Primitivizam na delu...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Primitivizam na delu...

    Gledam ja tako juče TV. Prebacim na prvi, kad ono - "48 sati-svadba" u Vranju. Aj' reko' da pogledam malo... i tako, samo što se ne uspavam - hvale mladoženju, hvale mladu... red hvalospeva o tome kako je bio najbolji baja u Vranju, pa red toga kako je ona tati pomagala da kolje svinje ( ). A onda, kad sam već mislila da prebacim na drugi kanal - javi se mladoženjina majka, buduća svekrva. O ovom razgovoru se sami izjasnite :
    Voditeljka: "Da li ste čuli neke priče o (recimo da se zove) Ivani?"
    Svekrva: "Pa čula sam, da je menjala momke, da nije dobra devojka..."
    V: "I da li ste promenili mišljenje od tada?"
    S: "Daaaaaa... kad su oni prvi put spavali..."
    Voditeljka se ubacuje: "Mislite, zajedno?"
    S: "Da, kad su vodili ljubav (ili tako nešto reče), on je došao kod mene i rekao: "Majko, koja je ovo provincija. Sve su lagali", a onda mi je pokazao čaršav"
    V: "Kako mislite čaršav... nešto na čaršavu???"
    S: "NJENU NEVINOST"

    Ovde se moje gledanje prekida jer sam se umalo ispovraćala. I on je našao da kaže mami da je to provincija... A on valjda ispade čovek širokih, evropskih shvatanja
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Ne mogu da verujem (???)


    Jednom sam na RTS-ovom jutarnjem programu video čoveka, čijeg imena i mesta odakle je ne mogu da se setim, a po zanimanju je bio ''pijar'' neke firme, bar je tako pisalo ispod.
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Bem ti sunac pa takvijeh josh ima...

    Kakvi likovi vec ih zamishljam...ovog klinca kako trchi s krvavim charshaFom da pokaze kevi...I ovu kako je uzela pa s neobichnom dragoshcu razgleda li razgleda...i smeshi se pokazujuci nam po koji zlatan zub...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Sto se tice ovog carsava, ovo sto sam procitala uopste me nije zacudilo jer cak i poznajem neke ljude koji isto tako pricaju i reaguju. Uglavnom su ti ljudi romskog porekla i kod njih vazi pravilo da devojka mora da bude nevina kada udje u brak. I jako je bitno da posle prve bracne noci na carsavu nadju par tackica krvi. Inace ako ispadne da devojka nije nevina, njen otac mora da vrati novce kojim je placena mlada. Obicno su takvi brakovi gde vaze ova pravila ugovoreni medju roditeljima jos dok su deca mala, i uvek su to romske porodice - nema mesanja. Verovali vi ili ne ovo i dan danas postoji.
    Posto u Vranju ima dosta Roma, mozda je ta porodica bila romskog porekla?


    E sad ovaj deo pisem posto moze uvek da se zadesi ovde neko ko ce reci da je romskog porekla i da to nije tacno. Ja sam sve ovo svojim ocima videla i znam da je tacno i niko mi nece promeniti misljenje. Ali naravno ima puno romskih porodica koje su pobegle od ove tradicije, i koje su potpuno modernog (po meni normalnog) shvatanja braka. Eto recimo drugarica moja iz razreda koja je ciganka ima 24 i nije se jos udala, jer nije naisla jos uvek na pravog. I drago mi je da ima Roma koji nisu totalno prignjeceni romskom tradicijom. Inace romska tradicija je veoma slicna Indijskoj tradiciji. Tako da su oni nasi Indijci.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Ma ne, nisu Romi. Da su bili Romi, možda se ne bih toliko začudila, jer ne poznajem dovoljno njih i njihovu tradiciju, a i činjenica je da je njihov način života potpuno različit od našeg. Ustvari začudila bih se, ali kao što se začudim kad vidim da u afričkim plemenima stavljaju one ogrlice ženama oko vrata da bi im vratovi bili duži znaš ono - čudno je, ali nije blisko. Ovo je srpska porodica, ali ona pravo ZATUCANA, nažalost .
    Kill Bill - takav izraz lica je imala i dok je to pričala, potpuno si pogodila
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Pa da su se setili, mogli su zvati RTS da snime "prvu bračnu noć", pa da Mima Karadžić ostane bez posla.
    Bolje da nam uzimaju 300din za školu u Vranju, manje bi peklo... Moji su roditelji davali za bandere na Kosovu, pa mogu i ja valjda za Vranje
    Treba emisija da im se zove po Amadeus Rambu: Dno Dna, a voditeljka Opajdara Alapačić! Svšta ljudi rade za platu, a najgledanije su pomije...
    Pa kad je neko primitivan, treba mu pomoći, a ne snimiti ga i reklamirati! Sve bih ja njih postrojio, pa malo edukovao , mnogo su mi naivni
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Takvih primera koliko hoćeš, i eto samo je jedan slučajno "doplivao do televizije". I nije toga samo kod Roma. Pa kako drugačije da objasniš "tipičnom balkanikusu" u ono doba (a i sad) da si nevina? Onaj koji sve rešava sa "šakom o sto" često nema mnogo sluha "Jer Laza mi je rekao onomad kad smo kosili da je njegova Radojka bila krvava do kolena" pa lakše je da se Radojka dogovori sa babom, da ne bi bilo sramote, da joj u bočicu sipa malo riblje ili svinjske krvi da poturi ispod dupeta za svaki slučaj dok je Laza u delirijumu, neće primetiti, a hvaliće se sutra u njivi. A Radojka je samo išla malo ispred vremena jer je na prelu čula da nisu sve krvarile iako muško do tada nisu pogledale. Ima i žena kojima ganglije slabije rade, pa dok pletu one samo pletu.

    V: "Kako mislite čaršav... nešto na čaršavu???"
    S: "NJENU NEVINOST"


    21. vek u Srbiji bi trebao da se razlikuje od života u plemenu Padanga koje drži do mitologije. Te žene su deca zmaja
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Pa mozda i nije lose da nas takav primitivizam osamari s vremena na vreme, kako bismo shvatili gde smo i ko smo (da se ne zanosimo previse). Cinjenica je da takve sredine postoje i ne mozemo zanemariti njihovo postojanje. Zena je jos ponosna sto moze to da isprica!?! Mislim da takve stvari odlicno pokazuju koliko smo mi daleko od modernog drustva 21. veka!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Nažalost, ovo nije bio kraj. Juče ulazim kod komšinice, gleda ona nastavak te epizode. I dok sam joj ja pričala o intervjuu sa svekrvom, na ekranu se pojavi srećni mladoženja sa porukom svojoj novopečenoj ženi: "Nikada te neću ostaviti, prevariti, blablabla... Možda te večeras NAPUNIM!"
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Možda te večeras NAPUNIM!"
    Odvratniji izraz moje ushi nisu chule...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Nažalost, ovo nije bio kraj. Juče ulazim kod komšinice, gleda ona nastavak te epizode. I dok sam joj ja pričala o intervjuu sa svekrvom, na ekranu se pojavi srećni mladoženja sa porukom svojoj novopečenoj ženi: "Nikada te neću ostaviti, prevariti, blablabla... Možda te večeras NAPUNIM!"
    E ja sam izgleda zakačila nastavak u sinoćnom prevrtanju kanala pred spavanje. Naiđoh na ovu emisiju i setih se tvog posta na forumu pa pomislih da je to možda repriza onog što si pisala. I prilično mazohistički ostavih TV na tom kanalu...

    Šta imate da poručite supružniku:

    Mladoženja: Možda te večeras napunim!
    Mlada: Najeb'o si!

    Super deco, al' mogli ste to i sms-om.

    Nije mi u prirodi, ali ponekad snažno poželim da nekoga mlatim glavicom kupusa po glavi dok svi listovi ne otpadnu. Ifjunoudetfiling.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    E ja sam izgleda zakačila nastavak u sinoćnom prevrtanju kanala pred spavanje. Naiđoh na ovu emisiju i setih se tvog posta na forumu pa pomislih da je to možda repriza onog što si pisala. I prilično mazohistički ostavih TV na tom kanalu...

    Šta imate da poručite supružniku:

    Mladoženja: Možda te večeras napunim!
    Mlada: Najeb'o si!

    Super deco, al' mogli ste to i sms-om.

    Nije mi u prirodi, ali ponekad snažno poželim da nekoga mlatim glavicom kupusa po glavi dok svi listovi ne otpadnu. Ifjunoudetfiling.
    Drago mi je da si i ti videla... mislila sam da će ljudi početi da sumnjaju da je istina ovo što govorim - zbog količine nebuloza i blamiranja sebe i onih oko sebe. Kako sam samo zaboravila mladinu izjavu... valjda je posle njegove zvučala benigno
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Primitivizam na delu...


    Sirota ova zemlja Srbija...
    Sta sve zivi u njoj...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Primitivizam na delu...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Nažalost, ovo nije bio kraj. Juče ulazim kod komšinice, gleda ona nastavak te epizode. I dok sam joj ja pričala o intervjuu sa svekrvom, na ekranu se pojavi srećni mladoženja sa porukom svojoj novopečenoj ženi: "Nikada te neću ostaviti, prevariti, blablabla... Možda te večeras NAPUNIM!"
    Kakva katastrofa, je li Srbija ušla u 21. vek ili se vraćamo u 19. vek?
      Vrh

  15. #15

    Primitivizam na delu...

    Jaoooo ovo je stvarno strašno...
    Pa lepo rts prikazuje naše narodne običaje...Ima ova omladina nešto lepo i da nauči
      Vrh

Slične teme

  1. Nepravda na delu - može li to tako?
    Autor Greshka u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 18.11.2011, 22:16
  2. U kom delu grada živite?
    Autor Kunic u forumu Novi Sad
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 15.07.2010, 21:17
  3. U kom se delu sveta nalazite?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 05.09.2009, 11:39
  4. Na kom delu vaseg organa osetite da vam se piski?
    Autor goldie u forumu Muška kafana
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.12.2008, 11:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •