Ljubav! Sta je to???
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 287

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    02 Ljubav! Sta je to???

    Interesuje me kako bi Vi definisali ljubav?

  2. #2

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Postoje mnoge vrste ljubavi. Prema voljenoj osobi, detetu, roditeljima, prijateljima, muzici, poslu... U svakom od tih slučajeva ja bih je definisala kao energiju koja nas pokreće da radimo dobre i plemenite stvari, da budemo lepi, radimo na sebi, izgrađujemo se, da se dajemo i time produbljujemo svoju ličnost. Ljubav je davanje u neograničenim količinama, neograničena snaga, motor za sve.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je apsolutno prihvatanje, potpuno davanje, unutrašnje pripadanje. Ona nas obogaćuje, ona nas čini živim, ona nas čini ljudima.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    ljubav je umetnost koja nas majušne čestice čini veličanstvenijima dodeljujući životu smisao, pružajući vidike slobode osećaja i održava naš duh budnim..
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Interesuje me kako bi Vi definisali ljubav?
    Ja cu kratko i nije moja definicija ali tako mislim.

    Svesti ceo svemir na jednu osobu- to je ljubav.
    Viktor Igo

  7. #7

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    LJubav je kad on napravi glupost, a ja ga posle toga isto volim...zaboravimo sve...Ostanemo nas dvoje...Isti onakvi kakvi smo bili...Jer se volimo...

  8. #8

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je strpljiva,
    Ljubav je nezna,
    U ljubavi nema traga zavisti ni ponosu.
    Ljubav ne zna za bes.
    Ljubav je slepa za pogreske.
    Ljebav je puna oprastanja.
    Ljubav se ne nasladjuje zlom.
    Ljubav se uzdize u istini.
    Ljubav uvek stiti, uvek veruje.
    LJubav se uvek nada, uvek sprecava zlo.
    ljubav nikad ne posustaje.
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  9. #9

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je pobeda mašte nad inteligencijom.
    Ćuti i prenesi dalje....

  10. #10

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav, to ti je tesko izleciva bolest, jednom se razbolis, i gotovo nikad ne ozdravis. Ona ti je kao brzi voz, njena poslednja stanica je uglavnom razocarenje . Pravu ljubav ne mozes naci tamo gde je nema, niti je mozes sakriti tamo gde postoji.
    ...................

  11. #11

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je sto nebi trebalo da boli
    nadam se

  12. #12

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je jedini rat gde nema poginulih,a svi ranjeni .
    Ćuti i prenesi dalje....

  13. #13

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav je za mene sreća bez granica. How simple is that?
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Kad vas ljubav pozove, pođite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas mač, skriven među perima njenim, može povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen može unistiti snove, k'o što severac opustoši vrt. Jer, baš kao sto vas krunise, ljubav će vas i razapeti. Isto kao što vas podstiče da rastete, isto tako će vas i okresati. Kao sto se uspinje do visina vaših i miluje vam grančice najtananije što trepere na suncu, Tako će se spustiti i do vašeg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju. Poput snoplja pšeničnog, sakupiće vas u naručje svoje. Omlatiće vas, da bi vas ogolila. Prosejaće vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samleće vas, do beline. Umesiće vas, dok ne postanete gipki; A onda će vas izložiti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Božiju svetkovinu.
    Sve će vam to ljubav učiniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca života.
    Budete li, pak, u strahu svome tražili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi, U svet koji ne poznaje godišnja doba gde ćete se smejati, al' ne punoćom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje.
    Ljubav ne daje ništa osim sebe i ništa ne uzima, osim sebe. Ljubav ne poseduje, niti dopušta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi.
    Kad volite, ne treba da kažete: "Bog mi je u srcu", već: "Ja sam u srcu Božijem."
    I nemojte misliti da možete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se učinite vrednima, usmeriće vaše puteve.
    Ljubav nema drugih želja nego da se ispuni. Ali, ako volite a morate još i da želite, neka vam ovo budu želje: Da se istopite i budete kao potok razigrani što peva svoj milozvuk noći. Da spoznate bol prevelike nežnosti. Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno. Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalnicu za još jedan dan ljubavi; Da otpočnete u poslepodnevnom času i razmišljate o ljubavnom zanosu; Da se s večeri vratite kući sa zahvalnošću, A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljeničkom na usnama?


    Kahlil Gibran, (1883-1931)
    "Tamo gde prestaje moć reči - počinje muzika."

  15. #15

    Odgovor: Ljubav! Sta je to???

    Ljubav nije oluja koja srce raznese,
    ona je topla kao jesensko sunce,
    vedra kao nebo u proleće.
    Nije raskošna kao divlja orhideja,
    nalik je visibabi kada proviri iz snega.
    A kada te pronađe takva ljubav
    osećaš se kao reka...konačno u naručju mora.
    "Tamo gde prestaje moć reči - počinje muzika."

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 01:54
  2. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 17:09
  3. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 15:50
  4. Sve za ljubav
    Autor Lady in red u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.04.2007, 14:07
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 16:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •