_baba_ - Strana 47
Strana 47 od 70 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 705 od ukupno 1045

Tema: _baba_

  1. #691

    Odgovor: _baba_

    Grozna si
    E necu da lopatam neje mi u karakteru. Bas!

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #692

    Odgovor: _baba_

    Dobro, neću da budem grozna , evo popravni



    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #693

    Odgovor: _baba_

    Oooo hvala! Je l' to za jednu ili 2 osobe? Mislim...da mi se pridruzis ako hoces
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  4. #694

    Odgovor: _baba_

    ........za dve....ali nemam vizu
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  5. #695

    Odgovor: _baba_

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    ali nemam vizu
    Pa nemam ni ja
    Mislis da bi bio problem sankati se bez vize?

    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #696

    Odgovor: _baba_

    ja ti dovedoh sneznog andjela da ti cisti sneg
    Citius, Altius, Fortius.

  7. #697

    Odgovor: _baba_

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Pa nemam ni ja
    Mislis da bi bio problem sankati se bez vize?



    Ajd, dobro , nemam položen vozački za sanke
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #698

    Odgovor: _baba_

    I to je reseno! Upregnucemo ovog gologuzog andjela vidis kako prewrnuta tortica misli na nas
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #699

    Odgovor: _baba_

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    I to je reseno! Upregnucemo ovog gologuzog andjela vidis kako prewrnuta tortica misli na nas
    Ma presladak je, ubio se za uprezanje, još samo da ga na'ranimo pasuljOm ima da ide na NITRO pogon
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #700

    Odgovor: _baba_

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Ma presladak je, ubio se za uprezanje, još samo da ga na'ranimo pasuljOm ima da ide na NITRO pogon
    Pa kad se okrene i vidi nas iskvarcane, bice: jado, oli ja to tebe sprzih?
    Ja sam za to da nadjemo jos nekog za sankanje...da sedi naprd...tj. napred
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #701

    Odgovor: _baba_

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Grozna si
    E necu da lopatam neje mi u karakteru. Bas!

    Ma nije bre... ti ionako s lopatu ne bi daleko dogurala
    Baba zajebe sneg s grtalicu


    neunistiva zlojebaba!

  12. #702

    Odgovor: _baba_



    Postoje reči koje imaju dejstvo suvog aperkata. Kresnu te u pleksus, onako nenadano kao grogirani bokser kada ude u klinč, ostave te bez daha za trenutak i posle dugo razmišljaš kako to da i posle toliko godina reaguješ na njih kao Pavlovljev džukac. U svakoj od njih se nalazi bar po delić života vešto kamufliran jednostavnošcu pojma koji, naizgled, sasvim nevažan i prost ume u deliću sekunde da izazove reakcije koje nimalo ne priliče osvešcenom emigrantu, onom što sa obe noge stoji na zemlji i gleda u budućnost. Umeju one, onako kurvinski, da se pojave u nekom razgovoru ili prosto u mislima, da zazveče kao praporci, pa ti ne preostaje ništa drugo nego da se napiješ ili dugo buljiš u prazno, a da baš i nisi siguran zbog čega. Opasne su i zato ih treba čuvati na jednom mestu, najbolje pod ključem, i upotrebljavati pažljivo, u malim dozama, samo onda kada si siguran da ti ne mogu nauditi. Inače... Možeš da ispadneš budala, pa da ti se smeju oni koji su sa nostalgijom davno raščistili, ne znajući da su siromašniji za čitavu riznicu uspomena. Napomena: Reči koje slede nisu poređane po azbučnom redu zbog aljkavosti autora i zato što su nadolazile u gomili i neredu boreći se za mesto u ovom rečniku.

    ADA - rečno ostrvo kakvih ima na hiljade, ali kada se kaže Ada, onda se zna na šta se misli. U njenim vodama plivaju najbolje ribe na svetu.

    ŠKEMBIĆI U SAFTU - specijalitet koji samo Srbi mogu da jedu. Nije važno od čega se pravi. Najbolji je kada prode kroz šuber u nekoj zadimljenoj kafani. Vrlo važan detalj u konzumiranju istog je beli hleb koji se obavezno umače u saft.

    BASKET - igra se na betonu, najbolje u „starkama", obično u predvečerje kada okolo sve zamiriše, ne znam na šta ali se sećam da je bilo nešto lepo. Ekipe se sastoje od ortaka iz kraja koji mogu da se psuju do mile volje i da posle, onako znojavi, zajedno odu na pivo.

    ZVEZDA - Zvezda je život sve ostalo su sitnice. Da mi je da doživim još jedan Bari...

    GRMEČ - kafana u kojoj sede taksisti, novinari i ostali fini i kulturan svet. Ugaoni kamen nekadašnjeg „magičnog trougla". Mesto gde ljudi udu ne poznajući nikoga, a izađu sa četiri kuma.

    KOŠAVA
    - služi za prirodno provetravanje Beograda. Dolazi na tri, sedam ili 21 dan. Prodire do kostiju i duva kroz glavu sprečavajuci taloženje glupih misli o smislu života. Priča se da baš zbog nje sve Beograđanke imaju onako bistre oci.

    ŠLJIVA - drvo života za Srbe. Pokriva Šumadiju u velikim količinama. Najbolja je u tečnom stanju.

    DŽIVDŽAN - malo perjano klupko koje sleće na terasu i jede iz ruke. Uvek prisutan i neprimetan. Ne mogu da zamislim svoj grad bez njega.

    SLAVA - društveno - porodični dogadaj koji ima religijski povod. Služi za jedenje i pijenje a neretko i za šizenje i luđenje. Na njemu se obično priča o politici i ogovaraju oni koji nisu došli. Uvek se nađe neki teča koji udavi sve prisutne.

    GOLUBARI - posebna kasta ljudi koja obitava na Čuburi i Zvezdari. Provode život piljeci u nebo. Nikada mi nije bilo jasno kako bez greške prepoznaju svoju pticu kada se pretvori u tačku. Miroljubivi su i vremenom počnu da guguću kad pričaju.

    BUREK - tvorevina od testa u kome se mogu naći sir, meso, spanać a dobar je i prazan. Jede se prstima i u kombinaciji sa hladnim jogurtom a najbolji je kada se po povratku iz kafane u pet ujutru smaže jedno pola tepsije. Srećom, ne pravi se u low fat varijanti.

    KUM - neko ko zna sve o vama. Seća se kada ste dobili korpu od Ljilje iz VII/2, bio je prisutan kada ste prvi put zapalili cigaretu i upoznao vas je sa budućom ženom. Ako je pravi, služi kao oslonac. Dobar je i ako ima kompletan alat i zna da popravlja sve po kući.

    KALDRMA - Kada sam bio mali moja ulica je bila popločana savršeno naredanim kamenjem koje se nakon kiše presijavalo kao duga i po kojem sam voleo da trčim bos. Posle su stavili onu crnu masu koja se zove asfalt i koja se topila na suncu i lepila za obuću. Danas kaldrme ima još samo na Kosančićevom vencu, ali je meni sada malo teško da hodam bos.

    SPLAVOVI
    - nalaze se na Savi i Dunavu, rade noću i odlično su mesto za pokazivanje novog para silikona ili usavršenog modela duge devetke. Standardni program je zabava sa pevanjem i pucanjem.

    KOMŠIJA - bliži od najbližeg roda. Služi za gledanje utakmica, igranje preferansa i popodnevnu rakijicu uz mezetluk. Može da se iskoristi i da pričuva dete, pogura auto i pomogne kada se unosi regal. Nezamenljiv izvor obaveštajnih podataka o ostalim komšijama. Pogotovo ako se radi o komšinici.

    „POLITIKA" - jedini list na svetu koji se kupuje tako što se ode na kiosk i kaže: „Komšija, daj jedne novine".

    KAJMAK - to je nešto mnogo lepo.

    FIĆA - Sećam se kada je ponosni otac uplovio sa njim u naše dvorište. Siguran sam da se danas tako ne bih obradovao ničemu što se kotrlja na četiri tocka. Mazili smo ga, pazili i zvali ga Đole. Išli sa njim na more. Nema veze što je „kuvao" na svakoj većoj uzbrdici, bio je naš ponos. Video sam da Fiće i danas žive. Neuništiv je...

    KALIŠ - Kalemegdanski park: idealno mesto za bebe i starce. Mnogi Beograđani napravili su tu prve i poslednje korake. Velika šahovska pozornica sa penzionerima u glavnoj ulozi - i profesionalnim kibicerima. Grobnu tišinu samo ponekad naruši očajni vapaj nekog od njih: "Jao, vidi slepca, prevideo topa!"

    ŠTRAFTA - Ona u Knez Mihailovoj; ušuškana i topla, dušu dala za gluvarenje. Na njoj niko ne žuri. Služzi za samopokazivanje i gledanje. Najlepša je u maju, kad se razbije akvarijum i njome prošeta nova generacija lepotica.

    ŠMEK - Nešto što se ne uči nego se dobija rođenjem. Čovek koji ima ovu osobinu zove se šmeker. Ne znam baš tačno koje su karakteristike, ali takvog tipa mogu da prepoznam na kilometar. Dobro uspevaju u Srbiji. Ovde ih bas nešto i nisam sretao.

    LADOVINA - Višeznačna reč: može da označava hlad koji pruža ona lipa u basti "Vltave" i ispod koje se najlepše pije pivo, a može da bude i skraćeni izraz koji vam pomaže da nekom opišete kako je na poslu.

    KESTEN - Vrlo važan plod u životu srpskog naroda. Kada u oktobru ulice zamirisu na pečeni kesten, to je najbolji znak da dolazi zima. Od njega se pravi i čuveni kesten pire u poslasticarnici u Sremskoj. Ispod kestenovog drveta se mnogo lepo ljubi.

    TURŠIJA - Sastavni i neizbežni deo zimskih radosti. Od nje se uveče u domaćinskim kućama pravi ikebana koja se zaliva vrućom rakijom.

    ORTAK - Nešto između druga i burazera, samo malo jače. Ortak je tu kad treba da se "pošiba" zbog tebe, kad od dobre "ribe" treba da se odvoji ružna drugarica kako bi ti imao prolaz, kad ti treba alibi kod žene; kad izgubiš na kocki, pa nemaš ni za taksi, onda zoveš njega u tri ujutru... Ma, ortak je prosto ortak.

    AVLIJANER - Posebna vrsta srpskog psa; vispren i nezavisan, sposoban je da preživi u svim uslovima. Od ovdašnjih kerova razlikuje se po tome što je pametan. Ljude koristi onoliko koliko su mu potrebni. Najpoznatija podvrsta je "dorćolski gonič".

    FRKA - Problem koji se rešava rečenicom: "Nema frke."

    TARABA - Služi za preskakanje kako bi se iz komšijskih bašta krale zelene kajsije i rane trešnje.

    NOSTALGIJA - Ne znam šta to znači.



    Uh, Kanada (Priče is obećane zemlje - odlomak) - Mali rečnik nostalgije (N. Milosavljević)
    Poruku je izmenio DrinChe, 09.11.2008 u 06:04 Razlog: KALIŠ

  13. #703

  14. #704

    Odgovor: _baba_



    _baba_ bre, aj prosledi ovu posiljku od ZOE malo meni..

  15. #705

    Odgovor: _baba_

    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku


    _baba_ bre, aj prosledi ovu posiljku od ZOE malo meni..
    Ostavicu ti ga u testamentu
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

Strana 47 od 70 PrvaPrva ... 37454647484957 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •