Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 75
  1. #61

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Bez želje da odem u off topic, mislim da odgovor na ovakvu temu ima i te kako veze sa predrasudama.
    Objasniću.
    Da me je neko pre mog ulaska u magični virtuelni svet pitao o mišljenju o virtuelnim vezama, bila bih kategorički protiv istih. Prosto, takvo moje mišljenje bi bilo posledica vrlo ograničenih informacija koje sam imala o ovakvim poznanstvima (namerno ne kažem ljubavima, jer su to bile priče o poznanstvima meni slabo poznatih ljudi za koje danas znam da su samo hot chat).
    Mišljenje sam počela menjati sa ulaskom u virtuelni svet i sa uspostavljanjem neke bliskosti sa ljudima koje sam u tom svetu upoznala. I mada su mi se u tom svetu desila "drugarstva" a ne "ljubavi", prosto sam promenila mišljenje o "čitanju ljudi" virtuelnim putem i mogućnosti da tako sa nekim postaneš blizak.
    Onda sam upoznala par parova čija je veza započela kao "virtuelna". A u potpunosti sam ih prihvatila kada su se neke takve ostvarile meni bliskim ljudima. I ovako, gledano sa strane posmatrača, višemesečna kuckanja (na razdaljini od više stotina kilometara) su se pretvorila u neke lepe, harmonične veze. Neke i u brakove.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #62

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Bez želje da odem u off topic, mislim da odgovor na ovakvu temu ima i te kako veze sa predrasudama.
    Objasniću.
    Da me je neko pre mog ulaska u magični virtuelni svet pitao o mišljenju o virtuelnim vezama, bila bih kategorički protiv istih. Prosto, takvo moje mišljenje bi bilo posledica vrlo ograničenih informacija koje sam imala o ovakvim poznanstvima (namerno ne kažem ljubavima, jer su to bile priče o poznanstvima meni slabo poznatih ljudi za koje danas znam da su samo hot chat).
    Mišljenje sam počela menjati sa ulaskom u virtuelni svet i sa uspostavljanjem neke bliskosti sa ljudima koje sam u tom svetu upoznala. I mada su mi se u tom svetu desila "drugarstva" a ne "ljubavi", prosto sam promenila mišljenje o "čitanju ljudi" virtuelnim putem i mogućnosti da tako sa nekim postaneš blizak.
    Onda sam upoznala par parova čija je veza započela kao "virtuelna". A u potpunosti sam ih prihvatila kada su se neke takve ostvarile meni bliskim ljudima. I ovako, gledano sa strane posmatrača, višemesečna kuckanja (na razdaljini od više stotina kilometara) su se pretvorila u neke lepe, harmonične veze. Neke i u brakove.
    Desila su ti se drugarstva.za pocetak dovoljno.Desice ti se i ljubav,samo strpljivo,bez zurbe.

  3. #63

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Ja nekako mislim da su te virtualne veze puno prakticnije nego ove "in real". Koliko li sam ja puta samo pozeljela da ugasim mog muza na neko vrijeme, nekad ga copy paste (hihi) ili ono sasvim delete. Ja tendiram tome da online uvek sexi izgledam (vidi avatar), a ono u real eto me u pidzami i papucama ispred monitora. I taj cyber sex je super stvar, otkucas tu i tamo ahhhh...yeees baby i nastavis da pregledati victoria's secret homepage. Ali jos mi nije nikada ni jedno tipkanje zamijenio pravi dodir ili web cam dao osjecaj onaj kada ti se najezure sve dlachice na potiljku od prvog pogleda. Ko' voli nek' izvoli, ja sam po ovom pitanju starudija.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  4. #64

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    godinama se dopisujem sa pola afrike i azije. reklo bi se da sada već imam dugogodišnjih "frendova" sa kojima redovno razmjenjujem mišljenja, kukanja, jadikovke, filmove i diskove, ali nikad više od toga, niti mi je takvo nešto palo na pamet. što bi rekao zviz, volim da omirišem.
    Irie...Jah Rastafari...
    Poruku je izmenio Meggy, 25.06.2011 u 00:15
    Me Bring Da Enlightenment...

  5. #65

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Evo odgovoriću na ovu temu jer vidim da ima dosta oprečnih misljenja.Odgovoriću na jedan veoma jednostavan način.

    Čuda su moguća jedino ako verujemo u njih...



    a ljubav ma gde se sakrila ,čučala i čekala da zgrabi nekoga od nas...ipak je divno čudo.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  6. #66

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Ne postoji platonska ljubav, to su gluposti, da li virtuAlno il' jok, ali ljubav podrazumeva i telesno i duhovno, jer čak i ako za nekoga ne znaš kako izgleda radi te neki trip, hteo bi da se gužvaš s tim nekim, a platonska ljubav mu dođe ono mršenje kako voliš osobu istog pola bez želje za koitusom, bez te veze duhovnog i telesnog nema ljubavi. Bestelesno možemo voleti svoju/svog sestru/brata, ili nekoga kao prijatelja, ali zar je moguće voleti nekoga a da ne poželite da ga "uzjašete"?

  7. #67

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je totalno pogresno prepustiti se takvoj vezi, bez zadrske jer se prepustas svojoj projekciji odredjene osobe. A, ne moze on da bude toliko dobar koliko ti mozes da zamislis da jeste. .... ali prilikom susreta uvek bude drugacije od ocekivanog.
    Ipak, podrzavam taj vid bega iz svakodnevice, lepo je igrati se.. Ljudi smo.
    bas tako
    nije mi se desila takva ljubav nikad mada sam na taj nacin stekla nekoliko prijatelja,a na jednoj svadbi cak i kumovala
    kad se primite na necije reci,i taj vas gadja gde ste najtanji,i poklapanje stavova ,zelja,ceznji i sklonosti ode na nivo sudbine,nema sanse da u svojoj glavi nemate sliku kako bi taj neko trebalo da izgleda
    a on na ulici izgleda drugacije,na primer...i eto razocarenja:
    ili mu je glas unjkav
    ili ima govornu manu
    ili je ozenjen
    ili...

    i onda tras na zemlju

    dok je igra,super je...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #68

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Znam nekoliko primera tzv.virtuelne ljubavi koja je posle izvesnog vremena ,posle upoznavanja prerasla u pravu ljubav.Takodje smatram da ne postoji platonska ljubav,jer to nije TO ako ne uključuje sva čula.
    Ipak u današnje vreme kontakti na internetu su postali jedan od načina da se ljudi prosto pronadju.Kako će se stvari kasnije odvijati zavisi od njih samih.
    Što se mene lično tiče sve se završava na razmeni mišljenja i prijatnom ćaskanju.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #69

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Naslov ove teme je tako precizno i koncizno koncipiran da...kud ces suvisnih reci....
    Virtualne veze...madaaaaa...svako ima svoj neki pojam veze...za nekoga je veza i par razmenjenih uljudnih reci...a da toj osobi u zivotu ni shjenku nije vidJeo...ma ok...
    Elem...nemam nista protiv....lepo je ziveti u iluzijama, u nekom svom svetu....i...tako treba i da ostane....virtuala u virtuali...
    Nevolja nastane kada se sve to prenese u realu...kada sve to dobije i trecu dimenziju...
    Zato...nikako ne dirati...neka traje dok traje virtualno...ako i kome odgovara tako....
    reala je nesto sasvim deseto....
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #70

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    ...da li bi to bilo ovako nekako?



  11. #71

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Obilazim oko ove teme kao kisa oko Kragujevca.Sto napisa @Mish,da mi je neko rekao... E da,u najmanju ruku bih mu se smejala,no ovako...eeee...cudni su putevi boziji.Prvi put sam na nekom forumu nesto vise od jeden god.gde postadoh veoma aktivan i cenjen clan tog foruma.Forum mali,sladak,nov. Medjusobna tipkanja preko pp i postadosmo kao familija.Neke sam upoznala,s nekima se cujem tel. Medjutim,ne lezi vraze,moglo se tu svasta desiti...no sreca za sve sto se jednim klikom misa moze izaci,pobeci!A ono sto ostaje u dusi,e sa tim treba izaci na kraj i izboriti se sam.
    Nikad ne reci nikad !

  12. #72

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Sve je dobro dok se vaš Petar Pan ne pretvori u Petru Panku.........ili suprotno...
    ljudi se mnogo otvaraju preko neta, misle, bezbedno je a nije...
    U cyber svetu, sve je moguće , svi možemo biti onakvi kakvim nas drugi žele videti
    mi smo tuđa projekcija i oni naša
    Ako želim idealnog, biće idealan..Petar Pan ili Petra Panka, who cares...

    (a u pozadini se čuje melodija iz Zone sumraka.....)
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #73

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Ne, hvala.



  14. #74

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Zaljubis se u zagonetku, a razocars se resnjem.
    Nadjoh na jednoj od drustvanih mreza, i zaista je u vecini slucajeva tako.
    Kad zacutim, okrenem se i odem. To ne znaci da si ti pobedio.
    To znaci da vise nisi vredan mog vremena.

  15. #75

    Odgovor: Virtualne veze zasnovane na platonskoj ljubavi

    Где сад иде то интернет мување, ја пробао овај твоо, нико ни да ме погледа...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Temelj kvalitetne veze
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 08:39
  2. Bojim se veze ili volim da sam sam...
    Autor jamiroyu u forumu Ljubav
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 18.08.2012, 02:44
  3. Kakve veze imaju reci Hrista sa Hriscanstvom ?
    Autor DzuPiter u forumu Religija
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 26.10.2008, 09:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •