Secate li se?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39
  1. #1

    Secate li se?

    Verovatno ste dobijali batine kad ste bili mali ,i ja sam ...Secate li se nekih posebno?Ja pamtim one koje sam dobila kada sam stravicno slagala mamu u vezi nekih veoma bitnih stvari ,i sad me prolazi jeza od njih ...Sve ostale i nisu bile tako strasne,vise su bile smesne nego bolne .Kakva su vasa iskustva?
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Secate li se?

    Oh,mene stalno su izlupali,bila kriva ili ne,ali nije mi bas drago da se setim nekih,jednom sam dobila batine jer nisam htela da pojedem zelen iz supe
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Secate li se?

    joj, joj, joj.....
    Boli samo kad se setim... ne znam zasto sam ih dobijala kad sam bila zlatna Da, da kako da ne! Uglavnom je bilo zbog nespremanja sobe, tuce sa bracom, laganja... i dobijala sam ih i kaisevima i varjacama, tek po koji samar.

    Al' secam se dobro jednog samara od tate, kada sam se rasekla nozem-i to doooobro zakinula prst,ja placem a on meni- pljus! Samar! Verovatno samo hteo da mi skrene paznju.

  4. #4

    Odgovor: Secate li se?

    Heheh... secam se kada sam bio mali, zapalio sam celu livadu koja je bila ogromna, dolazili su vatrogasci i policija. Tek nekoliko meseci kasnije sam priznao, i kad me je otac dovatio saka Medjutim kako sam rastao sve sam bio bolji a i kad nesto pogresim, tad je bilo kasno, bio sam previsok za bilo koje batine znaci vec peti razred sam bio visi od roditelja...

  5. #5

    Odgovor: Secate li se?

    Secam se jednih "batina" od mame, ali se ne secam razloga. Ajde, secam se, al' me sramota da kazem.
    Tata je bio strasno ljut na mene i bas je zapenio, vec je i bio digao ruku (tj. lopatu od ruke) na mene, kad me je mama brzo odvukla u sobu i rekla da ce ona resiti problem.
    Izvadila je kais iz ormana i tako jako pocela da me "lema", ali po krevetu, duseku, ormanu... Ja gledam jel zena normalna, udara po krevetu i jos i vice:"sram te bilo! kako si to mogla da uradis?!"
    Ali eto, spasila me od tatine ruke lopate, koja bi me, pa ja mislim samo jednim udarcem, probila kroz beton.

  6. #6

    Odgovor: Secate li se?

    ja nikad nisam dobila batine
    ne zato shto sam bila zlatno dete,vec shto moji nisu batine izabrali kao metodu da me dovedu u red...
    nisu me ni kaznjavali time da mi ne daju vecher, ni da ne smem da izadjem napolje...
    nego mi je mama satima drzala slovo

    da me pitala...izabrala bih batine
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  7. #7

    Odgovor: Secate li se?

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    ja nikad nisam dobila batine
    ne zato shto sam bila zlatno dete,vec shto moji nisu batine izabrali kao metodu da me dovedu u red...
    nisu me ni kaznjavali time da mi ne daju vecher, ni da ne smem da izadjem napolje...
    nego mi je mama satima drzala slovo

    da me pitala...izabrala bih batine
    jao sto mi je ovo poznato...

    kolko sam samo puta rekla tati...batina je iz raja izashla ...

    mama je druga prica,ta se nije libila da me pljusne,pa mi posle tri sata drobi...
    a ja ...

    Ubica mekog srca.

  8. #8

    Odgovor: Secate li se?

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    ja nikad nisam dobila batine
    ne zato shto sam bila zlatno dete,vec shto moji nisu batine izabrali kao metodu da me dovedu u red...
    nisu me ni kaznjavali time da mi ne daju vecher, ni da ne smem da izadjem napolje...
    nego mi je mama satima drzala slovo

    da me pitala...izabrala bih batine
    Koliko god da se zamislim ni ja se ne mogu setit nekih batina
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  9. #9

    Odgovor: Secate li se?

    istukli su me samo dva puta u zivotu. jednu fljisku mi je tata priljepio kad sam imala oko 3-4 godine, ali se sjecam da nije jako, samo je ja nisam ni očekivala, pa sam se više prepala, nego što me bolilo. a druge velike batine sam dobila dok sam išla u osnovnu školu, jer sam umjesto da iz škole idem odmah kući, otišla 4-5 sati da se sa drugaricom frćkam po pruzi. batine su bile one klasične: sa drvenom kuhačom po dupetu.
    nattydread is coming to dinner

  10. #10

    Odgovor: Secate li se?

    Ma naravno da smo dobijali batine ,brat i ja , bili smo bas nestasna deca.
    Mama nas je tukla sa japankom svaki cas i terala u cosak,dok se neizvinemo i obecamo da necemo vise gresiti,ali avaj kratko je to bilo...
    Ali jedne cu pamtiti ceo zivot.Bilo je to u osnovnoj skoli, nesecam se koji razred,drugarica i ja htele da isprobamo kafu i cigare.Mal kucu nismo upalile. E tu naisao moj otac,onako s posla, i ima sta da vidi,njegova miljenica sa cigarom u jednoj a kafom u drugoj ruci.Dzaba je bilo sto sam ja negirala sve to , al dokaz je dokaz.Tako me je istukao da nisam mogla da sedim
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  11. #11

    Odgovor: Secate li se?

    Uh mene je tata baš tukao...i to uglavnom zbog jedne iste stvari...Laganje...Uvek sam mislila ako "donesem" neku lošu vest kuci da cu dobiti batine ili mrki pogled pa želeci to da izbegnem slažem ili precutim...naravno batine su bile neminovne...

  12. #12

    Odgovor: Secate li se?

    Ljudi, samo sam ja ovde izrod...
    samo sam ja dobijala batine zbog govorenja istine! (mozda prechestog, ali chovek protiv sebe ne moze)
    Majka me je tukla relativno chesto iz idiotskih razloga, chesto nisam bila kriva, ali nisam nikad mogla da pretjitim neke stvari.....
    Otac par puta... kad ga bash izbacim iz takta....
    Setjam da smo se neshto zestoko raspravljali i on me odari nekoliko puta, a ja ga onako cinichno pogledam u ochi i kazem : "I, shta si ovime postigao!? Nisi me ubedio da su u pravu!"
    Nasmejem mu se u facu, okrenem se i odem.....

    Bio je totalno porazen i vishe nije ni pokushavao da me tako ubedjuje u neshto.

    Stvarno nisam bila problematichno dete i nisam pravila neke ispade.
    Jedini moj greh je bio dugachak jezik.... A nikad nisam lagala shto je najzeshtje od svega.

    I zato ne prashtam batine koje sam dobila. Nisam ih zasluzila!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  13. #13

    Odgovor: Secate li se?

    mene nikad nisu tukli kao malu... oduvek sam se ponashala kao mala princeza


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  14. #14

    Odgovor: Secate li se?

    Dobijala sam batine kao dete, ne neke strašne traumatične, ali ih je bilo. Zaboravila ih sve, znam da sam uvek pokušavala da pobegnem i da me je mama uvek sitzala (e taj osećaj pamtim, kada bi me uhvatila za ruku, a ja se pravila blesava kao ne znam što se mi tu vijamo), kao što rekoh, zaboravila ih sve.

    Ono što nisam zaboravila jeste moj najdraži stric koji je bio momak kada sam ja bila klinče i koji je na meni isprobavao to koliki je šmeker bio sa onim čuvenim situacijama, "dođi da popričamo" i "hajde sada ti meni objasni što si to uradila, čim mi objasniš možeš da ideš"

    I nisam zaboravila jedne batine koje sam dobila od devojčice iz komšiluka, igrale smo se kod mene u dvorištu, posvađale se, ona krenula kući, ja zatvorila kapiju za njom i počela da dobacujem, srimovala sam neku pesmicu u kojoj je bilo njeno ime i koja nije bila baš simpatična, tako ja pevala i stajala (po mom naivnom mišljenju na sigurnoj strani), ali komšinčica se mudro vratila par koraka unazad, dohvatila neki štap sa zemlje i tako me junački opaučila po prstima kojima sam se držala za famoznu kapiju da su mi ruke posle toga bridele nekoliko dana... Nisam više zezala drugu decu, nikada...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #15

    Odgovor: Secate li se?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Nisam često dobijala batine, ali one koje sam dobila - pamtim... Jednom prilokom sam bila kod komšije (mog sadašnjeg kuma ) , koji je imao projektor... tako da smo gledali crtaće kada god nam se prohte... jedno veče sam preterala... ( ah ta '' pepeljuga '' ) i nisam htela da idem kući... tačnije rekla sam: '' neću '' .. te reči nije smelo da bude u mom rečniku ... kao i '' ne mogu '' ... posle istorijskog '' neću '' dobila sam takve batine - ili je to meni tada tako delovalo... da se orila cela zgrada, od mog vrištanja ...

    Lakše sam podnosila batine nego prekorne poglede mojih roditelja...
    pitau te neşto ali ne smeş da mi kazeş -neu-
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •