Koliko smo se promjenili??? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24
  1. #16

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    znam sta
    jos je msm groznije.....kada cujes od ljudi koji se nisu makli dalje od lokalne prodavnice u miloj nam und dragoj otadzbini, kako je nesto cool, fancy , kako redovno prate who wants to be milioner ? big brother, pop idol i ostalo zapadno nereciklirano smece.....
    uvek od loseg postoji jos losije
    У наглашеном делу се никако не слажем са тобом, написаћу зашто.

    Задњих пар година маса људи и код нас има прилике видети западне програме ( зоне клуб, риалити, национал географик, дискавери итд ) код нас када некога нађеш да се из свога места није макнуо је ипак признај, појединачан случај, док је у ГБ, УСА, итд... масован, пуно је таквих примера.
    Да и мени јако смета то некритично примање свега страног као нешто добро, супер али треба се борити, да они који не схватају барем чују. Имаш прилику чути видети оно што ми немамо, па онда напиши, како у тој земљи где си реагују паметни.

  2. #17

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Ja moram priznati da sam se veoma promenila. Zaboravila sam da zivim opusteno, kao sto se u Srbiji zivi. Vise ni ne znam da se zabavljam... Sa radnim vremenom od 9-18h se zivot svodi na spavanje i posao. Vikendom se ide u nabavku a sa prijateljima se vidja eventualno subotom uvece. Izuzetno je glup ovaj zivot...

  3. #18

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Neminovne su promene, ako zelimo da se prilagodimo novoj sredini. Veci je problem sto nam treba vremena na privikavanje kada odemo u svoj zavicaj. Prosto sam sama sebi cudna prvih dana. Osecam se kao da sam pala s kruske. Medjutim, kad uhvatim zalet, ma nema srcenije od mene
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  4. #19

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Pa menjamo se naravno....cim smo u drugom svetu,narocito ako se druzimo sa strancima,mnogo toga poprimamo sto je i normalno....

  5. #20

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Citat broj310 kaže: Pogledaj poruku
    не дајте се браћо и сестре, тамо, у далекоме свету
    није све у материјализму, аутомобилима, кућама, сав тај сјај је варљив...
    сачувајте ту вашу душу словенску и ту посебност... будите поносни...
    ако већ није касно.
    Pozdravljam ovo razmisljanje,samo nazalost malo je onih koji se toga drze.Kada novac udari u glavu zaboravimo kosmo,stasmo i odakle smo dosli.Ali te promene nisu toliko vidljive ovde(bilo gde u svetu)vec su one izrazene onog momenta kada se ode u rodni kraj.Tamo od sile ibesa neznaju sta ce.A u sustini mi smo ponikli od tog naroda dole zasto bi se razlikovali od njih.Zemljaci sacuvajte veru i ponos ma gde daste.

  6. #21

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Htela ne htela zivot i sredina u kojoj zivis te menja, naravno ne mogu da zamislim da zivim u Crnoj Gori kad nisam tamo, pa cak i oni se promene kad ih duze vremena ne sretnes.

  7. #22

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    nismo se promenili ni za inch ;-)))
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #23

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Ojačala sam. Psihički, a bogami i fizički.
    Jedino mi žao što se ne smejem kao pre.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #24

    Odgovor: Koliko smo se promjenili???

    Prvo nisam nikad mislila da cu pisati na ovu temu.
    Gazim sesti mjesec tudjine ...i moram priznati da bi mi vec sada povratak, koji ce se desiti a i ne mora, bio par stepenica nize od ovoga ovdje.
    Kulturna regulisana drzava moze da promjeni covjeka. Prvo, naucim da ne moram da budem kao dzukela i dzapam se za mnoge stvari kod kojih se kod nas dize tlak...moze i na lijepi nacin. Naviknes se da ljudima, ponajvise kasirkama i ti pozelis ugodan ostatak dana, narocito vikenda...lijepo je, nekad dobro dodje...lijepo je za promjenu raditi i biti placen za to sto radis...ne kasni, ne moljakas, ne zakida te niko. Cist racun, duga ljubav.
    Laze ko kaze da te nesto sto je bolje ne moze promijeniti...i znam da kad se sretnem sa svojima koji su dole da ce me ismijavati, da nece shvatiti...ne, nisam se promjenila, samo prihvatam i tudje i gnusam se ovih dosljaka koji na sve nacine vriste da im na k. ide ova drzava, ovi ljudi, jezik...a ´leba od njih mozes da jedes??? Prihvati malo navike, nista ne kosta, a ljudi to cijene.
    Ljepse mi je, ja sam se nekako digla na visi nivo razmisljanja, ponasanja...becka skola, sta da kazem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  2. test: koliko ste gej?
    Autor maqa u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 22:28
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. ...koliko je duboka...
    Autor lav71 u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 28.02.2009, 17:08
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •