35. Fest
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3

Tema: 35. Fest

  1. #1

    01 35. Fest

    U utorak, 23. februara u Sava centru biće otvoren 35. Beogradski medjunarodni filmski festival FEST, premijerom filma "Klopka" Srdana Golubovića. Slogan ovogodišnjeg FEST-a je "Da li si kadar za FEST?".
    Ove godine biće prikazano oko osamdeset filmskih ostvarenja a projekcije će biti u salama Sava centra, Dvorane kulturnog centra, Doma omladine i Muzeja kinoteke. Najavljena su skoro sva ostvarenja koja su obeležila nekoliko proteklih meseci, medju njima Vratiti se Pedra Almodovara, Pisma sa Ivo Džime Klinta Istvuda, Gojine utvare Miloša Formana, Marija Antoaneta Sofije Kopole. U okviru glavnog programa premijerno će biti prikazan i novi film Miloša Radivojevića Odbačen sa Svetozarom Cvetkovićem u glavnoj ulozi.

    Da li ste do sada imali prilike da posetite FEST? Jeste li već isplanirali da nešto odgledate? Možda ste neke od filmova koji će se prikazivati ove godine već ogledali, pa ne bi bilo loše da ih preporučite i ostalima...

    Ja sam ga posećivala svake godine, u periodu dok sam živela u Beogradu, ali ću ga ove godine, na žalost, propustiti. Kako stvari stoje kod vas?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: 35. Fest

    Na FEST-u će premijerno biti prikazani filmovi nekih od najznačajnijih svetskih autora: "Vrati se" ("Volver") Pedra Almodovara (Pedro Almodovar), "Šef nad šefovima" ("Direktoren for det hele") Larsa Fon Trira (Lars Von Trier), "Kraljica" ("The Queen") Stivena Frirsa (Stephen Frears), "Gojine utvare" ("Goya's ghost") Miloša Formana (Milosh Forman), "Vavilon" ("Babel") Alehadra Gonzalesa Inaritua (Alejandro Gonzalez Inarritu), "Provalnik" ("Breaking and entering") Entonija Mingele (Anthony Minghella), "Marija Antoaneta" ("Marie Antoinette") Sofije Kopole (Sofia Coppola), "Svetla u sumraku" ("Laitakaupungin valot") Akija Kaurismakija (Aki Kaurismaki), "Mrtva priroda" ("Sanxia haoren") Đi Žang Kea (Zhang Ke Jia), "Poslednji kralj Škotske" ("The Last King Of Scotland") Kevina Mekdonalda (Kevin Macdonald), "Kajman" ("Il Caimano") Nanija Moretija (Nanni Moretti), "Put za Gvantanamo" ("The road to Guantanamo") Majkla Vinterbotoma (Michael Winterbottom), "Hollywoodland" Alena Kultera (Allen Coulter), "Nacija brze hrane" ("Fast Food Nation") Ričarda Linklatera (Richard Linklater), "Apokalipto" ("Apocalypto") Mela Gibsona (Mel Gibson), "Zastave naših očeva" ("Flags of our Fathers") Klinta Istvuda (Clint Eastwood), "Uhvati vatru" ("Catch a fire") Filipa Nojsa (Phillip Noyce), "Mala Mis Sanšajn" ("Little Miss Sunshine") Džonatana Dejtona (Jonathan Dayton), "Kletva 2" ("The Grudge 2") Takašija Šimicua (Takashi Shimizu), "Crna knjiga" ("Zvarfboek") Pola Verhovena (Paul Verhoeven), kao i poslednji film nedavno preminulog velikana Roberta Altmana.
    Prodaja ulaznica počinje 1. februara na svim blagajnama dvorana u kojima se Festival održava i Bilet servisu. Cena ulaznica za reprizne termine biće 150 dinara, dok će se ulaznice za premijere i gala premijere prodavati po ceni od 200 i 250 dinara. Kompleti ulaznica po terminskim linijama s popustom od deset odsto biće u prodaji od 1. do 7. februara.
    Zvanična prezentacija FEST-a 2007

    Odgledala sam već Little Miss Sunshine i to je film koji bih preporučila. Baš mi se dopao. Ne znam da li ću ići na fest. Može da se desi
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  3. #3

    Odgovor: 35. Fest

    Eeee to je jedna od stvari koja mi užasno nedostaje. Nisam ga propuštala odkad mogu da se setim, 95-te (ili 96-te) sam čak i radila na festu i imal tu čast da upoznam Terry Jones-a. Najslađe bi mi bilo da biram filmove nasumice, na osnovu naslova i kratkog opisa, obično bih gledala nešto što nije mnogo reklamirano i što ne bih imala šansu posle da gledam u bioskopima. Sada već treća godina bez fest-a, svaki put krenem da planiram šta i gde i onda se setim gde sam. Mnogo mi je značio taj festival, nekad je baš imao dušu, poslednjih godina se pretvorio u sajam mode i pomalo malograđanštine, mada, poenta jeste u gledanju dobrih filmova, a ti ljudi su znali da donesu dobre filmove u Beograd, ... Ja ga baš preporučujem svima koji imaju šansu, da skoknu bar na jedan film.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."
      Vrh

Slične teme

  1. Štrand fest 2015
    Autor silvia u forumu Novi Sad
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 25.09.2015, 16:08
  2. Most fest 2014
    Autor bilikid u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.07.2014, 23:18
  3. Arsenal Fest 2012.
    Autor elektricna ovca u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.06.2012, 16:00
  4. 38. Fest
    Autor Lilith_021 u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 01.03.2010, 16:30
  5. Gitar art NS fest
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.04.2008, 09:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •