Izlazenje sa drustvom, problem?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 41

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Izlazenje sa drustvom, problem?

    Da li i koliko cesto vam se desava da treba da izadjete sa drustvom, a partner ili partnerka vam pravi problem oko toga?! Da li zeli da podje s'vama, a bas ste hteli da se malo odvojite ili su to izlivi ljubomore, da ne kazem scene i razna pitanja, tipa ko ide i dal' ima neka nova drugarica tj. drug?!

    Kako reagujete na to i sta mislite da li je tu u pitanju nesigurnost ili nesto drugo?!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  2. #2

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    ...sta mislite da li je tu u pitanju nesigurnost ili nesto drugo
    Ako se takav problem pojavi kasnije u toku veze mislim da je nesigurnost, tj. strah od napuštanja. A ako je neka osoba po defaultu takva onda može biti razlog opsesivnost ili preterana ljubomora.

    Kako lečiti? nemam pojma nisam doktor

    Mislim da treba u tom slučaju posvetiti više pažnje partneru. Ili okrutnijom ali i delotvornijom metodom, dati partneru do znanja da baš to ograničavanje može dovesti do raskida veze.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #3

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Uglavnom na samom pocetku veze, kada se dvoje jaaako zaljube, oboje postaju extremno egoisticni. I zaboravljaju na sve ljude oko njih i samo se okrecu jedno drugom. I to onda traje mesec dana do nekoliko meseci i prosto se njih dvoje naviknu da imaju samo jedno drugo i odviknu se od izlazenja sa drustvom. To je normalna i cesta pojava. Posle tog perioda neverovatne zaljubljenosti gde se tezilo da non stop budu jedno sa drugim, pocinje da se shvata cinjenica da su zapostavili svoje prijatelje. I prijatelji polako nedostaju... I u tom momentu dolazi do problema. Jedna strana pozeli da izadje sa prijateljima bez njega/nje i posto to u poslednjih nekoliko meseci (otkad se poznaju ) nije uobicajena stvar dolazi do postavljanja pitanja. Kako? Zasto? S kim? Ljubomorisanje, nepoverenje.... Jednostavno ljudi u svezoj vezi nisu navikli da idu negde jedno bez drugog i svaka promena je sada katastrofalna.

    Znaci ne radi se ovde samo o ovom slucaju u vezi, nego i generalno, ako neko uradi nesto sto se od te osobe nije ocekivalo ili ta osoba nije to radila ranije nastaje zaprepascenje, komentarisanje, gundjanje....
    Zato ja sa mojim dragim od starta veze imam odnos takav da ja imam svoje prijatelje, on ima svoje, ponekad mogu to biti zajednicki prijatelji ali uglavnom ja volim da sam sama sa mojim prijateljima. A i nije isto kada se zajedno nadjemo sa recimo njegovim prijateljima. Jer meni moze biti dosadno recimo, a njemu je bezveze da me ostavi da se dosadjujem, a da je sam sa prijateljima bilo bi mu extra. Tako da to treba razjasniti odmah na samom pocetku veze razgovaromom sa partnerom. Naravno ako na pocetku veze niste pricali o tome jer nije bilo vremena, nije kasno razgovarati o tome i posle 4. meseca. Naravno treba naglasiti i to da ako je neko od to dvoje vec bio sklon varanju u vezi, da ma kakav razgovor vodili uvek ce biti nepoverenja sa druge strane.

  4. #4

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Nije problem ukoliko postoji poverenje i postovanje tudjih potreba a da se pritom ne ugrozava nicija individualnost niti da se stavljaju bilo kakve stege i da se isti izlazak uslovljava nekim bezveznim stvarima. ...svasta napisah,ako se ne razume(a i ja se nesto citam,pa ne kontam),brisite me...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Ja izadjem ponekad s mojim drustvom, muz sa svojim...
    Ali to je uglavnom u dnevnim kafe varijantama.
    Vecernji izlasci su zajednicki.
    Dogovor kucu gradi.
    Predstavljalo bi mi problem da muz svoje izlaske podrazumeva iskljucivo bez mene, a i njemu u obrnutom slucaju.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  6. #6

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Potpuno ista situacija... još da dodam da izađe on povremeno uveče bez mene, i ja bez njega, ali je to jaaaaaaaaaako, jaaaaaaaaaaako retko.
    Poruku je izmenio Goga, 13.03.2009 u 10:35 Razlog: nema potrebe za citiranjem prethodnog posta
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  7. #7

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Mene bi ta i takva posesivnost gušila. Jednostavno mi treba svoj prostor, svoje teme, svoj krug ljudi, vreme za neke druge, odnosno i vreme bez njega. Isto i pružam. Stoga u početku gradim takav odnos da se ta i takva sloboda podrazumeva.
    A to je i stvar međusobnog poverenja. Znam da će mi sutradan ispričati sve o tom izlasku. Ukoliko u toj priči ima onih rupa što prosto guraju prst u oko i rađaju sumnju da to baš i nije cela i potpuna istina.... e, tada ću razmisliti šta je to što u našoj vezi škripi kada skriva nešto drugo pod potrebom za svojim mikrokosmosom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Izlazimo i solo, svako za sebe, i zajedno.....vise zajedno jer nam je drustvo manje vise isto....izlazili smo zajedno i dok se nismo zabavljali...Ako on ide samo sa svojim drugarima ili ja sa svojim drugaricama ok je....niko ne pravi pitanje....lepo se ispricamo kasnije kako je bilo i to je to...

    Ne verujem da bih mogla da tolerisem zabrane i ne poverenje...prosto bih terala kontru, jer ne podnosim da me neko ogranicava na bilo koji nacin...a veza bez uzajamnog poverenja i nije neka veza.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #9

    14 Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Kao i Kalina, ne bih mogla da izdržim bilo kakve zabrane, a tek nepoverenje. To onda i nije veza, već obostrano mučenje.
    Tata u koloru ima apsolutnu slobodu da ide gde hoće, kad hoće i kako hoće. Naravno uz prethodni dogovor.
    Isto očekujem od njega.
    Uklapamo obaveze sa željama i mogućnostima.
    Još uvek smo u fazi, kada nam je najlepše kod kuće (jer možemo da se onesvestimo od spavanja - kad nam padne na pamet) , mada postoje slučajevi kada suprug ode u šetnju, a ja kod drage komšinice na kafu, u pristojnim večernjim satima.
    Sve je podređeno Kikiju.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Život sa čovekom "belosvetskimputnikom" me je izvežbao da nekada i po mesec dana budem sama.
    Nikada mu nisam "branila" ništa, s'akcentom na putovanja ... k'o mi je kriv što ja imam "strah od letenja"
    A nije ni on meni.

    Obzirom da smo (kada je tu) bili vezani "k'o creva" ... koliko god da mi je nedostajao uživala sam (kad nije tu) u samostalnim režijama izlazaka i lumpovanja
    ... dugo vremena.

    A onda sam prestala da izlazim bez njega.

    Sećam se ... umeo je da me pozove da me ubeđuje,"preklinje", kumi i moli da negde izađem.
    Ili je bio mnogo brižan ... ili mnogo grešan .... ???





    Sve u svemu poverenje je divna "stvar".
    Poruku je izmenio Goga, 13.03.2009 u 11:15 Razlog: ispravka*

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #11

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    Izlazim sa društvom i u društvu partnerke i bez nje. Zavisi sve od društva i kako je ona raspoložena. Ne zloupotrebljavam taj svoj status, ali i nema šanse da bi partnerkina principijelna zabrana uticala da promenim odluku, ako poželim da izađem. Tada bih izašao pa taman mi se i ne izlazilo.

    Da, samo da kažem da ja svojoj ženi ne branim apsolutno ništa, pa ni to da izlazi bez mene sa svojim prijateljicama...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #12

    Odgovor: Izlazenje sa drustvom, problem?

    u prvom pokushaJu braka....pod ogrtachem ljubomore mi je bilo dozvoljeno sve....naravno slobode niJe bilo ni u naJmanjim tragovima....
    proveravanje i pracenje je bilo standardni deo mog solo izlaska....
    srecom te je ubrzo stavljena tachka....i po prvi put u mom zzivotu tachka bez moguceg zareza.....

    danas je sve drugachiJe....zajedno ili posebno....bez i jednog crva....
    sloboda je ono shto nas vezze....

Slične teme

  1. Problem sa rezacem
    Autor japera u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.05.2010, 22:42
  2. Problem sa rezacem
    Autor Buba Erdeljan u forumu Hardverski problemi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 10.02.2010, 17:53
  3. Problem sa drajverom!
    Autor Painkiller u forumu Hardverski problemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.10.2008, 13:49
  4. Veliki problem
    Autor dachaki u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 01.11.2007, 15:43
  5. Pera...problem...
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.02.2007, 01:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •