Kako proživeti život...??? - Strana 3
Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 92
  1. #31

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Sjecam se jednom prilikom kad sam sa majkom otisao u posjetu nekom daljnjem rodjaku. Dedi Kosti je te godine bio 101 rodjendan. Volio sam da slusam njegove price a poslednjih godinu dana bas je volio puno da prica, od dogadjaja sa Solunskog fronta do njegovih poslednjih dana, kako je on tada vjerovao. Umro je u 103 godini zivota. I bas taj dan sjecam se kako je jos uvijek vitalan ustao, prisao vratima i brzo ih otvorio i zatvorio. Sjecam se i njegovih rijeci: "Vidite me djeco, 100 pregurah, a moj zivot je prosao brzo ko da sam uzeo i otvorio i zatvorio jedna vrata. Bilo je svega u ovih 100 godina, i srece i tuge i bjede i blagostanja. Zivot treba prihvatiti onakvim kakav jeste, i kad je tesko uzivati. Neci neku vedru stranu svega, inace samo sebi jos vise zagorcavamo."
    Tada, sa nekih 15ak godina, i nisam razmisljao puno o njegovim rijecima. No danas vidim da je to i jedini nacin kako se izboriti sa zivotom. Uzivam u svakom djelu, cijenim svakog covjeka koji mi iole nesto znaci, borim se za sebe i nadam se stotoj

    Učim
    tu tajnu veštinu i sama, a i slušam ljude: i Solunce i juniore i ... I verujem , a imam na umu onu: "Verovati je ne hteti znati šta je istinito".

  2. #32

    02 Odgovor: Kako proživeti život...???

    Moj moto je:

    ... Zivi kao da zivis samo jedan dan...zivi za sada ne za sutra jer neznas sta sutra nosi/hoces li biti ziv, ne ni za juce jer to sto je bilo nemoze se izmeniti...zivi za danas, za ovaj trenutak...zivi bas onako kako to zelis...disi punim plucima...neustrucavaj se da zivis...jer zivot je to sto bas sada radis... zivot nemoze prolaziti kraj tebe niti ti mozes cekati da zivis...dozvoli da te ponese na svojim krilima i prihvati svaku situciju u koju te unese...zivotom nemozes upravljati niti ga menjati...iskoristi sve sanse koje ti zivot pruza... posle svake kise dodje sunece a i posle sunca kisa...Raduj se svakom novom danu...raduj se sitnim stvarima, one ispunjavaju svakodnevnicu/ krupne stvari nam se dogode tu i tamo...

    ... ko god se rodi dobio je lutriju/zivot...od miliona spermatozoida oplodio je bas onaj od kojeg si postao ti 1 na milione ...vec u startu si dobitnik ...iskoristi to sto si jedini od tolikih miliona koji je imao tu srecu da se rodi ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  3. #33

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    " - Vama je dobro, vi ste sami - rekao je Hese.
    To je lepo - ko je sam, ne može biti napušten.
    Ali ponekad, uvece, lomila se veštacka zgrada,
    život se pretvarao u melodiju punu jecaja i tame,
    u haos divlje cežnje, želja, sete i nade da se izadje iz ove ludacke obmane,
    iz ovog besmislenog klepetanja vecnih verglova, da se ode ma kuda.
    O, ta bedna potreba za nešto topline...
    Zar ne bi mogle dve ruke i nagnuto lice olakšati sve ovo? "
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #34

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Treba ga ziveti u bukvalnom smislu,ali ne kao da ti je svaki dan poslednji inace tako i zavrsis... Zivot jeste kratak,ali ima vremena za sve i sve dodje sto treba da dodje... Medjutim kao i mnogi i meni je pola zivota proslo dok sam pomenuto shvatio...

    Zivi... ne propustaj mnogo... ali nauci da treba da ostane nesto i za posle,tj. nije sve u 20,nije ni u 30-oj... ako iz nekog drugog ugla pogledas nije ni tako kratak...

  5. #35

    07 Odgovor: Kako proživeti život...???

    U ljubavi.
    Uzela bih pililu da mi izbriše sve traume, a potom ovorenog srca krenula napred.
    Volela porodicu, prijatelje, svet oko sebe, a ONOJ ljubavi bih dodala strast.
    Ili je ne bi ni bilo.


    Pilule nema, ali planova koliko hoćeš
    _________Una16

  6. #36

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Citat Buba Erdeljan kaže: Pogledaj poruku
    U ljubavi.
    Uzela bih pililu da mi izbriše sve traume, a potom ovorenog srca krenula napred.
    Volela porodicu, prijatelje, svet oko sebe, a ONOJ ljubavi bih dodala strast.
    Ili je ne bi ni bilo.


    Pilule nema, ali planova koliko hoćeš
    Neko pametniji reče: život je ono što ti se dešava dok planiraš budućnost...

    Koleginice razmisli i o praktičnijim opcijama nego su pilule...'trauma' se jedino na 'traumatologiji' leči... nadam se da razumeš,jer ne bih da budem vulgaran,jer već jesam,pa sam ti napisao kako bi prevela ako smogneš na svoj način...

  7. #37

    13 Odgovor: Kako proživeti život...???

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Neko pametniji reče: život je ono što ti se dešava dok planiraš budućnost...

    Koleginice razmisli i o praktičnijim opcijama nego su pilule...'trauma' se jedino na 'traumatologiji' leči... nadam se da razumeš,jer ne bih da budem vulgaran,jer već jesam,pa sam ti napisao kako bi prevela ako smogneš na svoj način...

    Ponekad čovek izgubi prioritete, pomeša ih, zaglavi se u brdu ne važnih stvari.
    Šta je ko kada kome rekao, učinio, šta se desilo, šta će se desiti kao posledica nekog izbora ili šta već (primera je bezbroj) u jednom trenutku postane preče od iskonske, jednostavne, iskrene ljubavi prema prijatelju ili bezkompromisne prema porodici.
    A nestane i strasti. Ljubaznosti. Uzvišene svakodnevnice. Točak ode dole i dok ponovo ne okrene svoje lice Suncu protekne mnogo loših dana...e, za to druže po peru, sam mislila pilula.
    Nešto kao čvrgica po tintari ako ćemo jednostavnim ili vulgarnim jezikom.
    _________Una16

  8. #38

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    "Spoznaj samog sebe"-smatram da je to veoma važno.
    To nije samo put ka sebi vec istovremeno put ka drugom. Upoznavati sebe je neiscrpan proces.
    Mi činimo život bitnim.....
    Pokušaji, nadanja, sanjanja, osećanja, misli, rečenice, tok vremena, sat koji žuri ili kasni,neće se kazaljka na satu pomeriti zato sam je ja naterala ...nego zato što je morala da se pomeri....
    -jbg... sve je to život.

    Baš tako....i zato,što ne znamo da li ćemo imati ponovo tu šansu da živimo(posle smrti) treba da proživimo život,jer nam je možda jedini!
    Ćuti i prenesi dalje....

  9. #39

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Jbg ako bi se i ovo ubrajalo u zivljenje onda malo ko zivi poput nas...

    Ubice nas ovakav tempo...

  10. #40

    04 Odgovor: Kako proživeti život...???

    Krug je sve jer se vrti, od rodjenja pa do smrti, a u medjuvremenu je vreme koje samo donosi promene!Mi upravljamo vremenom, tako da ne postoji zapravo nista jace od nas samih, pod uslovom da istinski verujemo sebi i u sebe...Kao sto rekoh, sve se vrti i menja, tako da je patnja samo prolazna posledica nekog dogadjanja u moje tek kasnije nadjemo i izgubljenu nit srece, jer sve se ipak svodi na srecu...Ukoliko iz "nesreca" uvek izvucemo pouku, postajemo malo po malo izuzetno pametni, snalazljivi, jednostavno mudri ljudi, a ja smatram da nijedan zaista mudar covek ne moze biti pesimista, jednostavno to je za mene neshvatljivo... Ja sam bila i ostajem potpuni optimista!!!
    Covek nije kovac svoje srece vec jedino nesrece-rece J.Ducic, a sreca je visa sila koja dolazi potpuno iznenada neocekivano...
    Uzivajmo u zivotu, jer zivot nije isto sto i prezivljavanje, a to je tipican vid zivota u Srbiji...
    Poruku je izmenio Mish, 15.01.2008 u 22:21 Razlog: Caps Lock

  11. #41

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Grabiti priliku, gledati u sudbinu, slušati srce i biti glasno sretan!

  12. #42

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Kako možeš i umeš... 'eremo kao da imamo izbora previše...

  13. #43

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Biti na pravom mestu u pravo vreme i uzeti sve sto se nudi...
    A kad se ne nudi nista, onda traziti.
    Ko ne trazi nece ni naci... i boriti se...







    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  14. #44

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Biti svestan svih trenutaka i maksimalno ih iskoristiti i
    treba uzivati u malim stvarima.
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  15. #45

    Odgovor: Kako proživeti život...???

    Vidim svi ste optimisti i voljni da se borite... pohvalno i zdravo... meni kažu što zauzimaš mesto drugima kada ti odavno više ne treba ništa i odavno ne postoji nešto da ti viđeno nije,a ja isto kao i vi skoro uhvatim sebe kako mislim da još ima vremena za što šta,ali dok o tome mislim trudim se da to bude tog trenutka,jer da se ne ponavljam život nije siguran uopšte ,a ono drugo jeste...

    Ovo sam napisao za one koji samo znaju kako treba , ali ne konzumiraju ništa uz izgovore da će biti vremena i sl. , znači za teoretičare...

Strana 3 od 7 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Normalan život
    Autor Goga u forumu Psihologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.03.2010, 20:46
  4. Kako je živeti u Novom Sadu?
    Autor Leica u forumu Online savetnik
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.11.2009, 17:22
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •