Exit 07 - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 43 od ukupno 43

Tema: Exit 07

  1. #31

    Odgovor: Exit 07

    Green Velvet na Areni!

    Green Velvet aka Cajmere potvrdio je učešće na Exitovoj Dance Areni. U 2007 godini izdao je numeru pod unazivom
    Love Peace, Not War koju je posvetio ratu u Iraku. Ljubitelji njegovog zvuka numeru su mogli isključivo online da preslušavaju.

    Čikaškog didžeja i producenta, karakterističnog izgleda sa diplomom inžinjera hemije u džepu, smatraju za jednog od najtalentovanijih disk džokeja i producenata u svetu elektronske muzike sa akcentom na house i elektroclash. Tokom karijere najviše su ga inspirisali Kraftwerk, Prince, Gary Numan i Nitzer Ebb.

    Publika ga najviše prepoznaje po numeri La La Land sa drugog albuma Whatever koja je i dalje veliki hit. Green Velvet je radio remikse za Madonnu, Basement Jaxx i Orgy.
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Exit 07

    Voodoo people na EXITu!



    The Prodigy dolaze u Novi Sad i nastupiće na glavnoj bini EXITa u četvrtak 12. jula.
    Liam, Keith i Maxim su trenutno u studiju i snimaju peti album, za koji još uvek nije najavljen datum objavljivanja, ali je već snimljeno nekoliko novih pesama. Album će izdati za svoju novu izdavačku kuću Ragged Flag i, kako kažu, peti album će biti potpuno onakav kakav oni žele da bude. Pored toga, ove godine nastupaju širom planete, ali i učestvuju u akcijama za pomoć deci i unapređenje dečijih prava. Njihova muzika istrajava na mešavini stilova, ali uvek emituje neverovatnu energiju.
    Od kada su se pojavili na underground sceni početkom devedesetih, Prodigy su izdali četiri albuma, sa kojima su postigli svetsku slavu i popeli se na vrh svih važnih top lista. Najveći uspeh su postigli sa trećim albumom The Fat of the Land, koji je prodat u više od 8 miliona primeraka i koji se na top listama popeo na mesto broj jedan u SAD, Britaniji i Kanadi.
    Pre tri godine The Prodigy su objavili četvrti album Always Outnumbered, Never Outgunned, koji se popeo na prvo mesto u Britaniji i za koji je producent i autor Liam Howlett rekao da je važan zato što podseća publiku da su The Prodigy uvek u bitovima i muzici.
    Biće to odličan početak festivala i idealan povratak u budućnost!


      Vrh

  3. #33

    02 Odgovor: Exit 07

    Više od četiri hiljade Britanaca u Novom Sadu

    Stranci pune Egzit kamp

    Tri nedelje pred početak Egzita koji se od 12. do 15. jula održava u Novom Sadu, više od 4.300 mesta u kampu su rezervisali stranci, uglavnom Britanci, a da bi ostalo mesta za egzitaše iz Srbije, organizatori će u naredna dva dana obustaviti prodaju kamp mesta u inostranstvu!

    Ove godine, kamp ima kapacitet od 8.000 mesta, a budući da su stranci, među kojima je najviše Engleza i Iraca, već rezervisali više od 4.300 mesta, organizatori najavljuju da će u narednih nekoliko dana obustaviti prodaju u inostranstvu, kako bi ostalo dovoljno mesta za naše posetioce koji su navikli da kamp rezervišu u poslednjem trenutku. Budući da je u Srbiji i zemljama regiona rezervisano oko 2.500 mesta, u Egzit kampu je preostalo između 500 i 700 mesta. Prema tome, požurite, jer poslednji rok za uplatu kampa je 29. jun, a cena smeštaja je 1.200 dinara.
    Kamp, koji se nalazi pored Dunava u blizini studentskog grada, otvara se 10. jula u 8 časova, a zatvara 16. jula u 16 časova. Kamp je proširen, ima sedam ulaza i ograđen je sa 2.500 metara ograde. Posetiocima će na raspolaganju biti bežični internet, bankomat, food land i menjačnica... a biće postavljeno 150 toaleta, 70 tuš-kabina sa toplom vodom, 70 umivaonika i, zahvaljujući sugestijama kampera iz prethodnih godina, 40-50 umivaonika za pranje nogu. Non-stop žurke se podrazumevaju, a o sigurnosti kampera na plaži brinuće spasioci koji će raditi u dve smene. Takođe, šatori se ne mogu iznajmljivati pa svaki kamper mora sa sobom poneti šator ili vreću za spavanje.


    blic
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Exit 07

    Exit novac





    Šta su to tokeni?

    Tokeni su valuta State of EXIT. Ipak, oni nisu pravi novac, već zamena za robu. Jedan novčić vredi tačno određenu količinu određene vrste pića. Praksa festivalskog novca postoji na mnogim svetskim festivalima. Naši tokeni postoje jedino kao kovani novčići koje ovde možete videti na fotografiji.




    Zašto ih uvodimo? Čemu služe?
    Tokeni će ukinuti probleme sa sitinim novcem i kusurom i na taj način značajno smanjiti gužvu na šankovima. Do željenog osveženja moći ćete da dođete mnogo brže nego do sada. Takođe, ovaj način prodaje osigurava mnogo efikasniju fiskalizaciju koja se obavlja prilikom kupovine tokena, a ne na šanku.


    Šta je moguće kupiti za tokene?
    Piće na svim šankovima na festivalu, izuzev VIP prostora u kojima će piće biti skuplje. Takođe i piće na šankovima na rođendanskoj Reload žurci EXITa u Novom Sadu.


    Koliko vrede?
    Ima pet vrsta tokena:

    REC Vredi 80 dinara i za njega na šanku možete dobiti negaziranu ili gaziranu vodu.
    EJECT Vredi 100 dinara i za njega na šanku možete dobiti sok ili vino.
    PLAY Vredi 120 dinara i za njega na šanku možete dobiti pivo.
    PAUSE Vredi 150 dinara i za njega na šanku možete dobiti energetski napitak.
    STAR - ZVEZDA (Six Pack) Vredi 600 dinara i za njega na šanku možete dobiti 6 piva.

    Ukoliko se odlučite da kupite takozvani KOKTEL, odnosno od svakog novčića po jedan, platićete 1000 dinara i uštedeti ukupno 170 dinara Six Pack vam štedi 120 dinara + još pedeset štedite kupovinom kompleta. Ovo bi teško bilo moguće bez tokena.

    Važna napomena: Svaki novčić vredi isključivo za određenu količinu određene vrste pića koje su navedene ovde. Na primer: Za ZVEZDU na šanku možete dobiti isključivo 6 piva, ali ne i 6 sokova ili 6 vina, iako je njihova dinarska vrednost jednaka vrednosti Zvezde. Prilikom kupovine ZVEZDE na šalteru, na vašem fiskalnom računu biće zabeleženo da ste kupili 6 piva i zbog toga kombinovanje novčića nije moguće.


    Gde ih je i kada moguće nabaviti?
    Tokom festivala na samoj Tvrđavi će raditi 45 šaltera za prodaju tokena, a u kampu još 5. Pred festival, tokene će biti moguće kupiti tokom poslednja tri dana Filmskog festivala Srbije od 6. do 9. jula u Novom Sadu, a na rođendanskoj Reload žurci EXITa koja će se održati 7. jula u Novom Sadu tokeni će prvi put biti pušteni u upotrebu.

    Koliko ih ima u opticaju?
    Ima ih sasvim dovoljno za sve posetioce festivala tokom sva četiri festivalska dana. Bez brige : )


    Ko ih je napravio?
    Tokeni su izliveni u Zavodu za izdavanje novca Srbije i zbog toga ih je praktično nemoguće falsikovati.


    Da li ću moći da kupim tokene i za neku drugu valutu osim za dinare?
    Ne. Tokeni nisu pravi novac oni su zapravo roba pretvorena u simboličnu valutu. Kako je u Srbiji jedino legalno sredstvo plaćanja domaći dinar, tokene možete kupiti jedino za dinare.


    Da li će postojati mesta na kojima ću moći da plaćam i dinarima i tokenima?
    Ne, takav način prodaje bi komplikovao neophodnu fiskalizaciju i stvorio nepotrebne gužve.


    Da li ću preostale tokene moći posle festivala da zamenim za dinare?
    Ne, ali ćete moći da ih sačuvate za iduću godinu. Povraćaj novca, po našim zakonima je izuzetno komplikovan proces. Uostalom, da li ste baš sigurni da će vam ostati tokena na kraju festivala?
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Exit 07

    U okviru kampanje Piti ili Biti, koju zajednički uspešno realizuju Tuborg i Exit treću godinu za redom, angažovano je 70 Tuborgovih autobusa koji će posetioce na Exit dovesti iz svih većih regionalnih centara i gradova Srbije.



    vise informacija na sajtu www.exitfest.org
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Exit 07

    Citat simaZabaljac kaže: Pogledaj poruku
    ja sam potpuno razocaran ovogodishnjim exitom............
    jedino Robert Plant ovo ostalo sve sami DJ-evi i reperi....... jbg
    nadam se da ce najaviti nekog josh.......
    I ja sam se nadala da će još nekog najaviti, ali evo sada već sigurno znam da je ovo drugi po redu exit koji propuštam i da će moje karte otići od mene Sve što bih gledala i slušala već sam gledala i slušala, nešto i više puta, ali ima ljudi koji se programu raduju ove godine. Mislila sam da odem da se zabodem na rege, ali i to me mrzi.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Exit 07

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ali ima ljudi koji se programu raduju ove godine.
    Pa da, evo ja recimo. Meni je baš drago što je Exit ove godine manje gitarski festival, mada ipak mislim da su trebali staviti od svega po malo. Sasvim mi je ok ovo ubacivanje hip-hop izvođača, ali zašto odjednom, i zašto sve u jednu godinu? Mnogo bi bolje bilo da lepo izmešaju svašta nešto, pa bi naš narod (nadam se) bio zadovoljan.

    Dance arena je odlična ove godine (kao uglavnom i svih prethodnih), main stage ima par jako dobrih imena, ali iskreno, mislim da je ovo najslabiji Exit do sada.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Exit 07

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Pa da, evo ja recimo. Meni je baš drago što je Exit ove godine manje gitarski festival, mada ipak mislim da su trebali staviti od svega po malo. Sasvim mi je ok ovo ubacivanje hip-hop izvođača, ali zašto odjednom, i zašto sve u jednu godinu? Mnogo bi bolje bilo da lepo izmešaju svašta nešto, pa bi naš narod (nadam se) bio zadovoljan.

    Dance arena je odlična ove godine (kao uglavnom i svih prethodnih), main stage ima par jako dobrih imena, ali iskreno, mislim da je ovo najslabiji Exit do sada.
    Slazem se sa svakom tvojom recenicom.

    Nego, jel zna neko oce RTS2 ponovo prenositi EXIT? Posto hocu da namestim da se snima dok nisam kuci. A koliko sam video programsku semu, samo prvi dan ide prenos. tj. Danas.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Exit 07

    Jooooojjjjjjjjjj jesu mi se smuchili sa ovim TOKENIMAaaaaaaaaaaaaa...
    Slusham nekog kretena na radiju: "...pa to vam je novcana valuta, u stvari novcana jedinica, u stvari nije to novcana jedinica, to vam je novcic koji ce te moci kupiti za novac......"

    To ti je ŽETOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON bem te u snobovsku guz...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Exit 07

    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku

    Nego, jel zna neko oce RTS2 ponovo prenositi EXIT? Posto hocu da namestim da se snima dok nisam kuci. A koliko sam video programsku semu, samo prvi dan ide prenos. tj. Danas.
    Prenosiće se nastup Groove Armada-e u četvrtak, Beastie Boys-a u petak, Wu-Tang Clan-a u nedelju i u subotu najverovatnije Basement Jaxx. Tako reče danas jedan čika.
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Exit 07



    Počeo Egzit 007

    Akrobatskim spektaklom članova Akro-grupe "Stars" iz Novog Sada, koji su dvadesetak minula u četiri mlazna aviona tipa "Galeb" leteli iznad grada, 12. jula na Petrovaradinskoj tvrđavi počeo je 7. Egzit, najveći muzički festival u našoj zemlji. Nešto posle ponoći, pompeznim vatrometom festival će i zvanično biti otvoren.




    Novi Sad, 12. jul 2007. Robert Plant na glavnoj bini Egzita (Stanislav Milojković)



    Prvoga dana festivala nastupio je bivši pevač čuvene grupe "Led Cepelin", Robert Plant sa pratećim bendom "Streindž Sensejšn" (Robert Plant and Strange Sensation).

    Program 12. jula obuhvata koncerte grupa "Prodidži" (glavna bina), "Gruv armada" (glavna bina), Kud Idijoti (Fjužn bina), "Ortodoks kelts" (vorld mjuzik bina), i nastup di džeja Ričija Hotina (Dens arena).

    Na tvrđavi je postavljeno 28 šankova, oko 600 mobilnih toaleta, pet bankomata, tri menjačnice i pet punktova za kupovinu zvanične "Egzit" valute "tokena".

    Ova "valuta" može se kupiti isključivo dinarima, a uvedena je, prema rečima predstavnika za štampu Egzita, kako bi se izbegle gužve i kako bi organizatori lakše kontrolisali poslovanje šankova i naplatu PDV-a. "Tokeni" se prodaju u različitim apoenima u vrednosti od 80 dinara za vino, sok i vodu, 120 dinara za pivo i 600 dinara za šest piva.

    Predviđen je veliki broj pratećih programa, koji ponajviše dotiču mlade, od slobode kretanja do naučnih istraživanja, dok će na peskovitoj obali Dunava, u blizini kampa, biti održano takmičenje u odbojci na pesku.

    Za red se brine, pored 500 radnika obezbeđenja organizatora, oko 600 policajaca, a tu su i dežurne ekipe Crvenog krsta i Hitne pomoći.

    Na Tvrđavu se ne sme gotovo ništa uneti, a piće i sedndviči plaćaju se tokenima.

    10. juna je otvoren i kamp "Egzita" u kojem više nema mesta, a najviše njegovih "stanovnika" dolazi iz Evrope, tačnije Velike Britanije, gde je prema podacima organizatora prodato oko 8.500 ulaznica.

    Preduzeće "Železnice Srbije" najavilo da je će dodatnim vagonima pojačati redovne putničke vozove u unutrašnjem i međunarodnom saobraćaju do Novog Sada, u vreme održavanja "Egzita", od 12. do 16. juna. Za povratak posetilaca, od 13. do 16. juna, biće uveden vanredni voz koji će iz Novog Sada kretati u 4:16 sati i saobraćaće do železničke stanice Novi Beograd.

    Pored redovnih i vanrednih vozova, biće uvedeni i posebni vozovi koji će u zakupu saobraćati do Novog Sada.

    U okviru kampanje "Piti ili biti", koju zajednički realizuju "Tuborg" i "Egzit", i ove godine angažovani su autobusi koji će posetioce festivala dovesti iz svih većih gradova regiona.

    Ovogodišnja četvorodnevna manifestacija okuplja oko 400 izvođača iz svih krajeva sveta, koji će na 24 bine zabavljati desetine hiljada ljubitelja najrazličitijih žanrova muzike.

    Ipak, spisak vodećih grupa ove godine razočarao je poklonike pravog "rok" zvuka jer će na glavnoj bini, od svetskih imena ovog muzičkog pravca, nastupiti samo Robert Plant.

    Za razliku od "rokera", ljubitelji hip-hopa i repa moći će da uživaju uz prve bele hip-hopere "Bisti Bojs" (Beastie Boys), ali i njihovu "crnu braću po zvuku", "Vu-Tang Klan" (Wu-Tang Clan) i legendarnog Snup Doga (Snoop Dogg).

    Ljubitelji "mekšeg" zvuka u subotu moćiće da uživaju uz pesme Lorin Hil (Lauryn Hill). Mlađu generaciju popularnih bendova na glavnoj bini predstavljaće Brazilci "Si Es Es" (CSS) i "indi" bend "Pipets" (The Pippetes).

    b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Exit 07

    Osuda napada na EXIT-u



    Ministarstvo omladine i sporta osudilo napad na aktiviste kampanje za ravnopravnost, na EXIT-u.

    Do napada je došlo juče, dok je povorka od oko 40 aktivista kampanje "Svi različiti, svi ravnopravni" iz Srbije i inostranstva izvodila performans u centru Novog Sada, uz antidiskriminacione poruke građanima. Ministarstvo je osudilo napad na aktiviste kampanje "Svi različiti, svi ravnopravni", u okviru festivala EXIT u Novom Sadu, saopšteno je iz Ministarstva.

    Kako se navodi u saopštenju, najveći muzički festival u zemlji trebalo bi da bude festival radosti i prijateljstva, spoj različitosti iz kojih se uči, a ne mesto huliganstva i nasilja.

    Ministarstvo je podržalo kampanju "Svi različiti, svi ravnopravni" i aktivno učestvovalo u njoj "jer nam je zajednički cilj izgradnja zemlje mladih i uspešnih, u kojoj se poštuju i neguju različitosti", navodi se u saopštenju.

    b92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  13. #43

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Exit 09
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 20.07.2009, 17:59
  2. Exit 2008
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 26.07.2008, 21:59
  3. Exit 08
    Autor NSdjanka u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.07.2008, 19:14
  4. Guča i Exit; pomirenje
    Autor idavik u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 18.09.2006, 18:43

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •