Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36
  1. #31

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih ti savetovala da ipak procitas sve te pisce ali zaista ih procitas ne samo jednu knjigu(ako si procitao ista) pa onda se vrati ovde i kazi ''pogresio sam u poredjenju''...
    Могу ти рећи само да ме ароганција уопште не импресионира као аргумент у расправи.

    Teska je to tema i nimalo nije crno bela kako je neki izvoljevaju predstaviti ovde...
    Без апсолута у моралу нема ни морала. Ако ћемо све да релативизујемо, онда граница релативизовању остаје само лично нахођење. А ако као критеријум имамо само лично нахођење, онда ту нема ни правила ни морала, само џунгла.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak

    Ajde da razbijemo i ovu tabu temu
    Incest nije "bolest". Bioloshki gledano incest nema pretjeranog znachaja i mozhe se svrstati u istu ravan kao i homoseksualizam (ako homoseksualizam nije bolest onda nije ni incest). Incest je seksualna aktivnost izmedju individua koje su bliski srodnici. U vechini danashnjih i proshlih drushtava smatra se neprihvatljivom pojavom koja je, kako gdje i kako kad, i zakonom zabranjena pa samim tim i kazhnjiva. Zbog relativnog tumachenja "bliskog stepena srodstva" sama problematika u pojedinim sluchajevima nije bash najjasnija. Ali bez ikakve dvojbe brat i sestra su veoma bliski srodnici. Medjutim kroz istoriju postoji bezbroj sluchajeva incesta i brakova izmedju bliskih srodnika. Takvi brakovi su bili veoma uchestali u evropskim kraljevskim i aristokratskim familijama i smatrani su relativno normalnom pojavom. U antichkoj Grchkoj i Rimu su bili rashireni i medju obichnim gradjanima (narodom), shto se u neku ruku mozhe i sagledati kroz Grchku mitologiju gdje su skoro svaki bog i boginja brat i sestra, a ujedno i muzh i zhena.
    I na kraju da sumiram:
    Ljubav udari chesto tamo gdje ne trebaaaa...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak



    Znam da je ovo mozda vishe za forum Religija - tema uporedne religije itd .. ili mozda za forum o ljubiteljima prirode, psihologije ...

    Medjutim prevedemo ponavljanu rech bog u Alah .. automatski nam se dizze kosa na glavi zbog talibanske psihologije ove rulje...

    Opshte je poznato da su devijante manjine uvek ugrozzavale vechinu, da su svi koji se razlikuju zapravo bili uticajniji shto ih je manje bilo.. A pravi put za njihov povratak bogu uvek su bile batine .. nema tu jer je tako rekao jedan prorok u jednom psalmu.. ili je rekao neshto slichno..
    A jest i ovaj shto ga polupa andjeoska noga otrezznjenja bio prilichno krupan, jes da je seka persa (a i kukavica od choveka jerbo krenu eto chak jedan on na njih desetak samih) al to je samo josh dodatni razlog da ga izgazi desetorica hraabrih chuvara bojzzje rechi. I ona devojka shto pobezze pred blagougodnijem udarcima, ne shvati dobro koje joj se nudi te glavom pobezze bez obzira da lik svoj mladjahni celovit sachuva.

    PS.naravno da sam cinichan


    Ovo je samo komentar na to koliko se mi osechamo ugrozzeni od bilo koga ko se razlikuje ma kkoliko bio inferioran i bezazlen. Kao shto je to odlika nezrelih lichnosti tako je i odlika nezrelog naroda.
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 28.04.2007 u 20:46
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Могу ти рећи само да ме ароганција уопште не импресионира као аргумент у расправи.
    Arogancija je majka neznanja a ja govorim iz sasvim drugog ugla,kad i ako poslusas moj savet bice ti jasno sta sam ti htela reci...

    No da se vratimo na ovo vezano za incest jer to je tema

    Без апсолута у моралу нема ни морала. Ако ћемо све да релативизујемо, онда граница релативизовању остаје само лично нахођење. А ако као критеријум имамо само лично нахођење, онда ту нема ни правила ни морала, само џунгла.
    Moral sam po sebi je relativan pojam jer svako drustvo nosi neke svoje moralne vrednosti u skladu sa svojom verom,tradicijom i obicajima...
    No kad bi uzeli da smo uspostavili na celoj zemljinoj kugli iste moralne kodekse da li to znaci da smo problem unistili....

    Vidis,moral je i doveo do ovog slucaja,mozda i neki drugi cinilac,ali zamislimo da se ovo desilo kod nas,moral bi bio jedini krivac...
    Moral u nasoj sredini namece osudu onih koje radjaju vanbracnu decu i ako neka zena to dete rodi i da na usvajanje i to dete sutra bude usvojeno i sretne nekad u zivotu svog brata ili sestru i venca se i rodi decu opet govorimo o incestu iako niko ni oni ni drustvena zajednica,uza ili sira,ne zna za to...
    I to je bila zapravo poenta mog posta...
    Sta je ustvari incest po pitanju psihe,sta utice na to da nekoga proglasimo nastranim po tom pitanju?

    Gledano sa drustvene tacke gledista svi cemo osuditi,ja prva jer je to neprihvatljivo ako nista a ono barem sa medicinske tacke gledista ali osudom necega problem se ne resava....

    Ukratko,bolesno je znati da ti je to brat(u mom slucaju jer sma zensko) i imati odnose s njim iako si ga tek upoznao itd a nije bolesno imati iste zelje i osecaje spram brata a da niko od vas(mislim na sve i iz okruzenja)ne zna da ste brat i sestra....
    I tu dolazimo da pitanja iz psiholoskog domena ''Sta je incest?Kakava je to bolest i da li je bolest uopce?''
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Arogancija je majka neznanja a ja govorim iz sasvim drugog ugla,kad i ako poslusas moj savet bice ti jasno sta sam ti htela reci...
    Наравно, овде нема ароганције и кад послушам оно што си ти рекла, биће ми јасно. Ви ар кул

    No da se vratimo na ovo vezano za incest jer to je tema

    Moral sam po sebi je relativan pojam jer svako drustvo nosi neke svoje moralne vrednosti u skladu sa svojom verom,tradicijom i obicajima...
    No kad bi uzeli da smo uspostavili na celoj zemljinoj kugli iste moralne kodekse da li to znaci da smo problem unistili....
    Појам морала се разликује од земље до земље, али то не значи да се разликује као небо и земља. Чак би се могло рећи да је већина моралних начела малтене истоветна.
    То што постоје разлике у схватању морала не значи да не постоји или да не треба да постоји никаква морална норма.
    Као што рекох, ако кренемо све да релативизујемо, ту већ престаје могућност било какве расправе јер нема ничег од чега можемо да кренемо. Све је релативно.
    Забраном нечега наравно нећемо ту појаву искоренити, али то не значи да забране не треба да постоје. Забране су први корак у покушавању.

    Vidis,moral je i doveo do ovog slucaja,mozda i neki drugi cinilac,ali zamislimo da se ovo desilo kod nas,moral bi bio jedini krivac...
    Ја мислим да је до овог случаја довело двоје поремећених људи.

    Moral u nasoj sredini namece osudu onih koje radjaju vanbracnu decu i ako neka zena to dete rodi i da na usvajanje i to dete sutra bude usvojeno i sretne nekad u zivotu svog brata ili sestru i venca se i rodi decu opet govorimo o incestu iako niko ni oni ni drustvena zajednica,uza ili sira,ne zna za to...
    Не видим неке потребе да потежемо те случајеве гдје се ради нешто лоше и штетно а НЕ ЗНА СЕ да се то ради. Свесно и несвесно чинити инцест није ни изблиза иста ствар.
    Мада, нисам сигуран да је нешто оштра морална осуда ванбрачне деце данас.

    I to je bila zapravo poenta mog posta...
    Sta je ustvari incest po pitanju psihe,sta utice na to da nekoga proglasimo nastranim po tom pitanju?
    То је занимљиво питање али да ли утиче на то да ли је инцест лош или не?

    Gledano sa drustvene tacke gledista svi cemo osuditi,ja prva jer je to neprihvatljivo ako nista a ono barem sa medicinske tacke gledista ali osudom necega problem se ne resava....
    Осуда је само први али нужан корак.

    Ukratko,bolesno je znati da ti je to brat(u mom slucaju jer sma zensko) i imati odnose s njim iako si ga tek upoznao itd a nije bolesno imati iste zelje i osecaje spram brata a da niko od vas(mislim na sve i iz okruzenja)ne zna da ste brat i sestra....
    Не може постојати свесни инцест без свести да он постоји. Ако постоји без те свести онда је и даље инцест, али не са намером онога ко га чини. Кад не постоји свест о сродству не постоје ни жеље спрам брата или сестре, јер не постоји свест да се ради о сроднику.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Brat i sestra s četvoro dece na sudu traže brak

    Papak je mnogo toga rekao - da ne ponavljam...
    Incest je bio česta pojava na evropskim dvorovoma, to je istina. I, takodje je istina da je kod Jevreja incest i danas čest, pogotovo kod hasida, kod kojih se još uvek brak ugovara, često i pre rodjenja dece.
    Motivi za takve poteze su, uglavnom, ekonomske prirode - da bi moć i bogatstvo ostali skoncentrisani u jednoj porodici.
    Ne bih ja zanemarivala medicinski faktor - naprotiv. Jer, genetski kodovi bliskih srodnika, po pravilu daju mentalno i fizički retardirano potomstvo, genetski poremećeno.
    Na stranu rasprava oko Margerit Jursenar i njenih stavova... To sam navela samo kao primer kako se i u literaturi može naći incestuozna tema, što znači da se ljudi bave tim problemom, čak i u beletristici.
    I, da, rekla sam da mi je zasmetalo što se ona, kao pisac, nije odredila u vezi sa incestom. Stav pisca bi trebalo da provejava kroz njegovo delo, ako već piše o pojavama, odnosima medju ljudima, ne zato što smo mi retardi, pa ne možemo da se odredimo u odnosu na neku pojavu, nego zato što se po tome pisci i razlikuju od novinara-izveštača sa pijace... Po jasno odredjenom stavu. Po decidiranom mišljenju.
    Bez obzira na neke, ovde iznete stavove, da incest nije bolest, kao ni homoseksualnost - ne slažem se sa tim tvrdnjama. Smatram da je u osnovi i incesta i homoseksualnosti - mentalni poremećaj. A to spada, takodje, u oboljenja.
    Pitanje morala i moralnih normi se razlikuje od civilizacije do civilizacije - ali ne drastično. Ako smo svesni da incest dovodi do genetskih poremećaja, valjda je to za normalnu osobu dovoljan razlog da, pored običajnih normi ponašanja, usvoji negativan odnos prema incestu... ili šta?! Ili ćemo skrivati svoje bolesne ljubavi i naklonosti prema bliskim srodnicima, pa se praviti da one ne postoje...?!
    Da se ta čitava stvar ne bi pretvorila u spekulisanje i raspravu medju ljudima, pobrinuo se i zakonodavac - ne može se sve prepustiti običajnom pravu i moralnim normama... U našem zakonodavstvu, koliko me pamet i sećanje služe, nije dozvoljen brak medju srodnicima do četvrtog stepena direktnog srodstva. Ne znam kako stvar stoji sa bočnim srodstvima... Ima ovde, nadam se, pravnika koji to mogu bolje objasniti forumskoj javnosti...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Brak bez dece
    Autor Meggy u forumu Muška kafana
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 09:36
  2. Buducnost nase dece i dece oko nas
    Autor veljko yaric u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.03.2010, 10:55
  3. Wikipedijina luda sestra bliznakinja:)
    Autor HLEBmaster u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.01.2007, 11:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •