Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23
  1. #1

    Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Dakle, da li ste se uklopili u mentalitet sredine u koju zivite? Kako? Koliko?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Vrijeme cini cuda i polako se uklapam u novu sredinu. U pocetku mi je nekako sve bilo cudno i sve sam stavljao na neki tas, nasi obicaji - njihovi obicaji. Mozda jer nisam bio dovoljno ukuljucen u zivot oko mene.
    No danas je sve drugacije. Pregazio sam one glupe stereotipe o debilnim Amerima koji nemaju pojma ni o cemu. Stavise nasao dosta dobrih prijatelja sa kojima imam mnogo slicna shvatanja. Mada, opet ostaje jedan dio koji nikada necu prihvatiti. Ne zbog toga jer ne zelim nego jednostvano jer se ne pronalazim u tome. Ne vjerujem da ce me praznici radovati samo zbog poklona, niti cu na -15 ici vani u sorcu
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Uklopiti se mora,jer tamo se zivi,prihvatiti njihove obicaje,mora se,njihove zakone,isto,oni nisu nas zvali,mi smo otisli tamo,svaki zbog svog licnog razloga,nema veze kako mi mislimo,kakve su nase obicaje,treba da se uklopi u njihovu sredinu jer inace kako ce se snalaziti,nema veze jel se svidja ili ne,mi smo usli u njihovu kucu,njihov svet,ostaviti malo ponos u dzepu i pokusati na najbolji nacin da se snalazi,jer kod nas prodavnica otvori u sest ili u sedam ovde oko devet pola deset,pa onda cekam do devet da kupim cigare,posle tolike godine ja sam se uklopila(ne svidja mi se ali sta cu) jedino sto savetujem onima koji ce tek sad da idu,da je pocetak dosta tesko,i sto pre se prihvati nova zemlja takva kakva je,pre ce se prilagoditi na novi nacin zivota,nemoj te se buniti na glas(samo kad vas ne cuju)i puno,puno strpljenja,jer prva godina je najteza,dok se dobiju odgovarajuca dozvola,sva vrata su zatvorena,moz kucati danima ali polako sve ce biti u redu,samo treba imati puno strpljenja sto se ponekad izgubi(ali treba pokusati da se to ne vidi)
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?


    Da potpuno i lako.
    Nije bilo problema sem jezika u pocetku kada se to nauci onda imate kljuc koji otvara sva vrata.
    Sto se tice mentaliteta mislim da nama vojvodjanima nije problem da se uklopimo gde god da smo jer smo navikli na razlicitim ljudima i po religiji i kulture.
    Problema nema bar tako smatramo i ja i moja familija.

    Mi se jesmo izmenili ali ne namerno o tome covek ne razmislja to vam je sastavni deo zivota i polako ali sigurno i neprimetno se prilagodite i onim malo drugacijim stvarima. Nasi rodjaci kazu da ima puno razlike medju nama dok ja ne razmisljam o tome.
    Mi naprimer smatramo da ste se vi izmenili poslednjih 15 godina je unelo velike promene kod nasih ljudi sto obicno oni sami neuoce.

    Zivot i situacije nas menjaju.
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  5. #5

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    ...делимично.Овде ћу увек бити странац.



    А и тамо,одакле сам,све мање припадам .16 година одсуства је учинило своје.

  6. #6

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Ne.Niti hocu niti pokusavam.

  7. #7

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Da li sam se uklopila?
    Pa moram da kazem da nisam, dakle zivim u Svedskoj 18 godina, ali nikako nemogu da se uklopim u ovaj zivot, Svedjani su cudni i hladni ljudi, nema ovde mnogo emocija. Svako gleda sebe, sto je i mozda dobro sa jedne strane, ali nema tog druzenja. nemozes da banes na kafu kod drugarice, drugara tek tako, nego prvo da se najavis pa onda da pogleda u svoj "organizer" da li ima vremena za tebe... Mislim jeste da je ekonomska situacija mnogo bolja ovde, ali dzabe sve to kad nemas ni jednog pravog prijatelja! A i Ja ne bi da mi prodje zivot samo sljakajuci.
    "Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludoću većine"

  8. #8

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Paaaaa... Bash i nisam... Jes' da zhivim tamo gde sam se i rodio, i gde su se moji rodili, i njihovi roditelji, i roditelji njihovih roditelja, i blablabla, al' nikako se ne uklapam u ovaj mentalitet ovde... Ne ide mi, i shlus... Koliko god pokushavao da shvatim neke stvari, ne ide mi u glavu, zashto i kako, i dzhaba trud... Zato se odavno vishe i ne trudim... Furam svoj fazon, pa kome odgovaram odgovaram, kome ne, nikom nishta...

    Ili sam se rodio na pogreshnom mestu, ili u pogreshno vreme... Ili oba

    Mislim da bih se lepo uklopio negde u Skandinaviji, Norveshka mi najvishe pada na pamet, a odmah za njom i Shvedska... A mozhda mi se uskoro i smeshi Norveshka, no... O tom po tom... Javitju se opet kad odem


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  9. #9

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Amerika je zemlja koja ti daje slobodu i pravo da se osecas kao u svojoj zemlji,ovde nisi stranac.
    Postavlja se pitanje zelimo li se mi uklopiti i postati bezkicmenjaci poput Amera!!!???
    Ali nazalost, vecina nasih ljudi ovde postaju veci Ameri od samih Amera!
    No coment
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  10. #10

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Postavlja se pitanje zelimo li se mi uklopiti i postati bezkicmenjaci poput Amera!!!???
    Ali nazalost, vecina nasih ljudi ovde postaju veci Ameri od samih Amera!
    No coment
    Ja ne razumijem u kom smislu su Amerkanci beskicmenjaci. Ajde to malo objasni da svima bude jasnije.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Amerika je zemlja koja ti daje slobodu i pravo da se osecas kao u svojoj zemlji,ovde nisi stranac.
    Postavlja se pitanje zelimo li se mi uklopiti i postati bezkicmenjaci poput Amera!!!???
    nesto bas mi i nisu povezane ove dvije izjave. Ako imas pravo da se ne osjecas kao stranac ko te onda tjera da mjenjas svoj nacin zivljenja???
    Nikako mi nisu jasni ljudi koji dodju u tudju zemlju i bezglavo odbijaju da bilo sta prihvate od iste. Zar to nije samo gubljenje vremena?
    Uklopio sam se u novu sredinu koliko sam mogao za ove tri godine. Nisam promjenio neka svoja osnovna nacela ali sam promjenio neka svoja vidjenja stvari. Upravo tu generalizaciju sam uspio u dobroj mjeri da odbacim. Nezahvalno je lijepiti etikete cijeloj populaciji zbog par slucajeva koje smo sreli u zivotu. Ni ja ne zelim da budem okaakterisan kao pojedinci iz mog naroda
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  12. #12

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Irnik,

    Pa i sama draga imas priliku da gledas njihov tv, da ih sreces na ulici, poslu, bilo gde......
    Ja vecih lecemera u zivotu srela nisam. Njima je sve pod ugovorom, pa i sama ljubav, bila prema partneru ili deci, bilo kome...Hladnog srca, oprezni, sve neko njima zeli da naudi...a pomoc od njih retko kada se moze ocekivati. Omladina izvrnuta naopacke, sve same kuckice, lajavice na zvezde, zapustenice.
    Muskarci tupadzije i mutavci! Spustenih hlaca ispod dupeta...I ne znaju sta je tudja zena
    Sve nakradno u ovoj zemlji ludila. Ne zna se ko pije, ali se zato dobro zna ko placa
    Nadam se da se neko nece naci uvredjeninim, ali sam ti morala dati odgovor na postavljeno pitanje!!!
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  13. #13

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Irnik,

    Pa i sama draga imas priliku da gledas njihov tv, da ih sreces na ulici, poslu, bilo gde......Ja vecih lecemera u zivotu srela nisam. Njima je sve pod ugovorom, pa i sama ljubav, bila prema partneru ili deci, bilo kome...
    Ja sam ovakva ista iskustva imala kod nas na Balkanu i jos gora...
    Vece sam licemere srela kod nas nego ovdje. Moras da shvatis da su svi ljudi u sustini isti bez obzira gdje zive. I ovdje i tamo ima losih i dobrih ljudi. Sretala sam i ovakve i onakve, i dobre i lose, i one iskrene i licemere. Samo ne zelim da generalizujem citavu naciju na osnovu par ljudi. Kod njih je makar stavljeno pod ugovor, pa onda mogu zakonski da traze svoje. Kod nas ces dobiti batine, biti stavljen na stub srama i ostati bez onoga svoga.

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Hladnog srca, oprezni, sve neko njima zeli da naudi...
    Kamo srece da sam bila hladnog srca kad sam prvi put odlucila da se USA vratim. Trebalo mi je samo godinu dana da se opet spakujem nazad. Imala sam prilike da se uvjerim (kod nas) kako je ljudska naivnost pogubna. Radila sam sa nevidjenim licemerima, koji rade jedno drugom iza ledja. Sretala sam to i ovamo. To nema vece sa nacionalnoscu, kulturom i tradicojm. To je sve ljudska priroda.


    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    a pomoc od njih retko kada se moze ocekivati.
    Kao prvo, ja nikad ni od koga nisam ocekivala nikakvu pomoc. Zivim i radim po onoj dobro poznatoj: "Uzdaj se u se i u svoje kljuse." Ali, bude mi drago kad neko moze da mi pomogne ako hoce, a ako nece niti se ljutim niti se razocaram. Ovamo u USA sam imala mnooogo pomoci od Amerikanaca, i to mnogo vise nego sto bih ikad imala od nasih ljudi bilo da sam tamo ili ovamo.


    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Omladina izvrnuta naopacke, sve same kuckice, lajavice na zvezde, zapustenice.Muskarci tupadzije i mutavci! Spustenih hlaca ispod dupeta...
    Ja ne znam kad si ti otisla sa Balkana, ali mi se cini da nasa omladina nije nista bolja. Isto se ponasa. Jedino sto se to malo bolje skriva zbog patrijahalnosti i straha od toga sta ce drugi da kazu. Kad se nadju u mjestu gdje ih niko ne poznaje, ponasaju se isto ko i ova Americka omladina. Najbolje mozes da se uvjeris u to kad ih vidis kako se ponasaju kad dodju ovamo.


    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    I ne znaju sta je tudja zena
    Ima jedna tema na ovom forumu o tome, da li nasi muskarci znaju sta je tudja zena, pa procitaj i vidi imali li ikakve razlike i da li nasi muskarci znaju sta je tudja zena i da li bi im smetalo da budu sa istom.


    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Nadam se da se neko nece naci uvredjeninim, ali sam ti morala dati odgovor na postavljeno pitanje!!!
    Naravno da se ne vrijedjam, nema razloga. Svako ima pravo na svoje misljenje. Samo, mi nije bila najjasnija tvoja konstatacija. I ja samo iznosim svoja iskustva
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  14. #14

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Ja jesam ali se sredina nesto nije uklopila u mene
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  15. #15

    Odgovor: Da li ste se uklopili u sredinu u kojoj zivite?

    Citat MamAna kaže: Pogledaj poruku
    Amerika je zemlja koja ti daje slobodu i pravo da se osecas kao u svojoj zemlji,ovde nisi stranac.
    Postavlja se pitanje zelimo li se mi uklopiti i postati bezkicmenjaci poput Amera!!!???
    Ali nazalost, vecina nasih ljudi ovde postaju veci Ameri od samih Amera!
    No coment
    U potpunosti se slazem sa ovom izjavom...

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U kom gradu (ne) biste mogli da zivite?
    Autor Meggy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.08.2022, 16:06
  2. Bez kog otkrica ne biste mogli da zivite?
    Autor Wampirche u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:52
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.11.2009, 01:21
  4. Na kojoj ste mreži?
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 81
    Poslednja poruka: 19.09.2009, 14:21
  5. Da li se osecate kao da zivite u rezervatu?
    Autor Savone u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.04.2007, 06:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •