Da li lažete sami sebe? - Strana 7
Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 121
  1. #91

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    koliko god da je surova, bolna illi nepravedna realnost koju necemo da prihvatimo... ipak je jaca od svake lazi.
    Lagala sam sebe da ce mi brat ziveti.... Ta je laz trajal samo 2 godine.
    neunistiva zlojebaba!

  2. #92

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Mislim da je to nemoguće..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #93

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    koliko god da je surova, bolna illi nepravedna realnost koju necemo da prihvatimo... ipak je jaca od svake lazi.
    Lagala sam sebe da ce mi brat ziveti.... Ta je laz trajal samo 2 godine.
    Ne, nisi ti sebe lagala, ti si samo sebe zavaravala, nadala se, a u sebi potiskivala istinu koju si naslucivala.

    Slicno sam iskusila sa majkom nadajuci se i verujuci da ce ozdraviti, a duboko u sebi sam znala da je to nemoguce. Ta zabluda (zavaravanje) je trajala "samo" tri godine.

  4. #94

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    da, ponekad... lakse je...
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  5. #95

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne.
    I teško mi je zbog toga ali, ne mogu protiv sebe.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #96

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Sve vise imam osecaj da lazem sebe.
    Da verujem kako ce se neke stvari promeniti, da idu bolji dani, da ce sve ono sto ne valja ostati iza mene, da ce se opet meni vratiti isti osecaj srece i zadovoljstva....
    Ali kako prolazi vreme...nista... Sve stoji u mestu.
    I kad se osvestim i sagledam malo realnije - shvatim da ce trebati mnogo vremena da se sve to sredi i promeni... A mozda i nikad...

    Da li zavisi od mene...ili od drugih, nebitno...
    Bitno, da imam osecaj kako sve cesce lazem sebe...


  7. #97

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Da li lažete sami sebe?

    Da li vam je lakše da ličnu traumu suzbijete tako što ćete ignorisati realnost?
    Da li vam je lakše da zažmurite na neke stvari?
    Kao klinac od 5-6 godina sam umeo da "pobegnem" u bajke da bih se osećao bolje. Kasnije sam ojačao i shvatio da samo ako prihvatim stvari onakve kakve jesu ( odgovarale mi ili ne..) imam šansi da steknem svoj mir, da sebe prihvatim kakvim jesam i da razrešim neke probleme jer ću imati validne polazne postavke.
    Takav stav mi je mnogo pomogao da jako dobro izbegnem osetljivost na "ujede" (prihvatio sam sebe takvim kakav jesam, kako izgledam i šta sam), sujetnost "do neba" (nisam "bogom dan" i nepogrešiv), lažljivost (draža mi je i "najcrnja istina" nego najbolje nafilovana laž), neobjektivnost (veze nema da li se meni nešto "sviđa" ili ne..ako je to tako), isključivost (uvek se ogradim da je moj zaključak donet samo na osnovu dostupnih podataka)..i mnogo drugog.
    Nije tačno da ja ne razumem mnoge koji svaku činjenicu ili postupak tumače jedino tako što je izvrnu da bi sami sebe (i u svojim i u tuđim očima) prikazali boljim ili zadržali iluziju nečega što žele da bude tako a nije. Zašto da ih ne razumem? Pa to je "linija manjeg otpora", ne zahteva snagu da sebe osudimo, da snosimo konsekvence, da se upinjemo da popravimo kod sebe ono što ne valja, da se borimo, da prihvatimo celinu. Jednostavno...to je put za slabe jer je mnogo lakši .
    Samo...ponekada sretnemo takve osobe koje su tu "umetnost" toliko savladali da su i sami počeli da veruju u nju (što i nije problem...lična stvar) i koji imaju jaku potrebu da u sve to i druge ubede (što dovodi do konflikta jer ti drugi vide tu iluziju iz par postupaka..kada koriste "reciprocitet"). Zar plejada naših političara nije živ dokaz da takvih osoba ima prilično?
    Kako god..svak ima pravo da svet gleda očima ili kroz "ljubičaste naočare" sve dok nije isključiv i smatra da je njegov pogled jedini ispravan.
    Poruku je izmenio Sivi, 14.06.2010 u 12:48
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #98

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Kako maskirati sebi pogled na svet,a posle znati da je to maska? Kako otkriti istinu,a maskirati je? Kako je moguce lagati sebe,a to i znati? Sta je laz,a sta istina,bolje na to obratiti paznju,ko ce ga znati,znam samo da ako se pod lazi smatra ova kisa sto pada,onda sam je moj pogled najveci lazov,ako se pod laz smatra crna boja prekrivena belom,a da ne znam otkriti pravu nijansu onda mi se istina koprca pred ocima . Kako znati da varam sebe,kada je svet varljeve cudi,kada dan nosi drugacije oblake,nikad nisu isti kako znati da li je to laz ili ne? Jos pritom ustanoviti da li samu sebe varam il ne?
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #99

  10. #100

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Neke stvari ne vidim, trudim se da uspem u tome ali da lažem sebe NE. Nije mi ni žao zbog toga, treba ipak biti realan, zar ne
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  11. #101

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Naravno da sebe zateknem kako lazem samog sebe,uglavnom situacije "ima jos vremena" "uradio sam koliko i kako sam mogao" i sl . A podsvesno znam da trazim izgovore. Do duse nedesava mi se cesto ali ima situacija.

    Sad tema je siroka ,moze da se filozofira koliko neces ........seticu se ja jos necega pa eto me ponovo :-)

  12. #102

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ponekad samo zivim u zabludi.
    Ponekad pozelim da verujem...
    Ali ne lazem se sebe..cemu?
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #103

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Ponekad samo zivim u zabludi.
    Ponekad pozelim da verujem...
    Ali ne lazem se sebe..cemu?
    Dodjemo na isto
    Niko ne moze da bude onoliko lud koliko ja mogu da budem pametan.

  14. #104

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    redovno

    da mi nije nista
    da mogu sama
    da ce se nesto vec desiti u poslednji cas
    da cu biti dobro
    da sam smrsala
    da ce stvari nestati ako samo zatvorim oci
    da ce jutro promeniti sve
    da kuvam bolje od svih svojih prijatelja
    da sam vanredno pismena i kreativna
    da sam idealna majka
    da nisam katastrofalna kcer bila
    i tako...
    ima toga...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  15. #105

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat Dr.Artis kaže: Pogledaj poruku
    Dodjemo na isto
    Zabluda nije laz.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28
  2. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  3. Davati sebe?
    Autor biterlemon u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 11:06
  4. Sreću najčešće stvaramo sami...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 22:04
  5. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •