Ljubav na prvi pogled - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 88
  1. #31

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Citat A6quattro kaže: Pogledaj poruku
    Postoje teme za koje se nema "ispravan" odgovor, kao sto je eutanazija, pravo na pobacaj i slicno. Ali kod pitanja da li je moguca ljubav na prvi pogled ne verujem da je ispravan odgovor relativisticki tipa moguce je, moguce je ali... Verujem da bi se cak i psiholozi, sociolozi i svi oni koji istrazuju medjuljudske odnose, slozili sa da ne mozemo nesto istinski zavoleti odmah. Ljudi koji se profesionalno bave odgovorima na ta i slicna pitanja medjuljudskih odnosa, su vec odavno dali odgovor na to pitanje.

    Svestan da se nekim ljudima neke stvari ne mogu olako objasniti, pogotovo ako to zadire preduboko u njihov sistem vrednosti, evo, pokusacu jos jedan put u prostijoj formi, pa ako shvate sto zelim reci OK, ako ne, nema im pomoci!

    Dakle, jedno je osetiti interes za neku osobu (u odnosu na situaciju ne osetiti bas nista prema toj osobi), zeleti upoznati tu osobu malo bolje, ponovo je sresti i tome slicno, a sasvim je nesto drugo tvrditi da je to ljubav, sto je potpuna degradacija te plemenite reci, omalovazavanje i vredjanje. Jer, ljubav je nesto mnogo drugacije, mnogo lepse i komplikovanije od tog prvog pogleda. od tog pocetka zaljubljivanja u doticnu osobu. Naime, zaljubiti se samo tako, na prvi pogled, (govori da se radi o nekom neazrelom petnaestogodisnjaku), dakle naglo, ishitreno i nepromisljeno. Pritom pominjati osecaje u dubini srca i slicne nebulose za ljubav na prvi pogled, su klasican primer neiskustva i nezrelosti. Moj (protiv)argument je vrlo jasan. O kakvoj se tu ljubavi uopste moze govoriti nakon tako malo vremena? Ili preciznije, moze li se taj (trenutni) polet, zanos i euforija nazvati ljubavlju. Tvrdim da - ne moze.

    Zbog toga, treba razdvojiti pomenute pojmove. Covek (odrastao) ne moze reci da nekoga voli nakon sto sa tom osobom popije nekoliko pica, jer takve se stvari ipak ne dogadjaju preko noci, ali taj pomenuti zanos i interes za nekoga jesu preduslovii koji nuzno trebaju postojati da "nesto neozbiljno" predje u "nesto ozbiljno", imajuci istovremeno u vidu da se interesovanje za osobu ponekad ne javlja istog trenutka kad se ta osoba upozna, vec se iz nekih cudnih razloga javlja docnije, iz nekih mozda sasvim banalnih razloga ili situacija u kojima se spletom okolnosti covek nadje.

    Da zakljucimo, dugorocno posmatrano, daleko je opasnije drzati se iluzije (o ljubavi na prvi pogled) nego suociti se sa stvarnim cinjenicama.
    Ne bih se slozio...Covek se uci dok je ziv,ljubav je kao voznja...
    To sto je na prvi pogled,pa ne traje dugo iz sasvim drugih razloga je deo filozofije koja se namece kao suprotna od ovog mog izrecenog,ali znam da sve sto mi je trajalo najduze u zivotu je bilo na prvi pogled...

    Oci kao ogledalo duse nije floskula,hemija ili lucenje hormona srece i jos mnostvo drugih u sat,dva poznanstva nije zalud...opominju te da je ljubav tu,a sad sto ste se zadesili na sluzbenom putu,u prilikama koje vam ne dozvoljavaju da nastavite to je sasvim druga prica...Zato neke vikende i dane pamtis vise nego neke godine...Zapravo mi je sve u ljubavi bilo na prvi pogled,a u poslednje vreme na prve dve recenice sticajem virtuelnih okolnosti,ali je na kraju to bilo to,onako kako sam i pomislio...

  2. #32

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    mislim da je moguce zaljubiti se na prvi pogled, ja jesam.
    Ali nije isto biti zaljubljen i voleti, mislim da treba da upoznas osobu da bi je voleo.
    Ja sam se zaljubila na prvi pogled i nisam pogresila, on je sve sto sam mislila da jeste i mnogo vise. Oci JESU ogledalo duse
    Sta se nalazi iza nas i sta se nalazi ispred nas su male stvari u odnosu na ono sta se nalazi u nama!

  3. #33

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Ljubav na prvi pogled?
    Ako je to onaj zanos koji nas obuzme na prvi pogled, onda postoji.
    Da li je to ljubav?
    Može li da preraste u ljubav? Ali to onda više nije na prvi pogled.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #34

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Pogledi se sretnu, u ocima zasvetluca neobican sjaj, grlo se osusi, receneca se ne dovrsi, u stomaku pocne igra leptira... vreme stane, zavlada tisina, a otkucaji srca biju sve brze.
    Ja bih tako opisala ljuban na prvi pogled
    neunistiva zlojebaba!

  5. #35

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    One su me uvek osvajale na prvi pogled.

    Nikada drugi susret nije probudio nešto u meni.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #36

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Ljubav na prvi pogled je realitivno retka pojava u našim životima kada realizujemo iskrenu i obostranu ljubav. Tada u našim glavama stvaramo predstavu da smo se zavoleli "ko tetrebi" i to čim smo se ugledali. Naravno, pri tome zaboravljamo da smo imali ko zna koliko sličnih prvih susreta, ako ne i uzbudljivijih, ali koji nikada nisu imali priliku da evoluiraju u parvu obostranu ljubav...

    A možda i nije baš ovako kao što sam napisao...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #37

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    meni se nikad nije dogodilo.
    verovatno da ima u tome cari ali mene je to u ovom zivotu obislo
    a znam i zasto ja ne funkcionisem na prvu loptu
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #38

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    meni se to nije desilo ,možda pre verujem u ljubav na drugi pogled pa ako se desi nešto neverovatno onda se predajem mada mislim da se to tako retko dešava da kad se desi nisi toga ni svestan
    Vivimi senza paura,che sia una vita o che sia un ora,vivimi senza vergogna anche se hai tutto il mondo contro.

  9. #39

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Verujem u ljubav na prvi pogled.....samo, to se ne moze nazvati ljubav, vec fizicka privlacnost pri prvom susretu

  10. #40

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Citat Playboy bunny kaže: Pogledaj poruku
    samo, to se ne moze nazvati ljubav, vec fizicka privlacnost pri prvom susretu
    Ne mora da bude samo fizička privlačnost.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  11. #41

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    mozda zaljubljenost na prvi pogled ili privlacnost... koja vremenom prerasta u ljubav...
    u tu zaljubljenost, verujem i naravno da je moguca
    Citius, Altius, Fortius.

  12. #42

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    to je mozda bilo pre 50 godina,a danas nema toga..
    danas je to samo strast i pozuda..fizicka privlacnost pri susretu sa nekom osobom..misli se samo na jednu stvar..
    uzivaj u zivotu
    iskoristi sve sto ti pruza
    i nikada se nemoj kajati

  13. #43

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Citat osica kaže: Pogledaj poruku
    to je mozda bilo pre 50 godina,a danas nema toga..
    danas je to samo strast i pozuda..fizicka privlacnost pri susretu sa nekom osobom..misli se samo na jednu stvar..
    Jeste, bilo je tako pre 50 godina. Ali, da ti baba nesto kaze...i tada se mislilo samo na jednu stvar. Samo sto su nekad muzjaci morali da pisu pisma, da dolaze u kurtoazne posete, da cekaju da se ona konacno smiluje i uda se za njega...samo zato da bi dobili onu jednu stvar.
    Ma sali se tetka Djana.
    Ne bih znala nista o ljubavi na prvi pogled, zaista. Ako me secanje dobro sluzi...nije mi se nikad desila.
    Em ne cujem bez naocara, em sam corava dibidus.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #44

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Citat osica kaže: Pogledaj poruku
    ..misli se samo na jednu stvar..
    ...ja mislim samo na jednu stvar.......ljubav...

  15. #45

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Privlačnost da,ali ljubav ne nikako...

    Šta može da mi se dopadne na prvi pogled?

    - oči ....
    - kosa?
    - ruke?
    - doope?
    - noge?
    - brada ili nema bradu?
    - kako je obučen?


    ...I onda, ta muska perfekcija, koju sam zavolela na prvi pogled...progovori....i bude smak sveta, nesreća nad nesrećama, skapiram da je sve ono, što ja organski ne mogu da podnesem, da je glup ko *cenzura*....

    Ne nikako..ne pije baš vodu ovo ...
    Ćuti i prenesi dalje....

Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pogled u prazno
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 10:55
  2. Ljubav na drugi pogled...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 04.09.2009, 20:38
  3. Pogled, osmeh, dodir, reč ili...
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 18.07.2009, 18:54
  4. Spektakularan pogled u unutrašnjost tela
    Autor SQUAW u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.10.2007, 23:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •