Platonska ljubav
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 65
  1. #1

    02 Platonska ljubav

    Verujete li u platonsku ljubav?
    Da li mislite da ona zaista postoji ili je mozda samo plod nase maste,iluzija,zelja da imamo nesto?
    Da li ona moze da bude ona prava,stvarna,jaka kao i ona prozivljena?
    Da li moze da traje vjecno?
    Da li je lakse prezivjeti takvu ljubav i zaboraviti ili je to ljubav koja zaborava nema?
    Da li prestaje biti platonska onog trenutka kada pozelimo da tu osobu osetimo?
    Pjesnici su je prozivjeli,najlepse pjesme svijeta su njen plod ali opet nijedna nije bila vjecna osim Petrarkina Laura ili mozda jos poneka...
    Sta Vi mislite?
    Poruku je izmenio Lillith, 17.02.2007 u 23:55
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Platonska ljubav

    Da,jednostavno verujem,desilo mi se i samo ja znam koliko je ta ljubav bila jaka,...cak i sad tinja negde u meni...
    I may not be perfect but I'm always me

  3. #3

    Odgovor: Platonska ljubav

    Verujem naravno ...ali....
    Platonska ljubav je samo platonska ljubav ... iz nje moze da se stvori nesto više i onda ona postaje prava ljubav...
    Mislim da je najjaca kada ostane na tome i nikad se ne pretvori u nešto više. Ostavi neki trag u coveku, i posle nikad nisi nacisto sa sobom ... retko pomisliš na nju...al je nikako ne zaboravljaš...
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  4. #4

    Odgovor: Platonska ljubav

    Ljubav je osecanje. Ako neko oseca nesto to nije iluzija ni plod maste. Moze da bude vecna i ne mora, kao i sve druge ljubavi.

  5. #5

    Odgovor: Platonska ljubav

    verujem... mada mislim da je to vishe cheznja.... za nechim shto ne mozemo imati, chulima osetiti....
    za ljubav su potrebni dodiri.... oni mali, skriveni.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  6. #6

    Odgovor: Platonska ljubav

    Citat **princess** kaže: Pogledaj poruku
    verujem... mada mislim da je to vishe cheznja.... za nechim shto ne mozemo imati, chulima osetiti....
    Jako lepo rečeno.
    Desilo mi se, dakle - postoji .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  7. #7

    Odgovor: Platonska ljubav

    ne vjerujem u platonsku ljubav!
    Ili imas ili nemas ljubav, a to podrazumjeva uzivanje u svim carima ljubavi....
    Znate sta mislim!?

  8. #8

    Odgovor: Platonska ljubav

    Platonska ljubav je najlepsa i najcistija.

  9. #9

    Odgovor: Platonska ljubav

    Poreklo i smisao platonske ljubavi

    Fraza platonska ljubav potiče od italijanskog filozofa Marsilija Fičina (1433-1499), glavnog protagoniste platonizma i neoplatonizma u renesansnoj Firenci. Njegovi komentari Platonove „Gozbe“ smatraju se izvorom sintagme „platonska ljubav“.

    Ona podrazumeva ljubav koja ne teži seksualnom iskazivanju nego se zadovoljava razumevanjem, a to je najčešće forma ljubavi zaljubljenih koji nemaju intimne odnose. Psihoterapijska praksa je pokazala da je platonska ljubav među polovima mnogo češća nego što se to misli.

    Ona se posebno iskazuje kod seksualno inhibiranih i strašljivih osoba, koji potiskuju osećanja povezana sa svojim seksualnim potrebama, a želju za seksualnim odnosom pretvaraju u različite forme idealizovanja ljubavi i odnosa sa osobom suprotnog pola.

    Socijalno fobične osobe - osobe koje strepe od kontakata sa drugim ljudima - posebno socijalno fobični muškarci, zorno pokazuju da zapravo platonska ljubav predstavlja neurotsku kompenzaciju. Zbog paralizirajućeg straha od žena i seksualnih aktivnosti, oni provode godine pokazujući veliku naklonost prema svojoj izabranici, ali nikada ne pokušavaju da od toga naprave pravu ljubavnu i seksualnu vezu.
    Poruku je izmenio Goga, 30.03.2009 u 15:03 Razlog: slova u boji
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  10. #10

    Odgovor: Platonska ljubav

    Platonska ljubav je za mene potreba za necijim prisustvom i blizinom. I to je to!

    Poseban osecaj koji i nije tako poseban...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  11. #11

    Odgovor: Platonska ljubav

    ...uf..bezuslovna ljubav je naprosto najcistija i najiskrenija.
    da li mi mozemo da je dozivimo - eee ...to je vec pitanje, i verovatno svako ima svoj individualni odgovor,a moj je - verujem u platonsku ljubav kao i u njenu jacinu i u to se moze se voleti iskreno i svim srcem, punim kapacitetom, bez prozdrljive zelje da se nesto (citaj neko) "poseduje".
    Najuzvišenija ljubav je ipak bezuslovna



    "U ljubavi niko nikog ne može da povredi; svako od nas je odgovoran za ono što oseća i ne možemo drugog da krivimo za to.
    Već sam iskusila patnju kada sam izgubila osobe u koje sam bila zaljubljena. Danas sam čvrsto ubeđena da niko nikoga ne gubi jer niko nikoga ne poseduje.
    To je istinsko iskustvo slobode: imati najvažniju stvar na svetu a ne posedovati je!"
    (Paulo Coelho, "11 minutes")
    Ćuti i prenesi dalje....

  12. #12

    Odgovor: Platonska ljubav

    da,da ali verujem i u deda mraza tako da ja nisam kompetentan
    Ne treba ovaj zivot shvatati suvise ozbiljno kada ionako nećemo zivi iz njega izaci.

  13. #13

    Odgovor: Platonska ljubav

    Doživljavam je kao osećaj zaljubljenosti bez realnog objekta prema kome bi emocije bile usmerene, neko lelujaće osećanje..ja sam ipak za konkretizaciju
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Platonska ljubav

    Da,postoji...

  15. #15

    Odgovor: Platonska ljubav

    Moze biti da postoji, ali samo na daljini... dok se ne sastave...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 18:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 00:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 16:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 14:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 15:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •