Kako proživeti život...???
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 92
  1. #1

    Kako proživeti život...???

    Imate li predstavu o tome kako najbolje iskoristiti vaš životni vek?

    Sigurno ste razmisljali o životu i njegovoj prolaznosti. Kada predahnete od svakodnevice i osvrnete se vidite ono sto je proslo, ali vam se namece i vizija buducnosti. Iako se prica kako bi trebalo... život četo prolazi drugacije....

    Koji je razmak izmedju vasih stavova i realnosti života?
    Dali ste misaono slobodni, a sustinski robovi životnog klišea?
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 16.02.2007 u 01:55
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #2

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Iskreno, ja o prolaznosti života počnem da razmišljam tek nakon što se desi neki teško rešiv problem. Zapravo, tek tada mi postane jasno koliko su neke svakodnevne stvari u stvari mizerne i koliko se time ne treba opterećivati... I dajem sve od sebe da se zaista ne opterećujem.

    Ne živim u klišeu, mada mi je ponekad teško i da se suprotstavim ljudima koji žive u njemu i pokušavaju i mene da ukalupe i formiraju na određeni način...

    Smatram da život treba urediti i voditi po određenim opšte usvojenim pravilima, ali samo do te mere dokle se ne narušavaju naše lične želje, potrebe i stavovi. Verujem da treba ispoštovati neka nepisana životna pravila i deo opšte usvojenih normi ponašanja, jer ukoliko se bar malo ne prilagodimo nekim normama, vrlo brzo će nam se život pretvoriti u javašluk. Sa druge strane, treba se truditi i zaista uživati u svakom lepom trenutku života... Žalosno je što te lepe momente najčešće primetimo tek kada padnemo u neku krizu...

    Kako najbolje iskoristiti životni vek?! Samo na vreme prepoznati sve ono što nas čini srećnima, koristiti te trenutke i uživati u njima do kraja...

  3. #3

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Retki su momenti kada ne razmišljam o prolaznosti života. Svako novo cepanje listića na kalenadarima je jedno novo potapanje za mene. Ne zato što se plašim starenja, ne zato što vreme prolazi, već zato, što se veoma često osećam kao da se život dešava drugima, a da ja samo ponekada ukradem neki dašak na kvarno. I tada sam srećna, ali to su retki momenti. Mislim da jesam rob klišea, u smislu da radim posao od koga živim, volim ga dobrim delom, ali to nije posao mojih snova, i nemam hrabrosti da podignem jedra i krenem u potragu za svojim snovima. Jednom sam to uradila, ali to mora da se radi uvek, to je proces, pronalaženje sebe i svoje sreće. U komunikaciji sa ljudima ponekada nisam u stanju da kažem baš ono što mislim, ponekada se uplašim da bi to možda moglo da povredi sagovornika, ili da baš i ne moram uvek da do kraja isterujem stavri, ali onda to ostaje samnom i grize i muči, još jedan od životnih klišea, možda. Evo, na primer već duže vreme se osećam kako mi je vreme da se povlačim u neku mirnu sredinu, kako mi postaje muka od trčanja i grabljenja za svoj deo prostora pod suncem, kako bih samo da se zatvorim negde daleko i pišem i čitam, tako bar nekih pola godine, ali to ne mogu, jer to znači gubljenje svih privilegija koje sada imam i od kojih ustvari nisam spremna da se odreknem. I tako se život i ja vrtimo u krug, nekada ga živim, nekada ga okrznem, nekada ga samo sanjam. Može to bolje mnogo, sigurna sam.

    A kako ga proživeti, od mene experta za uživanje u čarima života

    Izvući iz svakog dana neku pozitivnu vest (za one koji se bave analizom svojih dana), uživati svim bićem u najstinijim radostima koje se dešavaju, čuvati drage ljude najčvršće moguće, ne dati sitnim dušama da se mešaju i remete raspoloženje, njih je toliko da smo do sada trebali da postanemo imuni na iste, voleti najjače svaki put kada se voli, gubiti glavu iznova i iznova, sve dok je na ramenima, pratiti znake koje stomak šalje, i ne pitati se mnogo zašto i kako, naše telo nas poznaje bolje od bilo čega.
    Poruku je izmenio euridika, 16.02.2007 u 19:07
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #4

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Ovoj temi savrseno pristaje ovaj tekst koji sam pre nekih 5 godina pronasla i dugo sam ga nosila odstampan na papiru u novcaniku. I uvek kada sam bila tuzna, procitam ovaj tekst i meni bude bolje.

    О (УНУТРАШЊОЈ) СЛОБОДИ


    Цео живот и један трен исто је. Од једне секунде или једног дана, до живота од осамдесет година, готово никаква разлика. Шта онда радити са овако неподношљивом чињеницом са којом се суочавамо сваки пут када одемо неком на сахрану. Изгледа да морамо наћи начина да се од ове ужасне чињенице одбранимо, како? Када постанемо свесни тога, на отприлике почетку треће деценије живота, ми морамо себи осмислити живот и квалитетом и квантитетом, тако да се некако извучемо из овог пакла. Како то можемо? Сваки дан од изласка Сунца, па док нас умор не савлада, мора садржати цео живот: уради шта желиш без икаквих НЕПОТРЕБНИХ и БЕСМИСЛЕНИХ обзира према било коме и чему, без икаквог стида, глупог стида, све ограде сруши, оне су смрт животу, смрт пре смрти+ бар ове смрти не сме да буде- реци шта ти срце жели и нађи оне који ће те разумети и следити, буди храбар, на почетку највише. Немој устукнути пред жељом за коју мислиш да ће наићи на презир, подсмех, одбојност. Не мисли да ће онај други бити збуњен (Исус је ученицима опрао ноге, истина они су били збуњени, али то је била можда највећа порука човечанству, сујете не сме бити, таштина је зло- ево ја, бог, опраћу свима вама ноге). Наравно, да у првом тренутку када кажеш и предузмеш нешто што људи нису никад чули или доживели или нису навикли да доживљавају, они ће бити затечени- све што је ново у животу, науци, нови правци у уметности, тешко се пробија, но када процвета и заживи то је једна Богу угдна лепота и поље слободе, смисла и живота. То могу само људи који имају неустрашивости да користе разум, људи са визијама. Сваког дана уради оно што желиш, ако то никога не повређује, или повређује, због наслага конвенција и предрасуда које су смртоносне- смрт конфекцијских бића је пакао, смрдљиво ђубриште и легло стеница- каже Кафка. Открити код људи ону разлику између нећу и не смем јер ћу некога повредити (чувај друге од себе) и нећу и не смем јер сам кукавица и стидим се, а желим. Када се изузме рад и сан, остаје нам највише осам сати дневно, живи зато, и ту своју трећину. Буди искрен у својим жељама, храбар да их кажеш и живиш. Охрабри и друге, нађи их, биће их све више, оних који су за живот, сваког дана, сваког трена. Слуша ти се музика, плеше ти се, хоћеш неком нешто да кажеш незгодно, неког желиш ког можда не смеш, можда и тај мисли да не сме тебе, провери то, увек и стално проверавај и искажи се, не стиди се, стид је за не живот, стид је смрт. Слушај музику, плеши, воли, води љубав, путуј, живи, искористи све своје људске могућности, јер си без своје жеље и кривице осуђен на неумољиву, ужасну, скору и страшну смрт, сандук и црве-слутим ужурбану армију мрава како се у име заборава спрема на моје чело... обуци најборбеније одело и крени у преостале дане..., каже песникина Мирјана Булатовић.
    Поготову једној прелепој ствари као што је људско тело треба угодити. Оно тражи то од нас, тражи своје, само напред бићемо здравији и паметнији, јер...
    Живот је шири од сваког прописа, морал је замисао, а живот оно што бива(Меша Селимовић)
    Драгана Вујовић
    На основу есеја Р. Булатовића

  5. #5

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Sjecam se jednom prilikom kad sam sa majkom otisao u posjetu nekom daljnjem rodjaku. Dedi Kosti je te godine bio 101 rodjendan. Volio sam da slusam njegove price a poslednjih godinu dana bas je volio puno da prica, od dogadjaja sa Solunskog fronta do njegovih poslednjih dana, kako je on tada vjerovao. Umro je u 103 godini zivota. I bas taj dan sjecam se kako je jos uvijek vitalan ustao, prisao vratima i brzo ih otvorio i zatvorio. Sjecam se i njegovih rijeci: "Vidite me djeco, 100 pregurah, a moj zivot je prosao brzo ko da sam uzeo i otvorio i zatvorio jedna vrata. Bilo je svega u ovih 100 godina, i srece i tuge i bjede i blagostanja. Zivot treba prihvatiti onakvim kakav jeste, i kad je tesko uzivati. Neci neku vedru stranu svega, inace samo sebi jos vise zagorcavamo."
    Tada, sa nekih 15ak godina, i nisam razmisljao puno o njegovim rijecima. No danas vidim da je to i jedini nacin kako se izboriti sa zivotom. Uzivam u svakom djelu, cijenim svakog covjeka koji mi iole nesto znaci, borim se za sebe i nadam se stotoj
    Poruku je izmenio swba, 17.02.2007 u 04:33
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Ili kako proziveh najbolje godine zivota? Pa stabilno. Izgradjivati sebe psihicki stabilnog, i pored svih problema i problemcica, naci sebe, i lepotu zivljenja i u malim stvarima.Da bi se to postiglo mora da postoji vera.Posebno covek kao pojedinac mora za sebe da stvori u toku 24sata, bar jedan sat da bude samo njegov, nedodirljiv od drugih.Treba biti optimista, onoliko koliko se moze, ali ipak dovoljno da jedan trenutak bude lep.Svi ti lepi trenuci, prave finu, mrezicu zadovoljnog zivljenja.Koristite sanjarenje da ulepsate vece pred spavanje, ali ujutru ne pocinjite dan sa snovima.Pricajte sa drugima i sa sobom, nemojte biti "kasta " u malom.Poklanjajte kad god mozete. Jel znate onu hipoteticku zelju: Daj mi Boze tu mogucnost; da celog zivota mogu da poklanjam.Dali ste osetili radost darivanja, sigurno jest, posebno ako je bilo spontano.


    I da sve nebi bilo preozbiljno jedna anegdota: Pita prijatelj prijatelja: Jel ti se desi da neki put pricas sam sa sobom. "Taman posla, nisam valjda poludeo!?"
    E nisi ni lud da razgovaras sa budalom, rece mu prijatelj.

    Ja sam pricao sam sa sobom ali nisam valjda, ovo iz anegdote, ko zna???

  7. #7

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    ...treba uživati u sitnicama...malim stvarima koje ti se dese....pamtiti lepe a potiskivati ružne stvari...i ne dopustiti da drugi upravljaju tvojim životom....

  8. #8

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    pamtim sve ne velike i lepe ... stvari u zivotu
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #9

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Najpre, biti svoj.
    Prihvatiti sebe i svet oko sebe.
    Ukoliko ne znaš šta želiš, dobro znaj šta ne želiš.
    I izgrađivati svaku sekundu života kvalitetnu, takvu da ona bude dobar temelj za još kvalitetniju novu sekundu. Nizati niz.
    Ne bojati se živeti. Ne bežati od razmišljanja, ne bežati od emocija. Ne bojati se neuspeha, a opet izgrađivati sebe dovoljno jakim da se digneš iz svakog neuspeha i nastaviš da kročiš hrabro. Učiti iz sopstvenih grešaka.
    Prihvatiti odgovornost za svoj život. Ne libiti se da izgovoriš, imati strpljenja i tolerancije da saslušaš.
    Biti spreman da primiš i uzvratiš energiju koja te okružuje. Truditi se da neutrališeš negativnu energiju, a svaku pozitivnu da načiniš još pozitivnijom.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Kako proživeti život?...kao svoju bajku...iako sam svestan da to danas nije nimalo lako...i da ima mnogo loših likova koji tu vodu mogu da pomute...

    Šta je suština...Preuzmi odgovornost za svoj život...preuzmi odgovornost za svoje postupke...Svi smo posejani po ovom svetu po Ko Zna Kojim Kriterijumima...i niko od nas nije mogao da bira gde će biti rodjen...ali suština je da je tvoj život ipak tvoj život...gde god ga živeo/la...i da neke stvari nemaju cenu...

    Ja sam proveo šest godina u Kanadi...šest divnih godina...da me neko pogrešno ne shvati...završio fakultet i odlučio da se vratim...i malo je bilo onih koji mi tada nisu rekli da nisam normalan i da za mene sigurno postoji dijagnoza sa nekom dugom latinskom reči...da objasni stručno moje stanje ..

    A meni je jednostavno falio Beograd...falilo mi je da šetam nekim starim ulicama...lišće koje u jesen pucketa pod nogama...ili zavejani topčiderski park na Badnje veče (iako nam je zima negde nestala )...ima lepših varoši, siguran sam...ali nisam dao da mi paučina pokrije najlepše uspomene koje imam...falilo mi je da mogu da sednem u kola i odem u Novi Sad...ili na vikend u Istru...falili su mi neki dragi ljudi...i presekao sam...

    I nisam se pokajao...eto...imam sreću da radim posao koji volim...da živim u gradu koji me čini srećnim...i da sam okružen nekim divnim ljudima koji su definitivno nešto najvrednije što imam...

    U suštini, sve što sam napisao su neki pametniji od mene rekli u jednoj strofi ...ok, u dve...

    Spusti svetla, oduzmi gas,
    smešnih stvari se bojimo.
    Misliš da neko pita za nas?
    Kao da ne postojimo.

    Stavi misli u prazan hod,
    stresi zvezde k'o dudove.
    I polako nasuči brod
    na te plišane sprudove.

    I sanjaj...
    Poruku je izmenio remorker-bgd, 15.03.2007 u 15:03
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  11. #11

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Treba imati cilj u životu,a do tog cilja se stiže na razlicite nacine.
    Svako je kovač svoje srece,ali na neke dogadjaje se ne može uticati-pa ipak nesto možemo(moramo) i sami da uradimo

    Remember the three "Rs":
    - Respect yourself
    - Respect others
    - Responsability for all your actions.
    Lako cu,ako je do mene.........

  12. #12

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Proživeti život.....mislim da je najbitnije biti svoj, imati cilj u životu, razmišljati pozitivno....

    Život je samo san. Samo jedna epizoda naše duše, koja zauvek luta u beskonačost i "okupira" nove podanike
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  13. #13

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    poslednja tri meseca sam nazalost bila u sitvaciji da sam bila jednostavno pimorana da razmishljam o zivotu kao takvom... o njegovoj sushtini, prolaznosti i onome shto nas cheka posle smrti, ako nas ishta cheka... shvatila sam da je zivot previshe kratak da bi se nervirala zbog gluposti i ljudi koji toga nisu vredni... jedan dan te ima drugi te nema... ocenjuje te ono shto si do tada uchinio, shto si za sobom ostavio... shto mozesh danas ne ostavljaj za sutra... sutra mozda nece doci. i kad razmishljam o tome uopshte nisam uplashena, tuzna... jednostavno sam to prihvatila... jer to je stvarnost svidela se ona nama ili ne. zivot je jedan i treba ga ceniti... zivot je najveci dar koji smo dobili i ne smemo ga olako odbaciti... nauchila sam da zivim za danas, za ovaj trenutak sad, a ne u proshlosti... ne planiram vishe toliko svoju buducnost kao shto sam ranije chinila... shvatila sma d ato nema smisla... pre tri meseca pola mojih planova je palo u vodu.... ostale su samo uspomene na njih.
    Zivotu se pre svega treba rasovat... uzivati u svakom trenutku... nallaziti srecu u malim stvarima.
    uuuu... ali se raspisah....


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  14. #14

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Shta god da ti se desi, imaj osmeh na licu.

    Zivim po nekim svojim parametrima, udesila sam zivot bash onako kako meni odgovara i vrlo sam zadovoljna.
    Ne dozvoljavam nikom da mi nametje svoje "arhine" jer shto je za nekog dobro, ne znachi da je i za mene dobro.

    Znam da bi neki drugi, na mom mestu mnogo vishe koristili mogutjnostiu koje imam ali me to ne dotiche jer je meni bash ovako odlichno
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  15. #15

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Čim počnete da razmišljate o prolaznosti života, znači da počinjete da starite. Samo starost razmišlja o životu, dok mladost živi i uživa u svakom trenutku. Kako proživeti život?
    Kako nam je suđeno, kako se izborimo, kako život doživimo...Najbitnije je živeti u saglasju sa samim sobom i uživati u svakom danu....Jednom ćemo ionako shvatiti da je sve bila iluzija.
    Pametniji ne poputajte vie- situacija je alarmantna.

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  4. Kako je živeti u Novom Sadu?
    Autor Leica u forumu Online savetnik
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.11.2009, 17:22
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •