Da li lažete sami sebe? - Strana 3
Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 121
  1. #31

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    naravno ...
    i to kad uvatim sebe da lažem naljutim se pa ne govorim sa sobom neko vreme
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #32

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Bolje da lažem sam sebe i u sebi uvek nego da se drugima lažno predstavljam makar i povremeno...

    E baš ne volim da lažem... mada ima trenutaka kada je laž opravdana,a jedino je u braku i policiji opravdana...

    Generalno važi da žene vole da čuju ono što im godi,pa ih navodno lako slagati,tj. same sebe lažu lakše,a mislim da svi lažemo sebe ako ne uvek,ali s vremena na vreme,jer kada bi samo istinu gledali oko sebe i u sebi bojim se da ne bi preživeli koliko ista ume da bude surova...

    Bože me se oprosti šta mi je to došlo večeras,pa 'erem k'o pingvin...

  3. #33

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Prošle zime smo često provodili noci sa društvom igrajući se najraznovrsnijih društvenih igara. Jedva smo čekali da se nadje malo slobodnog vremena da se ususkamo i igramo- bilo šta. Počeli smo sa kartama, onim najuobičajenijim igrama: sedmice, remi, slaganje kule od karata... pa onda uno, solo, activity, risiko, jenga i td... sve nam je bilo zabavno kada smo provodili vreme zajedno.

    Jednom je drugarica donela iz slovačke igru Saint or Devil. Svi smo se smejali kad smo videli o čemu se radi; naime svaki igrač vuče karticu na kojoj su tri pitanja. Svako od pitanja je takvo na koje niko ne bi rado odgovorilo pred publikom. Ne sećam se već tačno koja su bila, ali nije teško pretpostaviti... a mora se priznati da je autor imao bujnu maštu. Onda ostatak ekipe bira koje će od ta tri postaviti, za koje misle da je najizvesnije da igrač neće reći istinu. Ako ostali misle da igrač laže, onda pravila nalažu da se on podrvrgava ispitivanju na detektoru laži. To je neka plastična spravica na baterije na koju prisloniš dlan i onda ona posle desetak sekundi pokaže rezultat. Ja ne znam kako to radi, ali ta stvarčica ne bila nepogrešiva. Posle su mi rekli da postoji jednostavno naučno objašnjenje za to.

    Ovog sam se setila zato što smo na kraju sami sebe ispitivali da li lažemo sebe i postavljali najrazličitija pitanja. Što mislim da i jeste moj odgovor na ovo pitanje. Možda nekada lažemo sebe ali sigurno da ćemo to vrlo teško otkriti. Jedino možda kada bi mi neko stavio u ruke takvu spravu sa milion crvenih LE dioda i naponom od 100000 volti.

  4. #34

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    I u laganju samog sebe ima cari. To se cini u najboljem drustvu!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #35

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Naravno. Svesno lazem sebe. Autosugestija je cudo. Kad ne bih sebe lagala emocije bi me odvele u pm. Ovako se iskontrolisem. Vise puta namerno izgovorena laz postaje istina.

  6. #36

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Bolje ja nego neki stranac

  7. #37

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Pa često se predomišljam. Recimo da u trenutnku kada razmiljam o nečemu ja zaista verujem u to, da bih nešto kasnije o tome razmišljao na jedan sasvim drugačiji način i onda kada se setim kako sam ranije razmišljao nisam više siguran šta je zapravo istina i trudim se da tu temu posmatram iz više različitih uglova. Često nesvesno zanemarim i izostavim pojedine neprijatne činjenice i ti različiti uglovi posmatranja su u stvari zasnovani na nepotpunim podskupovima informacija koji mi dopuštaju različite interptetacije, tako što nagađam ono što nedostaje... i onda me tako iznenada lupi nešto što sam prevideo Vremenom sam se pomirio sa tim da ne postoji apsolutna istina, bolje rečeno da smo mi ljudi ograničeni i da nismo u stanju da je sagledamo, već da je "istina" samo ono u šta ljudi nepokolebljivo veruju. Čak i oni koji govore da su objektivni realisti, podsvesno veruju da postoji aposultna realnost na kojima se zasniva njihova objektivna vizija sveta, odnosno da su čvrsto uvereni da imaju čvrsta uverenja, logički zasnovana na dostupnim činjenicama.

    Nadam se da razumete šta hoću da kažem.
    Možda bi bolje pitanje bilo da li ste nekada bili u zabludi da niste u zabludi?
    Ma koga ja to pokušavam da slažem...
    Discovery is dangerous… but so is life. A man unwilling to take risk is doomed never to learn, never to grow, never to live.

  8. #38

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Jedno vreme mi je to čak i polazilo za rukom, a onda sam postala svesna svoje nesvesti... Ma možeš da se lažeš, ali ne možeš da pobegneš od sebe onakvog kakav jesi i "kakvog su te stvorili Bog i ljudi"...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  9. #39

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Biće bolje,biće bolje...

  10. #40

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Ne znam kako uopšte naši mali mozgovi mogu da ocene šta je laž a šta istina.
    E sad kada bih rekla da je to ipak vezano za stepen razvijenosti lične svesti...i to je relativno.Ocenjivati sam sebe?
    Znam da mi često život lupi poneki šamar,protrljam obraz....i pitam se gde sam pogrešila.Samo moja greška može da ga izazove.E upravo taj trenutak prispitivanja sopstvene krivice je put do iskrenosti prema sebi.
    I pad je let

  11. #41

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Osim ako možda ne lažeš sebe da je tvoja greška izazvala "šamar".
    A friend in need is a friend indeed, but a friend in need isn't a friend you need

  12. #42

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Trudim se da budem iskrena prema sebi,manje-više u tome i uspevam.
    ali bilo je i trnutaka kada sam se svojski trudila da sakrijem istinu od sebe.

  13. #43

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Lažem sebe samo ako imam dobar razlog za to

    Trudim se da budem iskrena prema sebi jer je neko pametan rekao "ko visoko leti nisko pada". Ne želim da bežim od sebe. Takva sam kakva sam, radim na sebi i menjam se lagano s vremenom.

    Ne vredi živeti u zabludama, a ako već ne možemo uvek izbeći tuđe laži onda bar možemo da se potrudimo da budemo iskreni sami prema sebi.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  14. #44

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Jesam,al ne vredi,istina uvek izadje na videlo.

  15. #45

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Pitam se kakva je svrha lagati sam sebe.Od svega mozes pobeci,
    ali od sebe samog ne mozes se sakriti.Prema sebi sam nekad surovo
    iskrena.Priznajem,ponekad zaboli,ali ipak posle odredjenog perioda,uvek znas na cemu si.

Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28
  2. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  3. Davati sebe?
    Autor biterlemon u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 11:06
  4. Sreću najčešće stvaramo sami...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 22:04
  5. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •