Platonska ljubav - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 65 od ukupno 65
  1. #61

    Odgovor: Platonska ljubav

    Pre nešto više od tri godine napisao sam na ovoj temi sledeći post:

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je platonska ljubav, za razliku od platonove godine, izraz pod koji se sustinski krije fikcija, mit, magla ili, pak, eufemizam za pojavu kada neko nema snage ili uslova da realizuje stvarni kontakt sa osobom koja mu se kao dopada. To je ljubav u sumnjivom kondicionalu i zato se o njoj stvara svojevrsna samoiluzija da je kao nesto lepa, ili bi mogla biti...

    To sto su tamo Petrarka i pojedincii pisali u jednom, kao, krutom vremenu, meni vise govori o njihovom autizmu i neprilagodljivosti, jer sam potpuno uveren (citaj Bokaca) da su se ljudi i onda voleli i kresali slicno onako kao sto to rade i danas, odnosno oduvek....
    I dan danas stojim iza svakog napisanog slovca, samo bih još možda dodao nešto o ljubavi kao fenomenu koji se ne javlja u našim životima da mi bi pisali pesme, pevali sereneda, sekli vene, ili lumpovali po kafanama, već nam je Majka Priroda nju "uvalila" kao bitnu karakeristiku homo sapiensa, prvenstveno i jedino u cilju produženja vrste. Elem, pošto nema potomstva bez tih glupih pokreta na poligonu gde se odvija borba prsa u prsa, iliti jednostavno rečeno - kresanja, svako drugo osećanje između jedinki različitog pola naše vrste koje ne izaziva u njima potrebu za ozmenom telesnih tečnosti, definitivno nema pravo, odnosno potrebne uslove da se nazove ljubavlju između muškarca i žene.

    Dakle, platonska ljubav je ljubav sa greškom, falš, slepa ulica u odnosima muškaraca i žena i nema veze sa pravom ljubavlju.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #62

    Odgovor: Platonska ljubav

    Meni se nije desilo da sam voleo neku ženu i maštao o njoj, a da je misao o peglanju bila isključena, tako da dođosmo na ono moje od početka, platonska ljubav je sviranje kurcu
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  3. #63

    Odgovor: Platonska ljubav

    Platonska ljubav je nedostatak hrabrosti da se kroči na sledeći stepenik...nedostatak želje tačnije rečeno.Jednom je ,dok sam jos bila mala, moj deda izgovorio jednu rečenicu koja je postala light motiv u mom životu - SVE SE MOŽE KAD SE HOĆE.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  4. #64

    Odgovor: Platonska ljubav

    Najgore su neostvarene ljubavi, a površnih ljubavi nema.
    Gledajmo da ljubav ostvarimo, što manje muljamo po glavi neku osobu, to je bolje za nas.
    Ja sam uvek za konkretne stvari.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  5. #65

    Odgovor: Platonska ljubav

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Najgore su neostvarene ljubavi, a površnih ljubavi nema.
    Gledajmo da ljubav ostvarimo, što manje muljamo po glavi neku osobu, to je bolje za nas.
    Ja sam uvek za konkretne stvari.

    aha
    i ja
    bas malopre smo apsolvirale tu temu...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 19:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •