Da li lažete sami sebe?
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 121
  1. #1

    Da li lažete sami sebe?

    Dali lažete sami sebe?

    Da li vam je lakše da ličnu traumu suzbijete tako što ćete ignorisati realnost?
    Da li vam je lakše da zažmurite na neke stvari?


    Eufemizam u govoru često odaje ljudsku sklonost ka krivljenju stvarne slike, zarad psihofizičke koristi.
    Ja lično poštujem, znanje, istinu i realnost, kakvi god da su. Smatram da suočavanje sa strahovima jača svest i priprema čoveka na staloženu reakciju u iznenadnim, a nelagodnim situacijama.

    Smatram da covek moze da bude i realan i optimistican, i svestan i opusten.
    Koji je vas stav?



    Fight Club - Plane safety procedures
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  2. #2

    Odgovor: Dali lažete sami sebe?

    Realan sam na prvom mestu, uglavnom i optimista. Ako se i nekad lažem to je najčešće: da će sutra biti bolje a znam da neće, I da nisam zaljubljen a znam da jesam.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  3. #3

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne mozemo lagati sam sebi,pa jos i da verujemo svom lazu,znamo istinu
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat mariposa kaže: Pogledaj poruku
    Ne mozemo lagati sam sebi,pa jos i da verujemo svom lazu,znamo istinu
    Mislish znam likova kojima to ide odlično od ruke, tako umeju da se ubede u nešto da je to strašno, al' ade što lažu sebe, nego se trude da u to ubede i druge.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  5. #5

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Poznajem i ja takve,Sladoledzija,ali taj il je glup il je ne normalan,da se laze u redu,nije lepo,jer laz ne stize daleko,ali sam sebi i jos ubediti druge,ma to meni najveca glupost,tako samo pokaze kako moz biti glup,ja sebi ne mogu da lazem nikako,ja sam svesna,mogu samo sa nadom reci ma neka bit ce bolje i to nije laz,jedino nada,pa poznajem samu sebe pa znam kad lazem i da ti kazem istinu ko meni laze za mene taj nije vise ljudsko bice
    No me toques

  6. #6

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne lazem vec se ubedjujem i ohrabrujem za buduca iskusenja,pritom stojeci sa obe noge na zemlji.
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne često, ali ima situacija kada lažem sebe. Uglavnom je to onda kada sam preslaba da nešto presečem, pa nalazim sijaset izgovora. U svakom slučaju, nije često, ne traje dugo, a istina uvek opali žešće nego što se nadaš.
    Znam one koji pet puta ciljno i svesno izgovorenu laž jednostavno u ponavljanju prihvate za istinu. I toga se grozim.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Nikad nisam lago druge a kamoli sebe
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  9. #9

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    A zasto bih. kad znam da cu sam sebe uhvatiti u lazi. Ali masta je nesto sto je po meni nuzno, pa u okviru mastanja, nije lose pustiti neku malu lazu, pa jos lepu, makar uvece da bi lepse zaspali.

  10. #10

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne se zalazujem sa nicim i ne lazem sebe posto ako vec budem vjerovala u svoje lazi zalutacu negde kad povrataka nemaSaucavam se sa svakim situcijom koliko da je bolna svaki dan nose svoju srecu pa ponekad i tugu.

  11. #11

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Pokušavam...ranije mi je sasvim dobro išlo, sad sam se već malo navikao...znam s kim imam posla, pa provalim kad god pokušam neku sitnu laž da sebi podvalim...Nije to nikad nešto strašno..uglavnom je to bilo nešto tipa "E, danas neću misliti o njoj...i tačka"...

    Sve manje lažem sebe...sve više me lažu drugi...tako da je balans ostao...a to je jedino važno...u svakom slučaju, bolje da me lažu drugi nego sam sebe...samo još fali i u sebe da se razočaram

    Tu i tamo malo dodatno ulepšam sebi život...gde mogu..."pojačam aplauze, utišan zvižduke...baš me briga"...
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  12. #12

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Lazem sebe da cu sjutra sigurno nauciti sve iz (dosdnog) clanka koji moram da procitam
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #13

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    evo upravo si lazem da sam ostala duze na poslu da zavrsim neke stvari. zapravo mi je to izgovor da budem malo sama ...
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  14. #14

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ponekada mi se desi da nesto ne zelim sebi odmah da priznam ....kao da ono sto jeste nije ....obicno to kratko traje....
    brzo sve iskristalisem i iskrena sam sama prema sebi....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #15

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne lazem sebe... Nema svrhe. Realna sam, i prihvatam stvari takve kakve jesu, i pokusavam da ih popravim. Radije bih se suocila sa onim sto mi se desava, nego da zivim u lazi.
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28
  2. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  3. Davati sebe?
    Autor biterlemon u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 11:06
  4. Sreću najčešće stvaramo sami...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 22:04
  5. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •