Umreti za klub
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Umreti za klub

    Navijači Plymoutha sada mogu doslovno umreti za svoj klub



    LONDON - Odani navijači engleskog fudbalskog trećeligaša Plymouth Argyle sada mogu doslovno umreti za svoj klub nakon što im je pružena mogućnost da budu pokopani u sanduku u bojama kluba - beloj i zelenoj.

    Lokalni pogrebni preduzetnik nudi navijačima kluba novu uslugu prema kojoj mogu režirati vlastiti pogreb sa simbolima Argyla.
    To znači da mogu biti pokopani u klupskim dresovima, imati bdenje na stadionu Home Park, na sanduku imati zelene i bele cvetne aranžmane u obliku fudbalske lopte pa čak i da im ostaci budu pokopani uz rub fudbalskog terena.

    "To je nešto za prave obožavatelje. To je sve smišljeno u zabavi i svi sada kažu da pokazuje šta im klub znači", kazao je glavni direktor pogrebnog preduzeća Co-operative Funeral Services Jack Walsh.
    Direktor kluba Michael Dunford je kazao da je "sretan zbog saradnje s pogrebnikom koji je u mogućnosti ponuditi takve usluge navijačima". "Uz već postojeće klupske suvenire i obeležje za novorođenčad sada je stvarno moguće da navijači iskazuju potporu Pilgrimsima od kolevke do groba", dodao je.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Umreti za klub

    Sve je to smisljeno samo zbog zarade, a naivni kupci ce dati para i para.....
    Licno , smatram da je to besmisleno... Iskreno, ne shvatam kako covek moze biti toliko privrzen nekom klubu...da cak i ono zadnje po cemu ce ga pamtiti bude fudbalski klub... Moje misljenje je da covek koj je ''ispunjen'' u zivotu,po nekim svojim kriterijumima i merilima, ne moze biti zaludjen takvim stvarima.. Razumem da je neko strastven ljubitelj bilo kog sporta, ali kluba...
    jellena

  3. #3

    Odgovor: Umreti za klub

    -na celom svetu mi je sve
    da zivim ne mogu bez nje
    i zato pevam ceo dan
    ZVEZDA ZVEEZDAA

  4. #4

    Odgovor: Umreti za klub

    Navijač poklanja Klasniću bubreg - možda je i off topic ali može da prođe (ovo je slična vrsta ljubavi prema klubu/igraču)
    Ponedeljak, 29. januar 2007.

    Mostarac sa inicijalima D. B izjavio je u ponedeljak da je spreman da donira bubreg fudbalskom reprezentatativcu Hrvatske i napadaču Verdera, Ivanu Klasniću, preneli su hrvatski mediji.

    "Ivan je velika zvezda, a ja sam samo običan radnik. Spreman sam da se odreknem bubrega", rekao je D.B i dodao da se na ovaj korak odlučio jer obožava fudbal i ceni Klasnićeve vrednosti.

    Ovaj navijač "vatrenih" iz Mostara nije bio jedini koji je ponudio bubreg za fudbalera Verdera, pošto se portalu "24 sata" sa istim predlogom javio i M. D. iz Nove Gradiške.

    "Daću mu bubreg, koštanu srž, šta god bude trebalo. Ma koji Eduardo da Silva, Klasnić je jedini pravi napadač koga imamo", izjavio je M.D.

    Inače Klasnić je pre nekoliko dana operisan ali njegov organizam nije prihvatio bubreg, koji mu je donirala majka. Hrvatski mediji uveliko spekulišu da je naredni donator Ivanov brat, ali zasad službenih potvrda nema.

    Osim brata i ovih vatrenih navijača, Ivan ima šansu da dobije bubreg i u neprofitnoj organizaciji Eurotransplant, koja pokriva područje zemalja Beneluksa, Nemačke, Austrije i Slovenije sa ukupno 120 miliona stanovnika i više od 200 transplantacijskih središta.

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Umreti za klub

    Na svoju veru, na svoju zemlju,ponosan sam ja,
    za jedan grad na Balkanu,i klub u njemu zivim ja.
    Za te crveno-bele boje, ko je bodrim ja,
    srce svoje i celog sebe Zvezdi dajem ja.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...

  6. #6

    Odgovor: Umreti za klub

    UMRETI ZA KLUB??? MA, DAJTE, MOLIM VAS...
    To su gluposti i svi ovi sto se loze na to, znajte, sigurno ne bi umrli za klub... Oni su samo zesce napaljeni i treba ih razumeti.

  7. #7

    Odgovor: Umreti za klub

    Ubistvo navijača, hapšenje osumnjičenih!

    Još jedna smrt mladića u Srbiji kao posledica ugovorene tuče navijača novosadske Vojvodine i beogradskog Partizana u Futogu!

    U tuči koja se dogodila u ponedeljak uveče oko 23 sata ubijen je Dejan D. (26) iz Futoga, pripadnik navijačke grupe FK Vojvodina i to iz pištolja(!), a drugi S. B. (17-godišnjak) je teško ranjen.

    U tuči je povređen i Milan M. (26) iz Futoga, koga je neko iz protivničkog tabora ugrizao za levi obraz.

    Policija je uhapsila Milana M. iz Futoga i Novosađane Marka C. i Marka N. zbog sumnje da su učestvovali u tuči.

    Televizija Pink javila je da je policija identifikovala osumnjičenog koji je ubio Dejana D., a gotovo istovremeno RTS je javio da je to lice uhapšeno.

    U "Naciolnom dnevniku" televizije Pink rečeno je i da je do sada najmanje pet osoba privedeno zbog sumnji da su učestvovali u tuči

    Načelnik novosadskog Urgentnog centra Zoran Đermanov rekao je da je stabilno zdravstveno stanje mladića operisanog nakon što je teško povređen u tuči navijača u Futogu kod Novog Sada.

    Đermanov je agenciji Beta rekao da operisani mladić ima 17 godina i da je teško ranjen vatrenim oružjem i dodao da je tokom noći sa lakšim povredama primljen još jedan navijač, koji je posle lekarske intervencije pušten kući.

    Istražni sudija Okružnog suda u Novom Sadu Nenad Simović potvrdio je ranije da je iz pištolja ubijen D.D. iz Novog Sada.

    Sukob se dogodio oko 22.30, a neposredno posle jedan od navijača Partizana je izvadio pištolj i usmrtio pristalicu rivalskog kluba. Pored vatrenog oružja, u tuči su korišćeni lanci, šipke, noževi i drugo hladno oružje.

    Istražni sudija je rekao da je u obračunu učestvovala veća grupa mladića, ali da će više podataka biti poznato tokom dana, kada na pustari kraj železničke stanice budu vidljivi tragovi ovog događaja.

    Navijači Vojvodine i Partizana potukli su se i u subotu u Novom Sadu, uoči prvenstvenog duela dve ekipe (1:1), a tada je povređeno šest osoba, od kojih jedna teže. Policija je tada privela oko 30 izgrednika.



    Crna serija ubistava samo zbog ljubavi prema drugom klubu

    U poslednje tri godine u Srbiji (mahom Beogradu) ubijeno je najmanje osam mladih osoba zbog navijačkih strasti. Poslednji tragičan događaj (pre ovog u Futogu) dogodio se, zamislite, pre gotovo tačno godinu dana, na Novom Beogradu kada je na smrt pretučen Dušan Penić samo zbog boje fudbalskog dresa!?

    To se dogodilo 22. aprila 2007. godine. Penić je smrtno pretučen na uglu ulica Goce Delčeva i Palmira Toljatija, posle sukoba u obližnjoj kockarnici "Rojal".

    Crna serija navijački motivisanih ubistava u poslednje tri godine počela je 14. januara 2005. godine u Obrenovcu, kada je jedan 17-godišnjak ubio svog vršnjaka samo zbog toga što je imao navijački šal drugog kluba (!!??)

    Avgusta iste godine ubijen je Bojan Majić, u vozu Beograd-Bar, potom se novo ubistvo dogodilo u Obrenovcu u oktobru, a onda i krajem istog meseca kada je u autobusu na liniji 71 ubijen navijač Bežanije Golub Balević. Na kraju je 2006. godine ubijen Petar Sedlak iz Zemuna, koga je izbo nožem 16-godišnjak!

    Sve žrtve i napadači bili su stari između 17 i 25 godina.

    Aca Radović više ne navija sa Severa. Ubijen je raketom.

    Bojan Majić više ne bodri Voždovac. Ubijen je u vozu.

    Petar Sedlak više ne ide na Jug. Na smrt je izboden nožem...

    Zbog čestih incidenata na stadionima u Srbiji, po uzoru na druge zemlje, pre nekoliko godina donet je Zakon o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama .

    U beogradskom Tužilaštvu, medjutim, nisu zadovoljni svim njegovim rešenjima, a zatraženo je i proširivanje njegovog dometa i van sportskih terena.

    Stariji navijači sa Zvezdinog "Severa" i Partizanovog "Juga" složni su u oceni da nove generacije navijača i ne znaju u stvari šta znači biti navijač. I jedni i drugi su za tuču "na ruke" i osuđuju upotrebu noževa, ubistva navijača. Kažu, međutim, da je teško kontrolisati svakog šta nosi sa sobom u tuču.

    Oni sa dužim navijačkim stažom rećiće vam da su tuče nekada bile "fer" - pesnica je bilo jedino "oružje" i da se nekada "znao red" i poštovao navijački kodeks. Danas je stvar otišla predaleko. Noževi, bokseri, satare, štangle, kamenje, rakete, baklje, pa čak i pištolji potežu se na pripadnike rivalskih navijačkih grupa kao da je reč o obračunu plemena i borbi za opstanak.

    "Klinci su izgubili kompas", rečenica je jednog od starijih navijača Partizana, koji pamti i neka druga, takoreći "romantičnija" vremena.

    ...

    - navijačke poruke sa polufinalne utakmice Kupa Srbije, Crvena zvezda - Partizan, 16.04.

    Navijači Crvene zvezde nisu navijali prvih pola sata utakmice. Oni su istakli tri transparenta: "Dokle više da se ubijamo?", u znak poštovanja prema navijaču Vojvodine Dejanu Dimitrijeviću, ubijenom u navijačkom obračunu u ponedeljak uveče u Futogu.

    Navijači na Severu potom su istakli još jedan transparent: "Nijedan srpski život nije vredan navijačkog rivalstva", što je naišlo na aplauz ostatka stadiona. Potom su izneli i parolu: "Neka je večna slava svim žrtvama navijačkih obračuna".

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  8. #8

    Odgovor: Umreti za klub

    Uhapšen osumnjičeni za ubistvo u Futogu

    Novosadska policija uhapsila je Stevana S. (20) iz Novog Sada, zbog sumnje da je u Futogu, u tuči navijača Vojvodine i Partizana, ubio Dejana Dimitrijevića (27) iz Novog Sada.

    Kako se navodi u saopštenju policije, Stevan S. osumnjičen je i za pokušaj ubistva maloletnog. S. B. (17), koji je teško ranjen u toj tuči.

    Protiv Stevana S. će biti podneta i krivična prijava zbog nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, navodi se u saopštenju.

    Stevanu S. je određen policijski pritvor i biće priveden dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda u Novom Sadu na ispitivanje.

    Policija je saopštila da je u istrazi povodom ubistva Dejana Dimitrijevića uhapsila 21 osobu i odredila im pritvor zbog učestvovanja u tuči i nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih naprava.

    Uhapšeni su iz Novog Sada, Futoga i Stepanovićeva. Samo dva lica iz te grupe starija su od 30 godina, dok su četvorica maloletnici, stari između 15 i 17 godina.

    Ranije je saopšteno da su u sukobu navijača Vojvodine i Partizana 14. aprila, u blizini železničke stanice u Futogu, korišćene šipke i drugo hladno oružje, kao i pištolji.

    Ubijeni Dejan Dimitrijević sahranjen je u četvrtak na Gradskom groblju u Novom Sadu.

    Navijači Crvene zvezde su u sredu, na kup utakmici protiv Partizana, istakli transparente kojima se poziva na prestanak obračuna koji za posledicu imaju gubitak života.

    "Dokle više da se ubijamo?", "Nijedan srpski život nije vredan navijačkog rivalstva" i "Neka je večna slava svim žrtvama navijačkih obračuna", poručile su Zvezdine Delije.

    Ipak, malo je nedostajalo da nekoliko sati pre utakmice padne još neka žrtva, kada su u autobusu gradskog saobraćaja na liniji 18 pijani huligani u Partizanovim dresovima teško povredili Slobodana Babića (41), njegovog trinaestogodišnjeg sina i Slavka Opačića (48 ).

    Kasnije se ispostavilo da su pretučeni takođe navijači Partizana, što još jednom potvrđuje tezu da modernim fudbalskim nasilnicima - koji sebe bez ikakvog prava nazivaju navijačima - nije bitno ni koga napadaju, a ni zbog čega.

    (Beta/MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  9. #9

    Odgovor: Umreti za klub

    LONCE JE BIO MOJ DOBAR DRUG,NAVIJAC PARTIZANA...ISLI SMO NA TEKME ZAJEDNO,KADA JE POCELO ONO SRANJE SA UPRAVOM PRESAO JE DA NAVIJA ZA VOSHU,NAPRAVIO GRUPU INTERVENTNA BRIGADA.....BILI SU OPAKI. POSTO ZIVIM U FUTOGU,LONAC ME JE OBAVESTIO DA SE SPREMA NEKA TUCA I DA IH MOJI GROBARI ZOVU NA CRTU. PROVERENO DA NISU BILI GROBARI VEC SAMO debilcine,JA SAM BIO TAMO I ZNAM DA TO NIJE UCINIO NAVIJAC PARTIZANA...KAKO SVI GOVORITE,RED JE DA SE ZNA ISTINA. POCELA JE TUCA IZMEDJU DVOJICE KOJI SU TO DOGOVORILI,PALI SU U BLATO I OVAJ NAVODNO GROBAR JE OTKINUO ZUBIMA DRUGARU PARCE LICA...KADA JE JAUKNUO SVI SMO SE ZALETELI NA NJIH,CULI SMO PUCANJ,LONAC JE PAO PORED MENE I REKAO U NESTO TESKO DISEM,ONDA SE ZACUO DRUGI PUCANJ,KOJI JE POGODIO DRUGA U VRAT I ONDA SU POCELI DA BEZE....SVE SU NAS POHAPSILI,DVA DANA U CELIJI,ISLI SMO NA POLIGRAF,JA SAM ISAO SA DRUGARIMA SLANINARIMA JER OVI NISU BILI NAVIJACI PARTIZANA,JEDAN JESTE PREPOZNAO SAM MU GLAS U TOM MRAKU....NECU GA IMENOVATI. CEVARA OSTAO ZIV,LONCE UMRO....PODLEGAO POVREDI U GRUDIMA U AMBULANTI U FUTOGU.


    UVEK JE BIO PONOS I OSTACE,NEKA MU JE LAKA CRNA ZEMLJA,GDE GOD VIDITE INTERVENTNA BRIGADA SETITIE SE DEJANA JER JE TO ZASLUZIO!!!!

  10. #10

    Odgovor: Umreti za klub

    u ulici kod masinske skole u novom sadu postavljen je bilbord sa likom lonca dimitrijevica i sa nasom porukom "uvek si bio ponos,to ces i ostati"

  11. #11

    Odgovor: Umreti za klub

    To mi je nacisto bezveze,uredu je voleti klub ali izgubiti zivot zbog njega je odvratno.Mada u tim tucama uvek tj bar skoro uvek nastrada neki ni kriv ni duzan......
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

Slične teme

  1. Kad cu umreti?
    Autor Crazy Angel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 18.03.2012, 19:50
  2. Klub trudnica
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 12.08.2011, 19:56
  3. Omiljeni evropski klub
    Autor Irvas u forumu Navijači
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 08.08.2011, 14:45
  4. Klub paćenica
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 05.07.2010, 10:02
  5. Sta biste radili kad bi znali da cete sutra umreti?
    Autor Painkiller u forumu Spomenar
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 15:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •