Ljubav na prvi pogled - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 88
  1. #16

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    A sta ako izgovorimo:
    "...ima nesto sto me privlaci i zaintrigira..."
    A sta ako se bas tu krije ljubav na prvi pogled?
    Stvar je i u obostranosti.
    To je bit i razlog da dodje do klika.
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  2. #17

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Postoje teme za koje se nema "ispravan" odgovor, kao sto je eutanazija, pravo na pobacaj i slicno. Ali kod pitanja “da li je moguca ljubav na prvi pogled” ne verujem da je ispravan odgovor relativisticki tipa “moguce je, moguce je ali...” Verujem da bi se cak i psiholozi, sociolozi i svi oni koji istrazuju medjuljudske odnose, slozili sa da ne mozemo nesto istinski zavoleti odmah. Ljudi koji se profesionalno bave odgovorima na ta i slicna pitanja medjuljudskih odnosa, su vec odavno dali odgovor na to pitanje.

    Svestan da se nekim ljudima neke stvari ne mogu olako objasniti, pogotovo ako to zadire preduboko u njihov sistem vrednosti, evo, pokusacu jos jedan put u prostijoj formi, pa ako shvate sto zelim reci OK, ako ne, nema im pomoci!

    Dakle, jedno je osetiti interes za neku osobu (u odnosu na situaciju “ne osetiti bas nista prema toj osobi”), zeleti upoznati tu osobu malo bolje, ponovo je sresti i tome slicno, a sasvim je nesto drugo tvrditi da je to ljubav, sto je potpuna degradacija te plemenite reci, omalovazavanje i vredjanje. Jer, ljubav je nesto mnogo drugacije, mnogo lepse i komplikovanije od tog prvog pogleda. od tog pocetka zaljubljivanja u doticnu osobu. Naime, zaljubiti se samo tako, na prvi pogled, (govori da se radi o nekom neazrelom petnaestogodisnjaku), dakle naglo, ishitreno i nepromisljeno. Pritom pominjati “osecaje u dubini srca” i slicne nebulose za ljubav na prvi pogled, su klasican primer neiskustva i nezrelosti. Moj (protiv)argument je vrlo jasan. O kakvoj se tu ljubavi uopste moze govoriti nakon tako malo vremena? Ili preciznije, moze li se taj (trenutni) polet, zanos i euforija nazvati ljubavlju. Tvrdim da - ne moze.

    Zbog toga, treba razdvojiti pomenute pojmove. Covek (odrastao) ne moze reci da nekoga voli nakon sto sa tom osobom popije nekoliko pica, jer takve se stvari ipak ne dogadjaju preko noci, ali taj pomenuti zanos i interes za nekoga jesu preduslovii koji nuzno trebaju postojati da "nesto neozbiljno" predje u "nesto ozbiljno", imajuci istovremeno u vidu da se interesovanje za osobu ponekad ne javlja istog trenutka kad se ta osoba upozna, vec se iz nekih cudnih razloga javlja docnije, iz nekih mozda sasvim banalnih razloga ili situacija u kojima se spletom okolnosti covek nadje.

    Da zakljucimo, dugorocno posmatrano, daleko je opasnije drzati se iluzije (o ljubavi na prvi pogled) nego suociti se sa stvarnim cinjenicama.
    nomen est omen

  3. #18

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    A6quattro... upravu si ....

    ali (nista bez tog ali )... nemoj uzimati bukvalno "ljubav na prvi pogled" ... malo šire gledano moguće je


    "... degradacija te plemenite reci, omalovazavanje i vredjanje. Jer, ljubav je nesto mnogo drugacije, mnogo lepse i komplikovanije od tog prvog pogleda"
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  4. #19

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Verujem...sto da ne...sve je moguce na ovom svetu

  5. #20

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Verujem. Danas smo u braku. Kada sam ga prvi puta videla jednostavno sam znala. Da, naravno da je medju nama bilo privlacnosti ali smo joj dali vremena da se razvije u nesto vise od toga. Kod mene recimo obrnuta situacija ne pali, nema sanse da se kod mene iz prijateljstva razvije ljubav. Ako nije bilo fanfara i vatrometa od pocetka nece ni kasnije.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #21

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Ne, ne verujem da postoji ljubav na prvi pogled. Preozbiljno dozivljavam celu pricu da bih mogao da se zaljubim u nekog tek tako. Nikada nisam cuo fanfare ni video vatromet.

    Ali su me zene koje sam na prvi pogled jedva primecivao redovno zakucavale za zid.

  7. #22

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Verujem. Kod mene recimo obrnuta situacija ne pali, nema sanse da se kod mene iz prijateljstva razvije ljubav.

    takoDZe....
    i tako je bilo oduvek....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #23

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Desava se...cesto...ali se isto tako cesto zavrsi vec na drugom pogledu...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  9. #24

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Sto da ne,sve je za ljude...

    Slicno kao sa ljubavlju na prve tri recenice...

  10. #25

    02 Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Znam da postoji i doziveo sam je.Cim sam je ugledao u mom stomaku se pojavio leptir,i poceo da mase krilima. On i dan danas,zbog nje,mase svojim krilima u mom stomaku,a ona je moja supruga!

  11. #26

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    ...postoji,ali nekom se desila nekom ne...nekom ce tek da se desi

  12. #27

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    E ako se ne zaljubi u mene na prvi pogled, ja cu proci jos jednom...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #28

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Poznat sam kao poprilican cudak,pa izjavljujem sledece:
    slovo
    slika
    glas
    smeh
    korak
    pokret rukom
    zabacivanje kose
    miris,parfem
    prirodni polozaj
    iskreno upucen pogled
    kompliment bez ustrucavanja
    ....
    ma na jos dosta toga mogu da se zalepim,ali...
    uvek iza svega toga imam onaj filing,hemiju,...da iza tog spoljneg,cuci nesto sto me je sopilo!!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  14. #29

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    ima,bre,nešto što te zvizne u stomak kad je prvi put vidiš...
    pa onda prolupaš...
    desi se svakome,nekome pre nekome kasnije...

  15. #30

    Odgovor: Ljubav na prvi pogled

    Ljubav na prvi pogled definitivno postoji...
    Postoji nešto u osobi na kojoj se pogled malo duže zadrži...postoje leptiri,sad dal to sapada u fiziku ili hemiju...ne znam...
    Ima ljudi koji znaju prepoznati da je taj prvi pogled za cijeli život...nako ga opet traži cjelog života....ljubav se desi...ne treba je objašnjavati ni tražiti joj razloga.
    Srećan je onaj ko umije da voli/H.Hese/
    bilo na prvi,drugi,treći....pogled...

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pogled u prazno
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 10:55
  2. Ljubav na drugi pogled...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 04.09.2009, 20:38
  3. Pogled, osmeh, dodir, reč ili...
    Autor DrinChe u forumu Ljubav
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 18.07.2009, 18:54
  4. Spektakularan pogled u unutrašnjost tela
    Autor SQUAW u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.10.2007, 23:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •