Secate li se? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31

    14 Odgovor: Secate li se?

    Nisam često dobijala batine, ali one koje sam dobila - pamtim... Jednom prilokom sam bila kod komšije (mog sadašnjeg kuma ) , koji je imao projektor... tako da smo gledali crtaće kada god nam se prohte... jedno veče sam preterala... ( ah ta '' pepeljuga '' ) i nisam htela da idem kući... tačnije rekla sam: '' neću '' .. te reči nije smelo da bude u mom rečniku ... kao i '' ne mogu '' ... posle istorijskog '' neću '' dobila sam takve batine - ili je to meni tada tako delovalo... da se orila cela zgrada, od mog vrištanja ...

    Lakše sam podnosila batine nego prekorne poglede mojih roditelja...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #32

    Odgovor: Secate li se?

    Posto nas je troje, a ja najmladja, retko sam dobijala batine....najvise ih je dobio srednji brat (jadnicak), i kada je bio kriv i kada nije

    Secam se da me je tata samo jednom udario, i to sam dobila samarcinu od koje mi je obraz brideo danima....
    Situacija je bila sledeca:

    Dodjem uvece iz skole, gladna...
    Bacim pogled na sporet, i tamo me ceka paprikas....
    Kakve su ovo pomije?! Necu ja to da jedem!!!
    Pljas....
    Tata se zatekao pored mene
    Inace u tom periodu sam bila nesnosna, pa je to verovatno bila kulminacija...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  3. #33

    Odgovor: Secate li se?

    Posto sam bila uvek svojeglava,i strasno hiperaktivna,cesto se dogadjalo da me mama malo istuce s vremena,na vremeOd tate sam dobila batine dva puta,ali sam ih dobro upamtilaPrvi put,zato sto sam samo opsovala komsiju i rekla mu da je gej tj p...r.Kada me je pitao,da li ja znam sta to znaci,ja nisam znala tada i onda me je istukaoObrukala sam gaDrugi put je bilo,kada sam sa mojim drugarom,koji je ziveo u ulazu do mene,pobegla od kuce,kao veliki smo.Trazili su nas ceo dan,i na kraju nas je nasla moja tetka u telefonskoj govornici.Kada smo se priblizili zgradi,uveliko je ceo komsiluk bio na okupu,i zabrinuto su komentarisaliA ja kada sam videla tatu,kiselo sam se osmehnula,ali znala sam sta mi predstoji.Te batine cu pamtiti zauvek,a i moj drug sigurno

  4. #34

    Odgovor: Secate li se?

    kad sam pobačala sve knjige i sveske iz školske torbe u komšijsku septičku jamu iz revolta, jer mi je bilo dozlogrdilo da cecam sa sobom tako tešku torbu, a i da učim onoliko koliko me majka ćerala i 2 mjeseca lagala majku da su mi kod učiteljice sveske da bi ona učila druge đake...
    a onda me prošpijala sestra da je viđela nekakve knjige porazbačene u rupu preko puta nas...
    kad me majka dofatila..olešila me od batina..utukla me ka' maćeha...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #35

    Odgovor: Secate li se?

    Uh, sećam se tih prvih batina..imala sam nepunih pet i pobegla sam od kuće, iskoristivši priliku kad je mama skoknula do prodavnice..ali baš pobegla jer mama nije htela da me pusti da se klikeram, čak sam i neke stvari ponela u nekoj pocepanoj kesi..otišla sam čak na drugi kraj grada, preko pruge..tu me neka baka presrela, odvela u svoju kuću i pozvala miliciju..a ja sam se čak dosetila da se pravim da ne znam da pričam, da me ne bi ispitivala..

    Guza mi je posle toga bila modra danima, ali više nisam bežala od kuće..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  6. #36

    Odgovor: Secate li se?

    Ja se ne secam da sam ikada u zivotu dobila batine
    Ali, moja ma je imala drugaciju metodu
    Posadi me preko puta nje i onda islo 3 sata "ispiranje" mozga
    Sagledavanje svih aspekata mojih "grehova" i gresaka, vise tacke vidjenja jedne te iste situacije...od uvertire preko kulminacije sa zakljuckom (koji sam ja morala da donesem)...zato mi danas tesko pada kada na jednostavna pitanja treba da dam jednostavne odgovore (tipa DA ili NE ).
    Cesto sam u sebi u tim momentima pomisljala "Ma bolje da me istukla pa da idem da se Sigram"
    Volim svoju mamu
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #37

    Odgovor: Secate li se?

    Mene moji nisu tukli...tata je sestru par puta izlemao dok sam ja bila jako mala, mama je presijekla to, i od tada nikada.
    Mama je dok sam odrastala bila poznata sa tajnom borilačkom vještinom "mahanje kuhinjskom krpom i zastrašivanje protivnika" ...ali je nikada nije upotrebljavala.

    Držala je jedno vrijeme štap na kuhinjskim elementima, da pucne ako zatreba...ja se umilim zamolim "samo" da vidim štap, neću ništa s njim...mama skine, da mi ga..ja ga izlomim na komadiće, i tako par puta (umiljata sam ) ...dok mami nije dozlogrdilo da silazi po novi štap.

    Onda se desila jedna posjeta baki...tata rastavljao auto u jednom dvorištu...ja išla da gledim živinu u drugom, sestra kao priljepak za mnom išla...očito mi nije odgovaralo jer sam je zveknula bičem iz sve snage...tata nije prisustvovao bičevanju ali je po sestrinom plaču zaključio ko je krivac...idući prema ljetnoj kuhinji sam dobila lansiranje u vazduh zamahom u dupe . Baš me boljelo, guza se crvenila, ja sam plakala...mama mi oblogu stavljala. Poslije toga, više me niko nikada od njih dvoje nije udario.
    Obzirom koliko sam ja nestašna bila, dobro sam prošla.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #38

    Odgovor: Secate li se?

    Dobijala sam batine kao dete, a razlog je najcesce bio to sto smo se brat i ja stalno tabali ..... i tako - malo sa njim, malo od njega, malo od mame............. a ja "mila maca".

    Elem, ostalo mi u secanju:
    Leta smo uglavnom provodili na vikendici kraj Dunava..... pochne raspust -roditelji nas odvedu........... i vrate se kad pochne skolska godina
    ( saaalim se ).
    Roditelji u poslu oko vocnjaka, mi u igrarijama - pravi mali divljaci. Negde pred veche, pre mraka i navale komaraca, morali smo da obavimo sve "higijenske radnje" (pranje u lavoru i tako to...). Brat.... (ljubi ga majka), dobro dete - sve obavio na vreme............ a obavila sam i ja - jedino se zeznem i odem OPET u prashinu.
    Chujem mamu kako urla ........ jasno mi STA mi sleduje........ a ja udri u trk ( tata je bio kod nekog prijatelja, negde oko kilometar udaljen). Smislila sam da samo on moze da me spasi od batina. .................. TRCHIM JA - okrenem se da vidim gde je mama, da li je posla za mnom......... kad ona uzela bicikli !!!!!!!! ........ OOOOO - trchala sam kao da mi je sam djavo za petama .
    Stignem "nekako" do one vikendice - vristim - da me tata lepo chuje .......... on dotrcha..... ja mu brzo pricham (moram da preteknem mamu - ko zna sta bi ona isprichala) - a ona: baci onaj siroti bicikli, ubere jednu shibu.............. i pita tatu:"Hoces li ti ili ja?"

    Nije me tata spasio................. a batina se toliko ni ne secam - koliko mi je i posle ovoliko vremena ostala urezana slika mame - kako vergla onaj bicikli, a ja trchim maraton .....

  9. #39

    Odgovor: Secate li se?

    Batine, bilo ih je ne kazem da nije, ali jedne pamtim posebno........moja pokojna baka (Bog da joj dusu prosti), dusa jedna od zene, cuvala je nas cetvoro unucadi...........nesmajnici, kad se samo setim sta smo sve radili ali to je vec neka druga prica......Ja najstarija, sestra i dva brata.......kupimo cigare, umalo ne zapalimo kucu, da bude jos crnje i gore okrivimo komsiju.........kad se pravi krivac otkrio e to su bile batine.....pravedna zena bila, olesela nas svo cetvoro i to kako.....

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •