Vaš omiljeni novinar?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 57
  1. #1

    Vaš omiljeni novinar?

    Uglavnom zbog dva čoveka redovno kupujem nedeljnik "Vreme". To su Ljuba Živkov i Teofil Pančić ( ). Pišu ljudi, po mom ukusu, bisere prosipaju

    Imate li omiljenog novinara? Čije kolumne pratite?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Imam dva omiljena novinara, jedan od njih je Dragan J Vučićević...

  3. #3

    02 Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Po meni Mira Adanja Polak, i ona je novinar?

  4. #4

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Dopadaju mi se emisija Tatjane Peternek Aleksić TV lica kao sav normalan svet... Vidi se da profesionalno pristupa svom poslu, i to se oseti kroz njene emisije... Isto tako i Vesna Dedic Milojević...

  5. #5

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    U štampanim medijima - Dragoljub Žarković.
    Od elektronskih - Olja Bećković. Ma kako bila kontroverzna, ma kako je osporavali ili glorifikovali, sama činjenica da traaaajeeeee.... i da je od svoje emisije napravila brend koji uspešno radi - dovoljno govori za sebe.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  6. #6

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    некад је био марко јанковић... сада... баш их нешто слабо има, слабо се котирају код мене, раде шаблонски и скроз су надобудни, непристојни...
    сетићу се па ћу написати...

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  7. #7

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Citat Doti kaže: Pogledaj poruku
    Po meni Mira Adanja Polak, i ona je novinar?
    Ona je sama sebi dovoljna.

    Pera Luković, Lubomor Živkov, Teofil Pančić, a od lokalaca Žarko Bogosavljević (Blic; ex Radio021)
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  8. #8

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Mirna Pijetlovic i Djordje Tomic

    Vecernje Novosti-Banja Luka
    smesi se... sutra ce biti gore

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    ...Dragan Ilic...radio B92...uvek raspolozen da kenja ranom zorom...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #11

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Dragoljub Žarković, Dragan Bujošević i Teofil Pancic.
    Naveo bih jos neke ljude cije tekstove rado citam, ali oni nisu novinari vec obicni posmatraci situacije.
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  12. #12

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Branko Stankovic

    "Kvadratura kruga"
    Poruku je izmenio Lilith_021, 05.11.2009 u 00:26 Razlog: color
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  13. #13

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Definitivno Mira Adanja-Polak a zatim sledi Nataša Miljković. I Branislav Stanković je tu ali mi nekako ne spada u novinare, mada redovno pratim njegovu emisiju.

  14. #14

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Viktor Ivancic "feral Tribune"
    Savrseno normalna djevojka

  15. #15

    Odgovor: Vaš omiljeni novinar?

    Prvi novinar kojeg sam uocio kao nešto posebno je ostao i moj najomiljeniji novinar. Miroslav Miro Radojčić je svakako neponovljiva pojava u našem novinarstvu. Imao je jedinstven stil, neponovljiv šarm i neobičan život, čak i za jednog novinara.

    Setimo se samo da je preživeo avionsku nesreću u kojoj su izgubili živote fudbaleri Mančester Junajteda koji su se vraćali u Englesku posle gostovanja u Beogradu. Miro je, naime, zaboravio pasoš i vratio se kući po njega, pa je zakasnio na avion...

    Poznat je i po tome što je vrlo često nosio leptir kravatu, što je mnogima u ono vreme bolo oči. Tako je jednom u Beograd stiglo pismo iz inostranstva na kojem je umesto adrese bila nacrtana leptir mašna, a ispod pisalo Yugoslavia. Mudri novinari su zaključili da to mora biti samo Miroslav Radojčić, jer su znali da je jedini on tada nosio taj odevni predmet koji je bio jedan od atributa aristokratije. I nisu pogrešili. Pismo je zaista bilo namenjeno njemu...

    Sledećim tekstom su jedne novine zabeležile njegov odlazak:

    Početkom 2000. godine,14. januara, posle kratke bolesti, umro Miroslav-Miro Radojčić, doajen srpskog novinarstva i dugogodišnji novinar "Politike".
    Radojčić je rođen 1920. godine u Sarajevu gde je proveo detinjstvo i prvu mladost. U ovom gradu je završio Prvu mušku gimnaziju, i to kao najuspešniji đak. Na pragu Drugog svetskog rata sa porodicom se doselio u Beograd. Sredinom 1945. Miroslav Radojčić je počeo da radi u "Politici" kao novinar reporter. Karijeru je počeo izveštavanjem sa beogradskih ulica i radnih akcija, a u međuvremenu je završio Visoku novinarsko-diplomatsku školu. Polovinom prošlog veka poslat je u inostranstvo kao prvi dopisnik zemlje koja je, tada, želela da otkriva svet. Pokazao je da je, u tadašnje vreme bez televizije, bio pravi izbor. Postao je lični prozor srpskog novinarskog čitalaštva iz Sjedinjenih Država i Velike Britanije. Poslednje penzionerske dane provodio je u bifeu "Brioni" u Svetogorskoj ulici, bivšoj Ive Lole Ribara, gde smo čuli poslednju izjavu za NIN: "Eto, Tito je išao na Brijune, a ja u 'Brione'."
    Poruku je izmenio memento, 30.04.2008 u 21:37
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vas omiljeni film
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 16:58
  2. Vaš omiljeni cvet?
    Autor SQUAW u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 122
    Poslednja poruka: 23.06.2013, 13:04
  3. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  4. Omiljeni teniser
    Autor irnik u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 14.03.2011, 22:37
  5. Omiljeni tim u F1
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •