Koliko smo mi obrazovani?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 54

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Koliko smo mi obrazovani?

    Mislim da bi mladi kod nas trebali da posvete vise paznje obrazovanju jer je ono kljuc svakog uspeha i da zanemare neke nebitne stvari od kojih nemaju bas nikakve koristi.

  2. #2

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Obrazovanje je svakako veoma bitno. U pravu si.

  3. #3

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    obrazovanje jeste svakako bitno, naše škole i fakulteti u većini slučajeva imaju dobre stručnjake, ali ono što nam fali jeste praksa kroz koje bi to obrazovanje dobilo svoj pravi smisao.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Posle ovih friških dogadjaja na kragujevačkom i beogradskom univerzitetu, više ne mislim da imamo dobre kadrove koji rade na obrazovanju mladog sveta. Čast izuzecima.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #5

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Dobri kadrovi definitivno postoje ali nama fali praksa kako kaze nattydread. I problem nasih fakulteta jeste i u tome sto ucimo svasta, a od svega toga samo 30% zaista bitno za struku i za samo zaposlenje na kraju.

  6. #6

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Dobri kadrovi definitivno postoje ali nama fali praksa kako kaze nattydread. I problem nasih fakulteta jeste i u tome sto ucimo svasta, a od svega toga samo 30% zaista bitno za struku i za samo zaposlenje na kraju.
    upravo tako!
    mi smo "nakljukani" teorijom koja jedino moze da sluzi na cast tvojoj opstoj kulturi, jer je na radnom mestu tesko mozes primeniti!

    ovde u Francuskoj je super sto je na faxu manje teorije a praksa je obavezna (6 meseci nakon zavrsenog fakulteta). a, da ne pricam da mogu za tu praksu da odaberu preduzece u bilo kom delu sveta - jedan kolega ide u Japan (?!?) , drugi u Brisel, treci u Prag...

    na zalost, daleko smo mi od toga...

  7. #7

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    obrazovanje jeste svakako bitno, naše škole i fakulteti u većini slučajeva imaju dobre stručnjake, ali ono što nam fali jeste praksa kroz koje bi to obrazovanje dobilo svoj pravi smisao.
    Sa ovim se apsolutno slazem

  8. #8

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Pa, i nismo nesto narocito obrazovani!
    Imamo uzasno zastareli skolski sistem!
    Kad covek postane profesor, njegova karijera se uglavnom tu zavrsava, a profesija svodi, uglavnom, na maltretiranje studenata, primanje mita...
    Posle fakulteta malo ko zna da radi ono za sta se mucio sve te godine studiranja, a to je zalosno. Nije ni cudo sto nam obrazovani ljudi ''pobegose'' odavde.
    ko tebe , ti njega

  9. #9

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Skolski sistem je robusan i preopsiran (po uzoru na sovjetski), a poslovni i privredni tokovi su takvi da se znanje steceno u skoli uglavnom ne moze primijeniti. Preostaje jos samo odlazak na stranu (gdje se nase znanje itekako isplati i dolazi do izrazaja), pa ko voli nek izvoli ili ako neko nema kud...i ako nema problema sa nostalgijom...i jos mnogo toga vaznoga....

  10. #10

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Da, u obrazovanju je zastareo sistem. E, to je ono, mnogi ne razlikuju sistem od programa i plana a da ne govorim o metodama i oblicima rada.

    Vidim, i ovde, mnogo se pishe i o nepismenosti, u kontekstu sa neobrazovanjem, a pishu odvojeno NE od prideva i glagolskih imenica. Da ne govorim o: cu, cesh, ce, cemo, cete, ce

    Slazem se da prvenstveno treba da budu obrazovani uchitelji (pod ovim pojmom podrazumevam sve one koji uche nekog). I ne samo obrazovani nego i sami otvoreni za nova saznanja, nov pristup u radu, novim tehnologijama, itd. itd.

    Ali, pogledajte uchenike! Verovatno su produkt sistema, ali da toliko budu nezainteresovani za SVE osim za OCENU, to je nezamislivo.

  11. #11

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Citat ako_odem kaže: Pogledaj poruku
    Ali, pogledajte uchenike! Verovatno su produkt sistema, ali da toliko budu nezainteresovani za SVE osim za OCENU, to je nezamislivo.
    To je, naravno, proizvod sistema, opšteg stanja, ciljeva koji se postavljaju pred tu decu, što bolji prosek, to bolja šansa da se upiše željena srednja škola, fakultet i tako redom. Opšta nezainteresovanost je, takođe, proizvod loše metodike nastave, mnogi nastavnici samo odrađuju posao i naravno da će deca da gledaju kroz prozore ili kuckaju SMS-ove i čekaju da si izvuče tih 45 minuta i da pobegnu na novih dosadnih 45 minuta.

    Sve zajedno treba da se menja, i jedino, po mom mišljenju, može da se menja totalnom reorganizacijom školstva.

    Pitanje odgovornosti jeste jedno od najvažnijih pitanja u ovoj "koliko smo mi obrazovani" problematici.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat jenny kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da bi mladi kod nas trebali da posvete vise paznje obrazovanju jer je ono kljuc svakog uspeha i da zanemare neke nebitne stvari od kojih nemaju bas nikakve koristi.
    Obrazovanje nije jedini ključ uspjeha jer za uspjeh je potrebno više čimbenika da se posloži.

    Ali da ne idem dalje od teme.

    Koliko Vi radite na svojem obrazovanju? Težite li konstantno nekom novom znanju ili mislite da ovo što ste naučili dosad, naučili ste.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Ja sam dobro obrazovan i zadovoljan sam.Jesam uspesan u poslu ali shvatio sam da tu obrazovanje bas i nije kljucno ajde reci ni bitno.Znam ljude bez srednje skole koji su danas veoma,veoma uspesni ljudi.Pa prema tome obrazovanje kao posledica skolovanja nije nesto bitna.Ali obrazovanje koje ponesete iz kuce ili ti kultura to odrazava vas status u drustvu pre svega

  14. #14

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Koliko Vi radite na svojem obrazovanju? Težite li konstantno nekom novom znanju ili mislite da ovo što ste naučili dosad, naučili ste.

    Da, naravno da radim na svom obrazovanju...to je osnovna stvar da bi u svom poslu ostala isto onako dobra i angažovana kao i do sada... Koristim svaku priliku da naučim nešto novo i od starijih koleginica i putem raznih seminara i predavanja, nabavkom nove literature, a i doškolovala sam se da budem po ''bolonji'' da ne bude posle da dođu mlade koleginice pa da mi posao visi nad glavom...

    Svako ko iole radi svoj posao onako kako valja, trudi se da bude informisan i u toku sa novim dostignućima i informacijama i mislim da je to sastavna potreba ljudi...

  15. #15

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Ovako...
    Čitajući kolegu lavića...mogu reći da se umnogome slažem sa njim .
    Mnogo puta sam bio frapiran neznanjem osnova od strane likova sa diplomama (jednostavno...kao da su sa Marsa pali).
    Kakav je to profa Informatike....koji ni deljenje na particije harda ne zna ?
    Mišljenja sam da smo sami krivi....dokle stignemo..jer uvek ima načina da nešto naučimo a ne da se "ukopamo" .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste tolerantni?
    Autor Sonja u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 09:29
  2. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 17:50
  3. Koliko smo se promjenili???
    Autor swba u forumu Dijaspora
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.12.2011, 20:57
  4. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 09:44
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •