Bracna ili vanbracna zajednica - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 67
  1. #16

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Dokle se pravimo pametni da li smo za ovo ili ono Srbi ce se kao narod stopiti u jednu prozapadnu stranu razmisljanja te cemo se upitati da li je bolje roditi jedno dete ili roditi pola. Znaci nama treba brak bez obaveza slobodan i po mogucnosti da nam decu cuvaju ko god stigne. Smatram brak kao svetinju.

  2. #17

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Brak treba shvatiti kao svetinju. E bas zato, mnogo je bitnije da li se dvoje kao dvoje slazu, vole, koliko njih dvoje kao par, kao zajednica, ozbiljno shvataju tu svetinju, od nekog tamo papira koji ljudi pisu, guzvaju, da ne kazem sta sve rade sa njim.

  3. #18

    11 Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    apsolutno svejedno dok su ljudi zadovoljni, mada je za mene licno brak birokratska zackoljica.
    nattydread is coming to dinner

  4. #19

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Igor kaze:
    "Smatram brak kao svetinju"


  5. #20

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    ja sam zivela sa sadasnjim muzem dve godine pre negon sto smo se vencali,i ostalo je sve isto,kada se ljudi vole svejedno je da li su vencani ili ne jedino im je bitno da su zajedno

  6. #21

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Sa papirom ili bez papira ako se osobe prepoznaju , postuju ,cene i imaju iskrena osecanja onda je to nebitno u vezi. Sve je stvar dogovora vremenom .

  7. #22

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    ja zivim u vanbracnoj zajednici,i odlocno nam ide.Pre dve nedelje dobili smo i bebu,i jos vise ulepsali nasu vezu.Nemam nameru da se vencavam,neka mi ljubav prema mojoj dragoj bude svedok i maticar!

  8. #23

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Čak mi i smeta termin vanbračna zajednica. I to je brak, samo nije registrovan tamo negde u nekim zvaničnim knjigama. A to je najmanje bitno. Čula sam i onaj banalni stav da je venčani list tapija na uspešan brak. Ili da se svaki zreo čovek priklanja društveno prihvatljivom ponašanju.
    Dakle, sa venčanjem ili ne, funkcionišite i budite zadovoljni u svom braku.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #24

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Mislim da pre vencanja dvoje treba neko vreme da zive zajedno, ali ipak sam i za vencanje, mozda zato sto mi je taj dan veoma bitan i mastam o njemu. Nemam nista protiv brakova koji zakonski nisu ozvaniceni, ali ja licno bih volela da se vencam
    Evo, promenila sam potpis

  10. #25

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Kada bi papiri rešavali odnose medju ljudima, ne bi bilo problema. I nije slučajno zakonodavac izjednačio bračnu i vanbračnu zajednicu. Dakle, po mom mišljenju, sasvim je svejedno da li ljudi žive "sa potpisom" ili bez istog. Druge su stvari bitne - o kojima je već bilo reči na ovom topic-u, pa ne bih da ponavljam...
    Živim u braku, sa sve "papirom" i ništa se nije promenilo od perioda pre venčanja kada smo, takodje, živeli zajedno. Ono što sam volela tada, volim i sada. Ono što mi je smetalo tada, smeta mi i sada... I to nema nikakve veze ni sa ozbiljnošću, ni sa "papirologijom". Tu je reč o odnosu izmedju dvoje ljudi - i to je to.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  11. #26

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Dok se dvoje ljudi slaze sasvim je svejedno kako oni nazivali svoju vezu.
    Papir nije garancija za srecu. Ipak ako su klinci u pitanju mislim da taj"papir" bitno olaksava situaciju (pod uvjetom naravno da se slazu) vec kod samog prezimena npr. pa i kod stvari na koje ne mislimo kad smo mladi i zaljubljeni .
    Ostavstina, porez, decji doplatak...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #27

    13 Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    prvo vanbracna pa bracna,sta cu kad sam posesivna

  13. #28

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Čak mi i smeta termin vanbračna zajednica. I to je brak, samo nije registrovan tamo negde u nekim zvaničnim knjigama. A to je najmanje bitno. Čula sam i onaj banalni stav da je venčani list tapija na uspešan brak. Ili da se svaki zreo čovek priklanja društveno prihvatljivom ponašanju.
    Dakle, sa venčanjem ili ne, funkcionišite i budite zadovoljni u svom braku.
    Potpuno se slazem...
    Misljenje je ko i dupe...svako ima svoje.

  14. #29

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ne znam kako da definišem šta mi taj papir znači, ali bez njega, "to" prosto nije "to". Pristalica sam braka, dok vanbračnu zajednicu smatram nekom vrstom "tranzicionog perioda" . E, sad... ako me budeš isto ovo pitala za 20 godina, kad budem imala 20 godina bračnog staža, možda ti odgovorim nešto drugo

  15. #30

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citat Muckota kaže: Pogledaj poruku
    Da li pravite razliku izmedju ove dve vrste povezivanja ili ste iskljucivi pristalica jedne ili druge? Da li nam je papir potreban da bismo funkcionisali normalno, ili nam je papir neka vrsta sigurnosti?
    Pa papir je potreban ne zbog toga da bi se ja osecala sigurnom, vec da bi mi mogli da funkcionišemo kao porodica u društvu...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •