Koliko čitate?

Prikaz rezultata glasanja: Koliko čitate?

Učesnika ankete do sada
55. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • obožavam da čitam i radim to često

    39 70.91%
  • čitam povremeno

    11 20.00%
  • čitam retko

    5 9.09%
  • ne čitam nikada

    0 0%
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 42
  1. #1

    Koliko čitate?

    Svedoci smo da poslednjih godina mnoge statistike govore da je Srbija medju vodecim zemljama u Evropi po broju nepismenih ljudi. Beogradski Sajam knjiga svake godine posecuje sve veci broj ljudi, sto je u svakom slucaju veoma pohvalno, ali na proslogodisnjem Sajmu vecina anketiranih nije znala ko je napisao roman "Na Drini ćuprija".

    Koliko citate?

  2. #2

    Odgovor: Koliko čitate?

    volim da čitam i čitam koliko god mi vrijeme dozvoljava, znači ne toliko koliko bih ja željela.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Koliko čitate?

    Volim da čitam...mada sam tu naviku najviše "stekla" u srednjoj školi jer je akcenat bio na književnosti...
    Mada u poslednje vreme navlačim se sa jednom knjigom...

  4. #4

    Odgovor: Koliko čitate?

    Čitam svakodnevno... ništa mi nije veće uživanje i odmor od čitanja dobre i interesantne knjige .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  5. #5

    Odgovor: Koliko čitate?

    Trudim se što više, ali sam trenutno suviše pritisnut fakultetskom literaturom, pa mi to često ne uspeva. Ono, obavezno kad se završi ispitni rok pročitam bar jednu knjigu neobavezno, pre nego što se vratim obaveznoj literaturi.
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...


  6. #6

    Odgovor: Koliko čitate?

    Citanje, kulturno i obrazovno uzdizanje, zadnjih godina je zanemareno, pogotovo od strane mladih, sto zbog obaveza, sto zbog nezainteresovanosti, sto zbog moderne tehnologije, koja im pruza razna zadovoljstva i ubijanje vremena. Mnogi kupuju kolekcije knjiga - romana, da bi popunili prostor na policama po zidovima!
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Koliko čitate?

    bas volim da citam, i kad god imam vremena uhvatim neku knjigu u ruke.

    a to da se sve manje cita je tuzna istina. nedavno sam citala clanak u kojem se kaze da profesori u srednjim skolama prihvataju ako deca citaju obaveznu lektiru u onim skracenim izdanjima. jednostavno vise nemaju izlaza pa im je parola "bolje da procitaju i tu skracenu verziju, nego da ne procitaju nista!"
    a da ne pricam o filmovima koji su snimljeni prema nekom knjizevnom delu - jako su trazeni! i sto je najzanimljivije, u clanku se kaze da su uglavnom mame te koje dolaze i traze sve te "obrade"! znaci, deca su apsolutno, apsolutno nezainteresovana za knjige. a, ne znaju koliko gube...

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Koliko čitate?

    Puno,profesija me obavezuje na to a sa druge strane je i ljubav prema knjigama i navika.
    Uostalom,zar bibliotekar može drugačije da provede svoje radno vreme,nego da čita?
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Koliko čitate?

    Kad god imam vremena,citam.Volim da citam,to me bas opusta.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #11

    Odgovor: Koliko čitate?

    Čitam jako jako mnogo... obožavam da čitam i to skoro svaku vrstu literature... Ali mogu priznati da i mene malo ova moderna tehnologija odvlači od knjiga... Ipak, trudim se da koliko toliko odvojim vremena i za to...

    Joooj, kako bih volela kad bih radila u biblioteci
    Sve to je dobro u ivotu ili je nezakonito ili je nemoralno ili goji.

  12. #12

    Odgovor: Koliko čitate?

    iskreno,od kad imam internet,sve manje
    ranije sam obavezno citala pre spavanja
    sad kad uzmem knjigu,odmah zaspim
    citam kada putujem negde,
    malo u prevozu dok mi ne pozli i
    u hotelu,ako nemam net

    na internetu puno chitam poeziju
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  13. #13

    Odgovor: Koliko čitate?

    Čitam mnogo više nego što bih prema obavezama mogao i mnogo manje nego što bih želeo. No, kada vidim ljude iz svog okruženja, ako je za neku utehu, pomislim: - Pa ja sam više kroz život zaboravio nego što su oni pročitali ...Pre par dana sam upoznao tipa od svojih tridesetak godina koji se javno u širem društvu pohvalio da je poslednje što je pročitao bila knjiga " Družina Pere Kvržice", pa i to nije siguran da li je pročitao baš do kraja.
    Pametniji ne poputajte vie- situacija je alarmantna.

  14. #14

    Odgovor: Koliko čitate?

    Volim da čitam i svaki slobodan trenutak provodim u društvu knjiga.Imam par dobrih prijateljica sa kojima mogu da razmenjujem i utiske i knjige i imamo otprilike isti ukus što se tiče žanrova.
    Moj tata je radio u biblioteci i uz njega sam i ja postala strastveni ljubitelj knjiga.I trudim se da i moja deca zavole knjige i za sad mi dobro ide....imaju prilično lepu biblioteku...

  15. #15

    Odgovor: Koliko čitate?

    Internet i televizija su samo jos jedno dodatno opravdanje za ljude koji, jednostavno nisu navikli da citaju. Kazem "navikli" jer i citanje knjiga je navika koja se stice jos od ranog detinjstva.
    Danas je lakse nego ikad...pustis neki crtani na dvd-u ili tv-u, i dete mirno ceo dan...da li je to resenje?
    Probajte da sednete uvece pored dece i procitate im neku "glupost" pre spavanja, stranicu-dve iz neke pesmarice za decu, ili pricice. Tako to pocinje, tako se stvara "navika" citanja. O odabiru sadrzaja koje ce dete upijati da i ne govorim..
    Ja sam poceo, onako povremeno, da saljem cerki mail sa posla sa jednom pricicom, ili pesmom, naravno pazeci da ne preteram sa duzinom, deca bas ne mogu sat vremena da citaju....i sta se desilo? Nakon mesec -dva ja napravio pauzu, i uskoro dobijam kritike od cerke sto joj vise ne saljem price i pesme...
    A kada sam dosao kuci vidim da je sama pocela da cita i prepisuje u svoju svesku poeziju....dete samo treba pravilno usmeriti, bez prisile, i dalje ono ide samo..

    Ja citam puno i uvek, kad god mogu (a uvek mogu) da odvojim vreme za to, volim knjige, bilo u stampanom ili elektronskom formatu. Pa tek danas kada imamo internet, svaka knjiga je dostupna... Cesto svratim i na buvljak, nadjem uvek zanimljivih knjiga, obidjem i (ovo nije reklama...) "The Pirate Bay"...odeljak e-books...imam vec poveliku kolekciju procitanih e-book-ova.
    Zatim tu su virtuelne biblioteke...primer za to je http://mek.oszk.hu/ ..velika online biblioteka (na madjarkom jeziku) gde mozete naci zaista jako puno knjiga, u pdf, html, pa cak i mp3 formatu (za osobe sa ostecenim sluhom..) sve se moze bez ogranicenja downloadovati, jedino su knjige u tekstualnom obliku, uglavnom bez ilustracija koje postoje u originalu...ali i to je dovoljno da procitam knjigu, a ako mi se jako i svidi sigurno cu kupiti stampano izdanje..
    tako nesto bi trebalo pripremiti i ovde u Srbiji, Vojvodini...jer to je pravo blago jednog naroda. I to blago treba da bude lako dostupno svakom..ko hoce i voli da cita, ko ume da razmislja, a ne da ceka da mu se sve sazvace i servira ...

    Knjige i citanje obozavam...televiziju jako retko gledam..ne mogu da smislim da mi neko servira informaciju, i natura komentar...komentar hocu sam da postavim, zakljucak hocu sam da izvucem...
    Ne treba mi niko da razmislja umesto mene.
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste tolerantni?
    Autor Sonja u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:29
  2. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:29
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •