Ah ta trudnoca...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 34
  1. #1

    Ah ta trudnoca...

    Secate li se?Magicnih 9 meseci...Doduse nije uvek bilo ni lepo ni lako.Pitanje je kroz kakve ste faze raspolozenja prolazile tokom trudnoce?Kakve ste "prohteve" po pitanju hrane u tom dobu imale?

    Sto se mene tice,prvih 3 meseca je proslo sa konstantnom mucninom i .Tih dana sam zivela iskljucivo na semenkama i mineralnoj vodi,to je bilo jedino sto je moj zeludac mogao da svari mada sam non stop bila gladna .Posle toga je naisla faza kada sam trpala u sebe sve sto stignem u neogranicenim kolicinama(nije ni cudo sto sam sa 100 kg otisla u porodiliste ).Onda je naisla faza cokolade,ustvari sve sto je bilo slatko je nestajalo cim se pojavim .A u poslednja 2 meseca nisam mogla ni da zinem ,jela sam jedva jednom u toku dana nestrpljivo iscekujuci porodjaj i mog .
    Sto se sa druge strane tice,faze raspolozenja u kojima sam bila tesko da se mogu opisati .Pocevsi od koje je znalo da potraje danima do histericnog i cega sve ne .Kazu da je to normalno(ili se ja samo tom konstatacijom tesim)...

    Hajde da vas cujem,kakva su vasa iskustva iz ovog perioda?
    Poruku je izmenio makilli, 27.01.2007 u 21:14
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Meni je trudnoća baš fino protekla. Mislim, bez mučnina, lekova, ležanja i ostalog što može da te snađe ako ne protiče baš glatko. Povratila sam ukupno četiri puta, i to čini mi se na svakom ulasku u novi mesec dok beba nije oživela. Sećam se samo da je svaki put bilo posle doručka i da sam onako rigajući nad wc šoljom govorila sama sebi "Tako ti i treba gusko, sledeći put žvaći bolje" dok mi je paradajz izlazio na nos. Simpatični momenti, da.

    Inače, taj paradajz mi je obeležio trudnoću Sećam se jednog jutra otvaram frižider i vidim da je moja kaseta za paradajz prazna Zatvorim onaj frižider i sednem dole i krenem da plačem dok nisam probudila ostale sa "Buuuhuuuhuuuuuuuuu kako vam nije žao da pojedete paradaaaaaaajz mojoj bebiiiiiiiiiiiiii " Da, zbog te epizode me zajebavaju i dan danas, ali sam se i ja nakon pola sata smejala sama sebi. Može se reći da sam bila turbo osetljiva na momente. I veoma gladna

    Nisam se nešto prenemagala, nisam ni inače takva, niti sam koristila to moje stanje u bilo kom smislu. Zvrndala sam i izlazila, igrala flipere u kafiću kod drugarice, razvaljivala muške u "riziku", odgledala sve što se tada davalo u pozorištu i u bioskopima od 6, 8, i 10h itd, čitala...

    Apstinirala.

    Nerviralo me što ne mogu normalno da namažem nokte na nogama od stomaka, već sam morala da se dovijam i istražim nove tehnike. Neke od njih primenjujem i danas, jer se ispostavilo da su bolje

    Uživala sam u svakom javljanju mog podstanara, gde god da mi se javi. Volela sam čak i kad me udari tamo negde u leđa.

    Još jedan "onaj" momenat se desio na ultrazvuku. Skupili se studenti, gledaju kako moja beba ima lep nosić, a ja u plač. Ne mogu da se sastavim.

    - Pa što plačeš, sa bebom je sve u redu, evo vidi kako odmara i uživa...
    - Ali, alialiali buhuhuhuuuuuuuuu ona je tako sama tamooooooooooo
    ( kao da je negde kod njih u monitoru, a ne kod mene... but, svejedno )

    Čim sam saznala da sam u drugom stanju, tog istog dana kada sam uradila test, otišla sam u knjižaru i kupila jedan lep rokovnik. Želela sam i bebi da kažem koliko se radujem, a nisam mogla da smislim bolji način, a da to ne ispari negde... tek tako. Od tog dana sam počela da pišem taj dnevnik, i tako sam sa svojom bebom razgovarala. Znaće šta se sve dešavalo dok je plutao u meni. Znaće da nije tamo bio sam. Pišem ga i danas. U njemu su zabeleženi svi oni važni momenti, svi zubići, sva njegova razmišljanja, pisma Deda Mrazu, sve one provale i rečenice koje nisam htela ni pod razno da zaboravimo, sve ono što imam da mu poručim i što će mu sutra možda pomoći da postane bolji čovek ili da bar ne krene pogrešnim putem. Tu će biti sve one ludorije koje će praviti u pubertetu, sve njegove ljubavi za koje ću znati i sve ono što smo zajedno preživljavali. Pisaću je dok ne napuni 18, nadam se. On za to ne zna, ali dobiće je za punoletstvo

    Ne čitam ono što sam napisala, jer ne mogu, raspekmezim se. Uvek okrenem novi list i samo nastavim dalje.

    Orianu Fallaci sam otkrila kad se već rodio i nije mi poslužila kao inspiracija

    E da, Mali Od Hladnog Oružja ne voli paradajz.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Ma normalno,kao svaka trudnica prvih dva tri meseca muke ali nisam povratila,u stvari samo mi je bilo muke kad sam ujutro htela da zapalim uz kafu,nijedan od mojih vestica nije htela da pusim ali ja sacekala malo pa kad mi prosla muka sa prvom sam jela puno cokolade,a sa drugom,hm,pa ovde jela sta sam imala ali eto lepe i zdrave su moje curice
    No me toques

  4. #4

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Mojih devet meseci su prosli odlicno.
    Prva dva tri meseca, naravno, mucnine ali povratila sam samo dva puta. I to zato sto sam se najela kikirikija, napolitanki, jagoda i pila sok od borovnice. Organizam je to trazio. Bilo mi je toliko muka da na sta god pomislim od hrane, gadi mi se. Sednem ispred frizidera i gledam po pola sata sta da uzmem. Jednom sam sela u auto i odvozala se na Palic da bih kupila tamo pljeskavicu, jer- jel'te bas mi se ta pljeskavica jela.
    Kada je to proslo sve je bilo super. Sreca je pa nisam morala da lezim, nije bilo nikakvih komplikacija. Lutala sam stalno negde. Jedino sam se pred kraj ulenjila pa nisam nigde mrdala bez auta.
    Isla sam na vezbe za trudnice koje preporucujem svima. Ne toliko zbog vezbi, nego sto ti sve lepo objasne. Sta, kako, kad, gde... Cak smo i isli u bolnicu da vidimo kako izgleda porodjajna sala, pretporodjajna. Imala sam jako losu sliku o porodilistu, o bolnici uopste a kad sam videla, skoro pa se odusevila. I da, disanje koje ti pokazu na vezbama, mozda tada izgleda glupavo ali mnooogo pomaze.

    Nikad necu zaboraviti ono prvo lupkanje mog malise i izraz lica na dragom kada je i on osetio. Legnem, stavim ruke na stomak i uzivam. Dobro, pred sam kraj vec, ono su bile i moguce i nemoguce egzibicije. Lezim, i odjednom se stvori pet dzombi na stomaku koje se mrdaju svaka za sebe i svaka na svoju stranu. Kao da je neki mali alien unutra. Sve u svemu, predivan je osecaj. I ne moze se opisati.

    Lep period zivota i nadam se da ce mi sve (koliko god ih bude) trudnoce tako lepo i lako proci.

  5. #5

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    ...moje dve trudnoće su uglavnom prošle u kupovanju munch melowa bivšoj ženi....

  6. #6

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Mojih 9 meseci - prvi put:
    Pitala sam se zasto se muka u trudnoci zove jutarnja mucnina, kad je meni bilo muka 24 sata dnevno. Bljuckala sam cim osetim neki jaci miris, a o hrani ni da ne pricam.
    Moj organizam je jedva prihvatao i vodu, a kamoli nesto drugo. U 7.mesecu sam provela 12 dana u bolnici, primala sam infuziju, zaustavljali su mi kontrakcije i bas sam se namucila. Do kraja trudnoce sam morala da lezim, jer cim bih ustala stomak bi mi se zgrcio i dobila bih bolove. Porodjaj je prosao bez problema, doduse malo ranije i uz malu epiziotomiju, ali sve se brzo zavrsilo.

    Mojih 9 meseci -drugi put:
    Nisam ni osetila da sam trudna. Nije bilo mucnine, bolova, komplikacija...ma nista!
    Jedino sam jela kao provaljena. Ugojila sam se preko 30 kg, tako da sam jedno vreme mislila da mi je lakse da se kotrljam nego da hodam.
    Bas sam bila smesna.
    Porodjaj prosao kao i prvi. Brzo i uz epiziotomiju.

    Kad je bila vizita posle porodjaja pitao me doktor da li cu jos radjati. Rekla sam mu :"Ne'š mi više ni šliku vidjet!"
    A sad, mislim da bih ponovo mogla.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  7. #7

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Shto se ja plashim trudnotje i porodjaja.... pa to je straaaaaashnoooooo
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Ah ta trudnoca...



    sad sam u petom mesecu trudnoce i jos uvek redovno, svaki dan povracam. ali osim toga sve je super i uzivam u trudnoci. volim svaki trenutak.

    ali imam manji problem. juce sam dobila telegram iz nacionalne sluzbe za zaposljavanje, da se sutra javim na razgovor o zaposlenju. pre 15-tak dana sam htela da se odjavim, ali mi je lik na salteru odbio, jer je to komplikovano. a sad me zovu na razgovor. ja bih volela da radim, ali me garantovano nece primiti kad mi vide tibu!!!

    ima li ko savet?

    puno pozdrava svima.


  9. #9

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Lako je davati savete... Malo ćemo da ''odemo'' i u off topic ...
    Zašto ne bi otišla? Pogledaj šta ti nude... i odluči...
    Nemaš šta da izgubiš...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Hmmm... moja trudnoća . Trenutno sam u 12 nedelji, dakle sad ću puna tri meseca, i osećam se, bez imalo preterivanja, kao da sam bolesna. Boli me glava, muka mi je, ništa mi nije ukusno što pojedem (odnosno, skoro ništa - voće recimo, obožavam), spava mi se po ceo dan... Zasad se nisam ugojila, a nemam ni od čega da se ugojim pošto (nažalost) jedem manje nego kad nisam bila trudna (čak mi više ni slatkiši nisu ono što su bili, a bili su mi otprilike opsesija ). Čekam da uđem sad u četvrti mesec i da vidim da li će se nešto popraviti stanje, mada kako mi se čini - odoh ja uskoro na trudničko .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  11. #11

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Citat Mopiell kaže: Pogledaj poruku

    sad sam u petom mesecu trudnoce i jos uvek redovno, svaki dan povracam. ali osim toga sve je super i uzivam u trudnoci. volim svaki trenutak.

    ali imam manji problem. juce sam dobila telegram iz nacionalne sluzbe za zaposljavanje, da se sutra javim na razgovor o zaposlenju. pre 15-tak dana sam htela da se odjavim, ali mi je lik na salteru odbio, jer je to komplikovano. a sad me zovu na razgovor. ja bih volela da radim, ali me garantovano nece primiti kad mi vide tibu!!!

    ima li ko savet?

    puno pozdrava svima.

    probaj da uvueş stomak za vreme razgovora
    Pa idi bre şta ekaş ... vidi şta nude pa se vrati kui i posle reci da ti je bitnije dete od tog posla !
    Ko je za jednu voznjicu

  12. #12

    02 Ah ta trudnoca...

    Citat Tigerlily kaže: Pogledaj poruku
    Hmmm... moja trudnoća . osećam se, bez imalo preterivanja, kao da sam bolesna. Boli me glava, muka mi je, ništa mi nije ukusno što pojedem (odnosno, skoro ništa - voće recimo, obožavam), spava mi se po ceo dan... Zasad se nisam ugojila, a nemam ni od čega da se ugojim pošto (nažalost) jedem manje nego kad nisam bila trudna.
    ..6 tjedan ..
    ..osecam se slicno kao tigerlily..
    ..najgore mi je kad sam u gradu i kad prolazim pored nekog restaurant-a..
    ..osecam da bi dzigarice mislim na svoje ..
    ..nekoliko dana mi bude bolje pa opet jovo nanovo..
    ..nadam se ipak da ce biti bolje..
    ..jednog lepog dana ..

  13. #13

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Citat Crazy Angel kaže: Pogledaj poruku


    ..6 tjedan ..
    ..osecam se slicno kao tigerlily..
    ..najgore mi je kad sam u gradu i kad prolazim pored nekog restaurant-a..
    ..osecam da bi dzigarice mislim na svoje ..
    ..nekoliko dana mi bude bolje pa opet jovo nanovo..
    ..nadam se ipak da ce biti bolje..
    ..jednog lepog dana ..


    Bice bolje samo ne jauci to pogorsava situaciju jos ako imas podrsku to ce brzo proci
    u svakom zlu ima nesto dobra

  14. #14

    02 Ah ta trudnoca...

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    Bice bolje samo ne jauci to pogorsava situaciju jos ako imas podrsku to ce brzo proci
    ..ko jauce bre ..
    ..bas bi volela da vidim kako bi bilo tebi da povracas svako jutro ..
    ..imam podrsku od supruga i familije a ovde na forumu od moje gogili ..
    ..tebi ipak hvala od sto brines za mene ..

  15. #15

    Odgovor: Ah ta trudnoca...

    Ja nisam svoju trudnocu uopste osetila.

    Pitala sam svog ginekologa zasto ja ne povracam, a covek kaze "nije sve u hormonima, ima nesto i u glavi!"

    Puno pozitivnog razmisljanja dobrog raspolozenja i neko s kim mozete sve to podeliti

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Neplanirana trudnoca
    Autor Lillith u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 30.07.2012, 23:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •