Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 56
  1. #1

    Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Ovo je napisala moja drugarica Danijela Čordić Stanojević:

    Dana 27.02.2007. godine nešto pre 16:00 časova došla sam u predškolsku ustanovu Zvončica 1 po svoje dete, Čordić Mariju. U dvorištu me je dočekalo sedam-osam roditelja dece iz naše grupe vidno uznemirenih. Od svoje dece su čuli, što je i nekoliko dece u mom prisustvu potvrdilo, da je moje dete slučajno udarilo drugaricu po ruci, dete se rasplakalo a vaspitačica, Dragana Brusin, je širokom selotejp trakom zalepila Mariji usta, postavila je na sredinu sobe i rekla ostaloj deci da je udaraju po rukama da bi videla kako je to kad nekog udara.

    28.02.2007. godine u 07:00 časova otišla sam u direkciju predškolske ustanove na razgovor sa Vama. Vi ste mi potvrdili da je događaj koji su mi deca iz Marijine grupe prezentovala istinit i da je isto to potvrdila i vaspitačica Dragana Brusin. Složili smo se da tako nešto nije smelo da se dogodi, i da je vaspitačici očigledno potrebna pomoć, te da bi možda bilo najbolje da neko vreme ne radi sa decom. Rekla sam i opet ponavljam da ne želim da vaspitačica Dragana Brusin dobije otkaz jer ne mogu da živim sa tim saznanjem da sam nečije dete ostavila bez hleba.

    Nadam se da ćete ispoštovati naš dogovor i da ćete zaštititi moje dete, a takođe i svu ostalu decu.
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  2. #2

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Dakle....ne mogu da verujem sta nam se desava ...po meni je ova vaspitacica zavrsila svoju karijeru.

    Ne daj Boze da se mom detetu desilo ovako nesto........

    selotejpom vezati dete pa udarati...uzas
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  3. #3

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Zaista uzasno... Ako se sve ovako desilo kako je napisano, ne vidim kako doticna vaspitacica moze i dalje da ostane i radi sa decom! Zena ocigledno nije svesna svojih postupaka - zalepiti detetu traku preko usta i udarati ga!!! Stvarno svaki put kad cujem ovakve price, ostanem bez komentara!

  4. #4

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    U stvari je terala ostalu decu da prodju i udare Mariju (Marija je inace usvojena) sto je bila mozda ista trauma i za ostalu decu... ne do Bog da moje dete neko natera da udari selotejpom uvezanu drugaricu ili drugara, ili da gleda tako nesto, isto koliko i da moje dete bude vezano selotejpom...a opet i ta vaspitacica ima malo dete...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  5. #5

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Pa sigurno da su sva deca to dozivela kao traumu. Zamisli i tu decu koja su morala da je udare - kod kuce te mama i tata uce da budes dobar, da ne tuces drugu decu, a onda dodjes u zabaviste i vaspitacica, autoritet, tera te da upravo to radis! Zamisli kakva je to konfuzija!
    A Marija... ne mogu ni da zamislim kako je tek ona to sve dozivela! Jadno dete... Sigurno da je prezivela strasan sok!

  6. #6

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Zanimljive metode ima ovaj "pedagog". Dobro je da nisu vežbali kako se nije pametno igrati šibicama. Mogla je da im zapali ruke svima kolektivno da vide kako to peče kad se igraš sa vatrom.

    Kakav idiot. Mombril.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Ne mogu da vjerujem da se strogo ne kontrolisu osobe koje rade sa malom djecom!
    Kakav im samo negativan primer pruzaju i uticu na njihov odgoj!
    Uzas...

  8. #8

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    I takvi nam rade sa decom?!
    Daj da mi nju(i njoj slicne)vezemo pa da ih malko mucimo...
    Da vidimo sta bi imali da prokomentarisu o takvoj vaspitnoj meri?!
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Upravo sam gledala na Dnevniku RTS-a prilog o ovom slučaju. Žao mi je što postoje ovakvi pedagozi, ali mi je drago što je ova priča poprimila velike razmere, jer ovakvih "pedagoga" ima jako mnogo.

    Verovali ili ne, ja se i posle skoro 20 godina i dalje gotovo perfektno sećam lika svoje vaspitačice. Nije nam lepila usta selotejpom, nije nas tukla, ali je bila izuzetno gruba i bučna i zbog toga me je jako plašila. Sećam se da čak jedno vreme nisam želela da idem u zabavište, jer me je vaspitačica plašila.
    Ne mogu da zamislim kako se oseća dete nakon ovakvog slučaja, kada ja mnogo bezazleniju stvar pamtim ovoliko dugo...

  10. #10

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Tužno je baš i treba se boriti svim silama da se ovakvi ljudi udalje za stalno.
    Tu se, opet, vraćamo na ono staro pitanje o verodostojnosti naših naučno obrazovnih ustanova. Kroz kakve kontrole i na kakve načine ljudi dobijaju diplome određenih fakuleteta i viših škola u zemlji Srbiji. Sve dok se to ne uredi, dok se ne postave standardi koje će morati da ispoštuje svako ko pohađa određene studije ništa neće funkcionisati. Upoznala sam ja mnogo studenata pedagogije, psihologije, medicine za koje sam pomislila kako ću zbog njih da se izgubim što dalje odande kako se ne bi deslio da sutra moje dete treba da bude u njihovoj nadležnosti po bilo kom pitanju. Naravno da ima i onih pravih koji jesu rođeni za taj posao i koji bi mu se posvetili svim srcem, samo kako da ga dobiju kada nemaju veze?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  11. #11

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Po meni toj vaspitacici(ako se tako uopste moze nazvati???),nisu sve daske na mestu(mislim u glavi jel)
    Psihicki slucaj.najverovatnije da ima kuci svojih problema pa joj dobro dodje da svoj bes iskali na deci.
    Uzas!!

  12. #12

    Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Zaista strašno je šta se dešava...a ovo je samo jedan slučaj koji je dospeo u javnost...
    Što je najgore mislim da se o ovome i pročulo jer je verovatno bilo nekih fizički vidljivih ozleda nakon lepljenja usta...ali sigurna sam da u mnogim ustanovama postoji ona gora varijanta psihičkog zlostavljanja i omalovažavanja dece kao način "vaspitanja, isterivanja bubica, i prevaspitavanja"...
    Veoma mi je teško da shvatim da neko može taj posao da odabere i da nema strpljenja u radu sa decom...da ne može ni na jedan drugi način da im se približi, da im objasni u čemu greše nego da to sprovene fizičkim nasiljem ...

  13. #13

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Vaspitačica vraćena na posao

    16. mart 2007. | 18:24 | Izvor: Beta

    Zrenjanin -- Vaspitačica koja je u Zrenjaninu devojčici u obdaništu zalepila usta selotejpom, u ponedeljak se vraća na posao.

    "U prvom mometu činilo se da je reč o ozbiljnom postupku, pa sam donela rešenje o suspenziji i pokretanju disciplinskog postupka protiv vaspitačice Dragane Brusin, zbog sumnje da je izvršila tešku povredu radne obaveze", izjavila je direktorka ustanove Radosno detinjstvo Anđelija Mirković. Stručnjaci su, međutim, utvrdili da je ona sposobna za rad s decom.

    Odluka o vraćanju vaspitačice na posao doneta je na osnovu izjava vaspitačica i ostalih radnika u tom vrtiću, mišljenja psihologa i pedagoga te ustanove i izveštaja o vanrednom zdravstvenom pregledu, kojim je utvrđeno da je vaspitačica sposobna za rad s decom u narednoj godini.

    Direktorka je dodala da su 24 roditelja iz grupe koju vodi Dragana Brusin uputili zahtev da ona bude kažnjena najblažom merom i da nastavi rad s njihovom decom.

    Zahtev je podržao i savet roditelja te predškolske ustanove, a postupak vaspitačice objašnjen je kao trenutak nemoći, kaže direktorka.

    Vaspitačici je izrečena disciplinska mera i od tri naredne plate biće joj oduzeto po 20 odsto.

    preuzeto sa sajta B92


    e, pa toliko na tu temu!
    "trenutak nemoci"... da sam juce umrla, umrla bih neprosvetljena!

  14. #14

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    Gospode Boze!!!
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #15

    Odgovor: Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika

    ...i roditelji su krivi...ja se ne bih žalio nikome, sam bih joj očitao lekciju iz pedagogije....

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  4. Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 09.08.2009, 14:52
  5. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •