Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora? - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 84 od ukupno 84
  1. #76

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Ma da se ja mogu priljubiti uz njeno toplo telo,potonja briga bi mi bila ko je pobedio na izborima.
    Nego vi sto se "plasite" radikala, i vicete sramota,trebalo bi da vas vise plasi nestrucnost i lose sedmogodisnje vodjenje politike od strane raznih clanica bivseg DOS-a,jer su upravo oni najveci krivci sto je SRS trenutno najjaca politicka stranka.Mene licno plasi cinjenica da je politika pocela isuvise razdvajati ljude.Prestali smo da uvazavamo tudja misljenja,sta vise omalovazavamo ih.Metaforicki nazivamo gangrenom ljude koji drugacije misle...
    Verujem da je vecina vas ovde politicki obojena pa zato tudje reci izlaze na vasa usta.
    Mislim da je PropelerZviz primer zdravog razmisljanja!
    Sto se tice samih rezultata izbora ako su regularni,ja cu ih uvek postovati i priznati,bez obzira svidjali se meni ti rezultati ili ne.A ovi izbori su pokazatelj da u
    Srbiji ima mnogo, i previse ljudi koji su trenutno nezadovoljni kvalitetom svoga zivota... i to treba da vas plasi i zgrozava.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...
      Vrh

  2. #77

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Mene licno plasi cinjenica da je politika pocela isuvise razdvajati ljude.Prestali smo da uvazavamo tudja misljenja,sta vise omalovazavamo ih.Metaforicki nazivamo gangrenom ljude koji drugacije misle...
    Verujem da je vecina vas ovde politicki obojena pa zato tudje reci izlaze na vasa usta.
    Mislim da je PropelerZviz primer zdravog razmisljanja!
    Sto se tice samih rezultata izbora ako su regularni,ja cu ih uvek postovati i priznati,bez obzira svidjali se meni ti rezultati ili ne. A ovi izbori su pokazatelj da u
    Srbiji ima mnogo, i previse ljudi koji su trenutno nezadovoljni kvalitetom svoga zivota... i to treba da vas plasi i zgrozava.
    I ja volim vas! (ovo je sala, nemoj neko da protumaci drugacije )

    Dakle uvek sam za raspravu, za polemiku. S' obzirom na sistem ja prihvatam sve sto nije direktna kradja, tj. ima legitimitet. Dakle, predsednik i premijer su mi oni koji su aktuelni i ne govorim protiv njih pogotovo nekom ko nije drzavljanin Srbije.

    Al' posle svi na pivo, a ne da se mrstimo jedne na druge.
    Neko je pomenuo licni doprinos u zivotu. I jeste presudan. Ko ne krene nece ni stici. S' tim da nemamo iste pozicije. E na tome treba poraditi. Makar suziti dijapazon i odfikariti totalne krajnosti.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  3. #78

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Kako god ljudi bilo, ovo malo prednosti u godinama koje imam u odnosu na vash prosek znachi da sam bio vashih godina kada je stvarno bilo najgore, a neki od vas su imali po 13, 5 i mislili da pare rastu kod mame u dzepovima. Imam i te kako razloga da padam u vatru kada mi neko brani radikale. Prvi sam za protiv bilo kakve netolerancije i malo bi apsurdno bilo da eto sad na najpraktichnijem primeru odustajem od svojih principa... Jednostavno, jedna pa i sto okrechenih ulica ili bilo shta takvo ne mozze mi opravdati dugorochno ugrozzavanje interesa zemlje, nas i nashih potomaka. Neko je spomenuo nestruchnost demokrata a struchnost radikala je nadaleko poznata ""... zzao mi shto nisam chuvao njihove izborne liste shto mi ostavljaju tu na vratima. Pa Velja Selja je Ajnshtajn za radikalski prosek Fazon je u tome shto su neki klinci zahvaljujuci godinama izbegli pun dozzivljaj radikalsko socijalistichke oligarhije i njihovog "patriotizma". Vremena su teshka, ali nikad nece biti laksha i pitanje je samo koliko cesh ti kao pojedinac uraditi za sebe.

    Gde sezze Kosovski problem, to vishe uopshte nije bitno. Tito i kojeko nam ga nece reshiti ni vratiti. Insistiranje da Kosovo ostane unutar Srbije je legitiman nachin borbe jedne drzzave za sopstveni integritet. Samo insistiranjem na tom mozemo dobiti maksimalno. Medjutim, realno, pomisao da ce dva miliona albanaca ikada biti naterani, umilostivljeni ili shta god da postanu deo ove zemlje ponovo je potpuno sumanuto. Zato se Kosovskom problemu ne vidi kraj kakav mi prizzeljkujemo i svaka kampanja bazirana na Kosovu kao delu zemlje koji nikad nece "otici" je potpuno mlacenje prazne slame i zzvaka za klince koji su dobu kada u traganju za sopstvenim identitetom pronalaze reshenje za sve svoje probleme u pronacionalnoj demagogiji. Na zzalost, realno, po mom misljenju, Kosovo, manastiri i sve ono dole shto nam znachi prochi che kao kolateralna shteta. Zamislite situaciju u kojoj Albanci bivaju silom integrisani u Srbiju? Znachi morali bi biti ili najveca grupa nevidljivih ljudi na planeti ili shto je mnogo verovatnije, buduci revnosni glasachi, neko ko bi drzzao najveci broj poslanichkih mesta u parlamentu... To bi se nekom garant svidelo?

    Razumem sve koji prichaju o razgovoru i toleranciji, ali i dalje nikada necu prihvatiti radikalske priche i metode dok u toj partiji bude i jedan lik koji je jahao ovuda 90tih. Bezobrazluk, diletantstvo, nekultura, glupiranje, kenjanje po svemu je neshto chime su radikali kao desna ruka SPSa i socijalisti sami, ostavilo ovu zemlju bez i jednog jedinog saveznika, zarad populistichkih parola. Time su ugrozili i josh uvek ugrozzavaju dugorochno ugrozzavaju interese ove zemlje i pored deklarativnog patriotizma, njihov nachin je jednostavno shtetochinski. Nazivajuci ih gangrenom, samo sam izvukao paralelu, kao shto se gangrenozne bakterije unishtavaju kiseonikom, tako ce i radikalski mentalitet nestajati shto vishe budemo disali punim plucima...a taj zadatak mora biti poveren ljudima koji znaju shta rade ...
      Vrh

  4. #79

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Pa Velja Selja je Ajnshtajn za radikalski prosek Fazon je u tome shto su neki klinci zahvaljujuci godinama izbegli pun dozzivljaj radikalsko socijalistichke oligarhije i njihovog "patriotizma". Vremena su teshka, ali nikad nece biti laksha i pitanje je samo koliko cesh ti kao pojedinac uraditi za sebe....
    Razumem sve koji prichaju o razgovoru i toleranciji, ali i dalje nikada necu prihvatiti radikalske priche i metode dok u toj partiji bude i jedan lik koji je jahao ovuda 90tih. Bezobrazluk, diletantstvo, nekultura, glupiranje, kenjanje po svemu je neshto chime su radikali kao desna ruka SPSa i socijalisti sami, ostavilo ovu zemlju bez i jednog jedinog saveznika, zarad populistichkih parola. Time su ugrozili i josh uvek ugrozzavaju dugorochno ugrozzavaju interese ove zemlje i pored deklarativnog patriotizma, njihov nachin je jednostavno shtetochinski.
    Da ovo neko obrne i kaze za demokrate, rekli bi mu da je to govor mrznje (jos jedan divni NVO termin) Ja namerno ovo spominjem jer je ova "demokratija" izmislila te izuzetke u slobodi govora, sto je ranije bilo npr. govor protiv interesa drzave, sto mu dodje na isto. Dakle nemam zapravo nista protiv da covek kaze da je neko gangrena, ali ocu da se borimo sada demokratskim perfidnim oruzjem!

    Ovo sto si napisao je insinuacija! Evo ja cu napraviti jednu kontra
    Boris Tadic je desna ruka Amerike koja je kreirala srpske 90te, radi savremene okupacije, robovlasnistva i kupovine validnih srpskih preduzeca, unistavanjem malih i srednjih preduzeca i plasiranjem svojih proizvoda.... (ne proverljivo!)

    Gazio nas je Sloba! Radikali su ucestvovali u vlasti kada su se branili Srpski interesi! Dakle drzava koja je uredjena po regijama nije mogla da se rasapadne po tim granicama, niti su Slovenci imali pravo da odgrizu nesto sto je stvoreno "od Vardara pa do Triglava", zajednicki. I u razvodu se deli zajednicki steceno, a kad neko zbrise sa lovom, vijaju ga do kraja filma.
    Ako nazivas Radikale desnom rukom SPS-a, koje onda dupe, a ko glava sedmoglave DOS azdaje? Ako danas ne krivis nijednu demokratski orjentisanu stranku jer nije bila samostalno na vlasti, onda nemoj ni Radikale.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 25.01.2007 u 15:59
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  5. #80

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    ovo je sada klasichno obrtanje teza bez veze, znachi ismejavanje radi ismejavanja. Sps nas je gazio, a za to je uvek imao presudnu podrshku radikala u parlamentu Da li je neshto proverljivo ili ne, pa i Mesec je mnogo veci nego shto ti izgleda ali ti to ne mozzesh da proverish jer nisi bio tamo jel da? Shto se radikala i 90tih tiche mozze se reci da sam za tebe Nil Armstrong

    KO je dupe ko je glava verovatno je radikalima potrebno da znaju s vremena na vreme da bi znali gde da upute poljubac ALi dosovsku azzdaju, kako je dozzivljavash, ne krivim ni za posebno. Mozzda taman toliko koliko bi recimo trebalo kriviti Ilijeskuovu vladu za stanje u Rumuniji nakon pada Chausheskua, ili recimo kriviti saveznike za stanje u Nemachkoj na kraju drugog svetskog rata... Bilo bi to malo plitko gledanje.

    Shto se tiche, selektivnog govora mrzznje...Shta reci, NVO,Srpski interesi i ostale strashne rechi za plashenje male dece...

    Mozda se u filmovima jure za pare do kraja, ali puno gledash filmove.
    A ovo mi je najdrazze : Radikali su uchestvovali u vlasti kad su se branili srpski interesi

    Znash shta, nije strashno biti radikal, znam da rizikujete da vas stave u isti kosh sa raznoraznim budalama itd, ali odricanje od Sheshelja i Tome, zarad tobozznje objektivnosti moze negativno da se odrazi na nervnoj bazi.
      Vrh

  6. #81

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    -Pokojni drugar je cesto voleo da kaze: Eh, da mi je jos 10 santima (imao je oko 1,50m). za
    borbu perfidnim demokratskim oruzjem
    , protiv sistema vrednosti 1.400.000 glasaca "druge Srbije" 10 santima je malo. Ali ima resenja, ignorisati ih. Nikada direktno nisam "napadao" radikale, a i kako bih mogao, gledam neke od "mojih seljaka" a oni siroti ne znaju, oni su u kontri, jeb'ga, tesko zive, a znaju za "dosmanlije" i radikale, 'ebe se njemu za ljudska prava i evropske integracije, kao i za neminovnost teske tranzicije. A sto bi smo danas gubili vreme na pricu o radikalima, oni nemaju konkretnog uticaja na "politicko odlucivanje" u Srbiji, prema tome - dabome. Aj' zdra'o!
      Vrh

  7. #82

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Kako god ljudi bilo, ovo malo prednosti u godinama koje imam u odnosu na vash prosek znachi da sam bio vashih godina kada je stvarno bilo najgore, a neki od vas su imali po 13, 5 i mislili da pare rastu kod mame u dzepovima.
    Znas onu "izmedju bunkera i snajpera sloboda je zatvor,pored transportera u parku zivot je napor".Vidis, ti si bar u tim "tvojim"najgorim vremenima mogao mirno da zaspis,da slobodno prosetas ulicama svoga grada,a nekima je u tim vremenima i to bilo uskraceno.Dakle koliko god da je tebi jadnicku bilo tesko,nekima je bilo mnogostruko teze bas u tim vremenima.I pare ne rastu u maminim i tatinim dzepovima vec na drvecu.

    Neko je spomenuo nestruchnost demokrata a struchnost radikala je nadaleko poznata ""... zzao mi shto nisam chuvao njihove izborne liste shto mi ostavljaju tu na vratima. Pa Velja Selja je Ajnshtajn za radikalski prosek
    Meni je stvarno napor da pricam sa demagozima poput tebe.
    Kao prvo nisam uopste branio radikale,vec ti objasnjavam njihov dobar rezultat na izborima.Dakle, da su clanice bivseg DOS-a tu svoju desetogodisnju apsorbovanu energiju trosile na resavanje problema u Srbiji,danas bi SRS I SPS
    bile irelevantne politicke stranke,ali jbg nisu.Strankama u dos-u je bilo mnogo vaznije koje ce ministarstvo uzeti i u koju ce fotelju uvaliti ,ko ce kome ukrasti vise mandata i ko ce koga vise zajebati.A u medjuvremenu su ljudi ostajali bez posla.....dakle nema potrebe za filozofiranjem niti za koriscenjem posebne terminologije.
    Na kraju krajeva imacemo opet "dos" na vlasti,samo se iskreno nadam da ce ovaj put umeti naci zajednicki jezik izmedju sebe.
    Ne prestajte snove svoje sanjati,
    ni ljepsem sutra se nadati.
    Ne prestajte rukama raditi,
    ni srcem svojim ljubav grabiti,
    jer dok budemo voljeli i snove svoje snili
    vjecno ce Krajina da zivi...
      Vrh

  8. #83

    Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Znas onu "izmedju bunkera i snajpera sloboda je zatvor,pored transportera u parku zivot je napor".Vidis, ti si bar u tim "tvojim"najgorim vremenima mogao mirno da zaspis,da slobodno prosetas ulicama svoga grada,a nekima je u tim vremenima i to bilo uskraceno.Dakle koliko god da je tebi jadnicku bilo tesko,nekima je bilo mnogostruko teze bas u tim vremenima.I pare ne rastu u maminim i tatinim dzepovima vec na drvecu.
    Naravno da je nekome bilo josh tezze. Ja i ne kazzem da je MENI bilo najtezze. Reagujem na izjave i shvatanja tipa -procvetali bi sda nas nisu bombardovali i samo kazzem da se neko ne seca vremena kada je bilo tezze nego sada. Neko sada ne mozze da ide slobodno ulicama svoga grada a neko nije mogao onda, tachno... Ovde je pricha o tome -zashto je to bilo ili jeste tako...


    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Meni je stvarno napor da pricam sa demagozima poput tebe.
    Kao prvo nisam uopste branio radikale,vec ti objasnjavam njihov dobar rezultat na izborima.
    Please, ok, mozzda mozz da me gledash kroz shablone. Ali konkretno, tvoj post nisam ni prochitao. Priznajem reakciju u afektu na celu pojavu popularizacije radikala, razumem i da je to logichna posledica ako su ljudi ochekivali neshto od DOSa shto se nije obistinilo. Mene vishe brine to neshto i ta ochekivanja... no o tome naknadno..mozzda

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, da su clanice bivseg DOS-a tu svoju desetogodisnju apsorbovanu energiju trosile na resavanje problema u Srbiji,danas bi SRS I SPS
    bile irelevantne politicke stranke,ali jbg nisu.Strankama u dos-u je bilo mnogo vaznije koje ce ministarstvo uzeti i u koju ce fotelju uvaliti ,ko ce kome ukrasti vise mandata i ko ce koga vise zajebati.A u medjuvremenu su ljudi ostajali bez posla.....dakle nema potrebe za filozofiranjem niti za koriscenjem posebne terminologije.
    Po meni, ljudi ostaju bez posla jer je to jednostavno neminovnost u tranziciji...I moj cale je recimo ostao bez posla "", a pre toga je radio u drzzavnoj zadnjih 15 godina tako shto je gdin disha spsovac kao chlan upravnog odbora narodne banke dobijao kredite u vidu shtampanih para iz primarne emisije. Poslovi su radjeni na dodjem ti i to za bratske muljatorske direktore, a plate placane od kredita. Nikakvo ulaganje u proizvodnju, mashine i prozivodne programe. Nema ideja nema projekata jer je firma gradjena za potrebe trzishta jedne zemlje koje vishe nema, a tehnologija joj je suvishe zastarela da bi bila konkurentna bilo kojoj danashnjoj metalskoj firmi u svetu. Zato je lakshe uvesti recimo ruski merach pritiska ili kineski nego napraviti nash. Shta da se radi sa takvom firmom? Takva je i Zastava i josh milion drugih. Naravno, nakon dolaska drugih ljudi na vlast i obustavljanja shtampanja para, barem je agonija u toj firmi zaustavljena do nekle... Tachno, niko nije smislio shta ce sa njom, jer ono chudo moze komplet na otpad, a da bude zamenjeno sada vec 20 godina novijim mashinama ..... I opet se postavlja pitanje shta sa ljudima? Dosta se vec snashlo, a ono malo starijih koji i dalje tamo chekaju penziju teshko ce se prekvalifikovati. Po navici i dalje rade tamo za socijalno i zdravstveno. U periodu 97- 98 radnici u opshte nisu dobijali plate nego nekakve akontacije to je ostavilo dug koji kad se sabere visina ondashnje zarade danas isnosi oko 700 eura. To je najzad isplaceno svim zaposlenima u ono vreme, ali tek proshle godine. To sve naravno, nije odgovor zashto je prodata dobra pivara ili shecerana. Privatnik, naravno odmah otpushta vishak radnika i ljude nema ko da zashtiti, ako se ne shtite sami... Drzzava ce to uraditi onda kada to bude uticalo na rezultat izbora. Lakshe je izgleda pustiti da se stvari same reshe"".. Dobro doshli u worst side of kapitalism and transition. Ili to ili socijalizam za koji nemamo snage.

    Citat rodjen_los kaže: Pogledaj poruku
    Na kraju krajeva imacemo opet "dos" na vlasti,samo se iskreno nadam da ce ovaj put umeti naci zajednicki jezik izmedju sebe.
    Ja necu da kazzem da je ova poslednja vlada neshto ekstra loshe radila. Takodje se plashim pojave- eto shirokih koalicija na vlasti eto josh afera i podmetanja. Sve jedno, bolje svadja politichara i uspostavljanje kakvog takvog reda u drzzavi, pod presijom tezzznje ka evropi, nego odustajanje od bilo kakvih ambicija i vizija pod firmom nacionalnog jedinstva, zarad eto mogucnosti da mi se dozvoli da prodajem stare stvari gde ocu, meso na ulici, postavljam kisoke gde se stignem, gradim kucu oranici ili krovu neke zgrade, ne placam porez, zzivim od shverca... itd itd...
    I jedna sitnica, takodje se optuzzuje dos za muljanje sa mafijom zemunskim klanom itd? Onim istim klannom chija je imperija izgradjena za vreme SPSovske vlade pod nosom radikalskoj opshtinskoj vlasti? Kriminal, pljachke i ubistva bili su svakodnevica u ono vreme, srecom danas su ipak samo sporadichna pojava.
    Danas, ti 'promenjeni' radikali gotovo linchuju zzenu za skupshtinskom govornicom sluzzeci se najprljavijim sredstvima, pomenute su ustashe u familiji i sve onda, naravno, mozze da prodje, familiji koja kakvu god da je, ta zzena nije birala. Dok se neko chija je slobodna volja bila udaja za kriminalca, DB ovog ubicu chiji su gresi "oprani" uslugama rezzimu i akcijama u ratu i dana danas velicha i gura medju maskote i nacionalne mitove. Naravno i ovo su sve insinuacije jer nemam dokaza da je Arkan bio kriminalac..(?) Naravno, nisu sva ubistva u ono vreme bila u direktnoj vezi sa rezzimom... Razne Makine grupe ..Amerike.. Joce Amsterdami i drugi, (pretpostavimo, mnogi od njih usluzzni radnici DBa na radu inostranstvu) imali su svojih pet minuta jer se DB bavila politikom i organizovanjem sopstvenih kriminalnih mrezza...
    Kako se objashnjava chak postojanje bizarnog monopola na rasturanje droge ovde po Zemunu? ... Evo malo i ulichnih pricha pa je uzmite kako hocete. Lik, najpoznatiji krimos ovog kraja, necem da navodim ime, imao je zabranu prodaje droge po kraju, jer je to iskljuchivo bio posao Shiptara i ekipe.. tako da se baja u glavnom prekomponovao na kradju kola, naravno na malo vishem nivou..Isti taj lik je kasnije bio medju optuzzenima za pokushaj ubistva Vuka Drashkovica izvrshenom po nalogu DBa... E sad, kakva je tu hijerarhija postojala? Znam samo to shto se pricha na ulici... zakljuchke donosim sam... Cela se ta papazjanija razvijala pod nosom danashjih radikalskih dushebriznika.

    Naravno da sam sklon da budem iziritiran kratkim pamchenjem...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 27.01.2007 u 16:49 Razlog: Post malo pisan na brzaka... dodati neki detaljchici i ispravke
      Vrh

  9. #84

    13 Odgovor: Kako komentarišete rezultate parlamentarnih izbora?

    Radikale ne treba pobedjivati, njima treba objasniti da njihov glas i nije glas. Taj glas se ne vazi.
      Vrh

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Reprezentacija Srbije - vesti, komentari....
    Autor Morpheus u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.07.2015, 15:12
  2. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09
  3. ODBOJKA: Vesti, komentari...
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 20.03.2010, 22:06
  4. Kriterijumi izbora partnera i/ili partnerke
    Autor Atlona u forumu Spomenar
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 23.10.2006, 11:01
  5. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 07.09.2006, 02:42

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •