati tako nešto, obzirom da je Ganić godinama nakon zločina šetao slobodno širom BiH, ali je neverovatna količina licemerstva. I na kraju:

    Haris Silajdžić odložio je nedavno posetu Srbiji upravo jer mu vlasti u Beogradu nisu omogućile da poseti Iliju Jurišića u beogradskom Centralnom zatvoru, što je i bio uslov za njegov dolazak u Beograd. Time se zapravo i video pravi razlog njegove posete Srbiji. U Predsedništvu Srbije nismo mogli da dobijemo komentar na pismo Silajdžića.

    Moj komentar bi ukratko bio - džukela! Prema njemu i sličnima njemu, niko nije kriv i ne treba da odgovara za ubistvo onih ljudi. Zašto kriju ubice? I traže oslobađanje istih? Dobrosusedski odnosi... yeah right. Ceo članak sa sve pismom na: Press Online.



  6. #96

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Ono jeste da Boris voli svuda da se meša, ali makar zvanično, pravosuđe je u svakoj normalnoj i demokratskoj državi nezavisno pa mi stvarno nije jasno odakle ovom, slobodno mogu da kažem kretenu ideja da traži ovako nešto.
    ...
    Možda on zna nešto što mi ne(želimo da) vidimo?!?

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #97

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    Možda on zna nešto što mi ne(želimo da) vidimo?!?
    Ma slažem se ali tražiti javno tako nešto je u najmanju ruku čist bezobrazluk.




  8. #98

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Okuraženi oslobađanjem Ganića iz ekstradicionog pritvora za slučaj tuzlanske kolone sada ni manje ni više traže oslobađanje Jurišića koji je osuđen za isto. Nije imao fer suđenje, zanimljivo je da je pravosuđe BiH reagovalo na isti način u slučaju zadržavanja Ganića i apelovalo da se suđenje Ganiću održi u BiH, pa na kraju ništa od suđenja, ništa od preispitivanja krivice dotičnog. Naravno da je bilo iluzorno i očekivati tako nešto, obzirom da je Ganić godinama nakon zločina šetao slobodno širom BiH, ali je neverovatna količina licemerstva. I na kraju:

    Moj komentar bi ukratko bio - džukela! Prema njemu i sličnima njemu, niko nije kriv i ne treba da odgovara za ubistvo onih ljudi. Zašto kriju ubice? I traže oslobađanje istih? Dobrosusedski odnosi... yeah right. Ceo članak sa sve pismom na: Press Online.
    Ganić nije optužen za Tuzlansku kolonu već za zločin u Dobrovoljačkoj ul. u Sarajevu.
    Haris samo hoće da nam pomogne da se suočimo sa svojom prošlošću, a u Srbiji nema poštenih suđenja, to je na sudu u Engleskoj svedočila i Nataša Kandić.

    Inače, kod muslimana je na vlasti fašistička bagra koja otvoreno i svim silama podržava ubice. Možda da im se Tadić izvini opet?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #99

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ganić nije optužen za Tuzlansku kolonu već za zločin u Dobrovoljačkoj ul. u Sarajevu.
    Tačno, moja greška...



  10. #100

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Dakle, nakon mogu reći oslobađanja Jurišića, stižu nove najave poboljšanja odnosa sa BiH:

    Član ratnog Predsedništva BiH Ejup Ganić ocenio je da je "krajnje vreme da Bosna i Hercegovina tuži Srbiju za agresiju".

    "Ona jeste bila tužena za genocid i mi sada moramo čekati deset godina da obnovimo tu tužbu. Ali, ne moramo čekati s tužbom za agresiju, jer u Londonu je potvrđeno da je Srbija ratovala u BiH protiv BiH i za to je naša država treba tužiti, a genocid ostaviti za kasnije", izjavio je Ganić za današnji "Dnevni avaz".
    cela vest

    Videćemo šta će biti od svega ovoga pošto je Silajdžić onako lepo prošao na izborima a Izetbegović važi za umereniju struju.



  11. #101

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    TV DNEVNIK IZ 2020. GODINE
    Boris Malagurski

    Dobro veče poštovani gledaoci, pratite drugi dnevnik ovog hladnog jesenjeg dana 2020. godine. Ovo su vesti dana.

    Nakon jučerašnje odluke Evropske Unije u kojoj se navodi da će Srbija postati član te ekonomske zajednice u paketu sa Turskom, predsednik Tadić je u telefonskom razgovoru sa predsednikom Turske istakao da se "partnersko približavanje Srbije i Turske isplatilo" i izrazio uverenje da će Turska ostati snažan faktor mira i stabilnosti na Balkanu sa petovekovnim iskustvom na tom polju. Predsednik Turske je, međutim, izrazio zabrinutost zbog sve učestalijih poziva od strane "ekstremnih klerofašista" da se Republika Sandžak ponovo integriše u državu Srbiju i navodi da Srbija mora poštovati volju naroda Sandžaka, kao i realno stanje na terenu. Tadić je izjavio da Srbija nikada neće priznati Sandžak, ali da neće tolerisati ni govor mržnje protiv većinskog naroda Republike Sandžak.

    A sada vesti iz regiona. U susednoj Republici Vojvodini, predsednik Bojan Pajtić i premijer Nenad Čanak obišli su srpsku enklavu u Sabatki i posetili kamp u kojem živi oko 1.000 Srba, Roma i drugih nevojvođana. Pajtić i Čanak su izrazili nadu da će Srbima biti omogućen brz transport u matičnu državu Srbiju te su kritikovali srpske vlasti za nespremnost da prihvate preostale Srbe u Vojvodini i konačno reše pitanje srpskih enklava na miran i demokratski način po uzoru na delociranje Roma u Francuskoj pre deset godina. "Kao članica Evropske Unije, Vojvodina će zatražiti pomoć Brisela da odvrati Beograd od manipulisanja srpskom manjinom u Vojvodini iz teritorijalnih pretenzija prema susednoj Republici", rekao je premijer Čanak i dodao da "Vojvođani gube strpljenje sa Srbima."

    Počinju pripreme za 11. Paradu ponosa u Beogradu. Ministarstvo odbrane je najavilo postavljanje nekoliko tenkova na svim prilazima glavnom gradu Srbije, dok će mornarica nadgledati Savu i Dunav, ne bi li sprečili ulazak huligana i ekstremista. Evakuacija građana Beograda pred Paradu iz bezbednosnih razloga počinje u subotu u 12 časova. Sirene će označiti početak evakuacije, nakon čega će građani imati 24 sata da napuste grad u koji će početi da se vraćaju tek nakon završetka parade. Obezbeđenje u gradu tokom parade rukovodiće general-potpukovnik Saša Čordić, koji je oduševio javnost i prošle godine svojom čuvenom izjavom "Moj pendrek si došao da lomiš svojom lobanjom!" Čordić je istakao da je "Parada ponosa najveći državni i nacionalni interes Srbije te smo spremni da i ove godine proglasimo ratno stanje dok neistomišljenici ne odustanu od neslaganja sa nama." Evropska Unija je pozdravila način na koji Srbija štiti ljudska prava.

    Ministar unutrašnjih poslova i lider Socijalističke Partije Srbije Marko Milošević završio je danas jednodnevnu posetu Albaniji i izjavio u Prištini da tamošnje vlasti moraju ozbiljnije da se pozabave očuvanjem vizantijskog istorijskog nasleđa u toj državi, pogotovo u severnim albanskim gradovima Gračanici i Peji. Milošević se takođe izvinio lideru kosovskog vilajeta u Albaniji Ramušu Haradinaju u ime svog oca za svu nepravdu koju je Oslobodilačka vojska Kosova doživela tokom devedesetih i istakao da Srbija ceni evropsko partnerstvo sa Albanijom koje uključuje dobrosusedske odnose sa bivšom jugoslovenskom pokrajinom Kosovo u okviru te države. Lider kosovskog vilajeta u Albaniji je najavio posetu Autonomnoj Pokrajini Preševo i još jednom podržao samoproklamovanu nezavisnost te pokrajine, dok je ministar policije ponovio stav Srbije da ona nikada neće priznati Preševo.

    Vrhovni sultan Islamske Republike Bosne Ekbar Alahu kritikovao je srpske pobunjenike u banjalučkom sandžaku da šire jednoumlje i nacionalnu netrepeljivost te ih pozvao da odustanu od svoje ideje o ponovnom uspostavljanju odredaba iz zastarelog dejtonskog sporazuma i prihvate realno stanje na terenu. "Mi znamo da su pobunjenici povezani sa fanaticima u Srbiji i nećemo dozvoliti da neko radi protivno volji Alaha, al Alahu il Alah Muhamed Rasul Alah." Predsednik SAD Hilari Klinton osudila je miran protest srpskih pobunjenika, rekavši da je Amerika spremna da aktivira svoje trupe u Tuzli i ukloni srpski faktor" u Bosni kako bi se konačno ostvarila multietnička zajednica u toj državi.

    Ponovo nemiri u Kragujevcu nakon što je Fiat konačno zatvorio fabriku Zastava i otpustio sve radnike. Iako je policija zabranila sve skupove heteroseksualaca u Srbiji, oko hiljadu nezadovoljnih radnika je izašlo na ulice i sukobilo se sa 50.000 novozaposlenih policajaca koje su napadali kamenicama i ciglama. Oko 550 radnika je ubijeno na mestu, dok su svi ostali pohapšeni i smrtne presude se očekuju krajem meseca. Od 2010. godine, jezivi" odgovori na ulično nasilje su postepeno postali zvanična politika države prema rešavanju socijalnih i društvenih problema. Zapamtimo, 2019. godine je država izvršila egzekuciju 2.850 maloletnih huligana i 7.000 gladnih ekstremista.

    U Skupštini je počela rasprava o Rezoluciji o denacifikaciji Srbije. Rezoluciju podržava vladajuća koalicija DS-SNS-SPS-G17+-LDP (koalicija "Dajem Srbiju za Evropu"), dok se opozicione partije bune protiv terminologije korišćene u Rezoluciji prema kojoj je svaki protivnik vlasti obeležen kao "nacista". Portparol koalicije DSZE Aleksandar Vučić izjavio je: "Pa kako vas nije sramota da napadate ovu rezoluciju. Znate da bi ona efektivno ukinula opoziciju u Srbiji i vi stavljate vaš lični interes ispred državnog. Niko ne sme biti jači od države!"

    Vesti iz sporta. Teniski prvak sveta Novak Đoković danas igra u finalu Vimbldona. Đoković je juče izrazio veliko žaljenje što je Srbima zabranjeno prisustvovanje svim sportskim događajima nakon incidenata u Torinu prošle godine u kojem je oko 50 Srba iseklo ogradu između tribina i terena u torinskom stadionu, a posle toga su bacili baklju na teren. Predsednik Tadić se izvinio italijanskom premijeru u telefonskom razgovoru iz Londona dok su ga evakuisali sa tribina utakmice Mančester Junajted-Liverpul, u kojima je poginulo 39 ljudi. Srpski teniser Đoković je takođe pozvao vlasti u Srbiji da ukinu poternicu za njim koju su raspisali još 2017. godine kada je Đoković spažen u jednom kafiću u Nišu sa majicom "Kosovo je Srbija."

    Vreme sutra oblačno i mračno.

    Hvala Vam što ste gledali Dnevnik, ostanite uz naš program.

  12. #102

    Odgovor: Srbija i odnosi u regiji

    Srbi dobijaju mesto u mađarskoj skupštini

    Predsednik Srbije Boris Tadić i premijer Mađarske Viktor Orban razgovarali su juče o izmenama izbornog zakona u Mađarskoj koje bi garantovale mesto predstavnicima manjina u parlamentu, saznaje Blic.
    nastavak vesti

    Položaj Srba u Mađarskoj će se dodatno poboljšati, neke stvari polako dolaze na svoje mesto.



  13. #103

    Srbija i odnos u regiji

    Испричаћу вам једну причу.
    1978. године сам први и задњи пут био у Црној Гори.
    Реко' идем да свој туристички динар потрошим у братској Црној Гори ..
    Како сам се зајеб'оооо, уф !

    Вратим се у Београд и жалим се неким вршњацима, црногорским студентима, очекујући да ме разумеју. Хахахах, не да ме нису разумели, већ су ме гледали к'о будалу и успут ми објаснили, да не само да они нису Срби, већ да нису ни Словени већ Илири

    Од тад српско-црногорске односе гледам реалним очима.
    Као прво, Црногорце никада нисам волео, ( дакле срце је знало, ал' је мозак био пун срања )! Е та срања сам морао да ресетујем, и у задњих тридесетак година сам убацивао неидеолошке податке, чињенице.

    Шта сам убацио ?
    1. Почетком деведесетих кад је у Србији дивљала инфлација, плате биле 10 ДМ, црногорски пензионери су примали пензије у маркама ( по 40 - 50 ДМ )
    2. Кад је 1999. Нато бомбардовао, Црна Гора је дозволила њиховим авионима прелете !!!
    3. Црна Гора се одвојила од Србије пре пар година.
    4. Никада, ни у једним усташким новинама нисам нашао толико мржње према Србима као у црногорском Монитору.

    Зашто је неко будала ( сори ) па то и много тога другог неће да види !?
    Е па ја хоћу !

    Шта сад мислим ?
    Па укратко, у праву је овај форумаш што тврди да Црногорци нису учествовали у Косовском боју. Бар не на српској страни.


    Још нешто,
    У Црној Гори живе црногорски Црногорци и црногорски Срби ( наравно и шипци, Хрвати, марсовци .. ).
    Као што постоје Срби из Хрватске, тако постоје и Срби из Црне Горе.
    АЛИ ОНИ ТАМО НИСУ ДОМИНАНТНИ !
    Не можемо да због Срба оданде трпимо лошу нарав свих Црногораца.
    Нека Срби дођу овамо, у Србију !
    То сам рекао својевремено и Србима из Хрватске

    И сад нам је до јаја

    ( мало шале на крају, али без шале: манимо се својатања других народа, само штету имамо од тога ! )

  14. #104

    Odgovor: Preci Crnogoraca nijesu učestvovali u kosovskoj bitci 1389. godine

    Citat Срећко kaže: Pogledaj poruku
    Испричаћу вам једну причу.
    1978. године сам први и задњи пут био у Црној Гори.
    Реко' идем да свој туристички динар потрошим у братској Црној Гори ..
    Како сам се зајеб'оооо, уф !

    Вратим се у Београд и жалим се неким вршњацима, црногорским студентима, очекујући да ме разумеју. Хахахах, не да ме нису разумели, већ су ме гледали к'о будалу и успут ми објаснили, да не само да они нису Срби, већ да нису ни Словени већ Илири
    1978. ti je neko pričao da su Crnogorci Iliri? Prije 33 godine?

    Шта сад мислим ?
    Па укратко, у праву је овај форумаш што тврди да Црногорци нису учествовали у Косовском боју. Бар не на српској страни.
    Ne tvrdi to taj forumaš, već srpski istoričari i to elitni. Vrati se na prvi post ove teme, pa ga pročitaj opet pažljivo.
    Poruku je izmenio Dejan B, 20.05.2011 u 20:08 Razlog: Ubačen link

  15. #105

    Odgovor: Srbija i odnos u regiji

    Citat Срећко kaže: Pogledaj poruku
    2. Кад је 1999. Нато бомбардовао, Црна Гора је дозволила њиховим авионима прелете !!!
    Рече човек и остаде жив...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. Srbija
    Autor elektricna ovca u forumu Astrologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 25.05.2013, 09:10
  2. Musko zenski odnosi
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 17.08.2011, 19:46
  3. Finska - Srbija 0:2
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.06.2007, 19:12
  4. Srbija na CNN - u
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 02.02.2007, 18:42
  5. Nezavisna Srbija
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 12:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •