Sedeti na dve stolice
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Sedeti na dve stolice

    Svi mi znamo šta znači izraz "sedeti na dve stolice". Iako je varijacija na ovu temu gotovo bezbroj, Vukajlija na svoj način to objašnjava ovako:
    1. paralelna veza
    2. pokvarena dvoličnost
    3. izvlačenje koristi iz obe od suprotstavljenih strana
    4. preterana debljina

    Ali, u ankesu dodaje i ovo:
    1. ljubavni trougao
    2. političari preletači iz crvenog u žuto
    3. deca razvedenih roditelja
    4. zadrigli američki tinejdžeri, zavisnici od brze hrane.

    Bilo kako bilo, retko ko od nas nije bar na kratko u svom životu sedeo na te dve famozne stolice. Bar ja tako mislim, i bez obzira na razlog tome siguran sam da je to jedna jako neprijatna situacija iz koje sam sam ekspresno izlazio čim bih shvatio u čemu se nalazim.

    Međutim, ima i osoba kojima je sedenje na dve stolice gotovo stil života i to im uopšte ne smeta. Naprotiv.

    Da li ste nekada sedeli na dve stolice i kako ste se tada osećali? Šta mislite o ljudima koje srećete u svom okruženju koji prečesto sede na dve stolice?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    koliko vidim,zongliranje te vrste je vrlo isplativo
    osoba A koja to upraznjava
    ima ,izvanredno izbalansiranu zadnjicu
    zadovoljene sve ambicije
    respekt onih koji to ne umeju
    ,,mislim drzati gluteus na 2 stolice
    aj' cik da vidim ko to
    tako lako moze....

  3. #3

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Svi mi znamo šta znači izraz "sedeti na dve stolice". Iako je varijacija na ovu temu gotovo bezbroj, Vukajlija na svoj način to objašnjava ovako:
    1. paralelna veza
    2. pokvarena dvoličnost
    3. izvlačenje koristi iz obe od suprotstavljenih strana
    4. preterana debljina

    Da li ste nekada sedeli na dve stolice i kako ste se tada osećali? Šta mislite o ljudima koje srećete u svom okruženju koji prečesto sede na dve stolice?
    Meni to zongliranje na dve stoliceBljak.
    Da budem pokvarena,dvolicna nisam ja ode te sorte.Volim da skresem u brk.Ne umem da se smeskam i kezim a ko zna sta mislim....
    Izvlacenje koristi ....ni to.To je neko opet ko moze da se smeska ,da laze,maze....pa meni se na licu vidi sve.
    Paralelne veze,ja kad volim volim do koske.Tako da ni to.
    Debela? Nisam bila dosad.Za ubuduce,ne verujem.

    Ko sam ja da osudjujem? Onaj ko sedi na dve stolice,verovatno mora biti neko ko je sposoban da proguta mnogo toga,da pogazi sebe,da se pretvara,glumi,transformise,mora da pamti sta je kome,kad i koliko ispricao.
    Mislim da i za takvu rabotu treba imati kefalo ili samo biti bezobrazanjos nisam utvrdila jer su se mnogi na takav nacin domogli posla,stana,para,fakulteta,polozaja.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  4. #4

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Onaj ko sedi na dve stolice,verovatno mora biti neko ko je sposoban da proguta mnogo toga,da pogazi sebe,da se pretvara,glumi,transformise,mora da pamti sta je kome,kad i koliko ispricao.
    Uh,to mora da oduzima mnogo energije,sem ako neko nije egzibicionista u tom pogledu pa ga loži da stvara komplikovane situacije.

    Ja lično svoju energiju volim da trošim na neke konstruktivnije stvari.Takodje volim da ljudi oko mene znaju na čemu su ,bilo da je posao ,prijateljstvo,roditeljstvo ili ljubav u pitanju.

    Ponekad čovek mora da pripazi kako će se poneti ili izgovoriti neke stvari da ne bi upao u nevolju ali to nije sedenje na dve stolice ,naprotiv to je pametan način da izbegnemo "sedenje na dve stolice".

  5. #5

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Sedenje na dve stolice ( po meni) može da bude nužno zlo, npr u trenutku kada hoćeš nekoga da obrišeš iz života, pa se još ne stekoše "uslovi" ili prevedeno nisi skupio/la jajca da mu istinu kažeš u oči, a može i da predstavlja nečiju naviku, koju praktikuje iz veze u vezu iz odnosa u odnos, tako da u prvom slučaju može, a i ne mora (zavisi od toga koliki je ko malograđanin/puritanac/spreman da vadi trunje iz očiju)biti možda i opravdano, a opasno je samo ako postane model ponašanja, a ako se "omakne" valjda nije, jer onda ne dovodi u pitanje nečije kvalitete kao čoveka.

  6. #6

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Bilo kako bilo, retko ko od nas nije bar na kratko u svom životu sedeo na te dve famozne stolice.


    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    1. paralelna veza
    Znam mnoge koji će pre nego što ustanu sa jedne stolice najpre dobro ošacovati izbor i udobnost raspoloživih (slobodnih) stolica kako bi što pre ponovo guzu (ili nešto drugo) metnuli gde im je lepo. To je način na koji funkcionišu. Mogu da ne razumem, ali nemam prvo da osuđujem.
    Da, bila sam u ovom u pokušaju izbijanja klina klinom. Tačnije, emotivno sam pripadala jednom, fizički drugom.
    Mislim da sam više sebe kaznila ovim.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    2. pokvarena dvoličnost
    Nešto ovu crtu ličnosti ne povezujem sa sedenjem na dve stolice.
    Ovakve ljude pokušavam da eliminišem iz svoje mikro sredine. Suviše su mi beznačajni da bih trošila svoj život i svoje vreme na njih.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    3. izvlačenje koristi iz obe od suprotstavljenih strana
    A ko od nas nije naučio lekciju "gde se dvoje svađaju, treći koristi"? Bilo na strani svađalica ili profitera? A i učili su nas da umiljato jagnje dve ovce sisa.
    I uglavnom svi zaključimo da je bolje biti profiter.
    Ne vidim da ovo mora biti nužno loše. Ko od nas nema prijatelja A sa kojim ga je upoznao prijatelj B, pri čemu, tokom vremena prijatlj A i B su zahladili (ili prekinuli) odnose, a mi ih i dalje imamo za svoje?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    4. preterana debljina
    Zato ja više volim fotelje. Šire su i udobnije.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    2. političari preletači iz crvenog u žuto
    Imam školskog, preletača. I ne gadi mi se. Ne prosipa mi muda za bubrege. Otvoreno kaže da je on profi političar. Menadžeriše pobednicima. Gleda da ne menja baš jako levo u jako desno (šta god da je kod nas levo, a šta desno). Mene ne laže, znamo se. Poštujem to.
    Sad, drugačije bi sigurno bilo da me je pri svakom preletanju ubeđivao da mu je baš to ubeđenje.
    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    3. deca razvedenih roditelja
    Deca razvedenih roditelja (ili deca roditelja u neskladnim brakovima), ukoliko im to roditelji dozvole, imaju tu šansu (a možda je to pre pretnja za njih same), nekad manipulišu, hvataju krivine. Može im se. U svom bračnom (ili ex-bračnom) sukobu, njihovi roditelji stavljaju svoj inat/svađu ispred dobrobiti deteta.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Ne umem..jbg ! A i ne slaže mi se sa "kosturom".
    Nekako sam ubeđenja da ima osoba koje se plaše da će ostati same, osoba koje su uvek "zavisne" i da tim sedenjem "kaparišu" neku "sigurnost".
    Kod sebe...kada primetim prvi znak koji mi ukazuje da mi je neko drugi interesantan, prvi "blic" koji mi osvetli da mislim prečesto na neku drugu osobu, je momenat da sa ranijom saputnicom prekinem. To činim i zbog svog dobra jer sam užasno loš lažov i samo bi upali u agoniju.
    Ali sam spreman i da ostanem sam jer neko moje interesovanje za drugu osobu ne znači i da je ta druga osoba zainteresovana za mene.
    Uostalom...mišljenja sam da razgovor obavljen na vreme i iskreno daje mnogo veće šanse da se niko ne oseti povređenim. To govorim za sebe jer ne volim zablude i iluzije.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Sedeti na dve stolice

    Da, bila sam u ovom u pokušaju izbijanja klina klinom. Tačnije, emotivno sam pripadala jednom, fizički drugom.
    Mislim da sam više sebe kaznila ovim.
    I ja.Bio je grozan osećaj.

Slične teme

  1. Kako srediti plastične stolice?
    Autor silvia u forumu Online savetnik
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.04.2015, 15:36
  2. Od šibe do električne stolice
    Autor Necromancer u forumu Istorija
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 19.08.2010, 23:16
  3. Kako presvući stolice?
    Autor Lady S u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.10.2006, 16:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •