Novosađanke - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 79

Tema: Novosađanke

  1. #16

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Elem, nevolim što nam se Novosađanke "pale" na Beograđane, kažu da oni nisu "mlitavi, usporeni i grublji su od vas maminih sinova iz Novoga Sada"

    Znaš šta još kažu? 'Beš muškarca koji zvuči kao pi*kica. Krajnje sam dobronamerna, nemoj da me je neko uzeo na zub.

    Elem, to upoređivanje mi je oduvek bilo smešno. Sem toga što zvučite tako kako zvučite ( ), sve ostalo je naravno individualno.

    Elem 2, devojaka uzdignutnog nosa, uobraženih maminih i tatinih maza ima u svakom gradu. Ispeglanih plavušica iz doline sponzoruša ima u svakom gradu. To je neki generalni trend. Evo, trudim se, ali nikako ne mogu da shvatim zašto bi se novosađanke razlikovale od ostalih devojaka njihovih godina, njihovog izgleda i njihovog mentalnog sklopa koje žive u nekim drugim gradovima?! Jedino specifično što one možda imaju je to što su kenjkave i što se nekako femkaju. Mene ta kenjkavost i prenemaganje baš nervira, ali čini mi se da se muškarci lože na to.

    I opet, sve ovo pričam na osnovu reprezentativnog uzorka koji se može dobiti šetnjom kroz grad subotom uveče. Naravno da nisu sve devojke takve, ma o kom gradu mi pričali...

    Citat goldie kaže:
    Ja mislim devojcice da tebe sad mnogo drma pubertet. Pa su ti ove stvari najbitnije trenutno u zivotu.
    Ma da, to je normalno skroz za te godine.

  2. #17

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ja mislim devojcice da tebe sad mnogo drma pubertet. Pa su ti ove stvari najbitnije trenutno u zivotu. Naravno dobro je da te uhvati taj trip sad sa 17 kad treba a ne kasnije. Mnogo su gori ti koje uhvati pubertet onda kada ga prodje.
    draga, mene jedino shto drma je kolichina gluposti u tvom zakljuchku o meni!

    Vecheras cu dodati malo kremena na shtikle
    i ostati kul, potpuno kul
    Sve ima svoje
    i vatra i led
    u kap se spoje i chemer i med
    sve ima svoje
    pochetak i kraj
    tame postoje da bi prizvale sjaj

  3. #18

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Novosađanke... hmm...

    Imaju nešto u sebi što ih čini slatko-kiselim a poželjnim. Pri tom mislim na kućno vaspitanje, razmaženost, zahtevnost, volim što vode računa o sebi-pedantne su, nekad previše prate modu i vole da ih momci-muškarci drže ko malo vode na dlanu.

    Smeta mi što im nekad puno vremena treba da se opuste, uzvrate osećanja i steknu poverenje u momke (imao sam devojku koja je iz "Srbije" i nisam imao puno tih problema oko "provera iskrenih namera" kao sa "našim Novosađankama")

    Elem, nevolim što nam se Novosađanke "pale" na Beograđane, kažu da oni nisu "mlitavi, usporeni i grublji su od vas maminih sinova iz Novoga Sada"

    Ko je bre mlitav, usporen i mamin sin?
    Oćete grubu igru, a?
    Pa znash kako..........mlakonje su i u Bg-u, ali vecina je u Ns-u!
    Novosadjani su sredjeniji ( a ja to volEem )

    Vecheras cu dodati malo kremena na shtikle
    i ostati kul, potpuno kul
    Sve ima svoje
    i vatra i led
    u kap se spoje i chemer i med
    sve ima svoje
    pochetak i kraj
    tame postoje da bi prizvale sjaj

  4. #19

    Odgovor: Novosadjanke

    Draga playgirl_ns_89, čini mi se da bi mogla malo da poradiš na svom načinu komunikacije sa ljudima. Razumem onako oštar odgovor PropelerZvizu, donekle razumem i onako oštar odgovor Kill Bill, ali ne razumem zbog čega je i Goldie dobila ovako oštar odgovor?!

    Ukoliko nisi u stanju da smireno i odmereno razgovaraš, bez podizanja buke, frke i panike, biću prinuđena da zaključam ovu temu i prekinem diskusiju.

  5. #20

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Gledaj ovako...........
    Don Kihote, pa niko tebe nije diskriminisao! Misljenje nije nepostovanje. Jako te pece moj komentar jer tu ima istine.... no niko ne trazi od tebe ozbiljnost sa 17 godina.
    Zaboga Bekvalac je olicenje razmazene novosadjanke koja je zgodna i "uspesna", a da pritom muzicki i vokalno ne moze da parira ni losijm estradnim zvezdama, vec je tu iz cefa i želje za popularnošcu, a tatica je platio albumčić. Takodje se ova muzika pusta na mestima gde se okupljaju barbike "na kiselu vodu". Da slusas nesto drugo, "nasla bi se" u tim pesmama.
    Tekstovi koje interpretira Natase bekvalac su krajnje degradirajuci i neinteligentni!
    "Mali signali S.O.S. za ljubav, taj dim cigarete sto ti saljem ja.
    I noga gola za dodir ispod stola, da to su ta mala zlatna pravila."
    Eto recepta! Bas prigodno za devojcicu tvog uzrasta.
    Ne postoji njena pesma koja govori o normalnoj ljubavi. Svaka je napacena. Prevara, tuga,bol. A da ne govorim da ne postoji njena pesma koja nema "ljubavni" sadržaj i ne govori o osnovnim ljudskim nagonima. Muziku necu komentarisati.
    Evo ljudi pogleadjte tekstove, pa sami prosudite.

    Upravo je ta filozofija ne samo novosadskih vec svih svetskih "princeza". "Imam dupe, imam sise, udacu se je**mi se"
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  6. #21

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Elem, nevolim što nam se Novosađanke "pale" na Beograđane, kažu da oni nisu "mlitavi, usporeni i grublji su od vas maminih sinova iz Novoga Sada"

    Ko je bre mlitav, usporen i mamin sin?
    Oćete grubu igru, a?
    Znam da je offtopic ali ne da mi mira da ne prokomentarishem nesto sto me krajnje degradira ....a to su ti "mlitavi" Novosadjani....
    naravno da nisu svi...
    ali...
    pitanja tipa...

    "smem li da te poljubim...?"

    meni se smrkne od pitanja...
    a i ne znam sta taj ko mi postavi pitanje ocekuje da odgovorim...
    neka doza principa,ponosa mi neda da glupo odgovorim sa Da... te je odgovor na pitanje automatski Ne...
    no ajd par puta sam i probala da iskuliram...
    kao nisam chula bla,bla...pruzim coveku drugu shansu...
    al eto ti bisera...nasloni se i kaze...

    "ja jos cekam + puno moje ime u rastegnuuuutom izdanju"



    Da ne pricham o situacijama kad okrece prichu da ispadne da ja njega muvam....

    ili shvatanje mojih poshalica zaozbiljno...
    "kako si ti bezosecajna osoba..."
    Ja: pa,shalim se...

    On: aaaaaaa pa tako kazi...



    Elem u Beogradu i ako je vecher propala to znaci da je saigrach neki manijak...pa sam morala uFatim shtraftu....
    al to trchanje mi bar digne adrenalin...
    ili natrchish na nekog zgodnog tipa..koji ce te pitati..."A gde si ti poshla lepotice..."
    Poruku je izmenio Cecara, 28.01.2015 u 20:52

    Ubica mekog srca.

  7. #22

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    draga, mene jedino shto drma je kolichina gluposti u tvom zakljuchku o meni!

    Draga slatka mala izvrnuta torto!

    Pa ocigledno je da te drma pubertet kada ovako reagujes na cinjenice.



    Sto se novosadjanki tice ne treba generalizovati. Ali ovde se ocigledno povela diskusija o jednoj "vrsti" novosadjanki. E sad podrazumeva se da ta vrsta ima plavu kosu, ali moram reci da je doslo do malih promena u tim redovima. Naime, pre jedno godinu dana u Novom Sadu je moderno postalo farbanje u smedje, tako da se gomila plavusa ofarbalo u smedje, ali im je razmazenost ostala ista. Pretpostavljam da taj utisak razmazenosti doprinosi i govor novosadjanki i nacin na koji oteeeeezu reeeeci i preeeeenemazu se.

    Slicna je situacija sa Hrvaticama, ako pitate neke muskarce reci ce vam da im je bas sexi kada slusaju Hrtvatice kako pricaju sa mekim ch. A nimalo im nije simpaticno kad muskarci Hrvati pricaju sa istim tim mekim ch.

  8. #23

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Slicna je situacija sa Hrvaticama, ako pitate neke muskarce reci ce vam da im je bas sexi kada slusaju Hrtvatice kako pricaju sa mekim ch.
    Čuj muškarce, i ja bih neku rado posedovala kad čujem to ć Evo baš mi se keva pre neko veče smejala kad iskomentarisah neku voditeljicu na mtv adria "Uhhh ljubin te ja u oći tvoje lipe"

    Po mom mišljenju takvih peza ima svuda, u svakom gradu. Samo se ne daju porediti. Iste su na različite načine, ifjunouvotajmin. Odatle i specijalne priče. Posebno o Novosađankama, posebno o Beograđankama, posebno o Nišlijkama, Čarapankama i štatijaznam. Sve je to isti pravac samo sa soft, hard i hard core varijantom.

    Što s' tiče te priče o frajerima, držim se Beograda. Moja se iskustva sa Novosađanima mogu opisati jednom rečenicom. Puno divane, malo rade. Ali sve je to individualno, i samo sa tog aspekta i možemo razgovarati, a ne generalizovati.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Novosadjanke

    Slazem se sa svima u nekim stvarima.Nemoze se reci da su sve lose,ima svakakvih,ali vise sam za devojke sa strane.Mislim da su najkriticnije one izmedju 15 i 20 godina,sto izgledaju kao da imaju 25,uobrazeno,nafurano,nadrkano,misle da su neke macke a neznaju gde udaraju,samo sto se srede pa izgledaju kao neke macke,a kada progovore,katastrofa!Normalno ne sve,cast izuzecima.Znam kada neki kolega sa faksa nadje devojku,prvo ga pitam odakle je,ako je novosadjanka!?!Komentar bude "Jebiga,vise srece drugi put" i obicno se neslavno zavrsava.
    Nisam bog zna koliko star ali mislim da su ljudi samo pre nekih 4-5 godina bili puno drugaciji,normalniji,u fazonu onih reklama za sprajat"budi svoj...",nevolim kad a se ljudi foliraju,kada glume nesto sto nisu,a cini mi se da ranije nije bilo toliko toga,cini mi se...
    A ni novosadjani nisu nista bolji!Pre par nedelja u gradu cekam da se lik isparkira,pravim mu mesto da izadje,kada samo odjednom BUM!!!Upade auto ispred mene,likovi se uparkirali,izlaze iz kola njih par,prave se blesavi,nikom nista!Ja kao nesto krecem iz kola,besan da im jeb... mamu,ali par ih je bili pa racunam bolje da cutim.To su neki klinci iz grada,tata dao auto i sada sam baja.Hocu da kazem kako su ljudi nekulturni.
    Ali da se vratim na novosadjanke.
    Imao sam par devojaka koje su bile novosadjanke ali se nisam nesto proslavio,ili sam dobio nogu ili sam je isutirao jer mi je bili dosta izlazaka po skupim kaficima,kenjkanja,njakanja,i i drugih sranja.Ali nije sve tako crno,imao sam i lepih iskustava ,sve u svemu neka pozitivna srediana.
    Slazem se sa nekim tu sto je rekao da su novosadjanke lepe zene,ok ali nije samo to bitno kod osobe,danas da bi bio lep dovoljno je da imas para,ali bih dodao da se to vise odnosi na one tamo preko 23-24,valjda zato sto su presle pubertet i taj period glupiranja pa su sada OK,normalne,jednostavne devojke.valjda.
    Ako sam se nekom zamerio komentarima,izvinjavam se,nadam se da nisam,to je neko moje misljenje i o tome bi mogao posati jos dva dana ali nebi bas da smaram,neko ce se slooziti,neko ne.

    Sada sam kao bio ozbiljan,bar sam pokusao,inace nisam bas puno ozbljan!

  10. #25
    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku

    Znaš šta još kažu? 'Beš muškarca koji zvuči kao pi*kica.
    ...jeste off topic....ali je živa istina....

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Pa znash kako..........mlakonje su i u Bg-u, ali vecina je u Ns-u!
    ...kad se ti izgleda samo sa decom družiš...
    Poruku je izmenio Lady S, 08.02.2007 u 17:42 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  11. #26

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Draga playgirl_ns_89, čini mi se da bi mogla malo da poradiš na svom načinu komunikacije sa ljudima. Razumem onako oštar odgovor PropelerZvizu, donekle razumem i onako oštar odgovor Kill Bill, ali ne razumem zbog čega je i Goldie dobila ovako oštar odgovor?!

    Ukoliko nisi u stanju da smireno i odmereno razgovaraš, bez podizanja buke, frke i panike, biću prinuđena da zaključam ovu temu i prekinem diskusiju.
    Ja sam totalno civilizovana.................samo ne znam odakle vama tolike informacije o meni.....e smarate.....ili pishite ili zatvarajte ! Meni je tako sve jedno!
    Bole me jagodice na prstima i mrzi me da svima odgovaram!
    Ja sam jedna nezreeeeeeeeeeeeeela 17-godishnjakinja......................shta cu!
    Bar nisam matora.................

    Vecheras cu dodati malo kremena na shtikle
    i ostati kul, potpuno kul
    Sve ima svoje
    i vatra i led
    u kap se spoje i chemer i med
    sve ima svoje
    pochetak i kraj
    tame postoje da bi prizvale sjaj

  12. #27

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Bar nisam matora.................
    Pa kako stvari stoje, nećeš se vratiti u pelene. Ustvari hoćeš, jednog dana.

    Nego, nemoj ti ove matore ni da slušaš. Šta oni znaju. Šminkanje i napolje, fiju!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #28

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nego, nemoj ti ove matore ni da slušaš. Šta oni znaju. Šminkanje i napolje, fiju!
    Ko je bre mator...

    Ubica mekog srca.

  14. #29

    Odgovor: Novosadjanke

    Pa ako sama kazes da si nezrela to ti ne moze biti izgovor da vredjas druge...

    Potpisujem sta propeler rece i slazem se sa skoro svemu sto su drugi rekli sem playgirl...

  15. #30

    Odgovor: Novosadjanke

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam totalno civilizovana.................samo ne znam odakle vama tolike informacije o meni.....e smarate.....ili pishite ili zatvarajte ! Meni je tako sve jedno!
    Bole me jagodice na prstima i mrzi me da svima odgovaram!
    Ja sam jedna nezreeeeeeeeeeeeeela 17-godishnjakinja......................shta cu!
    Bar nisam matora.................
    Do informacija o tebi dosli smo preko tvojih postova...
    Cudo zar ne koliko se moze o nekome saznati samo iz njegovog pisanja

    Otvroila si temu ponukana vlastitim iskustvima sto si na kraju i priznala u ovom citatu

    Citat playgirl_ns_89 kaže: Pogledaj poruku


    Tema- Ja sve neshto kontam..............za dobrim konjem se prashina dize............zashto bi oni prichali o nama da nismo "neshto"?

    Izreka:Za dobrim konjem se prasina dize a za losim jos i vise


    Ok nezrela si 17godisnjakinja,imas prvo na to,samo ne znam cemu ponos da u tim godinama,skoro punoletna, zivis i idealises tako niske i pogresne sisteme vrednosti?Ja bih se pre posramila

    Btw,skoro svi koji su ovde postovali su daaaaaaaaaaaaaaaaaleko od matorog,stariji od tebe tek koju godinu ali zamisli koji je jaz medju nama

    Vidis jednu stvar,covek moze biti i mlad,mlad u dusi i nikada ne ostariti a opet negovati prave sisteme vrednosti a to sigurno nisu Barbie stil i prazna glava...

    Znaci umesto sto si napala sve one koji su ti iskreno odgovorili na pitanje zasto neke od vas posmatraju tako, trebalo je da im se zahvalis jer u svetu u kojem se ocito kreces tesko da ces cuti pravu istinu,onu koja boli,a samo ona koja boli je prava

    Zashto su NS-djanke na glasu kao devojke uzdignutog nosa, uobrazene i mamine i tatine maze.
    Mamine i tatine princeze mogu biti snobovi ali ne mora da znaci da su sponzoruse,praznoglave,plave i plasticne,samo su odgajane u klasnom sistemu...No obicno su snobovi oni koji u sustinii nemaju cime da se dignu osim onim sto im je neko ostavio u nasljedje a sve sto nije licno stvoreno obicno i nema neku kvalitativnu vrednost

    Zashto mushkarci govore da nas je tesho "osvojiti" i da niko nije dovoljno dobar za nas?
    Mislim da si ovde pomesala neke stvari,tesko je osvojiti devojku koju zanima samo lova ako istu nemas ali isto tako je i tesko osvojiti devojku koju zanima koliko u mozgu imas ako isti nemas ili ne koristis,mala glava se ne racuna
    Izbaci uljeza kad je rec o ovoj temi

    Al' opet s' druge strane nam lepe epitete koje ne bih da imenujem, ali u fazonu "revija plavusha", modenina ulica-"dolina sponzorusha"???
    Ovo je karakteristican opis za pobornike turbo folk kulture i nalaze se na zalost diljem bivse Yuge

    Zmisli se da sedis u kaficu i pored tebe prozuji dva tri puta ceta klonova,odeca,obuca,linija,kosa,smeh,kokodakanje, sve isto...Kako bi ti tu pojavu nazvala?

    Da zakljucim:
    Individulanost je nestala,uniformisanost vlada i onda se neko ko slijedi istu pita zasto ga posmatraju kao neciju kopiju
    Dajte nam razlog da vas posmatarmo drukcije i sigurno hocemo a copy/paste to sigurno nije
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Novosađani - zašto se toliko ponosite?
    Autor Muckota u forumu Novi Sad
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 09.08.2018, 13:25
  2. Uprava SNP časti Novosađane, karte upola cene
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 08.01.2008, 15:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •