"Baka servis" ili bebisiterke?
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    "Baka servis" ili bebisiterke?

    Za sta se radije odlucujete?Kome bi pre poverili svoje dete na cuvanje?

    Realno gledano obe solucije imaju i mane i prednosti.Baka nece ni na koji nacin dozvoliti da detetu nesto fali,nece ni bebisiterka,ali ce zato detetu dozvoliti razne nestasluke od kojih se nama roditeljima dize kosa na glavi.
    Bebisiterke su na neki nacin stranci za nasu decu ali svojim stavom,ukoliko je ispravan,mogu da ih nateraju da se povinuju njihovim zahtevima.Ukoliko su dobri pedagozi,naucice dete disciplini i stvorice kod njih osecaj za autoritet.
    Sve ovo opet zavisi od roditeljskog vaspitanja jer ako ga dete nema,ni baka ni bebisiterka ga nece usaditi,mogu ga jedino nadograditi.Mozda odlucujuci razlozi zbog kojih deca pre ostaju sa bakom su ti sto nam one ipak ulivaju vise poverenja a i njihove usluge su besplatne,sto u danasnje vreme puno znaci.

    Sto se mene licno tice pristajem na oba resenja kada je nuzda.
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Nemam decu ali mislim da ako moji roditelji budu hteli i zeleli i budu zdravi da ce definitivno cuvati moju decu kad ja ne mogu. Naravno i njegovi roditelji se isto tretiraju ko moji. Ako nema drugog resenja dete moze i u obdaniste. Mene su moji vec sa 12 meseci nosili u jaslice a kasnije u obdaniste i nista mi ne fali. Moji nisu imali "Baka servis" pri ruci.

  3. #3

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Ja bih ih poslala u vrtic,da se druze sa djecom
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Oba rjesenja imaju svojih dobrih, ali i losih strana. ZA jaslice je jos rano, pa tako
    ozbiljno razmisljamo koju varijantu usvojiti...

  5. #5

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Ja nisam imala izbor ovde nikakav,pa mala morala u obdaniste,imala je dve godine,tamo je naucila svasta,a ja sam mogla mirno raditi,i posle nije bilo nikakvih problema za poceti skolu,jer se vec bila navikla na decu,na rad,na uciteljice,ma bilo joj je lepo,jeste da je drekala kao svako dete prvih pet minuta,al posle odmah sa drustvom se zaigrala
    Za baby sitere nisam bas odusevljena,ma videla svasta u televiziju,Babe ce dati unucima sve sto zele,ali ako dete nauci kuci kod roditelja disciplinu,nema problema da Babe kvare unuke ili da se dete popne na glavu,takodje nisu sve Babe iste,i sad govorim iz licnih iskustva,moja bivsa svekrova ne podnosi decu,tako da ona nije cuvala nijednog unuka,i ako je morala,deca su morali u tisini da sedu i da ne diraju nista,jer Baba oma samar,i vikala na decu da se cak culo i u komsiluku,takodje moja Baba od oca nije nas volela,pojma nemam zasto,ali nikad nas nije tukla niti se derala na nas...mozda sam malo preterala sa temom,ali treba dobro pogledati kome ostavis decu
    No me toques

  6. #6

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    lose strane baby sitera :
    ukoliko imaju svoju djecu, vase dijete ce gledati kao strano tijelo sa puno ljubomore za ono sto vi pruzate svome djetetu a ona to ne moze, cak ima i slucajeva da otimaju hranu od vaseg djeteta itd...(necemo dalje)
    ukoliko nemaju svoju djecu, ako su nerotkinje ili mlade djevojke, e tu je vec problem roditeljskog osjecaja, pristupa...tako da vase dijete moze postati stranac u svojoj kuci...

    najbolje rjesenje je obdaniste, i to mozda od druge godine., a period do tada na neki nacin moram premostiti...vjerovatno baka servis ili ujna servis... sa svim svojim nedostacima, ipak je najsigurnije

  7. #7

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    sta bih ja uradila u ovom slucaju.... Prvo bih od bebisiterke ili "bake" trazila preporuke, znaci da ta osoba mora da ima predhodnog iskustva u cuvanju dece. Dadilja mora u sebi da nosi ljubav prema deci - ali svoj deci. Jer deca se razlikuju, neka su nestasna, neka namcorasta, neka placljiva, neka probirljiva... Ovo nije zahvalan posao, i svaka dadilja bi trebalo da bude svesna svoje maksimalne odgovornosti za dete koje joj je povereno na cuvanje.
    neunistiva zlojebaba!

  8. #8

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Iskreno, nikad mi nije palo na pamet da unajmim bebysiterku. Možda stoga jer sam okružena mamom i dvjema bakama? A tu su i dvije sestre..Buraz je mali pa ga ne računam

    Ali.. Da mi nitko ne može uskočiti, onda radije ne idem van ili što već nego da prepustim malecku na sat, dva, tri nekom nepoznatom.

    Nisu to predrasude već jednostavno neki moj stav.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    bas smo imali srece,deca su krenula sa 18 meseci u obdaniste a bake i deke su ih kupili iz obdanista ,kad god je trebalo nesto uraditi ili otici negde tu su bile 2 bake i djed i dedika

  10. #10

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Ja sam, recimo, dobar deo detinjstva proveo u kontinuitetu sa dedom i bakom. Kroz celo detinjstvo o meni su praktično zajednički brinuli roditelji i njihovi roditelji. Naročito ako su baba i deda negde na selu, na svežem vazduhu, kao što su moji bili, ja nemam apsolutno nikakvu dilemu - baka servis. Naravno, do perioda dok ne bude vreme za predškolske aktivnosti. Tada roditelji preuzimaju vlast u potpunosti.

  11. #11

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Ja sam baka servis samo po potrebi,ćerka voli da ja budem sa unukom a sin nedozvoljava kaže da sam je (dva puta bila kod mene)respustila,sve joj dopusim pa im treba dve nedelje da je dovedu u redA ona mislim na sinovljevu ćerku ta tri dana nije ni spomenula mamu i tatu.Dete se odmorilo i odahnulo od strogoće.
    Sada imaju bebisiterku,no dobro.Samo je to preskupo.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  12. #12

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Roditelji imaju svoj način odgajanja i svatko drugi sa svojim principima će iskakati. Bake su tu da svoje unuke razmaze koliko god to grozno zvučalo. Dadilju pak nikad ne znate kakvu angažirate i primate u kuću.

    Oduvijek sam veliki zagovornik vrtića i jaslica. Djeca se trebaju družiti.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: "Baka servis" ili bebisiterke?

    Moji su u vrtic krenuli sa 15 meseci. Sve je to super u smislu druzenja sa drugom decom, sticanja samostalnosti, "celicenja", ali ima jednu veliku manu a to su virusi. Moji su oboje jako osetljivi i imaju problema sa plucima tako da mi je jako tesko bilo prvih godinu-dve dok nisu malo ojacali. I treba ih uciti da se bore za sebe i da nikom ne ostanu duzni. Starije dete mi se pretvorilo u tuzibabu jer smo mu govorili da nikoga ne udara vec da kaze vaspitacici...Sada je druga filozofija - nije bitno da li ce vaspitacica znati ili ne , obavezno da mu vratis. Jeste da su indijanci oboje, ali bolje ce proci u zivotu.
    Inace ja sam imala deka - servis....uzas, NE NIKAKO !!!!
    all that we see or seem is but a dream within a dream

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •