Zivotna osiguranja - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li imate polisu zivotnog, penzionog osiguranja?

Učesnika ankete do sada
30. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da

    11 36.67%
  • ne

    19 63.33%
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Ja redovno plaam Wineru i joş me nisu zajebali
    zapravo joş im se nije ukazala prilika jer za sada samo plaam i ne trazim nişta
    Bitere da ne vidoh tvoj post zaboravio bih ovaj mesec da ga platim ...
    ali ako me zajebu kume od tebe u da trazim pare nazad jer si me ti podsetio
    Ko je za jednu voznjicu

  2. #17

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat mikivs kaže: Pogledaj poruku
    Imam neke informacije,konkretno ,po pitanju reforme penzijonog fonda.
    Kao da penzijoni fond,kao penzijoni fond nece vise postojati i da cemo morati sami da stedimo,ako zelimo,da iole mirno docekamo penziju,upravo kroz polise zivotnog osiguranja,polise privatnog penzijonog osiguranja itd......
    Dali je jos neko cuo nesto o ovome???

    Različite zemlje imaju različite sisteme penzionog osiguranja.

    Generalno, podeljeni su na takozvane stubove. I stub - generacijska solidarnost, II stub, obavezno privatno osiguranje, III stub - dobrovoljno privatno osiguranje.

    Pre par godina pokušali su da nam uvale II stub i taj napad je uspešno odbijen.

    II stub znači odvajanje dela obaveznog doprinosa za PIO za neki od privatnih penzionih fondova koje preporučuje država, ali za njih ne garantuje.


    I stub je inače, sistem generacijske solidarnosti. Oni koji rade izdržavaju one koji ne rade. Puni se iz obaveznih doprinosa svakog zaposlenog. Visina penzije zavisi od visine prijavljene zarade. Za svakog zaposlenog se obračunava godišnji koeficijent (odnos zarada - prosečna zarada na nivou Republike). Na kraju radnog veka izračunava se konačni koeficijent i on određuje visinu penzije.

    III stub govori sam za sebe. Svako ima pravo da uplati bilo kakvo osiguranje gde želi. Slobodan je u izboru i rizik snosi sam.

    Sistemi u kojima postoji II stub - obavezno privatno osiguranje, zasnovani su na principu jednake (minimalne) penzije za sve u okviru I stuba i varijabile iz II stuba i protiv toga se treba svim silama boriti. Već se dešavalo propadanje nekih privatnih penzionih fondova u Evropi i Americi, što nije problem ako se neko dobrovoljno opredeli, ali jeste problem ako vas država obavezuje na to.
    ...

  3. #18

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Ja ima 3 osiguranja kod kuce.I nisam imao problema sa saradnjom,a ni oni samnom(a sto bi )

  4. #19

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Pa vidte ovako, sada sa teskom mukom se odvajamo tih 500 eura godisnje za osiguranje, obzirom da je to veci iznos od mesecne plate.
    Posle nekih 20 godina dobijat cemo neki iznos, proracunat po ugovoru i poslovanju osiguravajuce kuce, ali tada cemo vec debelo biti u Evropi i prosecna plata ce kod nas biti recimo 2000 Eura. E sad, na osnovu nasih 500 Eura godisnje, nece nam vracati ni delic te prosecne plate tada, znaci opet cemo ziveti u bedaku a tih 500 eura cu tada zaraditi ko od sale, cak i kao penzioner.
    Zasto sada da odvajam te teskom mukom stecene pare od sebe?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #20

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    500 eura nije nista placajte kao ja 1500 godisnje to je posao.
    Dve polise mi isticu za 2 godine a ova jedna je moja i poceo sam pre 4

  6. #21

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    500 eura nije nista placajte kao ja 1500 godisnje to je posao.
    Dve polise mi isticu za 2 godine a ova jedna je moja i poceo sam pre 4
    ali chemu?
    zasto?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ali chemu?
    zasto?
    Pa da ti se nesto ne desi padne na glavu,udari auto ppp daleko bilo.Nikad se nezna.Mislim da osiguranje kao osiguranje zivota nije lose a osiguranje kuca,domacinstava i ostalog je bacanje para.
    Pazi,ti ulozis na 10 godina 10 000 eura dobijes posle toga 15 000 i nedaj boze nesto ti se desi dobijes zagarantovanu sumu (10 000) + 10 000 =20 000 eura

  8. #23

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ali chemu?
    zasto?
    ...prosto...da bi ti familija bila obezbedjena...da ne moraju da se snalaze i prezivljavaju u slucaju korisnikove smrti...
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #24

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat zalex kaže: Pogledaj poruku
    Trebalo bi da svako od nas stavi prst na celo i upita se akkvu ce penziju imati i da li ce je uopste imati?
    Zivotna osiguranja su odlicna za stednju, donose solidan prihod. Ja licno imam 2 polise zivotnog osiguranja, jednu Grawe a drugu Uniqa i mislim da je to prava stvar.
    Ako nekoga zanima, dacu mu preporuke.
    Pozdrav
    Citat naocasam kaže: Pogledaj poruku
    Posto sam malo vise upucen u te stvari i radim kao finansijski savetnik iz oblasti osiguranih privatnih penzionih fondova, i reforme penzionog sistema, mogu da vam objasnim sta god da vas zanima. Uglavnom da je osiguranje dobro to stoji, jer da to ne mislim ne bih sebi napravio jedan ovakav program. Koliko je ova stvar dobra, pokazuje i to da su i bankari poceli sebi da prave ovakve programe.
    Занимљиви су ми ови ликови, први пост на форуму, па одма хвале животно осигурање... нуде своју стручну помоћ, имају полисе, а и финансијски су стручњаци па им треба веровати... Ја сам иначе гинеколог аматер

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Ja ima 3 osiguranja kod kuce.I nisam imao problema sa saradnjom,a ni oni samnom(a sto bi )
    Свако ко има испод пет је кеса.

    Но добро, није лоша та ствар, вид штедње, осигурање у случају не дај Боже да ти породица добије нешто кинте ако већ заглавиш... само су ми симпатични ови рекламери осигурања, шта ће људи, боре се, а Бећар... ех Бећар...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #25

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Ne reklamiram ja nikog a posebno osiguravajuce kuce sto bi nisu mi platili kad mi plate reklamiracu ih kako ja znam.Biznis je biznis

  11. #26

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...prosto...da bi ti familija bila obezbedjena...da ne moraju da se snalaze i prezivljavaju u slucaju korisnikove smrti...
    ukoliko sklopis osiguranje samo za slucaj smrti, dobijaju oko 3 do 4000 Eura.
    toliko trose za godinu dana, bez troskova sahrane.

    ukoliko sklopis sa stednjom, onda to vec nije klasicno osiguranje, vec oblik stednje gde moras zadovoljiti odredjene kriterije. no grubim proracunom i onda ce dobiti relativno mali iznos, bar mali u odnosu na cenu njihovih skolovanja i potrebe za zivot. u svakom slucaju obogatit se nece...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #27

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    ukoliko sklopis osiguranje samo za slucaj smrti, dobijaju oko 3 do 4000 Eura.
    toliko trose za godinu dana, bez troskova sahrane.

    ukoliko sklopis sa stednjom, onda to vec nije klasicno osiguranje, vec oblik stednje gde moras zadovoljiti odredjene kriterije. no grubim proracunom i onda ce dobiti relativno mali iznos, bar mali u odnosu na cenu njihovih skolovanja i potrebe za zivot. u svakom slucaju obogatit se nece...
    ...prvo...iznos koji ces dobiti,a to je tkzv suma osiguranja,zavisi prvo,koliko si spreman da placas premiju na godisnjem nivou...drugo...zivotno osiguranje ima stedni karakter plus osiguranje zivota...lepo se navodi u polisi,ko dobija osiguranu sumu u slucaju korisnikove nezgode,odnosno smrti...
    ...za sve ostale informacije,obratite mi se na pp...moja oblast...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #28

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Sve u svemu ako nemas nekog kesa u "slamarici" nemoj ni da se osiguravas jer vec si ugrozen .

  14. #29

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    500 eura nije nista placajte kao ja 1500 godisnje to je posao.
    Dve polise mi isticu za 2 godine a ova jedna je moja i poceo sam pre 4
    Ako ti placas 1500e godisnje, ja sam shabachki vladika. I pre nego sto lupis nesto prvo se informisi. Kad i na koliko si je napravio kad ti vec istice???
    Life is a mystery to be lived,not a problem to be solved.

  15. #30

    Odgovor: Zivotna osiguranja

    Ja imam polisu zivotnog osiguranja vec 4 godine.Sta ja znam nije lose,ja uplacujem 600 eura godisnje ukupno.Kapiram da sam do sada ustekao nekih 2000 eura kada se odbije reduktivna vrednost...
    Hasta Siempre

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ko ne izabere lekara ostaće bez zdravstvenog osiguranja
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.04.2012, 10:52
  2. Socijalno, zdravstveno i ostala osiguranja
    Autor Mish u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 22:45
  3. Savetnik za prodaju osiguranja zivota
    Autor stolar u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2010, 20:03
  4. Zivotna inspiracija
    Autor ZOE u forumu Psihologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 04.05.2009, 19:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •