Sadržaj Ahtisarijevog predloga - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    Manjkavost ustava je što to piše samo u preambuli, nigde drugde se Kosovo ne spominje.
    Pominje se i u samom Ustavu. Konkretno u članu koji propisuje 114. koji reguliše izbor predsednika Republike, pa tako i tekst zakletve koju polaže prilikom stpanija na dužnost:

    Избор

    Члан 114.


    Председник Републике бира се на непосредним изборима, тајним гласањем, у складу са законом.
    Изборе за председника Републике расписује председник Народне скупштине 90 дана пре истека мандата председника Републике, тако да се избори окончају у наредних 60 дана, у складу са законом.
    Приликом ступања на дужност, председник Републике, пред Народном скупштином полаже заклетву која гласи:
    "Заклињем се да ћу све своје снаге посветити очувању суверености и целине територије Републике Србије, укључујући и Косово и Метохију као њен саставни део, као и остваривању људских и мањинских права и слобода, поштовању и одбрани Устава и закона, очувању мира и благостања свих грађана Републике Србије и да ћу савесно и одговорно испуњавати све своје дужности."
    If I had one wish, I would ask for a big enough ass for the whole world to kiss...

      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Da član 114, ali opet samo formalno u tekstu zakletve, nigde se ono ne spominje suštinski.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Kosovski vruci krompir jos se pece,Ahtisari ga salje na SB, dvojica kongresmena prave smetnje Busu, lobirajuci za nas, Rusi se najezili, Kina cuti, Evropa kevce na nas, mi se ujedinili, ali..ali... vlada se ne formira,Putin ceka, uskoro ce izbori kod njih za predsednika, a on se nece kandidovati. Dali se nazire rasplet moguci?
    Najgora opcija za nas je: vlada nije formirana-novi izbori.naslednik Putina prozapadno orijentisan, ne pravi smetnje, nasi se posvadjali medjusobom oko vlasti odee Kosovo...Nedaj Boze!
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Kosovski vruci krompir jos se pece,Ahtisari ga salje na SB, dvojica kongresmena prave smetnje Busu, lobirajuci za nas, Rusi se najezili, Kina cuti, Evropa kevce na nas, mi se ujedinili, ali..ali... vlada se ne formira,Putin ceka, uskoro ce izbori kod njih za predsednika, a on se nece kandidovati. Dali se nazire rasplet moguci?
    Najgora opcija za nas je: vlada nije formirana-novi izbori.naslednik Putina prozapadno orijentisan, ne pravi smetnje, nasi se posvadjali medjusobom oko vlasti odee Kosovo...Nedaj Boze!
    Sasvim moguć i realan scenario, nažalost.
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Ahtisarijev predlog odslikava ono što zapravo želi EU. Nisam sigurna da tu može biti odstupanja. Jedino me zanima kako će u toj priči proći, npr. Baskija? I hoće li kosovski primer poslužiti kao "pozitivna praksa" u medjunarodnim okvirima, posebno kada je u pitanju Evropa (mislim, nije samo Španija u priči - tu je IRA, tu je Severna Italija, etc.).
    Čuj, "nadgledana nezavisnost"... šta se još neće čuti u medijima!
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Sve je lepo Ahtisari spakovao u svom predlogu, ali procure jedna nova vest, po pisanju jednog Banjalučkog lista, a na osnovu dobijenih informacija od jedne obaveštajne službe sa zapada, ispade da je pomenuti gospodin dobio 40 miliona evra od Kosovskih Albanaca da u izveštaj stavi predlog i preporuku za nezavisno Kosovo. Ako se ispostavi da je sve to tačno, to daje jednu novu dimenziju rešavanja Kosovskog problema, ali bez prevelikog optimizma po nas, jer veliki tata neće popustiti ni pred tim adutima. Ali će zato ojačati i neka druga nama bliska razmišljanja o rešenju problema.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Sadržaj Ahtisarijevog predloga

    Da li je copa dobio pare ili ne nama se isto 'vata, eksperiment zvani SRBIJA nastavlja se, a mi sanjamo da idemo u EU.
    Postavio bih pitanje, ako se granice u Evropi brisu, zasto je potrebna novoj drzavi na jugu nase zemlje?
    Molio bih evropejce koji se zalazu za evropske vrednosti objasne ovo meni i sebi.
    Takodje sta su evropejske vrednosti postovana gospodo ? Ja se secam sami inkvizicije, parne masine, mercedesa !
    A da, mozda mislite na vize ?
    Zoran
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 30.11.2007, 21:38

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •