Bracna ili vanbracna zajednica - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 67
  1. #31

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ne, po meni nema nikakve razlike ako dvoje zive u bracnoj zajednici a nisu vencani, to je sustinski i sadrzajno isto. Ali gledano iz drugog ugla zasto komlikovati buduci svoj zajednicki zivot, i svoje dece nepotrebnim peripetijama oko papira koji i onako nije katanac koji zakljucava za svagda. Zato ako nemate subjektivnih ograda, pa vencajte se, ne treba mnogo novca, a mnogo znaci. Prvi veci problem a koji je realno resiv, amortizovace taj papir koji se zove vencanica.

  2. #32

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Zašto se ljudi venčavaju?

    Iako je život u vanbračnoj zajednici danas relativno prihvaćen, 60% parova odlučuje se na venčanje u tradicionalnom smislu nakon nekoliko godina zajedničkog života. O čemu je reč?

    Za jedne, venčanje je način smirivanja uz jednu osobu. Simbolizuje početak zrelosti i prihvatanje jednog određenog načina života.

    Za druge, venčanje je javna objava međusobne obaveze na koju su se odlučili.

    Ali za sve, venčanje je velika odluka koja ne utiče samo na par, već i na članove porodice i društvo kao takvo. Stoga nije ni čudo što je većina ljudi u agoniji kada treba doneti odluku o venčanju - razmišljajući jesu li njihovi razlozi oni pravi.

    Dobri razlozi da se odlučite za brak

    Jer ste zaljubljeni. Iako ljubav ne bi trebala biti jedini razlog zbog kojeg se odlučujete za brak, ona je jedan od najvažnijih uslova za uspešnu vezu.

    Kako biste ste se obvezali na vernost. Odlučili ste ostati zajedno zauvek, poznajući međusobno vaše mane i propuste.

    To je deo kulture. Ceremonija venčanja integralni je deo kulturnog i religijskog verovanja kao i esencijalan deo vašeg sistema vrednosti.

    Kako biste osnovali porodicu. Oboje uživate u sigurnosti i vernosti već neko vreme pa smatrate da je brak najbolje okruženje za podizanje dece.

    Kako biste slavili. Zato jer želite podeliti vašu sreću i spremnost na vernost sa porodicom i prijateljima.

    Vreme je za brak. Imate solidnu i stabilnu vezu već neko vreme i brak vam se čini kao logičan sledeći korak u vašem zajedničkom životu.


    Loši razlozi za brak

    Mislite da ćete spasiti svoju vezu. Ako vam veza nije stabilna pre braka, nema razloga da bude u braku. Možda vam nakon sklopljenog braka bude teže razdvojiti se, ali to ne znači da ćete biti srećni.

    Strah od samoće. Neki ljudi u brak ulaze jer misle da ih niko drugi neće hteti. Zapamtite, bolje je biti sam nego ceo život provesti uz pogrešnu osobu!

    Zbog dece. Istina je u celoj priči, da deca profitiraju kada rastu uz oba roditelja, ali samo prisustvo roditeljske figure neće stvoriti srećno porodično okruženje.

    Želim veliko venčanje. Veliko belo venčanje može vam se činiti kao da bajka postaje stvarnost, ali traje samo jedan dan. Brak traje (barem bi trebalo) ceo život.

    Kako biste se oporavili od razvoda. Neki ljudi žele drugi brak, kako bi im pomogao da prebole prvi. Da im dokaže kako je sa njima sve u redu. Ali ti osećaji moraju doći iznutra.

    Možda imate i neke druge razloge zašto želite u brak. Najvažnija stvar je da Vi i vaš partner/partnerka u potpunosti raspravite razloge zbog kojih to želite, i da se oboje osećate sigurno da delite iste motivacije i namere.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  3. #33

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat Betty Boop kaže: Pogledaj poruku
    Pa necu je zakljucivati sa okolinom, vec sa meni VEOMA bitnom osobom.
    No, da se uozbiljim i da dam svoj komentar.
    Iako to trenutno nije tako, u buducnosti sebe vidim pored osobe sa kojom zelim biti 24/7, i deliti sve ono dobro i lose, lepo i ruzno...
    Kada cu utehu, razumevanje, ljubav dobijati od bas TE osobe, i biti srecna sto je pored mene.
    Kada mi nece biti vazno da u svakom trenutku budem 100 % sredjena od glave do pete, jer cu znati da me voli bas takvu, uplakanu i nadutih ociju ( dok gledam neku bozu od ljubica ), ujutro kad se tek probudim, snenu i kad sam rascupana, i kad cutim narednih 30 min.
    I kada cu ga ja voleti svakim delom svoga bica, i kada cu ciniti sve one gluposti ( koje prilice zaljubljenim siparicama ) jer cu zeleti da zna da cu uvek biti tu za njega i kada ce znati i osecati da je voljen.
    A kada to pronadjem, bas ce me boleti uvo za neko parce papira, ili cinjenicu da, fala Bogu, mnogobrojnu mi rodbinu izludjuje to sto nisam vencana.
    Eto
    mislim da je sve receno , ja tu nista nebi menjo

  4. #34

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Dok se dvoje ljudi slaze sasvim je svejedno kako oni nazivali svoju vezu.
    Papir nije garancija za srecu. Ipak ako su klinci u pitanju mislim da taj"papir" bitno olaksava situaciju (pod uvjetom naravno da se slazu) vec kod samog prezimena npr. pa i kod stvari na koje ne mislimo kad smo mladi i zaljubljeni .
    Ostavstina, porez, decji doplatak...


    Ako sam dobro razumela sta si htela da kazes...
    Mislim da to nije tacno...Jer moje dete nosi prezime mog nevencanog supruga...u svakoj vambracnoj zajednici otac odlazi u opstinu da prizna dete...oko prezimena dogovor moze i jedno i drugo...i nase dete nasledjuje sve od svog oca kao i od mene nebitno sto mi nismo u braku...vambracno se odnosi na nas a ne na dete...znaci zaostavstina ostaje detetu(od oca i majke)bez obzira dal je to dete rodjeno u braku ili ne...zna se ko mu je otac a ko majka i dete ima ista prava kao i deca iz braka....
    Mada u zadnje vreme vanbracna zajednica ima skoro ista prava kao i bracna sto ja pozdravljam i smatram da tako i treba da bude...Ako smo mi ziveli zajedno 2 god pa dobili dete ...pa zivimo zajedno kao porodica sve ukupno...8 god...kakve veze ima sto nismo vencani?
    Meni to ne znaci nista...vencacu se u crkvi ali opstinski papir ne zelim


    Ako sam pogresno protumacila to sto si napisala sorry
    Poruku je izmenio Mish, 15.07.2007 u 18:09
    iz svega sto vidim dovoljno ucim,
    i sve mi govori koliko vredim
    na svakom delu sebe nosim dobar znak

  5. #35

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Pocnimo od pocetka. Zabavljate se, lepo vam je, pozelite da vam bude lepo 24/7 i tada nastaje brak ili vanbracna zajednica.
    Najcesce jedan od supruznika predje kod drugog da zive zajedno ili oboje predju zajedno da zive na trecem mestu. Normalno, taj prelazak je najcesce tih, miran bez ikakve pompe. Pravdaju se recima "sta je koga briga sa kim i kako ja zivim", a u sustini se plase sutrasnjice. Plase se neuspeha. Ako im veza ne uspe niko nece saznati i njihov "andjeolski oreol" oko glave nece biti ukaljan jer boze moj sta ce reci svet oko njih "vidi, to je ona raspustenica" ili "vidi to je onaj sto ga je zena ostavila" i sl.
    Mislim da one koji su u vanbracnoj zajednici treba posmatrati kao nesigurne, nezrele osobe ma koliko godina imale.
    Te osobe ne mogu da donesu odluku jer se plase da ce im jedno "da" pred maticarem ili popom pokvariti ljubavnu idilu. Cinizam.
    Poruku je izmenio Mish, 16.07.2007 u 00:18 Razlog: nepravilna upotreba kodova
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  6. #36

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Mislim da nisi u pravu. Ja zivim u vanbracnoj zajednici vec 2,5 godine i mislim da ako sam dovoljno zrela za to, zrela sam i za brak, jer taj papir ne menja puno stvari u zivotu. Za okolinu me uopste nije briga. Zasto da komplikujem zivot razvodom posle par meseci braka, kad mogu bolje da upoznam coveka sa kojim zelim da provedem zivot zahvaljujuci vanbracnoj zajednici?
    ko tebe , ti njega

  7. #37

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat Sosa kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da nisi u pravu. Ja zivim u vanbracnoj zajednici vec 2,5 godine i mislim da ako sam dovoljno zrela za to, zrela sam i za brak, jer taj papir ne menja puno stvari u zivotu. Za okolinu me uopste nije briga. Zasto da komplikujem zivot razvodom posle par meseci braka, kad mogu bolje da upoznam coveka sa kojim zelim da provedem zivot zahvaljujuci vanbracnoj zajednici?
    Sama si sebi dokazala da sam u pravu (recima "Zasto da komplikujem zivot razvodom posle par meseci braka").
    Znaci da ne verujes u taj brak.
    Znaci da si jednom nogom spremna da odstupis od te veze, cim naidju problemi koje ne zelis da resavas.
    Plasis se posledica (sta ako....).
    Ovako zivis od danas do sutra u nadi da ce sve biti OK.
    Ovako ostajes slobodna za novu (bolju) vezu.

    Koliko je po tvom misljenju potrebno da bi se dvoje ljudi upoznali (kad nije dovoljno 2,5 godine).

    Slazem se za zajednicki zivot pre braka ali ne i u nedogled.
    Papir od maticara ne menja zivot, ali brak menja. Brak nije muvanje, hodanje, zabavljanje.... nego nesto mnogo mnogo ozbiljnije. Brak je dokaz da dve osobe ozbiljo misle o zajednickom zivotu.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  8. #38

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Smatram da ne smijemo nikoga kritizirati. Ne razmišlja svatko isto niti svi želimo isto. Kako je prije bilo aktualno zašto se ljudi ne žele vjenčati u crkvi već ih je sve više koji stanu samo pred matičara, tako je sada polemika i oko tog papira.

    Zajednica je zajednica, bila ona pravno na papiru ili ne.

    Nije na nama da osuđujemo kako drugi žive. Pogledajmo prvenstveno sebe.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #39

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    ...probao sam i jednu i drugu varijantu...nema nikakve razlike...bash nikakve...
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #40

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Sama si sebi dokazala da sam u pravu (recima "Zasto da komplikujem zivot razvodom posle par meseci braka").
    Znaci da ne verujes u taj brak.
    Znaci da si jednom nogom spremna da odstupis od te veze, cim naidju problemi koje ne zelis da resavas.
    Plasis se posledica (sta ako....).
    Ovako zivis od danas do sutra u nadi da ce sve biti OK.
    Ovako ostajes slobodna za novu (bolju) vezu.

    Koliko je po tvom misljenju potrebno da bi se dvoje ljudi upoznali (kad nije dovoljno 2,5 godine).

    Slazem se za zajednicki zivot pre braka ali ne i u nedogled.
    Papir od maticara ne menja zivot, ali brak menja. Brak nije muvanje, hodanje, zabavljanje.... nego nesto mnogo mnogo ozbiljnije. Brak je dokaz da dve osobe ozbiljo misle o zajednickom zivotu.
    To moze i bez papira

  11. #41

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    ... Ja mogu kako hocu!!!
    Mogu da se udam, a mogu i da ga dovedem kuci!
    neunistiva zlojebaba!

  12. #42

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ko da je bitno...( osim papirologije )

    Kada se se dvoje međusobno poštuju i razumeju,tu ni jedan papir ne igra bitnu ulogu.

  13. #43

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Nije bitno da li je nešto "ozvaničeno" ili nije. A to "šta će reći komšije" i te fore ....... zabole me ćošak

    Ukoliko se desi, meni je svejedno ...... i ovako ne volim baš klasične "pupčana vrpca" varijante i preterano patetisanje tipa: "maco, kuco", "sve radimo zajedno" ....

    Svako treba da se oseti dovoljno slobodnim da podeli tu slobodu sa nekim

  14. #44

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Potpuno se slazem sa prethodnim misljenjem. Njabitnije je da je zajednica kvalitetna i na obostrano zadovoljstvo.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  15. #45

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Pa ovako, ja sam to uvek rekla i tako sam patrijahalno vaspitana ne znam sad koliko je to dobor ili lose ali, za mene je brak svetinja.....

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •