Ambicija - dva fakulteta
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 47
  1. #1

    Ambicija - dva fakulteta

    Da li smatrate da ima smisla zavrsavati uporedo dva faxa? Ili upisivati drugi odmah po zavsetku prvog?

  2. #2

    Odgovor: Ambicija

    Upisivati drugi fax posle zavrsenog prvog je stvar ambicija i vrednovanja sopstvenog potencijala ali uporedo dva?E to su kompleksi ili snobizam definitivno...

  3. #3

    Odgovor: Ambicija

    S obzirom na stanje kakvo je kod nas, da se i fakultetski obrazovane osobe tesko zaposljavaju, bas i nema mnogo smisla. Ali samo tako gledajuci.
    A ako neko ima zelje, volje, strpljenja, vremena, i ako moze finansijski da izgura sve, zasto da ne?
    Mislim da ne moze da skodi. Od viska glava ne boli!

  4. #4

    Odgovor: Ambicija

    tko to radi isključivo zbog sebe i svoga znanja i usavršavanja, a da pri tome stvarno jeste kapacitet da to započeto i završi, stvarno nemam ništa protiv . ja lično takav genijalac nisam , pa mi takvo nešto nije ni padalo na pamet.
    nattydread is coming to dinner

  5. #5

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Citat bla_bla_bla kaže: Pogledaj poruku
    Da li smatrate da ima smisla zavrsavati uporedo dva faxa?
    Prilichno smelo...
    Znam par "genijalaca" koji em sto su se osmelili pa upisali,
    em je to bilo kao znash ti sta su sad oni,dva faxa se zavrshavaju...uporedo...
    em na kraju nijedan nisu zavrshili...
    a nisu bili ni najmanje glupi... no prilichno je teshko zavrshavati dva faxa i imati josh pride nekog vremena i za sebe pa se dotichni studenti cesto osame,zapuste drushtveni zivot sto je skroz pogreshno...
    Ne kazem da ne treba ulagati u svoje znanje ali ne valja chovek ni da se preforsira...
    Uostalom chemu to?
    Bolje upishesh jedan fax i to ti ujedno budu i najlepshe godine...i sa setom se prisecash tih svojih studentskih dana...a ne da ti te godine budu ko na robiji...

    Ili upisivati drugi odmah po zavsetku prvog?
    Pa ovo mi je svakako bolja solucija...u slucaju da su neophodna dva faxa..
    Po meni je bolje zavrshiti josh neki smer svoje profesije...Ako vec zelish da se usavrshavash postoje tu i post diplomske studije...da bidnesh DR. ... MR. ... i to..

    Ubica mekog srca.

  6. #6

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Dva fakulteta? To je čist politički egzibicionizam, jer ste u očima mase neko i nešto, zbog glupih titula koje ste stekli putem formalnog obrazovanja.
    Obrazovanje nije preduslov da nešto stvorite, da budete dobar čovek, da osnujete porodicu...a imate teret očekivanja na glavi koji vam se nameće iz okolnog društva.
    Samo cu reci jednu latinsku...
    hoc est regnum, nolle regnare cum possis prava je vladavina kad nećeš da vladaš, iako možeš
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  7. #7

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Pa,donekle ima smisla,iako se dovode u pitanje moguce "posledice" o kojima je Bill pisala,...ukoliko neko zeli neka zavrsi i taj drugi ali nakon diplomiranja na prvom.Ambicija nije bolest,moze samo biti bolesno usmerena
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #8

    Odgovor: Ambicija

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    a da pri tome stvarno jeste kapacitet da to započeto i završi, stvarno nemam ništa protiv .
    Dodala bih i sledeće: i da mu pritom ipak ostane vremena da živi život.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #9

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Pa ja licno mislim da covek mora u svom zivotu da se opredeli za neku oblast i onda da se usavrsava u toj jednoj oblasti i da bude sto bolji moze. A oni koji studiraju dva fakuleta odjednom ne mogu maximalno da se posvete i jednom od ta dva. Oni su tada podeljene licnosti i po pola snage ulazu i u jednu i drugu oblast, a po meni nije to to.

    A upisivanje drugog fakulteta nakon zavrsenog jednog je ok. Pogotovo ako se te dve oblasti medjusobno dopunjavaju. Nikad nije lose usavrsavati se u necem. I cenim ljude koji se trude da ceo zivot uce i osvezavaju svoje znanje i prate novosti iz oblasti koje ih zanimaju.

  10. #10

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Ja sam licno za neko vise usavrsavanje u jednoj oblasti...biti zaista dobar strucnjak za oblast koja te najvise zanima...

  11. #11

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    ...sve bih ja studente na njivu dva meseca...pa ne bi kasnili sa rokovima posle...


    ...a ovi bolesno ambiciozni na kraju žive od socijalne pomoći koju svi mi plaćamo...

  12. #12

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...sve bih ja studente na njivu dva meseca...pa ne bi kasnili sa rokovima posle...
    Vidis Lave, ja ne bih , jer sam siguran da ima hrpa studenata koji ne kasne sa rokom.

    A sad da ne odstupam od teme: U vecini slucajeva nema smisla zavrsavati dva fakulteta. Ja mislim da je bolje dotuci jedan, pa ako mislis da si genije, a ti ga tuci sa desetkama, a ako ti je i to lako , udri desetke al u sto kracem roku . Pa kad zavrsis a ti mesto da upisujes drugi fax, idi na postdiplomske, doktoriraj, pa onda na usavrsavanja razna za tu oblast koju izucavas, kako bi bio dobar strucnjak. Ne postoji los fakultet ako si na njemu jedan od najboljih, i ako ga zavrsis do kraja.
    ...................

  13. #13

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Ja bih na primer, da upisem dva faksa istovremeno. Ne zbog snobizma, kompleksa, da bih bila neko i nesto u ocima drugih, ne zbog titula... Jednostavno zelim da se usavrsim i u nekoj drugoj oblasti, ne samo u jednoj. Jer, ne zanima mene bas samo jedna. Ne bih volela da zavrsim jedan pa drugi faks, cini mi se kao gubljenje vremena Nego lepo odmah posle faksa nadjem posao.
    Naravno, tu je i pitanje kako izdrzati sav taj stres, pa finansije... Znam da je tesko raditi pored dva faksa, ali za sve se moze nadji resenje (roditelji, banka mozda...)
    Tako da... Ko misli da moze uspeti, samo napred! Ja znam da cu sigurno probati.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  14. #14

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih na primer, da upisem dva faksa istovremeno. Ne zbog snobizma, kompleksa, da bih bila neko i nesto u ocima drugih, ne zbog titula... Jednostavno zelim da se usavrsim i u nekoj drugoj oblasti, ne samo u jednoj. Jer, ne zanima mene bas samo jedna. Ne bih volela da zavrsim jedan pa drugi faks, cini mi se kao gubljenje vremena Nego lepo odmah posle faksa nadjem posao.
    Naravno, tu je i pitanje kako izdrzati sav taj stres, pa finansije... Znam da je tesko raditi pored dva faksa, ali za sve se moze nadji resenje (roditelji, banka mozda...)
    Tako da... Ko misli da moze uspeti, samo napred! Ja znam da cu sigurno probati.
    Mozes da zavrsis jedan fakultet, pa da odes na pozdiplomske studije iz druge oblasti, naravno ako te oblasti nisu drasticno drugacije.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  15. #15

    Odgovor: Ambicija - dva fakulteta

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ja bih na primer, da upisem dva faksa istovremeno. Ne zbog snobizma, kompleksa, da bih bila neko i nesto u ocima drugih, ne zbog titula... Jednostavno zelim da se usavrsim i u nekoj drugoj oblasti, ne samo u jednoj. Jer, ne zanima mene bas samo jedna. Ne bih volela da zavrsim jedan pa drugi faks, cini mi se kao gubljenje vremena Nego lepo odmah posle faksa nadjem posao.
    Naravno, tu je i pitanje kako izdrzati sav taj stres, pa finansije... Znam da je tesko raditi pored dva faksa, ali za sve se moze nadji resenje (roditelji, banka mozda...)
    Tako da... Ko misli da moze uspeti, samo napred! Ja znam da cu sigurno probati.
    Posle kad ti ponestane para ti prodaj jednu diplomu
    ili npr. postaneş zubar i elektro-inzinjer pa ljudima ugradjujeş lajt-şou na zube za novu godinu i dr. praznike
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prenošenje neostvarenih ambicija sa roditelja na decu
    Autor Lillith u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 18:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •