Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 157

Threaded View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #25

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    Ako žale za titom-partijom-omladinom-akcijom, onda moje saučešće. Ne znam šta bih drugo rekao, a da bude iole kratko (inače, podržavam korišćenje reči "glupo", naročito u pokušajima da se bude "neutralan" i "objektivan").

    Vidiš, tu se razlikujemo. Ja baš volim da sve to znam. Nekako bih se bez toga osećao tikvastobezkorena. Ovako se možda osećam tikvasto, ali koreni su tu. Da xrane.

    (i pusti tu patetiku tipa "osećam se kao u kavezu" i "neizvesna materijalna budućnos' "...ne stoji ti dobro, ni najmanje. )
    Ae ovako:
    - Oduvek sam ZNAO ko sam i moje korene (pradeda bio Solunac, jedan deda bio u zarobljeništvu ceo II sv.rat, drugi bio i u četnicima i u partizanima. Obojica ubacili svoj glas u "ćoravu kutiju" (pa imali problema da prehrane porodicu). Ni otac ni mama NIKADA nisu bili članovi Partije (osvetilo mi se kada sam trebao postati Vojni gimnazijalac, pa posle i kada sam studirao). Uvek se slavilo (Đurđic po tatinim, Đurđevdan po maminim) i uvek sam znao koje sam nacionalnosti.
    Znači...nikakve privilegije nije moja porodica imala u staroj Jugoslaviji. A ja i moja generacija je pamtimo po mnogo dobrog.
    - Po vaspitanju da volimo svoju zemlju i sve ljude (ako su ljudi), po drugarstvu, nesebičnosti generacija da nešto stvore nama koji dolazimo, po buntovnom duhu oslikanom u izboru rocka kao dominantnog zvuka (Cepelini, Deep Purple, Škorpionsi, AC&DC, Juraja hip, ...), po velikim koncertima (Hipodrom 81 i Iron Maiden..), po deljenju cigarete ili flaše vina sa drugarima iz cele Juge, po Atomskom Skloništu na Tašu svakog septembra, po Vladi Jankoviću Jetu i njegovoj emisiji, po igranju basketa i odbojke sa pripadnicima ORA preko leta, po putu u London ili Minhen za muz. opremu, Trstu i Veneciji po garderobu, po letovanju od Bara do Šibenika...etc.
    Zašto bi to što znamo korene isključivalo sve to što smo zajedno prolazili ? Ogromnu većinu nas uopšte nije interesovalo ko je na političkoj sceni tada (kunem se da niko iz moje generacije nije imao pojma ko je trenutni predsednik posle Tita).
    Nego...što se toliko toga lepog, decenijama uzgajanog, i dobrog srušilo? Zarad današnjih političara? Za sve njih, "džumle", ne bih menjao ni jedan koncert Kerbera (a o stranim bendovima i da ne pričam) .
    Poruku je izmenio Sivi, 15.06.2010 u 23:27
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •